Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie Fish River Canyon

Letenka Namibie Fish River Canyon


Fish River Canyon je jedno z nejkrásnějších a nejimpresivnějších míst v Namibii. Je to druhý nejhlubší kaňon na světě, hned po Grand Canyonu v USA. Tento majestátní útvar se nachází v jižní části Namibie a je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi.

Fish River Canyon se táhne na délce více než 160 kilometrů a v některých částech dosahuje hloubky až 550 metrů. Velká část údolí je zahrnuta do chráněné oblasti Fish River Canyon National Park, která slouží jako domov pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů.

Tato malebná lokalita je místem, které láká milovníky přírody, turisty i dobrodruhy z celého světa. Jeden z hlavních důvodů, proč sem cestovat, je nádherný výhled na rozeklané útesy, strmé stěny a rozsáhlé skalní formace. Vrcholky hor, které obklopují kaňon, vytvářejí osobitou kulisu a dokreslují jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružství a prozkoumat hloubku Fish River Canyon, je zde jedinečná možnost výstupu po turistické stezce. Tato stezka měří celkem 90 kilometrů a vede návštěvníky údolím kaňonu, přičemž poskytuje úchvatné scenérie a nezapomenutelné zážitky. Celý výstup však vyžaduje dobrou fyzickou kondici a řádnou přípravu.

V měsících od května do září je tato stezka otevřena pro turisty, avšak je nutné si předem zajistit povolení a dodržovat stanovená pravidla. Je třeba mít na paměti, že cesta je náročná a trvá asi pět dní, přičemž je nutné nést veškeré vybavení, vodu a jídlo. Přesto však tato výprava stojí za to, protože nabízí nezapomenutelný pohled na jedinečné scenérie a divokou přírodu.

Pokud neplánujete výstup po turistické stezce, neznamená to, že nemůžete vychutnat krásy Fish River Canyon. Na kraji kaňonu se nacházejí některé vyhlídkové body, odkud můžete obdivovat panoramatický výhled na údolí a úžasné barevné odstíny skal. Tyto vyhlídky jsou snadno dostupné a nabízejí úžasný pohled na jednu z nejúchvatnějších přírodních scenérií v Namibii.

Pokud tedy plánujete návštěvu Namibie, nezapomeňte zařadit Fish River Canyon do svého itineráře. Bez ohledu na to, zda zvolíte turistickou stezku nebo jen navštívíte vyhlídkové body, budete zaručeně ohromeni krásou tohoto úchvatného místa. Fish River Canyon je přírodní div nezměrného rozměru a bude vás okouzlovat svou jedinečnou atmosférou.


Dovolená Namibie Fish River Canyon


Namibie je známá svou ohromující přírodní krásou a exotickými destinacemi, které lákají dobrodružné turisty i milovníky přírody. Jednou z nejvíce fascinujících lokalit v zemi je Fish River Canyon. Tato úžasná přírodní atrakce se nachází v jihozápadní části Namibie a je jedním z největších kaňonů na světě.

Fish River Canyon se rozprostírá na délce přes 160 kilometrů a dosahuje hloubky až 550 metrů. Je to obrovské geologické údolí, které vytvořil řeka Fish River během tisíců let. Jeho vytvoření započalo během rozpínání kontinentu, které se odehrávalo před více než 500 miliony let. Eroze a geologické změny v průběhu času přinesly tuto jedinečnou krajinu s množstvím skalních útvarů, útesů a kaňonů.

Navštívit Fish River Canyon je jako vstoupit do jiného světa. Jeho bezprostřední okolí je tvořeno sluncem vysušenou krajinou, nádhernou pouští, rozlehlými oblastmi skalnatých hor a proudící řekou. Kaňon je obklopen národním parkem Gondwana, který nabízí jedinečné zážitky pro přírodní nadšence.

Pro dobrodruhy je hlavní atrakcí turistická trasa zvaná Fish River Hiking Trail. Je to jedna z nejobtížnějších a nejdéle trvajících pěších tras na světě, která vede podél řeky Fish River až do hloubky kaňonu. Celá trasa je dlouhá 85 kilometrů a trvá téměř 5 dní. Turisté musí být připraveni na extrémní podmínky, včetně vysokých teplot, strmých sjezdů a výstupů a překonání několika překážek. Pěší turisté budou odměněni úchvatnými výhledy na kaňon, nádherné sluneční západy a noční oblohu plnou hvězd.

Pokud preferujete klidnější a relaxačnější dovolenou, existuje mnoho výhledových bodů, kde si můžete užívat nádherný pohled na kaňon. Zde si můžete vychutnat klidný chvíli a fotografovat úchvatné výhledy. Doporučuje se navštívit vyhlídkové body jako Hell's Bend, Horseshoe Bend a Ararat Viewpoint.

Dovolená v Namibii v oblasti Fish River Canyon je také skvělou příležitostí k objevování jedinečné flóry a fauny. V blízkém okolí se nachází mnoho endemických druhů rostlin a zvířat, které se přizpůsobily tvrdým podmínkám pouště. Mezi nejznámější zvířata, která můžete vidět, patří zebry, oryxové a dikobrazi. Květena je tvořena různými druhy sukulentů, jako jsou kaktusy a aloe.

Pokud toužíte po dobrodružství a toužíte po poznání jedné z nejúchvatnějších přírodních lokalit světa, Nemibie Fish River Canyon je pro vás ideální destinací. Tato ohromující krajinu vám zaručí nezapomenutelný zážitek a vytvoří vzpomínky, které vydrží celý život. Takže se vydejte na svou vlastní dobrodružnou cestu do Fish River Canyon a objevte jeho unikátní krásu.


Ubytování Namibie Fish River Canyon


Fish River Canyon je jedním z největších kaňonů na světě a je jednou z hlavních turistických atrakcí Namibie. Nachází se ve západní části země a je to oblíbená destinace pro cestovatele hledající přírodní krásy a adrenalinové zážitky.

Jedním z nejpraktičtějších způsobů ubytování v této oblasti je pobyt v jednom z několika kempů, které jsou v blízkosti kaňonu. Kempy jsou obvykle dobře vybavené a nabízejí různé možnosti ubytování, včetně stanového táboření, chat nebo zahradních chatek. Některé z kempů mají také bazén a restauraci, což je skvělé pro ty, kteří hledají komfort a pohodlí.

Varování: před cestou do Fish River Canyon je třeba získat povolení od Namibijských národních parků, protože se jedná o chráněnou oblast. Doporučuje se také vyhnout se návštěvě kaňonu v období dešťů, protože prudké přívalové srážky mohou způsobit nebezpečné povodně v údolí řeky.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na trek kolem kaňonu, je možné se přihlásit na organizovanou turistickou trasu s průvodcem. Kvůli náročnému terénu a extrémním teplotám je bezpečnější a pohodlnější mít průvodce, který vám umožní prozkoumat ty nejlepší části kaňonu a zároveň zůstat v bezpečí.

Fish River Canyon je také domovem pro mnoho odvážných dobrodružů, kteří se rozhodnou pro raftingovou expedici po řece Fish River. Tato adrenalinová aktivita je vhodná pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s raftingem a jsou připraveni na fyzické výzvy a nebezpečí takového podniku.

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je možné si vzít piknikový koutek na okraji kaňonu a relaxovat při pozorování úchvatného výhledu. Zde můžete strávit odpoledne sledováním ptáků a dalších druhů divoké zvěře, které se zde pohybují.

Pokud máte zájem o ubytování v Fish River Canyon, je nejlepší si rezervovat místo předem, protože kempy a ubytovací zařízení jsou často obsazené, zejména během hlavní turistické sezóny, která je od května do září. Můžete si vybrat mezi možnostmi dle svých preferencí a rozpočtu, ale bez ohledu na vaši volbu, tato oblast vám poskytne nezapomenutelný zážitek.

Fish River Canyon je jedním z nejkrásnějších a nejohromujících přírodních divů, které Namibie nabízí. S přiměřeným plánováním a přípravou můžete prozkoumat tuto oblast a zažít jedinečnou kombinaci přírodních krás a dobrodružství. Ubytování v jednom z kempů v okolí je skvělý způsob, jak si užít všechno, co Fish River Canyon nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Fish River Canyon


Q: Jak se dostanu k Fish River Canyon?
A: Fish River Canyon se nachází v jižní části Namibie. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je autem z hlavního města Windhoek. Trvá to zhruba 8 hodin jízdy. Existují také organizované zájezdy a pravidelné autobusové linky.

Q: Kdy je nejlepší doba navštívit Fish River Canyon?
A: Nejlepší doba pro návštěvu Fish River Canyon je od září do listopadu, kdy je po dešťové sezóně a krajina je plná zeleně. Také teploty jsou v tomto období mírnější.

Q: Jaké jsou aktivity, které lze provádět v Fish River Canyon?
A: Mezi nejoblíbenější aktivity patří turistika, procházky a výlety na koni. Také lze navštívit jednu z místních farmářských usedlostí a poznat denní život v Namibii.

Q: Kolik času potřebuji k prohlídce Fish River Canyonu?
A: Doporučujeme strávit zhruba 2–3 hodiny prohlídkou Fish River Canyonu. To zahrnuje několik krátkých turistických stezek a návštěva místních vyhlídek.

Q: Existuje na Fish River Canyonu ubytování?
A: Ano, v okolí Fish River Canyonu je několik ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů a kempů. Je však nutné si rezervovat ubytování předem.

Q: Jaký je vstup do Fish River Canyonu?
A: Vstupné na Fish River Canyon je 80 NAD za osobu (asi 3,50 USD) a musí se platit na vstupní bráně. Tento poplatek je určen k financování údržby a ochrany národního parku.


Počasí Namibie Fish River Canyon


Fish River Canyon je jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších přírodních divů v Namibii. Nachází se v jižní části země a je známý svými ohromujícími skalními útvary, hlubokými soutěskami a překrásnými výhledy.

Počasí v této oblasti je typické pro pouštní klima. Průměrné teploty se pohybují od 20°C do 35°C, přičemž nejteplejší měsíce jsou obvykle prosinec a leden. V těchto měsících mohou teploty dokonce překročit 40°C. Naopak v nejchladnějších měsících (červenec a srpen) se teploty pohybují okolo 10-15°C. Je třeba být dobře připravený na extrémní teploty a sluneční účinky, protože slunce v této části světa může být velmi silné.

Srážky jsou v tomto regionu vzácné a převážně se vyskytují v letních měsících mezi listopadem a březnem. Prší však zřídka a často se jedná jen o krátkodobé bouřky. V zimě je srážkový úhrn prakticky nulový a převažuje slunečné počasí.

Návštěva Fish River Canyon může být naplánována po celý rok, avšak je třeba si uvědomit, že v létě mohou být extrémně vysoké teploty a v zimě nižší teploty. Nejlepší období pro návštěvu je obvykle jaro a podzim, kdy teploty jsou příjemné a příliš horké.

Zážitek z návštěvy Fish River Canyon je skutečně unikátní. Soutěska dosahuje délky až 160 kilometrů a hloubky okolo 550 metrů, což ji činí jednou z největších soutěsek na světě. Nejlepší způsob, jak si tuto nádheru užít, je absolvovat vícedenní treking po canyonu. Během této cesty budete mít možnost obdivovat úchvatnou krajinu, užívat si klidu a ticha pouště a prozkoumat různé přírodní útvary, včetně malebných vodopádů a termálních pramenů.

Kromě trekingu po canyonu je také možné se k divu dostat automobilem a prozkoumat okolní vyhlídky a vyhlídkové body. Jedním z nejznámějších je Hells Bend, který poskytuje nádherný výhled na údolí a kaňon pod vámi. Dalšími oblíbenými aktivitami v této oblasti jsou také jízda na koni a fotografie.

Pokud se chystáte navštívit Namibii a Fish River Canyon, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek tekutin, opalovací krém, pohodlné boty a lehké oblečení. Důležité je také mít s sebou kvalitní fotoaparát, abyste mohli zachytit tyto úchvatné okamžiky a nádhernou přírodu.

Fish River Canyon je bezpochyby jedním z největších pokladů Namibie. Jeho unikátní geologie a dechberoucí výhledy přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, pak je tato destinace pro vás neodolatelná.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky