Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve

Letenka Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán je krásná země plná překvapení a nádherných scenérií, a pokud hledáte perfektní vyhlídky na zvířata a přírodu, pak neváhejte a zarezervujte si letenku do Ras Al Jinz Turtle Reserve.

Ras Al Jinz Turtle Reserve se pyšní tím, že jde o největší hnízdiště želv zelených na světě. Každý večer se zde shromažďují tisíce želv, aby nakladaly svá vejce na pláži. Tento okamžik je zcela jedinečný, a pokud jste milovníci zvířat a přírody, určitě byste si tuto zkušenost neměli nechat ujít.

Když dorazíte na Ras Al Jinz, budete uvítáni zkušenými průvodci, kteří vás provedou po pláži a představí vám želvy. Průvodci vám poskytnou veškeré potřebné informace o želvách, kontrolují se také, aby se nevstoupilo na želví vejce a aby byly chráněny zachovaly jejich přirozený životní prostředí.

Ras Al Jinz není jen o želvách, ale také o krásné přírodě, která je zde k vidění. Můžete se projít po pláži, projít se na kole, nebo využít jízdu na velbloudu a pozorovat mnoho divokých druhů ptáků a zvířat.

Tuto oblast můžete navštívit celoročně, ale období, kdy můžete spatřit želvy, je od června do srpna. Mějte prosím na paměti, že rezervace je navštěvována velkým počtem turistů, takže se doporučuje rezervace dopředu.

Pokud hledáte odpočinkové místo na dovolenou, pak je Ras Al Jinz Turtle Reserve tím nejlepším místem. Zapomeňte na stresové městské ​​prostředí a užijte si krásy přírody a zvířat v této úchvatné oblasti.

Můžete si zarezervovat letenku do Ománu s mnoha leteckými společnostmi, jako je Emirates, Qatar Airways, nebo Etihad Airways. Cesta do Ras Al Jinz bude trvat asi 3 hodiny jízdy autem od hlavního města Ománu, Muskatu. Alternativně si můžete vypůjčit auto nebo zarezervovat organizační cestovní balíček, který zahrnuje dopravu, ubytování a průvodce.

Zarezervujte si letenku do Ománu a objevte krásy Ras Al Jinz Turtle Reserve a nechte se obklopit nádhernou přírodou a želvami, které pro vás představují jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost.


Počasí Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Omán, malá země na východě Arabského poloostrova, je známá svou rozmanitou přírodou a krásnými plážemi. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce lákavých přírodních rezervací v zemi je Ras Al Jinz Turtle Reserve, která je známá jako jedno z nejdůležitějších hnízdišť želv na světě.

Ras Al Jinz je útočištěm pro ohrožené želvy zelenavé, které sem každoročně přicházejí na pláže, aby nakladly svá vejce. Tato přírodní rezervace je považována za jedno z největších hnízdišť na Arabském poloostrově a je domovem pro desítky tisíc želv, které se zde sjíždějí každý rok. Tento jev je jedinečným příkladem migrace a reprodukce ohroženého druhu a přitahuje pozornost milovníků přírody a vědců z celého světa.

Ras Al Jinz Turtle Reserve se nachází na jihovýchodním pobřeží Ománu, kde se populace želv schází každý rok na plážích, které jim poskytují ideální podmínky pro snůšku vajec. Tato rezervace má za úkol chránit a zachovávat tuto neuvěřitelnou přírodní událost pro budoucí generace. Kromě toho také hraje důležitou roli při vzdělávání a osvětě veřejnosti o významu ochrany ohrožených druhů a zachování jejich přirozeného prostředí.

Ras Al Jinz Turtle Reserve nabízí unikátní zážitek svým návštěvníkům. Ti mají možnost vidět, jak želvy vyrážejí na pláže, kopají díry a nakládají svá vejce. Ačkoli je tento proces velmi delikátní a náročný, rezervace se pečlivě stará o jejich ochranu a monitorování. Vědci a dobrovolníci pracují na sledování želv a zvyšování povědomí o jejich ohrožení, aby byl zachován jejich životní cyklus.

Navštívení Ras Al Jinz však není jen o želvách. Tato oblast nabízí také úchvatné krajinné výhledy a překrásné pláže, které jsou ideální pro relaxaci nebo procházky. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od ruchu města. Teploty v této oblasti jsou většinou velmi horké, především během letních měsíců, ale návštěvníci mají možnost se ochladit v průzračném moři, které omývá zdejší pobřeží.

Ras Al Jinz Turtle Reserve je dokonalým místem jak pro dobrodruhy, tak pro ty, kteří oceňují krásy přírody. Můžete si tu vychutnat unikátní společnost ohroženého druhu, jak nakládá vejce a vedle toho si užívat nádherného pobřeží a jeho okolní krajiny. Návštěva tohoto místa je nezapomenutelným zážitkem, který Vás přenese do jedinečného světa želv a přírodního bohatství Ománu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Ras Al Jinz Turtle Reserve v Ománu jsou:

1. Jak se dostat do Ras Al Jinz Turtle Reserve?
- Ras Al Jinz Turtle Reserve se nachází asi 45 km východně od města Sur. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo taxíkem. Existují také turistické zájezdy, které zahrnují přepravu z určitých míst v Ománu.

2. Jaké druhy želv lze vidět v Ras Al Jinz Turtle Reserve?
- Nejčastěji lze v reservaci vidět kožatky a zelené želvy. Kožatky jsou největšími mořskými želvami na světě a jsou známé svou ohromnou velikostí. Zelené želvy jsou menší, ale stále velmi působivé.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Ras Al Jinz Turtle Reserve?
- Nejlepší doba pro návštěvu je od června do září, kdy želvy migrují na pláže, aby klade svá vejce. Během těchto měsíců je pravděpodobnost, že uvidíte želvy, nejvyšší. Je však vždy vhodné se předem informovat o aktuálních migracích a návštěvních pravidlech.

4. Je nutné vstup do rezervace předem rezervovat?
- Ano, je silně doporučeno předem rezervovat vstupové lístky do rezervace, zejména v hlavní sezóně. Místa jsou často omezena a rezervace může být rychle zaplněna. Můžete rezervovat vstupové lístky prostřednictvím oficiálních webových stránek rezervace nebo přímo kontaktovat jejich kancelář.

5. Kolik času bych měl strávit v Ras Al Jinz Turtle Reserve?
- Doporučuje se strávit alespoň jeden den v rezervaci, abyste měli dostatek času pozorovat želvy a prozkoumat okolní krásy přírody. Mnoho návštěvníků také zůstává ve speciálním táboře v rezervaci, který nabízí ubytování a možnost sledovat migration želv i v noci.

6. Jaké další aktivity je možné v rezervaci podniknout?
- Kromě pozorování želv můžete také využít procházky po pláži, turistické túry v okolí nebo se koupat v moři. Rezervace nabízí také výstavy a prezentace o ochraně želv a přírodního bohatství oblasti.

7. Jsou návštěvníci povinni dodržovat určitá pravidla?
- Ano, návštěvníci jsou povinni dodržovat pravidla a bezpečnostní pokyny stanovené rezervací. Mezi ně patří dodržování ticha, nenasvěcování želvám, zákaz fotografování při kladení vajec a řízení rychlosti vozidel na přístupových cestách.

8. Je možné nakupovat suvenýry v Ras Al Jinz Turtle Reserve?
- Ano, rezervace má suvenýrový obchod, kde lze zakoupit různé předměty a suvenýry spojené s ochranou želv a místní kulturou.

9. Existují v okolí rezervace další zajímavá místa k navštívení?
- Ano, v okolí Ras Al Jinz Turtle Reserve se nachází další zajímavá místa, jako je například historické město Sur, přístaviště pro tradiční ománské dhow lodě a nádherné pláže.


Ubytování Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Ras Al Jinz je malebné pobřežní místo v Ománu, které je známé hlavně díky svému ochrannému přírodnímu rezervátu pro želvy. Tato rezervace, nazvaná Ras Al Jinz Turtle Reserve, je jedním z největších a nejvýznamnějších hnízdišť pro karety obecné na Arabském poloostrově.

Ras Al Jinz se nachází na východním pobřeží Ománu, v blízkosti města Sur. Toto místo je domovem pro několik druhů mořských želv, včetně ohrožených karet obecných, které přicházejí na pláže rezervace každoročně hnízdit. Rezervace usiluje o ochranu těchto želv a jejich prostředí a také o informování veřejnosti o významu ochrany mořského života.

K dispozici je ubytování přímo v rezervaci, což umožňuje návštěvníkům jedinečnou zkušenost. Je zde možnost pobytu ve venkovních stanech, které jsou vybaveny pohodlnými postelemi a základním vybavením. Tyto stany vám umožní vychutnat si noční přírodní zážitek a sledovat pozoruhodnou scénu želv v příznivé plodící sezóně.

Ras Al Jinz Turtle Reserve také nabízí vzdělávací programy a turistické aktivity pro návštěvníky. Můžete se zúčastnit prohlídky po rezervaci, kde vám bude poskytnuta informace o životě želv a práci rezervace. Průvodci vám ukážou plážové hnízdiště, kde můžete vidět želvy při stavbě svých hnízd nebo vylézat z moře.

Další populární aktivitou v Ras Al Jinz je noční pozorování želv. Návštěvníci mohou přihlížet, jak samice želv vybírají vhodné místo na pláži, vyhrabávají hnízdo a kladejí vejce. Obvykle probíhá dohromady s průvodcem, který vás provede touto úžasnou a dojemnou událostí. Je to zážitek, který si určitě budete pamatovat po celý život.

Kromě toho, že si můžete vychutnat ojedinělé přírodní scenérie a pozorování mořských želv, můžete také využít příležitosti k procházkám po pláži nebo si zaplavat v azurově modrém moři. Ras Al Jinz je proslulé svými nádhernými plážemi a mořským životem, takže není divu, že je oblíbeným turistickým cílem mezi milovníky přírody.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Ománu, určitě byste měli zahrnout Ras Al Jinz Turtle Reserve na svém itineráři. Toto místo vám nabídne velkou dávku přírodní krásy a vzrušení, které lze zažít jen zřídka. Zároveň podporujete důležitou ochranu mořských želv a učíte se o důležitosti zachování přírodního prostředí.


Dovolená Omán Ras Al Jinz Turtle Reserve


Ras Al Jinz Turtle Reserve v Ománu je jedním z nejúžasnějších a nejatraktivnějších míst na světě, které stojí za to navštívit. Tato rezervace je známá svým ohromujícím výskytem mořských želv a jejich hnízdišti.

Nachází se na východním pobřeží Ománu, poblíž města Sur. Ras Al Jinz je domovem pro tři druhy mořských želv - zelenou želvu, kareta a olivovou želvu. Tato oblast je pro tyto živočichy ideální pro hnízdění díky teplému písku a klidným vodám. Každoročně sem želvy přicházejí v období od června do srpna, kladou svá vejce a mláďata se pak líhnou v průběhu několika týdnů.

Ras Al Jinz Turtle Reserve a jeho okolí je řízeno Ministerstvem půdy a kulturního dědictví a je dobře udržováno. Na území rezervace jsou k dispozici výuková střediska, muzea a ubytování pro návštěvníky, kteří mají zájem dozvědět se více o mořských želvách a přírodním biodiverzitě této oblasti.

Jedním z hlavních lákadel pro turisty je večerní prohlídka, která umožňuje sledovat želvy při jejich nočním hnízdění. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost sledovat želví samice, jak vystupuje z vody a zakládá svá vejce do písku. Je to fascinující zážitek, který zůstane v paměti na dlouhou dobu.

Ras Al Jinz Turtle Reserve se také snaží o ochranu a zachování želvích druhů. V rámci rezervace probíhá vzdělávání a osvěta, aby se zvýšila informovanost o důležitosti ochrany a udržitelného rozvoje tohoto prostředí. Také se zde provádějí vědecké výzkumy, které pomáhají lépe porozumět těmto úžasným tvorům.

Na své dovolené v Ras Al Jinz Turtle Reserve můžete také využít další aktivity a atrakce. Například si můžete prohlédnout okolní pláže, objevovat okolní přírodu nebo se vydat na procházku až ke skalnímu útesu, který nabízí úchvatný výhled na oceán.

Celkově lze říci, že návštěva Ras Al Jinz Turtle Reserve je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a živočichů. Tato rezervace ukazuje, jak důležité je chránit a zachovávat tato ohrožená mořská tvorba pro budoucí generace. Pokud plánujete dovolenou v Ománu, rozhodně si nenechte ujít tuto úžasnou destinaci!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky