Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie Cape Cross

Dovolená Namibie Cape Cross


Namibie je fascinující země plná přírodních a kulturních pokladů. Jedním z nejúžasnějších míst, které můžete v Namibii navštívit, je Cape Cross. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu a je domovem jedné z největších kolonií lvounů na světě. Cape Cross je ideálním místem pro milovníky přírody, fotografy a všechny, kteří mají rádi divokou a nedotčenou krajinu.

Cape Cross leží přibližně 45 km severně od města Henties Bay a je snadno dostupné z hlavní cesty C34. Když dorazíte na místo, budete okouzleni rozsáhlými plážemi, šuměním oceánu a stovkami lvounů, kteří zde žijí. Tato kolonie lvounů je jednou z největších atrakcí tohoto místa a nemůžete ji přehlédnout.

Cape Cross bylo původně pojmenováno Diego Cão, portugalským objevitelem, který sem dorazil v roce 1486. Dnes je to chráněné území a jedno z nejdůležitějších přírodních rezervací v Namibii. Chráněné území zahrnuje nejen lvouny, ale také mnoho jiných druhů živočichů, včetně tuleních, plazů, ryb a ptáků. Tato oblast je také známá svými archeologickými nálezy, které dokládají, že zde existovala lidská přítomnost již před 10 000 lety.

Při návštěvě Cape Cross se můžete projít na vyhlídkách, které vám poskytnou úžasný výhled na celou kolonii lvounů. Bude vás ohromovat, jak těsně můžete tyto fascinující tvory pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Můžete také získat podrobné informace o jejich chování, přirozenosti a historii na informačních panelech umístěných v okolí.

Poblíž Cape Cross stojí i samotné Cape Cross Lodge, luxusní lodge, která nabízí ubytování a restauraci v příjemném prostředí. Zde se můžete ubytovat a vychutnat si pohodlí a krásu této oblasti na své vlastní pěsti. Pokud preferujete dovolenou v přírodě, je zde také k dispozici kempování s veškerým potřebným vybavením.

Namibie je zemí, kterou musíte zažít na vlastní kůži. A návštěva Cape Cross je jedním z nejlepších způsobů, jak si tuto úžasnou zemi užít. Takže ať už jste nadšenci do přírody, do dobrodružství nebo prostě jen hledáte něco nového a zvláštního, nezapomeňte zařadit Cape Cross do svého seznamu. Uvidíte, že to bude zážitek, který nezapomenete.


Letenka Namibie Cape Cross


Cape Cross, nejznámější kolonie tuleně ve střední Namibii, je fascinujícím cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Tato malebná oblast, nacházející se přibližně 60 kilometrů severně od Swakopmundu, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost pozorovat tisíce tuleních těl a sdílet prostor s těmito fascinujícími tvory.

Letenka do Cape Cross je ideálním způsobem, jak cestovat do této oblasti a objevovat přírodní krásy Namibie. Cape Cross je domovem asi 80 000 tuleních jedinců, což představuje jednu z největších kolonií tuleně na světě. Tento úžasný přírodní fenomén láká návštěvníky z celého světa, kteří touží zažít naprosto jedinečnou interakci s tuleni.

Po příletu na letiště v blízkém městě Swakopmund můžete snadno najít dopravu, která vás dopraví do Cape Cross. Cesta autem je poměrně snadná a rychlá, zároveň však nabízí úžasné výhledy na nádhernou krajinnou oblast Namibie.

Jakmile dorazíte do Cape Cross, čeká vás neuvěřitelné spektákulum. Zde se nachází jedno z nejlepších míst pro pozorování tuleních těl na celém světě. Milovníci přírody a fotografování si zde přijdou na své, jelikož mají jedinečnou možnost zachytit tyto fascinující tvory ve svém přirozeném prostředí. Můžete sledovat tulení kolonii ze vzdálenosti nebo je dokonce sledovat během procházek po pláži. Zvuky, vůně a pocity, které zde na vás zapůsobí, jsou dojemné a nezapomenutelné.

Navštívit Cape Cross je i příležitostí ke kamennému vybavení, které je rozeseto v okolí. I když je Cape Cross nejvíce známé pro svou tulení kolonii, je zde mnoho dalších věcí ke zkoumání. Můžete se procházet po nedaleké pláži, kam se tuleni často vrací z moře, relaxovat na sluněném pobřeží nebo si dokonce užít malý piknik v prostředí neuvěřitelné přírodní krásy.

Cape Cross nejvíce naplno vyniká v odpoledních hodinách, protože zde můžete obdivovat nespočet tuleních těl přicházejících z moře, jak se snaží najít si místo v kolonii. Je to fascinující pohled na to, jak se tuleni mezi sebou vášní a jak spolu komunikují. Ti, kteří bydlí v okolí, si mohou vychutnat nádherný východ nebo západ slunce a sledovat, jak slunce barví oblohu do různých odstínů.

Celkově řečeno, Cape Cross je jednou z nejimpresivnějších atrakcí, které Namibie nabízí. Abychom si však skutečně užili vše, co místo má nabídnout, je nejlepší si zakoupit letenku do Cape Cross a tím urychlit svou cestu do této nádherné oblasti. Nezáleží na tom, zda jste nadšeným milovníkem přírody, dobrodruhem nebo prostě jen toužíte po odpočinku na pláži, Cape Cross je tím pravým místem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Cape Cross


1. Kde se nachází Cape Cross?
Cape Cross se nachází na západním pobřeží Namibie, asi 120 km severozápadně od hlavního města Windhoek.

2. Co je Cape Cross?
Cape Cross je pomník a chráněné území, které je známé pro velké množství tulenů Mrtvých moří, kteří na této pláži žijí.

3. Jakou je nejlepší dobu na návštěvu Cape Cross?
Nejlepší doba k návštěvě Cape Cross je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a tuleni jsou v plné síle.

4. Jak se dostanu do Cape Cross?
Návštěvníci mohou Cape Cross dosáhnout po silnici C34 z hlavního města Windhoek nebo z města Swakopmund.

5. V jaké cenové relaci jsou ubytování v Cape Cross?
V Cape Cross jsou několik ubytování, které se liší cenově. Ceny se pohybují od cca 500 CZK za noc pro člověka v kempu až po luxusní resorty za 5000 CZK za noc.

6. Jaká je nejlepší trasa k prohlídce tulenů v Cape Cross?
Z parkoviště vedou dvě turistické stezky. První vás dovede na malé vyhlídkové místo, kde můžete pozorovat tuleně zblízka. Druhá stezka vás provede celou kolonií tulenů.

7. Je možné v Cape Cross koupit potraviny a pití?
Ano, v Cape Cross jsou obchod a restaurace, které nabízejí potraviny a pití.

8. Kdy mohu vidět tuleně v Cape Cross?
Tuleni jsou v Cape Cross k vidění celý rok. Nicméně, nejlepší doba pro pozorování tuleně je mezi prosincem a lednem, kdy samice jen nedaleko pláže rodí svá mláďata.


Ubytování Namibie Cape Cross


Cape Cross je jedno z nejznámějších přírodních a historických turistických míst v Namibii. Nachází se na západním pobřeží země, asi 130 kilometrů severně od hlavního města Windhoek.

Cape Cross je nejlépe známý svou obrovskou kolonií tuleních lachtanů. Každoročně sem přijíždí tisíce turistů, aby obdivovaly a fotily tuto ohromnou populaci tuleně. Mnoho lachtanů je také zdejších návštěvníků zvyklých a během návštěvy se můžete setkat s tuleními mláďaty a jejich roztomilými houpacími se pohyby.

Cape Cross má také bohatou historii. Toto místo bylo pojmenováno portugalským mořeplavcem Diogo Cãoem, který sem dorazil v roce 1486. Původní kříž, který dal Cão postavit jako symbol objevení místa, byl později nahrazen replikou. Turisté mohou navštívit tento historický památník a získat více informací o cestování a objevování v minulosti.

Pokud plánujete navštívit Cape Cross a zůstat zde několik dní, existují různé možnosti ubytování v okolí. V blízkosti Cape Cross se nachází několik kempů a lodgí, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování.

Jedna z možností ubytování je Cape Cross Lodge. Tato exkluzivní Lodge nabízí krásný výhled na oceán a je obklopena divokou přírodou. Můžete se těšit na luxusní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou s výhledem na lachtany. V restauraci Lodge si můžete vychutnat vynikající jídlo a ochutnat některá z místních speciálností.

Další možností je Cape Cross Camping Site, pokud preferujete přímořskou atmosféru a chcete zažít autentický outdoorový zážitek. Tento kemp nabízí vybavené kempovací stany a místa pro karavany. Zde můžete strávit noc pod hvězdami a vychutnávat si přirozenou krásu okolí Cape Cross.

Je také možné se ubytovat v blízkém městě Henties Bay, které se nachází asi 60 kilometrů jižně od Cape Cross. Zde najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

Cape Cross je místem, které byste neměli vynechat při návštěvě Namibie. Kromě úchvatných lachtanů a bohaté historie budete mít také možnost objevit krásu okolní přírody a vychutnat si relaxaci na pláži. Buďte si vědomi, že místo je přírodní rezervací, proto je důležité respektovat zdejší prostředí a zvířata.


Počasí Namibie Cape Cross


V Namibii se nachází jedna z nejúchvatnějších oblastí na světě, Cape Cross. Tato oblast se nachází na západním pobřeží Namibie, což znamená, že její klima je ovlivněno oceánem a pouští. Díky tomu se zde vytváří zajímavá krajina a také proměnlivé počasí.

V oblasti Cape Cross se setkávají dvě velké klimatické oblasti – Namibská poušť na jihu a Atlantský oceán na severu. Tyto dvě oblasti vytvářejí specifické klima, které se vyznačuje chladným větrem, mlhami a málo srážkami.

V letních měsících (prosinec až únor) se v oblasti Cape Cross teploty pohybují kolem 20-25 °C, což je příjemné počasí pro prohlídku oblasti. Je však třeba počítat s chladnými větry a mlhami, které se mohou vyskytnout v každou chvíli. V zimě (červen až srpen) jsou teploty nižší a pohybují se kolem 15-20 °C. V této době je také více srážek a větší šance na mlhy.

Nejlepší čas na návštěvu Cape Cross je na jaře a začátkem léta (září až listopad). V tuto dobu je počasí stabilnější a srážky jsou minimální. Tento čas je také ideální pro pozorování mnoha druhů mořských živočichů, kteří se zde vyskytují.

Pokud se chystáte na návštěvu Cape Cross, není od věci se připravit na změnlivé počasí. Mějte s sebou teplé oblečení, ale také lehké oblečení na horké dny. Nezapomeňte ani na pláštěnku, která vám poslouží při přeháňkách a větru.

V oblasti Cape Cross můžete vidět mnoho zajímavých míst, jako jsou například kolonie tuleně nebo zbytky německých osad ze 17. století. Nejlepší způsob, jak si oblast prohlédnout, je pěšky. Existuje mnoho stezek, které vás provedou touto fascinující krajinou a ukáží vám krásy této neobvyklé oblasti.

I když je rozmanité počasí v oblasti Cape Cross skutečností, stále stojí za to navštívit toto místo a nechat se okouzlit jeho krásami a zvláštní atmosférou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky