Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


1. Jak se dostanu do St. Lucia Wetlands?

Nejlepší způsob, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky přistát na letišti King Shaka International Airport v Durbanu a poté si pronajmout auto a jet přibližně 2 hodiny na sever směrem k městu St. Lucia.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands?

Nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands je od května do září, kdy je suché období a snaží se zvířata z oblasti zdrojů vody jako Mlalazi řeka a jezero St. Lucia.

3. Jaké druhy zvířat mohu v St. Lucia Wetlands vidět?

V St. Lucia Wetlands se můžete těšit na vidění velryb, krokodýlů, hipopatamusů, slonů, nosorožců, žiraf, impala, antilop, zebu a mnoho dalších druhů zvířat.

4. Kde bych měl bydlet v St. Lucia Wetlands?

St. Lucia Wetlands nabízí řadu ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a chatových domů. Nejoblíbenějšími oblastmi jsou lidmi Maphelane, Mabibi, Kosi Bay a Sodwana Bay.

5. Jaké aktivity mohu dělat v St. Lucia Wetlands?

V St. Lucia Wetlands můžete jít na safari, plavat s delfíny, kajakovat, potápět se, rybařit nebo si jen relaxovat na pláži. Můžete také navštívit některé z nejznámějších míst v oblasti, jako jsou Kosi Bay dunes, Cape Vidal a ucelená oblast oblast Spioenkop Game Reserve.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země s rozmanitým klimatem, které může být velmi různorodé v závislosti na čase v roce a poloze. St. Lucia Wetlands, národní park v provincii KwaZulu-Natal, není výjimkou, a proto zde může být počasí velmi proměnlivé.

St. Lucia Wetlands se nachází na pobřeží Indického oceánu a je obklopen tzv. Zululandskými kopci. Díky této poloze je počasí na území národního parku ovlivněno převážně vlhkostí a teplem. V létě, které probíhá od prosince do března, jsou teploty velmi vysoké, dosahující 28-32 stupňů Celsia. Tyto vysoké teploty jsou doprovázeny vyšší vlhkostí vzduchu, protože v této oblasti zahrnuje průměrná relativní vlhkost vzduchu asi 70-80%.

Jaro a podzim, tedy březen až květen a září až listopad, jsou v národním parku charakteristické mírnějšími teplotami, kdy průměrná denní teplota dosahuje 26-28 stupňů Celsia. V pozdním létě může být také zaznamenána nižší srážková aktivita, takže je to dobrý čas pro návštěvu národního parku.

Zima, tedy červen až srpen, bývá chladnější a suchá období. Teploty v noci jsou obvykle nižší než v ostatních obdobích, a to na úrovni 10 až 15 stupňů Celsia. Denní teploty se mohou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia.

V národním parku je srážková aktivita celoroční, ale největší množství srážek obvykle padne v létě. V tomto období může být národní park náchylný k silným dešťům, bouřím a větrům.

Pokud plánujete návštěvu St. Lucia Wetlands, vždy je nejlepší si zkontrolovat počasí. I když jsou jeho podmínky poměrně stálé, mohou se v jednotlivých sezonách lišit. Může být užitečné mít s sebou vhodné oblečení, aby se navštívila park v pohodlí, bez ohledu na to, jaké počasí bude panovat.


Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších destinací na světě, a jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východním pobřeží země a je jedním z největších pobřežních mokřadů na světě.

St. Lucia Wetlands je domovem rozmanitých ekosystémů, které si získaly status přírodní rezervace a byly zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Představuje unikátní kombinaci pobřežních lesů, bažin, sladkovodních jezer, mangrovových porostů a pláží, které poskytují útočiště pro řadu vzácných a ohrožených druhů.

V tomto odlehlém ráji můžete pozorovat obrovský výběr divokých zvířat. St. Lucia Wetlands je známé především pro svou populaci lamantinů, také známých jako mořských krav. Tyto přátelské a mírumilovné tvory lákají návštěvníky z celého světa, kteří si chtějí vychutnat unikátní zážitek potápění nebo jízdu na lodi, která jim umožňuje pozorovat tato ohrožená zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kromě lamantinů je St. Lucia Wetlands také domovem mnoha dalších ohrožených druhů, jako jsou želvy, krokodýli, nilští koně, apod. Můžete si vychutnat safari a pozorovat tyto vzácné tvory při jejich denních aktivitách. K vidění jsou také více než 350 druhů ptáků, což činí toto místo rájem pro ornitology.

Aby si návštěvníci mohli co nejvíce užít pobyt v této přírodní rezervaci, je k dispozici centrum pro návštěvníky, kde dostanete informace o rezervaci a možnostech, jak ji prozkoumat. Kromě toho existuje mnoho vyznačených tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi mokřadu a umožní vám objevovat jeho jedinečnost a krásu.

St. Lucia Wetlands je nejen ideální pro příznivce přírody, ale také pro ty, kteří si chtějí odpočinout na krásných plážích. Region nabízí neuvěřitelné bílé a písečné pláže s tyrkysově modrými vodami Indického oceánu, které jsou perfektní pro relaxaci a opalování. Můžete si také užít nejrůznější vodní sporty jako potápění, šnorchlování nebo rybaření.

Dovolená v Jihoafrické republice St. Lucia Wetlands je jedinečným zážitkem plným přírodní krásy a vzrušení. Tato oblast vás překvapí svou rozmanitostí a unikátností, ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody. Staňte se součástí tohoto ohromujícího prostředí a objevte skryté poklady Jihoafrické republiky.


Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svými ohromujícími krajinami, fascinujícími divokými zvířaty a úchvatnými oblastmi pro safari. Jednou z nejmalebnějších destinací v Jihoafrické republice je St. Lucia Wetlands, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

St. Lucia Wetlands, známá také jako iSimangaliso Wetland Park, je rozsáhlá oblast přírodního zázemí zahrnující sladkovodní jezera, laguny, mokřady, mangrovníkové lesy, duny a písečné pláže. Park se rozkládá na ploše přibližně 3280 km² a je domovem pro impaly, slony, buvoly, krokodýly, hrochy a mnoho dalších druhů zvířat.

Největším lákadlem návštěvníků je zdejší populace nilských krokodýlů a nádherných ptáků. Laguny parku jsou oblíbeným hnízdištěm tisíců letounů, pelikánů, volavek a dalších druhů ptáků. Kvůli svému velkému bohatství biodiverzity byl park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejdůležitějších míst pro ptáky v celé Jižní Africe.

Navíc se zde nachází také několik malebných a nedotčených písečných pláží, které jsou ideální pro odpočinek a sluneční koupání. Jednou z nejznámějších je Bhangazi Beach, která je populární u turistů i domácích návštěvníků. Pláže St. Lucia Wetlands jsou také oblíbenou zastávkou pro vydry, které na nich často staví svá hnízda.

Pro ty, kdo se zajímají o divoký život a přírodu, je St. Lucia Wetlands ideálním místem pro safari. Park nabízí mnoho možností pro pozorování zvířat, jako je safari na lodi, které umožňuje návštěvníkům přiblížit se k divokému zvěři a zvířatům žijícím ve vodě. Tříhodinový výlet na lodi se stává nezapomenutelným zážitkem, protože máte možnost spatřit jak slony, tak krokodýly i nádherné ptáky.

Další populární aktivitou v oblasti je safari projížďka po písečných dunách, která poskytuje úžasný výhled na krajinu z výšky. Můžete vidět buvoly, gazely a další volně žijící zvířata, která se pohybují po dunách. Pro ty, kteří v tomto parku zůstanou déle, je k dispozici vícenásobný vstup, aby si mohli návštěvníci dopřát víc než jednu projížďku po dunách.

St. Lucia Wetlands je tedy nádhernou destinací, která nabízí příležitost pro pozorování bohaté divoké zvěře, relaxaci na krásných plážích a prozkoumávání jedinečné přírody Jihoafrické republiky. Pokud máte rádi přírodu a divoký život, neměli byste si tento úchvatný park nechat ujít. Staňte se součástí krásy a zachování jednoho z nejcennějších ekosystémů na světě a navštivte St. Lucia Wetlands.


Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v zemi je rezervace St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východě Jihoafrické republiky, v provincii KwaZulu-Natal, a je jedním z devíti světově dědictví UNESCO. Je to přirozené mokřady, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Když se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, najdete zde mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby různých cestovatelů. Od luxusních rekreačních středisek až po útulné rodinné penziony, St. Lucia Wetlands nabízí variety ubytování, které vám umožní plně si užít krásy tohoto místa.

Luxusní rekreační střediska jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát něco více. Tyto střediska nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Můžete se těšit na prostorné pokoje s výhledem na moře nebo mokřady, vlastní bazén a vysoce kvalitní služby. Tato střediska často také nabízejí širokou škálu vyžití, jako jsou plavání s delfíny, vodní sporty a pozorování ptáků.

Pro ty, kteří preferují intimnější a přátelštější atmosféru, jsou tu rodinné penziony a malé hotely. Tyto ubytování často nabízejí pohodlné a útulné pokoje za dostupnější ceny. Majitelé těchto penzionů a hotelů jsou často místní obyvatelé, kteří vám mohou poskytnout cenné informace a tipy na nejlepší místa k návštěvě v této oblasti. Můžete se tedy těšit na osobní přístup a teplou atmosféru.

Klíčovou výhodou ubytování ve St. Lucia Wetlands je jeho blízkost k přírodě a unikátním ekosystémům. Nejbližší pláže jsou vzdáleny pouhých 2 km od rezervace, což vám umožní strávit den na pláži se slunečním zářením a relaxací u oceánu. Můžete také podniknout lodní výlety na jezero St. Lucia, které je domovem mnoha druhů ptáků, krokodýlů a hrochů. Jedinečná flóra a fauna této oblasti udělají z vašeho pobytu ve St. Lucia Wetlands nezapomenutelný zážitek.

V současné době se tato rezervace stala také oblíbeným místem mezi milovníky ekoturistiky. Existují zde různé ekologické provozovny, které nabízejí ubytování ve speciálních chatách nebo kempování v blízkosti mokřadů. Tyto ekologií zaměřená ubytovací zázemí vám umožní lépe poznat a ocenit jedinečnou biodiverzitu této oblasti.

Když plánujete svou cestu do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit rezervaci St. Lucia Wetlands do svého itineráře. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost objevit krásu tohoto místa a přiblížit se k přírodě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky