Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Lahinch

Letenka Irsko Lahinch


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, která je známá svými nádhernými scenériemi a kulturou. Jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Irsku je Lahinch, krásné městečko na západním pobřeží Irského ostrova.

Pokud uvažujete o návštěvě této oblasti, určitě byste měli zvážit letenku do Lahinchu. Přímé lety do Lahinchu neexistují, nicméně můžete se dostat do nedalekých měst Shannon nebo Dublin a odtud pokračovat autobusem nebo autem.

Lahinch je známý pro své nádherné pláže a příznivé podmínky pro surfování, což přitahuje mnoho surfistů z celého světa. Díky svému poloze je také nádhernou základnou pro objevování okolní krajiny, například procházky po Wild Atlantic Way, což je 2500km dlouhá turistická trasa vedoucí přes nejkrásnější místa na západním pobřeží Irska.

Návštěvníci Lahinchu najdou mnoho zajímavostí, včetně nedalekého skalnatého výběžku Cliffs of Moher, který je s výškou 214 metrů jedním z nejvyšších mořských útesů v Evropě. Dalšími populárními místy jsou např. Doolin Cave s největší podzemní kostnicí v Evropě nebo archeologické naleziště Poulnabrone dolmen.

V okolí Lahinchu je mnoho zajímavých a tradičních irských hospůdek, kde si můžete vychutnat místní jídlo a pití a poznat místní kulturu. Není proto divu, že turistický ruch v této oblasti stále roste.

Pokud tedy hledáte dovolenou v nádherné krajině, plné příležitostí k surfování a objevování nových míst, není nic lepšího než letenka do Lahinchu. Toto kouzelné město vám nabídne nezapomenutelnou zážitek v srdci Irského ostrova.


Ubytování Irsko Lahinch


Pokud plánujete svoji následující dovolenou v Irsku, neváhejte vyrazit do Lahinch, které se nachází na západním pobřeží. Toto město je známé svým úchvatným výhledem na Atlantský oceán a nabízí také spoustu aktivit a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Proto vám v tomto článku přinášíme přehled ubytování, které tuto lokalitu nabízí.

Hotel Lahinch Coast
Hotel Lahinch Coast je ideálním ubytováním pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí. Tohoto hotelu obklopuje nádherný výhled na Atlantský oceán a hory, takže budete mít neustále možnost obdivovat tuto přírodní krásu. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, s pohodlnými postelemi a veškerým vybavením, které potřebujete. Navštivte restauraci Bistro, která přináší vynikající irskou kuchyni a úžasné nápoje.

Hostel Lahinch Surf Lodge
Hostel Lahinch Surf Lodge je ideální pro ty cestovatele, kteří chtějí zažít přírodní prostředí Lahinch a ušetřit při ubytování. Toto ubytování nabízí pokojové a postelové ložnice s vlastní koupelnou a záchodem, zatímco společné prostory jsou vyzdobeny stylovými nábytky. Hostel se nachází pouze pár kroků od pláže a kromě relaxace na pláži můžete také vyzkoušet surfování nebo účastnit se surfingových kurzů. Zajímavou výhodou je také přítomnost pizzerie přímo v objektu, která nabízí delikatesy pro místní i návštěvníky.

Bed and breakfast Lynch's Country House
Lynch´s Country House Bed and Breakfast je rodinný podnik, který poskytuje skvělé ubytování a výborný servis. Každý pokoj je stylově zařízen a plně vybaven pro vaše pohodlí, zahrnující také samostaný vstup a vlastní koupelnu. Toto ubytování se nachází v blízkosti hlavního města, takže si můžete užít centra i přírodu. Zahrada nabízí útočiště od ruchu a poskytuje úžasný výhled na okolní scenérii.

Apartmány SeaView
Aby byla vaše dovolená v Lahinch co nejlépe, zvažte ubytování v jednom z apartmánů SeaView. Tyto apartmány nabízejí nádherný výhled na oceán a surfovou atmosféru. Každý z apartmánů má velké okna, která vám umožní sledovat krásné západy slunce a přílivy a odlivy oceánu. Vybavení apartmánu zahrnuje kuchyni, ložnici, koupelnu a obývací pokoj pro maximální pohodlí. Toto ubytování se nachází v blízkosti hlavního města, takže si můžete užít centra i přírodu.

Celkově lze v Lahinch najít mnoho cenově dostupných i luxusních ubytování, která vám umožní užít si krásné scenérie všech stran. Ať už hledáte romantiku nebo dobrodružství, Lahinch je místem pro vás. Tak neváhejte a objevte, co tento klenot na pobřeží západního Irska nabízí.


Počasí Irsko Lahinch


Irska obec Lahinch se nachází na západním pobřeží ostrova, v hrabství Clare. Toto malebné město se těší velké popularitě mezi turisty i místními obyvateli. A jedním z důvodů, proč je Lahinch tak lákavým cílem, je jeho jedinečné počasí.

Irsko je obecně známé svými deštivými dny a proměnlivým počasím. Lahinch není v tomto ohledu výjimkou. Město je vystaveno Atlantskému oceánu a jeho položení je zodpovědné za časté deště. Vzhledem k tomu, že je na západním pobřeží, často je postihováno mořskými větry, které mohou být silné a chladné.

Lahinch je rovněž proslulý svými větrnými podmínkami, které přitahují především surfaře. Právě kvůli těmto větrům je oblast ideální pro surfování, a to nejen z hlediska vln, ale také z hlediska počasí. Surfingoví nadšenci mohou očekávat výrazné změny počasí během jednoho dne. Slunečné ráno může brzy zmizet za hustými mraky a rychle přijít déšť.

Je třeba zmínit, že Lahinch se nachází na trase Golfového proudu, což je přílivový proud teplé vody, která přináší mírnější klima a teploty. Vzhledem k tomuto faktoru jsou teploty zde mírnější než na jiných částech Irska. Letní teploty se pohybují kolem 15-20 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 5-10 °C.

Lahinch se nachází v malebné oblasti známé jako Cliffs of Moher. Ale právě tito majestátní útesy jsou často zakryté mlhou. Je tedy důležité zkontrolovat předpověď počasí a připravit si oblečení na různé podmínky. Místní obyvatelé jsou zvyklí na tuto proměnlivost, ale turisté by se měli vybavit i deštníkem a nepromokavým oblečením.

Lahinch je rovněž vyhledávanou destinací golfových hráčů. Zdejší golfové hřiště je umístěno na pobřeží a nabízí nádherné výhledy na atlantské vlny. Opět je nutné vzít v úvahu větrné podmínky, které mohou ovlivnit hru. Pokud přijedete do Lahinch hrát golf, měli byste se připravit na to, že počasí se může během hry rychle změnit.

Celkově lze říci, že Lahinch nabízí unikátní a proměnlivé počasí. Překvapivé výkyvy teplot, rychlé změny mezi sluncem a deštěm a silné větry jsou charakteristickými rysy tohoto regionu. Toto počasí však vytváří také nezapomenutelnou atmosféru a zážitky pro návštěvníky. Bez ohledu na počasí je Lahinch stále krásným místem k návštěvě, a to i s jeho náladovým počasím.


Dovolená Irsko Lahinch


Dovolená v Irsku je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele. Jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro dovolenou v Irsku je bezpochyby Lahinch – malebné městečko na západním pobřeží země.

Lahinch, nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu, je známé především pro své úchvatné pláže a přírodní krásy. Písečné pláže jsou ideálním místem nejen pro opalování a plavání, ale také pro surfování nebo golf. Ano, to jste správně slyšeli – Lahinch je také domovem nejznámějšího golfového hřiště v Irsku. Místní hřiště nabízí krásné výhledy na oceán a je vhodné pro hráče všech úrovní.

Kromě vodních aktivit a golfu, Lahinch také nabízí spoustu dalších možností pro zábavu a relaxaci. Můžete si naplánovat procházku podél přírodních útesů, které vytvářejí působivé scenérie a nabízejí dechberoucí výhledy na oceán. V blízkosti města se nachází také národní park Burren, který je známý svou unikátní geologií a bohatou florou a faunou. Na prohlídku parku se můžete vydat pěšky nebo si pronajmout kolo a projet se po malebných cestách.

Lahinch je také rájem pro milovníky dobrého jídla a pití. Ve městě najdete řadu útulných restaurací, kaváren a hospod, které nabízejí tradiční irská jídla, jako jsou národní pokrmy, jako je irské maso a brambory, ale také mořské plody a čerstvé ryby. Můžete si vychutnat tradiční irskou hudbu a tančírny ve večerních hodinách a ocitnete se v srdci irské kultury.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte zahrnout Lahinch do svého itineráře. Toto malebné město nabízí nádherné pláže, surfování, golf, procházky po přírodních útesech, návštěvu národního parku Burren a mnohem více. Tady se můžete skutečně odpočinout a načerpat energii z okouzlující irské atmosféry. Ať už jste milovníkem přírody, golfu nebo jen relaxace na pláži, Lahinch vám určitě poskytne vše, co potřebujete k dokonalému irskému dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Lahinch


Otázka: Jaké je počasí v Lahinch?
Odpověď: Počasí v Lahinch je typicky vlhké a mírné, s průměrnou teplotou v letních měsících kolem 15 - 20 °C a v zimě kolem 5 - 10 °C. Většina srážek klesá v průběhu zimních měsíců.

Otázka: Jak se dostanu do Lahinch?
Odpověď: Lahinch se nachází v západním Irsku, asi 1,5 hodiny jízdy od Shannon Airport. Nejlepší způsob, jak se dostat do Lahinch je letadlem do Shannon a poté si tam na místě pronajmout auto. Lahinch také obsluhuje autobusová linka z Ennis.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Lahinch?
Odpověď: Lahinch má obrovskou pláž, která se považuje za nejlepší pláž v okolí. V blízkosti jsou ale další krásné pláže, jako například strand Inchydoney, Keel Beach nebo Silver Strand.

Otázka: Co je nejlepší čas na návštěvu Lahinch?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Lahinch je od května do září, kdy můžete využívat pláže a surfovat. V zimě a na jaře je moře obvykle příliš studené na surfování, ale můžete si užít krásné horské túry v okolí.

Otázka: Kde se dá v Lahinch ubytovat?
Odpověď: V Lahinch najdete velkou nabídku ubytování, včetně hotelů, penzionů, domů k pronájmu a kempů. Během letní sezóny je však nutné zarezervovat si ubytování včas, protože Lahinch je velmi oblíbeným turistickým cílem.

Otázka: Kde si můžu zapůjčit surf v Lahinch?
Odpověď: V Lahinch najdete několik půjčoven surfů, jako například Lahinch Surf School, Ben's Surf Clinic nebo Green Room Surf School. Všechny tyto školy nabízejí různé kurzy pro začátečníky i pokročilé surfaře a též zajišťují půjčování surfů a dalších zařízení.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky