Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kambodža Silver Pagoda

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Silver Pagoda


1. Jak se jmenuje stříbrná pagoda v Kambodži?
Stříbrná pagoda v Kambodži se nazývá Wat Preah Keo Morokat, což znamená chrám Emerald Buddha.

2. Proč se stříbrná pagoda nazývá Stříbrná pagoda?
Pagoda získala své jméno kvůli tisícům dlažeb, které jsou položeny z čistého stříbra.

3. Kde se Nachází Stříbrná pagoda v Kambodži?
Stříbrná pagoda se nachází v hlavním městě Phnom Penh, na území Královského paláce.

4. Jsou v pagodě skutečně dlažby z čistého stříbra?
I když se stříbrná pagoda jmenuje podle dlažby, ta ve skutečnosti není vyrobena ze skutečného stříbra, ale z bílého mramoru, který je pokryt tenoučkou vrstvou stříbra.

5. Jaké jsou hlavní atrakce uvnitř pagody?
Uvnitř pagody lze spatřit mnoho vzácných artefaktů, včetně smaragdové sochy Buddhy, která je věnována, a dalších posvátných předmětů.

6. Je možné navštívit Stříbrnou pagodu?
Ano, Stříbrná pagoda je otevřena pro veřejnost a turisty. Nicméně, je třeba dodržovat určitá pravidla a zvyklosti, jako je zakaz stoupání na dlažbu a dodržování vhodného oblečení.

7. Jaká je historie Stříbrné pagody?
Stříbrná pagoda byla postavena v roce 1962 a slouží jako hlavní místnost pro venkovní náboženské a královské ceremonie.

8. Jaká je významnost Stříbrné pagody v Kambodži?
Stříbrná pagoda je jedním z nejoblíbenějších a nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Kambodži a je známá pro svou architekturu a umění.

9. Existují tam nějaké omezení pro návštěvníky?
Ano, návštěvníci musí dodržovat pravidla, jako je zakaz fotografování uvnitř chrámu a dodržování klidu a respektu k místu.

10. Můžete navštívit Stříbrnou pagodu samostatně, nebo je součástí prohlídky Královského paláce?
Stříbrná pagoda je součástí prohlídky Královského paláce, protože se nachází na jeho území. Návštěvníci mohou navštívit obě místa během jedné návštěvy.


Počasí Kambodža Silver Pagoda


Kambodža je krásnou zemí s bohatou historií a kulturou. Mezi hlavní turistické atrakce patří Silver Pagoda, která se nachází v hlavním městě Phnom Penh. Toto místo se pyšní nádhernou architekturou a fascinující historií, ale jaké je zde počasí?

Klima v Kambodži je tropické, což znamená, že počasí je většinou horké a vlhké po celý rok. Nicméně, když navštívíte Silver Pagodu, nebudete muset trpět extrémními teplotami, protože budova je chráněna od slunce a většinou má konstantní teplotu uvnitř. Pokud se rozhodnete projít se v zahradách, můžete se setkat s vysokou vlhkostí vzduchu, protože v této oblasti je obvykle vlhko a deštivě.

Pokud si naplánujete návštěvu na jaře nebo v létě, budete mít možnost zažít dešťovou sezónu. To znamená, že zde může být mnoho deštivých dnů v řadě. Během této doby se bude Silver Pagoda těšit výhodě od osvěžujícího deště, který dodá budově nový život a lesk. Pokud se vydáte do Kambodže na podzim či v zimě, bude pro vás více klidné počasí s méně srážek, což vám umožní více pohodlí při prohlídce svatyně.

Nemusíte se bát místních bouří, protože Silver Pagoda byla vystavěna na vyvýšeném místě, což ji chrání před záplavami a povodněmi, které mohou být během monzunového období.

Vzhledem k tomu, že Silver Pagoda je turistickou atrakcí nedaleko centra města, doporučuje se navštívit ji mimo špičku sezóny, což znamená během jarního a podzimního období. To dává možnost méně lidnatému prostředí, což je vždy příjemnější pro turisty a navíc vám dává příležitost se zúčastnit tradičních čínských a kambodžských svátků, které se konají během této doby.

V závěru lze říci, že počasí v oblasti Silver Pagody a v celé Kambodži je teplé a vlhké po celý rok. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Silver Pagody, naštěstí je jeho stavba navržena tak, aby byla chráněna před extrémními vlivy počasí. Pokud navštívíte tuto krásnou památku v jarní nebo podzimní sezóně, můžete si užít klidné a příjemné se prostředí, které vám nabízí turistická destinace Silver Pagoda v Kambodži.


Letenka Kambodža Silver Pagoda


Kambodža Silver Pagoda: Poklad krásy a duchovnosti

Kambodža, známá svými úchvatnými chrámy a historickými památkami, se může pyšnit jedním z nejvýznamnějších svatých míst v zemi - Silver Pagodou. Tato nádherná stavba se nachází v královském paláci v hlavním městě Phnompenhu a tvoří jednu z největších turistických atrakcí země.

Silver Pagoda, známá také jako Wat Prea Keo, byla postavena v roce 1866 králem Norodomem. Raně barokní chrám slouží jako chrámový komplex, který obsahuje mnoho posvátných artefaktů a památek. Přímo ve středu chrámu se nachází zlatá socha Buddhy, která váží 90 kilogramů a je pokryta tisíci diamanty. Tato socha je ozdobena také dalšími vzácnými drahokamy, jako jsou smaragdy a rubíny.

Největším unikátem Silver Pagody je mosazná podlaha, která je pokryta přes 5 000 stříbrnými dlaždicemi, odtud pochází také její název. Tyto dlaždice byly vyrobeny v roce 1906 a každá z nich váží kolem jednoho kilogramu. Pokračující výjevy z příběhů Théravádového buddhismu a kambodžské historie jsou vyobrazeny na dlaždicích a tvoří neuvěřitelný pohled.

Mimo to, že je Silver Pagoda důležité duchovní místo, je také významným centrem uchovávání historických a uměleckých artefaktů Kambodže. Navštěvníci mohou obdivovat krásné sochy ze zlata a stříbra, vzácné porcelánové nádoby, královský trůn zdobený drahokamy a mnoho dalších uměleckých děl.

Při návštěvě Silver Pagody je nutné dodržovat určitá pravidla a přísný kód oblékání. Návštěvníci by se měli oblékat do slušného oblečení a mlčet, aby nerespektovali pokoje modlitby a zamezili vyrušování lidí v klidu. Stejně tak je také zakázáno fotografování uvnitř chrámu a dotýkání se vzácných artefaktů.

Kambodža Silver Pagoda je nejen prostor k uctívání, ale také úžasným příkladem architektury a umění. Je to místo, kde můžete zažít bohaté kulturní dědictví Kambodže, zatímco si užíváte její nádhernou a klidnou atmosféru.

Abyste se mohli dostat do Kambodže a tuto úžasnou památku navštívit, existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Phnompenhu. Můžete si vybrat mezi různými lety a cenami, které nejlépe vyhovují vašim potřebám a rozpočtu. Ujistěte se, že si plánekujete několik hodin pro prohlídku Silver Pagody, abyste mohli prozkoumat vše, co tento úchvatný chrám nabízí.


Dovolená Kambodža Silver Pagoda


Kambodža je fascinující destinace plná bohaté historie a kultury. Jedno z nejvýznamnějších míst, které byste neměli vynechat během své dovolené v Kambodži, je Silver Pagoda (stříbrný palác) v hlavním městě Phnom Penh.

Silver Pagoda je oficiálně známý jako Wat Preah Keo Morakot, což znamená "chrám smaragdu". Nachází se v areálu Královského paláce, který je sídlem kambodžské královské rodiny. Nádherná Pagoda je jednou z největších turistických atrakcí v Kambodži.

Tato památka je pojmenována podle své úžasné podlahy vykládané stříbrnými dlaždicemi, které zde naleznete. Celkem je zde více než 5000 dlaždic potažených stříbrem, každá váží přes 1,1 kg. Jeho vynikající řemeslná práce a pozornost k detailům odhalují lásku a oddanost k tradičním uměleckým technikám Kambodže.

Mezi další významné artefakty, které lze vidět v Silver Pagoda, patří mnoho vzácných soch Buddhy a nádherný smaragdový Buddha, který je považován za nejcennější položku v celém chrámu. Tato socha je tamilského původu a byla vyřezána v 17. století. Je zdobena drahými kameny a váží neskutečných 90 kilogramů.

V kryptě chrámu můžete také najít sbírky vzácných artefaktů, včetně buddhistických textů a předmětů víry. Silver Pagoda je také domovem mnoha klášterů a slouží jako místo, kde se konají důležité náboženské a královské obřady.

Navíc k jeho historickému a kulturnímu významu nabízí Silver Pagoda nádhernou architekturu a malebné zahrady. Místo je lemováno kvetoucími rostlinami, fontánami a jezírky, které poskytují okouzlující prostředí pro relaxaci a meditaci.

Pokud navštívíte Silver Pagoda během své dovolené v Kambodži, nezapomeňte se řádně obléknout. Pro návštěvu chrámu je nutné dodržovat přiměřený oblékací kodex, což znamená, že byste měli mít na sobě dlouhé kalhoty a ženy by měly mít pokrytá ramena. Tímto způsobem projevíte úctu k místním tradicím a zvyklostem.

Silver Pagoda je jedním z nejkrásnějších a historicky významných míst, která můžete navštívit během své dovolené v Kambodži. Tato úžasná stavba nabízí pohled do bohaté kambodžské historie, umění a náboženství. Nezapomeňte si vyhrazený čas, abyste si toto krásné místo pořádně prohlédli a zažili jedinečnou atmosféru, kterou sem přinesly staletí víry a duchovnosti.


Ubytování Kambodža Silver Pagoda


Kambodža je jednou z nejkrásnějších zemí v jihovýchodní Asii. Má bohatou historii, úchvatnou přírodu a fascinující kulturu. Pokud plánujete navštívit Kambodžu, návštěva Silver Pagoda je nevyhnutelná.

Silver Pagoda, také známá jako Pagoda Emerina, se nachází v hlavním městě Phnom Penh. Je jednou z nejdůležitějších buddhistických chrámů v zemi a je známá svou nádhernou architekturou a neocenitelnými uměleckými poklady.

Stavba byla postavena v roce 1866 na příkaz krále Norodoma. Její původní název byl Wat Ubosoth Ratanaram, což znamená Chrámová svatyně drahokamů. Dodnes je udáván jako národní poklad Kambodže a zároveň je také hlavním místem pro buddhistickou modlitbu a oslavy.

Při vstupu do Silver Pagoda budete okouzleni jeho skvostnou architekturou. Chrám je postavený ve stylu středověké Khmerské architektury, s bohatě zdobenými dveřmi a stropy. Na vnější straně chrámu jsou vyobrazené scény z buddhistických příběhů a mystických bytostí.

Hlavním lákadlem Silver Pagody je však jeho interiér. Po vstupu si hned všimnete, proč se chrám nazývá Silver Pagoda. Podlaha je pokrytá stříbrnými dlaždicemi, které byly přivezeny z Francie. Jejich počet se odhadoval na více než 5 000.

Dalšími poklady Silver Pagody jsou různé sochy buddhů, které jsou vyrobeny ze drahých kovů a zdobí celý chrám. Nejvýznamnější z nich je Zlatý Buddha, který je posazen na trůně. Je vyrobený z 90 kg zlata a celé jeho tělo je zaslito diamanty.

Kromě toho je zde také dalších 1 650 diamantů a tisíce ostatních drahých kamenů. Tato socha je velmi důležitá pro kambodžský národ, protože symbolizuje silnou buddhistickou víru a bohatství země.

Ve středu chrámu se nachází Zlatá Pagoda, což je nejposvátnější část Silver Pagody. Je zde umístěn Smaragdový Buddha, který je vyroben z jednoho kusu smaragdu. Další zajímavostí je pódium, na kterém stojí Buddha, které je vyrobeno ze slonoviny a zdobené zlatem.

Pokud máte zájem o návštěvu Silver Pagody, nezapomeňte na to, že se jedná o svaté místo a měli byste se řídit určitými pravidly. Je vhodné nosit pevnější a slušnější oblečení a odstranit svou obuv před vstupem do chrámu. Měli byste také dbát na to, abyste se zachovali tichým a respektujícím způsobem.

Silver Pagoda je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Phnom Penhu a veškeré vstupné peníze jsou použity na údržbu a ochranu tohoto historického místa. Navštívíte-li Silver Pagodu, získáte nejen jedinečný pohled na kulturu a historii Kambodže, ale také zkušenost, kterou nikdy nezapomenete.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky