Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ekvádor Laguna Quilotoa

Letenka Ekvádor Laguna Quilotoa


Ekvádor je země známá svou ohromující přírodní krásou a jedno z míst, které stojí za návštěvu, je Laguna Quilotoa. Tato malebná horská jezera se nachází v kráteru, který vznikl před tisíci lety po výbuchu sopky. Quilotoa je jedním z nejatraktivnějších a nejmalebnějších kráterových jezer na světě a je jedním z vrcholů cestovatelských zážitků pro každého návštěvníka Ekvádoru.

Laguna Quilotoa je přirozenou národní památkou a jedním z nejnavštěvovanějších míst v Ekvádoru. Její název pochází zquo tlumočení domorodých Kichwa slov "killa" a "toa", což v překladu znamená "měsíc" a "jezero". Tento název je způsoben tím, že jezero mění barvu podle přírodního světla, což mu dodává zcela magickou a tajemnou atmosféru.

Laguna Quilotoa se nachází přibližně 3 hodiny jízdy autem od hlavního města Quito. Cesta k ní je doplněna krásnými horskými výhledy a malebnými horskými vesnicemi. Po příjezdu na místo se návštěvníci ocitnou před zrakem ohromujícího kráterového jezera. Quilotoa je obklopena strmými horami a zasněženými vrcholky a její turisticky atraktivní cesta vede po úzké stezce, která obíhá celý kráter.

Voda v jezeře má takřka hypnotickou barvu, která sahá od tyrkysové až po tmavě modrou nebo dokonce zelenou. Barva se mění v závislosti na počasí a denní době, což poskytuje návštěvníkům jedinečnou možnost sledovat přirozenou proměnlivost jezera. Někteří cestovatelé se odváží sestoupit do kráteru a vyzkoušet rozmanitou paletu vodních sportů, jako je například kajak nebo paddleboarding.

Okolí Laguna Quilotoa je také bohaté na kulturní dědictví Ekvádoru. V blízkých horských vesnicích žijí domorodci, kteří si zachovávají tradiční způsob života a řemesla. Návštěvníci mohou navštívit tato malá sídla, kde se dozvědět více o místní kultuře a koupit si autentické suvenýry a řemeslné výrobky.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit ještě více do přírody, je zde možnost trekovat okolo kráteru a ochutnat opravdovou krásu And. Cesta nabízí úchvatné výhledy a okamžiky klidu a odpočinku. Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete se připojit k některým z místních výprav a pokusit se zdolat celý kráter pěšky. Není to pro slabé srdce, ale odměna za dosažení vrcholu v podobě ohromujícího výhledu na Laguna Quilotoa stojí za to.

Laguna Quilotoa je jedním z těch míst v Ekvádoru, které nepřehlédnete. Je to zářivý příklad ohromující přírodní krásy, která je stále více oblíbená u návštěvníků z celého světa. Nechte se unést kouzlem tohoto místa a užijte si nezapomenutelný adrenalinový zážitek v srdci And.


Počasí Ekvádor Laguna Quilotoa


Laguna Quilotoa, nacházející se v Ekvádoru, je jednou z nejkrásnějších lagun na světě. Její malebná poloha uprostřed hor a jeden z nejhlubších kráterů na světě jsou to, co dělá toto místo tak unikátním.

Tato laguna je obklopena majestátnými andskými vrchy a nachází se v jihozápadní části země, přibližně 100 kilometrů od hlavního města Quito. Město Quilotoa, které bylo pojmenováno podle této laguny, je oblíbenou turistickou destinací a výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí navštívit toto úchvatné místo.

Počasí v Laguna Quilotoa je poměrně chladné a proměnlivé. Nachází se ve výšce 3 800 metrů nad mořem, což ovlivňuje její klima. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C, ale může se velmi rychle měnit. V létě, které v Ekvádoru trvá od května do září, mohou denní teploty dosáhnout až 20°C, zatímco v noci teploty klesají na 0°C až -5°C. V zimě je více zataženo a chladněji, s denními teplotami kolem 10°C a nočními teplotami kolem -5°C až -10°C.

Místo je také známé svými zářivými slunečními západy a ranními mlhami, které se často táhnou nad povrchem laguny. Tyto přírodní jevy dávají laguně zvláštní kouzlo a lákají fotografy i milovníky přírody z celého světa.

Kromě nádherného počasí a malířských scenérií je Laguna Quilotoa oblíbená také pro své aktivní vyžití. Turisté zde mohou podniknout trek kolem jejího okraje a obdivovat krásný výhled na jezero z různých úhlů. K dispozici jsou také možnosti jezdectví nebo jízdy na kánoi po laguně. Místní komunita Quilotoa také nabízí tradiční řemesla a umělecké dílny s místními výrobky.

Laguna Quilotoa je opravdu malebným místem, které si získává srdce návštěvníků svou krásou a klidem. Nezapomenutelné počasí a scenérie tohoto místa nabízí jedinečný zážitek pro každého, kdo se sem vypraví. Ať už si přenocujete v místním hostelu nebo si užijete pouze jednodenní výlet, nikdy nezapomenete na okouzlující krásu Laguna Quilotoa.


Dovolená Ekvádor Laguna Quilotoa


Ekvádor je jednou z nejexotičtějších destinací v Latinské Americe, která nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých a krásných míst k prozkoumání. Jedním z nejúchvatnějších přírodních úkazů v zemi je kráterové jezero Laguna Quilotoa, které je oblíbenou turistickou atrakcí.

Nacházející se v andských horách v nadmořské výšce 3 914 metrů, Laguna Quilotoa je kráterové jezero vytvořené kolapsem sopky. Jezero obsahuje minerální látky, které mu propůjčují různé odstíny zelené, tyrkysové a nazlátlé barvy. Jeho krása a malebnost přitahují lidi z celého světa.

Procházka kolem jezera je považována za jednu z nejpůsobivějších turistických tras v Ekvádoru. Trasa měří přibližně 9 km a návštěvníci mají možnost objevovat úchvatné scenérie a obdivovat místní flóru a faunu. Cesta vede utopeným lesním podhůřím, přičemž turisté mohou obdivovat různé druhy květin, jako jsou orchideje a broméliovité rostliny, které rostou v této oblasti. Po cestě mohou také zahlédnout ovečky pasoucí se na zelených loukách a místní farmáře, kteří hospodaří v této horské oblasti.

Samotná Laguna Quilotoa je opravdu za úžasná. Její obrovská kráterová propast s hloubkou přes 250 metrů je ohromující a nabízí nádherné výhledy do jezera. Návštěvníci mají také možnost si pronajmout lodě a projet se po hladině jezera, což je velmi oblíbená atrakce.

Pro ty, kteří se chtějí zúčastnit outdoorových aktivit, Laguna Quilotoa je také ideálním místem pro pěší turistiku a treking. Existuje několik tras, které vás provedou přes okolní hory a strání, což vám umožní poznat překrásné scenérie Ekvádorského venkova.

Místní indiánské obce v okolí Laguna Quilotoa také nabízí turistům možnost seznámit se s kulturou a životem místních obyvatel. Lidé zde žijí podobným způsobem, jako jejich předkové před mnoha stoletími. Místní trhy nabízejí řemesla, jako jsou výrobky z vlny, keramika a další tradiční výrobky.

Konečně, Laguna Quilotoa je také oblíbenou destinací pro fotografy. Úžasná kombinace odstínů vody jezera, odrážející se na obloze a horském pozadí, poskytují jedinečné a neopakovatelné fotografické příležitosti.

Navštívit Laguna Quilotoa v Ekvádoru je jako vstoupit do jiného světa. Je to místo plné krásy, přírodních divů a kulturního bohatství. Pokud se vydáte na dovolenou do Ekvádoru, určitě byste neměli vynechat návštěvu Laguna Quilotoa, která vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Laguna Quilotoa


1. Jak se dostat do Laguny Quilotoa v Ekvádoru?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem z Quita do města Latacunga a poté přestoupit na další autobus do vesnice Quilotoa, která je v blízkosti laguny.

2. Jaké je doporučené oblečení při návštěvě Laguny Quilotoa?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou vrstvené oblečení, protože počasí je proměnlivé. V oblasti Quilotoa bývají chladné rána a večery, zatímco během dne může být slunečno a teplé. Dobrou volbou jsou také trekové boty a větrovka.

3. Je možné okolo Laguny Quilotoa podniknout turistický výlet?
Odpověď: Ano, je zde známá stezka okolo laguny, kterou lze projet. Trasa je asi 9 km dlouhá a trvá přibližně 4-5 hodin. Turisté si mohou vychutnat překrásné výhledy na jezero a okolní krajinu.

4. Můžeme se vykoupat v Laguně Quilotoa?
Odpověď: Vstup do laguny je povolen, ale koupání v ní není doporučeno. Voda je velmi studená a také je hluboká. Turisté se mohou výjimečně vykoupat, pokud jsou schopni zvládnout chladnou teplotu a mají dostatečné zkušenosti se záchrannými technikami na vodě.

5. Existují ubytovací možnosti v okolí Laguny Quilotoa?
Odpověď: Ano, v oblasti Quilotoa se nachází několik hostinců a rodinných penzionů, které nabízejí možnost přenocování. Je však vhodné dopředu si rezervovat ubytování, protože oblast je turisticky velmi oblíbená.

6. Jaké další atrakce jsou v okolí Laguny Quilotoa?
Odpověď: V blízkosti laguny se nachází také malé vesnice a indiánské trhy, kde můžete zakoupit tradiční ekvádorské výrobky. Mezi další atrakce v okolí patří horské túry, návštěva sopečných kráterů a procházky po okolní přírodě.


Ubytování Ekvádor Laguna Quilotoa


Ekvádor je jedna z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a láká turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst je Laguna Quilotoa, která se nachází přibližně 180 km jižně od Quito. Je to kráterové jezero, které se vytvořilo v důsledku erupce sopky před několika tisíci lety. Laguna Quilotoa je jedním z nejčistších a nejkrásnějších jezer na světě.

Jedním z důležitých faktorů pro úspěšnou cestu do Laguna Quilotoa je správné ubytování. Laguna Quilotoa je daleko od velkých měst, takže nebudete mít mnoho možností, pokud se nevěnujete campingovým aktivitám. Avšak pokud hledáte pohodlné a útulné ubytování, máte několik možností.

Jedním z nejlepších míst k pobytu v Laguna Quilotoa je Hostel Tiana. Hostel se nachází v příjemném prostředí a nabízí skvělé vybavení. Kromě 22 pokojeů, nabízí venkovní terasu s úžasným výhledem na lagunu. Hostel Tiana poskytuje výbornou snídani a je vynikajícím místem i pro večeře, když se rozhodnete zůstat v domečku.

Další zajímavou možností je Hosteria Quinta San Miguel, nabízející moderní a luxusní ubytování. Hostinec se nachází v krásném prostředí a má velké tělocvična, hřiště a lázně, takže potěší i ty nejnáročnější cestovatele.

Ještě jedna možnost je Hostal Chukirawa, která nabízí jednoduché, ale příjemné ubytování. Hostal má krásnou terasu s výhledem na jezero a hosté mohou využít grilování a společenskou místnost. Hostal Chukirawa je skvělou volbou pro cestovatele, kteří chtějí ušetřit něco peněz na ubytování a raději utrácet za jídlo a výlety.

Závěrem lze říci, že ubytování v Laguně Quilotoa nabízí řadu možností pro každého cestovatele, ať už hledáte luxusní nebo jednoduché a poklidné ubytování. Bez ohledu na to, jakou možnost zvolíte ,budete mít nádherný zážitek z návštěvy této fantastické části Jižní Ameriky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky