Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mosambik Niassa Reserve

Letenka Mosambik Niassa Reserve


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v přírodě s divokými zvířaty, Mosambik Niassa Reserve vás zcela určitě zaujme. Tato neohrožená přírodní rezervace nabízí zcela unikátní zážitek pro každého, kdo má rád dobrodružství a přírodu.

Letecky lze Mosambik Niassa Reserve dosáhnout z největšího města Mosambiku z Maputu, nebo z největšího turistického centra, města Tofo. Cesta trvá zhruba dvě a půl hodiny.

Po příletu do Niassa Reserve se můžete těšit na neuvěřitelnou přírodu. Rezervace se rozkládá na území větším, než je celá Rakouská republika. Naleznete zde rozlehlé savany, pralesy, řeky a jezera. V této obrovské rozloze se usídlilo množství druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, krokodýli, hroši, nosorožci, buvoly, antilopy a mnoho dalšího. O zvířata se starají hlídky a průvodci, kteří vám ukáží ty nejlepší místa.

Jedním z největších přínosů Mosambik Niassa Reserve je možnost pozorovat vzácné a ohrožené druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zájemci o safari si mohou pronajmout vozidlo a projet celou rezervaci, kde uvidí zvířata volně pobíhající po savaně, v blízkosti řek a jezer, nebo dokonce v pralesích. Další možností je pozorování ptáků, kdy můžete vidět vzácné druhy včetně krokodýlového hraboše.

Pro turisty, kteří chtějí poznat život domorodců, je možnost návštěvy malých vesniček, kde se setkají s tou nejpravější africkou kulturou.

Kromě pozorování zvířat a setkání s domorodci je rezervace ideálním místem pro sportovní aktivity, jako je rybolov, kanoistika, plavání a horská turistika. V Niassa Reserve si každý správný dobrodruh přijde na své.

Nakonec, pokud plánujete návštěvu Niassa Reserve Mosambik, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek repelentu a léků na malárii a žlutou zimnici.

Mosambik Niassa Preserve nabízí jedinečnou šanci poznat africkou divočinu s celou její krásou a přitom podporovat spoustu místních obyvatel. Tento zážitek přesně odpovídá dnešnímu trendu trávení dovolené - být v přírodě, zažít dobrodružství a objevovat nová místa. Mosambik Niassa Reserve je prostě ideální destinací pro každého, kdo hledá něco naprosto jedinečného.


Dovolená Mosambik Niassa Reserve


Mosambik je jednou z nejzáhadnějších afrických zemí, která si udržuje střídmé tempo rozvoje, zachovává svou autenticitu a zůstává tím pádem skutečně neporušeným rájem pro ty, kteří touží po objevování neobvyklých a netradičních míst. Pro milovníky safari a divoké přírody nabízí Mosambik také možnost navštívit Niassa Reserve, což je jeden z největších a nejdůležitějších přírodních rezervací na kontinentu.

Niassa Reserve se nachází v severní části země a představuje bezpochyby jedno z nejdivočejších a nejkrásnějších míst na planetě. Rezervace se rozkládá na území více než 42 tisíc čtverečních kilometrů a je domovem pro mnoho druhů ohrožených zvířat, mezi které patří sloni, gepardi, lvové, nosorožci, krokodýli, hroši a mnoho dalších.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit toto místo, je k dispozici celá řada různých aktivit, které jim umožní prozkoumat rezervaci a poznat její bohatou faunu a flóru. Mezi nejoblíbenější patří samozřejmě safari, po kterém se návštěvníci mohou projíždět v otevřených vozidlech, sledovat zvířata a poslouchat průvodce, jak jim vypráví o rezervaci a jejích obyvatelích.

Dále je zde možnost se vydat na trek s průvodcem do srdce Niassa Reserve, kde mohou turisté pozorovat zvířata z velmi blízké vzdálenosti a užít si tak velmi intenzivní zážitek. K dispozici jsou také noční safari, při kterých mohou turisté vidět nocí aktivní zvířata, a potápění v blízkosti břehů řeky Lugenda.

Pro ty, kteří hledají relaxaci a klid, je k dispozici mnoho možností k ubytování v rezervaci. Návštěvníci si mohou vybrat mezi různými možnostmi - od luxusních a světlých lodží až po kempování pod hvězdami. Všechny tyto možnosti ubytování jsou v souladu s přírodou a umístěny tak, aby narušovaly co nejméně života v rezervaci.

Niassa Reserve je nezapomenutelným zážitkem pro ty, kteří touží po objevení pravé divočiny a netradičních místech plných zázraků a krásy. Zkrátka, pokud chcete být svědkem nepopsatelné krásy a veličiny africké savany a chtějí ochutnat adrenalin v pobytu v divoké přírodě Mosambiku, Niassa Reserve je jistě tím nejlepším cílem pro Vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mosambik Niassa Reserve


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Niassa rezervace v Mosambiku:

1. Jaká zvířata jsou v Niassa rezervaci?

Niassa rezervace je domovem pro více než 12 000 slonů, 7 000 buvolů, 450 levhartů, 300 gepardů a mnoho dalších druhů zvířat včetně nosorožců, krokodýlů, šelem, primátů a ptáků.

2. Jak se dostat do Niassa rezervace?

Nejlepší cesta, jak se dostat do Niassa rezervace, je letadlem z Maputa nebo Pemba. Poté je třeba se připojit k ochranářským týmům nebo cestovních kanceláří a využít různé přepravní prostředky, které jsou k dispozici v rezervaci.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Niassa rezervaci?

Nejlepší čas na návštěvu Niassa rezervace je během suchého období, tj. od května do října. Během této doby jsou všechny prvky prohození maximálně viditelné a zvířata se shromažďují kolem vodních zdrojů.

4. Můžu v Niassa rezervaci kempovat?

Ano, máte možnost kempovat v Niassa rezervaci s platným povolením od ochranářského týmu. Je však nutné striktně dodržovat pravidla a bezpečnostní opatření.

5. Můžu použít mobilní telefon nebo internet v Niassa rezervaci?

V Niassa rezervaci neexistuje připojení k sítím mobilního telefonu nebo internetu. Je to způsob, jak chránit přírodu a udržet rezervaci v bezpečí. Nicméně, některé lodě a kempy mohou mít zařízení pro bezdrátové připojení k internetu.


Počasí Mosambik Niassa Reserve


Mosambik Niassa Reserve se nachází na severu Mosambiku, poblíž hranice s Tanzanií. Tuto oblast lze charakterizovat jako tropický deštný les, kde se průměrná teplota pohybuje mezi 28 až 32 stupni Celsia. Průměrná roční srážková úroveň se pohybuje mezi 1200 až 2000 mm.

Podobně jako v jiných deštných lesích, i v Mosambik Niassa Reserve se vyskytují dva významné období srážek – deštivé období (listopad až duben) a suché období (květen až říjen). Během deštivého období prší téměř denně, což umožňuje, aby se místní řeky a jezera naplnila vodou. V sušších měsících se však množství srážek snižuje a mnohé vodní zdroje vysychají. Toto období je považováno za nejlepší pro pozorování zvířat, protože zvířata se často shromažďují u vodních zdrojů, aby se napili.

V Mosambik Niassa Reserve se nachází také řada významných horských řetězců a to jak na mosambické, tak i na tanzanské straně hranice. Tyto hory ovlivňují podnebí v oblasti, protože odrážejí sluneční paprsky a vytvářejí stínění, které také pomáhají udržovat vlhké podnebí. V nižších částech Mosambik Niassa Reserve se nacházejí řeky, které umožňují rozvoj velkého množství rostlin a živočichů.

V Mosambik Niassa Reserve najdeme řadu druhů rostlin a živočichů, které se nacházejí pouze v této oblasti. Mezi nejvýznamnější zvířata patří sloni africké, antilopy, lvi a žirafy. V oblasti se také vyskytuje řada ohrožených druhů, jako je severní hnědokazatelka či rudý koloběžník.

Celkově se dá říci, že Mosambik Niassa Reserve je léty nezměněna a představuje jednu z nejkrásnějších a nejzachovalejších oblastí v Africe. Pokud hledáte opravdovou přírodní krásu, možnost pozorování unikátních zvířat a rostlinných druhů, doporučujeme vám Navštívit tuto oblast a zažít její kouzlo na vlastní kůži.


Ubytování Mosambik Niassa Reserve


Mosambik Niassa Reserve je největší chráněné území v Mosambiku, které se rozprostírá na ploše přibližně 42 000 km². Tento nádherný park je domovem mnoha druhů zvířat včetně slonů, krokodýlů, lvů, antilop a mnoha dalších. Pokud plánujete návštěvu Mosambiku Niassa Reserve, měli byste zvážit vaše možnosti ubytování.

1. Lugenda Wilderness Camp

Lugenda Wilderness Camp je luxusní tábořiště, které nabízí nadstandardní ubytování a nezapomenutelné zážitky. Každý z velkorysých stanů je vybaven klimatizací a vlastní koupelnou. Jídla jsou servírována v centrálním stanu, kde si můžete vychutnat pestrou nabídku místních specialit. Lugenda Wilderness Camp nabízí také možnost safari prohlídky parku.

2. Niassa Wilderness Lodge

Niassa Wilderness Lodge je další luxusní ubytování v Mosambiku Niassa Reserve. Tento elegantní lodge je obklopen nádhernou přírodou a nabízí velkorysé pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Hosté mohou využívat společenskou místnost s knihovnou a bazén. V Niassa Wilderness Lodge můžete zažít nezapomenutelné safari prohlídky parku.

3. Mecula Camp

Mecula Camp je kempem s jednoduchým ubytováním, který se nachází poblíž řeky Lugenda. Tento kemp je ideální pro cestovatele, kteří hledají přírodní krásy Mosambiku Niassa Reserve za nízkou cenu. Mecula Camp nabízí jednoduché pokoje s vlastní koupelnou. Hosté mohou také využívat společenský prostor a bazén. Nicméně, návštěva Mecula Camp neznamená návštěvu safari prohlídek parku.

4. Nkwichi Lodge

Nkwichi Lodge se nachází přímo u pobřeží jezera Malawi a nabízí nejlepší možnosti pro relaxaci. Tento luxusní lodge je obklopen nádhernou přírodou a nabízí elegentní pokoje s výhledem na jezero. Hosté mohou využívat volného času a plavat v jezeře, nebo naplánovat si vlastní safari prohlídku parku. Nkwichi Lodge také nabízí různé aktivity, jako jsou horské túry a rybaření.

Kdekoliv se v Mosambiku Niassa Reserve ubytujete, můžete se těšit na nádhernou přírodu a nezapomenutelné zážitky. Budete mít možnost vidět zvířata v přírodě, zažít úžasné výhledy a užít si relaxaci v prostředí Mosambiku Niassa Reserve. Vyberte si jedno z ubytování a užijte si safari do Mosambiku s maximálním komfortem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky