Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Angola Calandula Falls

Dovolená Angola Calandula Falls


Angola je země, která je známá svou bohatou biodiverzitou a krásnými přírodními scenériemi. Jedním z nejvíce ohromujících míst, které můžete navštívit v Angole, jsou Calandula Falls (v překladu "vodopády Calandula").

Calandula Falls se nacházejí v provincii Malanje, která leží v severní části Angoly. Jsou jedním z největších a nejimpozantnějších vodopádů v této části světa. Nalézají se na řece Lucala a mají výšku přibližně 105 metrů. Tento úžasný přírodní útvar zaujme každého návštěvníka svou velkolepostí a nádhernými výhledy.

Cesta k těmto vodopádům může být trochu obtížná, protože se nacházejí v odlehlé oblasti a dostali se sem pouze nezávislí cestovatelé. Nicméně, s rozvojem turistického průmyslu v Angole, se situace začíná měnit a stále více návštěvníků si může užívat tuto úchvatnou přírodní památku.

Co je na Calandula Falls tak zvláštní? Jejich ohromující velikost a síla vody přitahují pozornost. Tyto vodopády tvoří nejen samotný úkaz, ale také vytváří krásnou zelenou krajinu kolem sebe. Místní vegetace je velmi bohatá a nachází se zde rozsáhlé lesy, vysoké hory a údolí.

Nádherné výhledy na vodopády můžete získat z několika vyhlídkových bodů, které byly vybudovány v blízkosti těchto vodopádů. Vyhlídky jsou umístěny na skalních útesech nebo na speciálních vyhlídkových plošinách, které se nacházejí nad údolím. Z těchto míst můžete sledovat, jak voda padá do hluboké propasti a tvoří oblaka stříkající vody.

Pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, je možné podniknout i výlety lodí na řece Lucala až k samotným vodopádům. Tato příležitost umožní návštěvníkům zažít úplně jiný pohled na tuto přírodní krásu.

Kromě krásy samotných vodopádů, můžete také pozorovat místní faunu a flóru, která je zde bohatá. V okolí Calandula Falls se nacházejí mnohé chráněné přírodní rezervace, které slouží jako domov pro různé druhy rostlin a zvířat. Ptáci, opice a další druhy živočichů jsou zde hojně k vidění.

Celkově, návštěva Calandula Falls je zážitek, který si můžete užít v Angole. Tento úžasný přírodní útvar nabízí nádherné výhledy a neskutečné scenérie, které vám opět připomenou, jak krásná planeta na které žijeme. Ačkoli cesta sem může být trochu náročná, stojí za to podniknout, protože Calandula Falls jsou opravdu něco nepopsatelného.


Letenka Angola Calandula Falls


Angola je bohatá na krásy přírody a jedním z jejích skvostů jsou úchvatné Calandula Falls. Tento ohromující vodopád se nachází v provincii Malanje, v severní části země, a představuje jedno z nejznámějších turistických míst v Angole.

Calandula Falls jsou obrovské, majestátní vodopády táhnoucí se na řece Lucala. Vytváří nádherné kaskády, které vytvářejí neuvěřitelně malebnou a magickou krajinu. Vodopády jsou nejimpozantnější během deštivého období, kdy se řeka rozlévá přes krajinu, poskytujíce nádherné divadlo vodních kaskád a rudých skal.

Calandula Falls jsou známé svými dvěma hlavními kaskádami - Velký vodopád (Grande Quedas) a Malý vodopád (Pequeno Quedas). Velký vodopád dosahuje výšky až 105 metrů a je impozantním a hrdým symbolem tohoto místa. Jeho široký oblouk a síla padající vody nabízejí návštěvníkům ohromující zážitek a širokou škálu fotogenických momentů.

Malý vodopád je menší, ale rozhodně neztrácí na své kráse. Jde o méně navštěvovanou část Calandula Falls, což z něj dělá skvělé místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Oba vodopády vytvářejí řadu menších kaskád a jezírek, které tvoří úžasnou scenérii.

Navštívit Calandula Falls je neuvěřitelný zážitek. Po cestě do tohoto krásného místa je možné obdivovat malebné krajiny, horská údolí a zemědělské oblasti. Přestože cesta může být někdy náročná, odměnou je neuvěřitelný výhled, který vás přivítá na místě.

Calandula Falls jsou také jedním z oblíbených míst pro adrenalinové aktivity. Vodopády poskytují ideální podmínky pro vodácké sporty, jako je rafting a kajakářství. Místní průvodci také nabízejí možnost turistických túr, během kterých si můžete prohlédnout okolní krajinu zblízka a v plné kráse.

Angola je země, která je možná ještě nedostatečně prozkoumaná, ale Calandula Falls je jedním z těch míst, které vás rozhodně nezklame. Je to ukázka přírodní krásy, kterou byste měli zažít a ocenit. Calandula Falls jsou zakladatelem vzpomínek a zážitků, které zůstanou s vámi navždy.

Pokud plánujete návštěvu Angoly, nezapomeňte zařadit Calandula Falls na svůj seznam míst, která musíte vidět. Prožijte magický okamžik vodopádů, objevujte svět divoké přírody a učiňte si vzpomínky, které budete sdílet s ostatními po celý život.


Ubytování Angola Calandula Falls


Když se mluví o Angole, pravděpodobně první věcí, která mnohým lidem přijde na mysl, jsou obavy o bezpečnost a následně o to, zda v zemi vůbec existuje něco, co by stálo za návštěvu. Nicméně toto africké státoví skrývá mnoho skvostů, jako je třeba nádherný vodopád Calandula Falls, který stojí určitě za zahrnutí do vašeho seznamu míst, která byste měli navštívit.

Abychom se s vámi podělili o naši zkušenost, rozhodli jsme se vyzkoušet ubytování přímo nedaleko těchto vodopádů. Zvolili jsme si hotel Calandula Falls Lodge, což je jedna z nejlepších možností na ubytování v tomto regionu. Vítali nás vstřícní a milí zaměstnanci, kteří se snažili ve všem vyjít vstříc a učinit z našeho pobytu co nejlepší zážitek.

Hotel Calandula Falls Lodge nabízí hostům komfortní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny všemi potřebnými amenitami a velmi vkusně zařízené. Náš pokoj byl velkorysý, tichý, s úžasným výhledem na vodopád. K dispozici byl také televizor, klimatizace, mini bar a soukromá koupelna s vanou. Pokud byste potřebovali, můžete si objednat také pokojovou službu.

V restauraci hotelu můžete ochutnat různé pochoutky z místní kuchyně a mezinárodní kuchyně. Nabídka je opravdu pestrá, od masa po ryby, ale také sladké dezerty nebo vegetariánské možnosti pro ty, kteří by preferovali něco trochu lehčího. Restaurace má také velmi příjemnou atmosféru a kromě jídla se zde můžete pohodlně posadit a relaxovat po celodenním objevování okolí.

Obecně má hotel Calandula Falls Lodge skvělou polohu, která vám umožní snadno navštívit nejen vodopády, ale také jiná zajímavá místa v okolí. Personál vám rád pomůže s organizací vašeho programu a zajistí dopravu, pokud byste ji potřebovali.

Vím, že Angola se může zdát jako odvážná volba pro cestování, ale rádi bychom vám řekli, že v některých částech země najdete opravdu nádherná místa, která stojí za to vidět. Pokud plánujete cestu do tohoto krásného afrického státu, můžeme vám pouze doporučit, abyste se zastavili a navštívili vodopády Calandula Falls a pobyt si užili naplno v tomto krásném hotelu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Calandula Falls


1. Kde se nachází Calandula Falls v Angole?
- Calandula Falls se nacházejí v provincii Malanje v Angole.

2. Jaké je výškové rozpětí Calandula Falls?
- Výškové rozpětí Calandula Falls je přibližně 105 metrů.

3. Jak se dostanu na Calandula Falls?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Calandula Falls, je letecky do Luandy, hlavního města Angoly, a odtud pokračovat cestou po silnici přibližně 400 kilometrů do Calanduly.

4. Mohu se koupat v Calandula Falls?
- Ano, je možné se koupat v jezeře pod vodopády Calandula.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Calandula Falls?
- Nejlepší doba pro návštěvu Calandula Falls je v období sucha mezi květnem a zářím, kdy je vodopád nejimpresivnější.

6. Existuje nějaký vstupní poplatek na Calandula Falls?
- Ano, existuje vstupní poplatek, který se platí při vstupu na Calandula Falls.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Calandula Falls?
- Prohlídka Calandula Falls obvykle trvá několik hodin, v závislosti na tom, kolik času si návštěvníci přejí strávit zde.

8. Musím nosit nějakou speciální vybavení pro návštěvu Calandula Falls?
- Doporučuje se nosit pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro procházky po přírodě. Také je vhodné mít s sebou sluneční brýle, krém na opalování a dostatek vody.

9. Existují nějaké možnosti ubytování poblíž Calandula Falls?
- Ano, poblíž Calandula Falls jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempech.

10. Jsou v okolí Calandula Falls i jiná místa k prozkoumání?
- Ano, v okolí Calandula Falls je možné prozkoumat i další přírodní krásy, jako je například národní park Cangandala se zvířaty jako jsou buvoli nebo levharti.


Počasí Angola Calandula Falls


Calandula Falls, známé také jako "vodopády Calandula" nebo "Vodopády ztraceného ráje", jsou jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí v Angole. Nacházejí se v provincii Malanje, v centrální části země. Tato ohromující přírodní scenérie přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří si přejí obdivovat její nádhernou krajinu a prožít dobrodružství prostřednictvím různých aktivit, které jsou zde k dispozici.

Calandula Falls jsou vlastně hydrologické útvary na řece Lucala, která se nachází v nadmořské výšce kolem 1 000 metrů. Jsou to vodopády, které mají výšku až 105 metrů a tvoří proudící řeku ze soustavy bezejmenných malých říček, které se setkávají v této oblasti se spoustou skalnatých útesů a propastí. Tento impozantní údolní reliéf byl vytesán tisíciletím působením erozivní síly vody, která způsobuje erozi a rozpuštění vápencových hornin.

Prohlídka Calandula Falls je jako cesta do ráje. Když dojdete k okraji vodopádů, je před vámi fascinující pohled na kaskádu vod padajících do hluboké propasti. Hluk bublajících vod je sladkou symfonií, která doprovází návštěvníky během celého jejich pobytu na tomto úchvatném místě. Každá kaskáda vám poskytne jiný pohled na nádherný přírodní div.

Kromě úchvatných výhledů nabízejí Calandula Falls i řadu aktivit pro adrenalinové nadšence. Můžete se projektovat na ježdění na kajaku po řece Lucala, což je úžasný způsob, jak objevit krásu a sílu těchto vodopádů. Navíc, na dně útesu si můžete vychutnat osvěžující koupání v bazénech, které se tvoří při pádu vody.

Jinou populární aktivitou je trekking kolem vodopádů. Existuje několik turistických tras, které vás provedou úžasnou krajinou a dovedou vás k nezapomenutelným výhledům na okolní okolí. Během trekkingu, můžete také objevit mnoho druhů zvířat a rostlin, které se zde nacházejí v místní přírodní rezervaci.

Calandula Falls mají krásu, která je těžké popsat slovy. Je to místo, které se musí vidět na vlastní oči, abychom plně ocenili jeho jedinečnost. Pokud plánujete návštěvu Angoly, rozhodně nezapomeňte navštívit Calandula Falls a zažít neuvěřitelnou přírodní klenot, který toto místo nabízí. Budete odcházet s úžasnými vzpomínkami a inspirací z přirozené krásy a síly, která tu poskytuje.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky