Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mongolsko Gobi Desert Oasis

Počasí Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko je asijská země, která se rozkládá na východní části kontinentu a je známá především svou výjimečnou krajinou. Jednou z nejzajímavějších přírodních oblastí v Mongolsku je poušť Gobi. Tato poušť je jednou z největších suchých oblastí na světě, ale překvapivě, uvnitř této rozlehlé pouště lze nalézt oázy, které nesmírně obohacují její klima a fauna.

Gobi je zhruba 1,3 milionu čtverečních kilometrů rozlohy a je jednou z nejdramatičtějších pouští na světě. Pryč jsou ty doby, kdy se poušť považovala za nemístné místo pro život. Vnitřek Gobi skrývá několik úžasných oáz, které se staly útočištěm pro mnoho živočichů a rostlin.

Oázy v Gobi Desert vznikly díky unikátnímu jevu, který je známý jako artéský pramen. Artéský pramen vytváří podzemní zásoby vody, které pak vyvěrají na povrch a vytvářejí oázy. Na těchto místech se vytvářejí mikroklimatické podmínky, které jsou odlišné od suchého okolí. Teplota je tu mírnější, vegetace bohatá a voda je zdrojem života pro mnoho druhů rostlin a živočichů.

Tyto oázy jsou významným zdrojem vody pro tamní obyvatele, jakož i pro místní zvířata. Umístění oáz v poušti také vytváří přírodní pastviny pro kočovné nomády, kteří se zde živí chovem dobytka. Jejich přítomnost vytváří symbiotický vztah s oázami, jelikož zvířata udržují trávníky vyrůstající okolo oáz krátce, což umožňuje oázám nezaměnitelně vyniknout mezi okolními pustými krajinami.

Kromě toho, že oázy obohacují krajinu pouště Gobi, také představují významnou turistickou atrakci. Lidé se sem sjíždějí, aby obdivovali krásu těchto přírodních úkazů a zažili jedinečnou atmosféru oáz. Turisté mají také možnost poznat místní kulturu a životní styl, což představuje velký přínos pro místní ekonomiku.

Poušť Gobi s oázami je zkrátka fascinujícím místem, kde se setkává drsné a suše pouštní prostředí s osvěžujícími oázami plnými života. Je to jedinečné místo, které nabízí vzrušující kontrast mezi suchými dunami a zelenými oázami. Je to vzdálená země, která však láká dobrodruhy i přírodovědce, kteří hledají krásu, vzácná zvířata a ochranu tohoto křehkého ekosystému.


Dovolená Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko, země rozmanitých krajin a fascinující kultury, představuje ideální destinaci pro dovolenou. Jedním z nejvyhledávanějších míst pro turisty v této zemi je poušť Gobi, která je jednou z největších a nejzajímavějších pouští na světě. Ale co bylo do nedávna skryté tajemstvím, je oáza ukrytá uprostřed této bezútěšné pouště, která se stala oblíbenou turistickou atrakcí – Mongolsko Gobi Desert Oasis.

Oáza se nachází v jihozápadní části Gobi, v blízkosti města Dalanzadgad. Je jedním z největších přírodních zázraků Mongolska a fascinuje návštěvníky svou krásou a bohatstvím života uprostřed této suché a pusté pouště.

Konečně dorazíte k oáze a je překvapivé, jak se na vás může malé množství vody tak pozitivně promítnout. Oáza je zelenou oázou v srdci Gobi, obklopená pískovými dunami a horskými masivy. Návštěvníci si mohou vychutnat krásnou krajinu, která je plná barev a kontrastů. Vezmou je do zcela jiného světa, kde se zdá, že čas zastavil.

Oáza je domovem řady zvířat, která jsou na poušti Gobi velmi vzácná. Můžete sledovat hranice jeleního stáda, které se pohybuje přes poušť a vydává nezaměnitelné zvuky. Také se zde nachází velké množství ptáků, včetně vzácného mindenčíka bělořitného, který je jedním z nejvzácnějších druhů ptáků na světě.

Navíc oáza nabízí možnosti pro adrenalinové dobrodružství. Můžete se vydat na ježdění na velbloudech přes duny a prozkoumávat okolní krajinu. Pro ty odvážnější a zkušenější turisty je tu také možnost horolezectví na okolních horách.

Kromě krásné přírody a adrenalinových aktivit můžete také poznat místní kulturu a životní styl. Místní obyvatelé jsou velmi vítaní a ochotní ukázat vám své tradiční řemeslné dovednosti a zvyky. Budete mít možnost uvidět, jak se zdejší lidé přizpůsobili drsnému životu v poušti a zároveň užívají svou jedinečnou životní styl.

V regionu Gobi je také několik autentických gerských táborů, kde můžete strávit noc a prožít skutečný zážitek ze života v Mongolsku. Můžete se těšit na tradiční jídlo, hudbu a tance při večerních oslavách.

Celkově, Mongolsko Gobi Desert Oasis je skutečným pokladem, který stojí za to objevit. Nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody, bohatého života a kulturního dědictví. Pokud plánujete dovolenou v Mongolsku, rozhodně nezapomeňte navštívit tuto fascinující oázu v srdci pouště Gobi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gobi Desert Oasis


Dotazy a odpovědi týkající se Mongolska a Gobijské pouště v oázách jsou:

1. Co je Gobijská poušť?

Gobijská poušť je rozsáhlá poušť nacházející se především v jižním Mongolsku a severní Číně. Je to jedna z největších pouští na světě.

2. Kde se nachází oázy v Gobijské poušti?

Oázy v Gobijské poušti se nacházejí především v jižní části Mongolska. Nejznámější oázou v této oblasti je Khongoryn Els, která se nachází v blízkosti písečných dun.

3. Jaké jsou charakteristické vlastnosti oáz v Gobijské poušti?

Oázy v Gobijské poušti jsou oblasti s hojností vody a vegetace uprostřed suché a pusté pouště. Díky vodním zdrojům jsou zde často bohaté na život a slouží jako útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

4. Jak mohu navštívit oázy v Gobijské poušti?

Nejběžnější možností je cestovat do hlavního města Mongolska, Ulánbátaru, a pak se vydávat do jižní části pouště, kde se nacházejí oázy. Existují různé výlety a organizované túry, které vám umožní prozkoumat krásy této oblasti.

5. Jak dlouho trvá cesta do Gobijské pouště?

Cesta do Gobijské pouště závisí na vašem výchozím místě. Pokud cestujete z Ulánbátaru, běžně trvá letadlem nebo autem cca 1-2 dní dostat se do jižní části pouště, kde se nacházejí oázy.

6. Co je možné vidět v oázách Gobijské pouště?

V oázách Gobijské pouště můžete pozorovat unikátní přírodní scenérie, jako jsou vysoké písečné duny, skalnaté hory a dramatické údolí. Také zde můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou gazely, onagrové a mnoho dalších.

7. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě oáz v Gobijské poušti?

Nejlepší doba pro návštěvu oáz v Gobijské poušti je obvykle na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírnější a krajině dominují krásné barvy. V létě mohou teploty stoupat velmi vysoko a v zimě zde mohou být extrémní mrazy.

Tyto dotazy a odpovědi by vám měly poskytnout základní informace o Mongolsku a Gobijské poušti v oázách. Během návštěvy byste si vždy měli zkontrolovat aktuální podmínky a připravit se na extrémní povětrnostní podmínky pouště.


Ubytování Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko, ohromující kus přírody, který je domovem rozsáhlé pouště Gobi, nabízí prostor pro neuvěřitelné dobrodružství a jedinečné zážitky. A kde jinde byste měli zažít tu pravou krásu Mongolska, než v úžasné pouštní oáze v samém srdci pouště Gobi?

Mongolsko Gobi Desert Oasis je fascinující místo, které slibuje nejen krásné přírodní scenérie, ale také bohatou kulturu a tradice mongolského lidu. Oáza v sobě skrývá nejen zelené louky a rozkvetlé zahrady, ale také luxusní ubytování, které je v souladu s přírodou.

Jakmile přijedete do této oázy uprostřed pouště, pocítíte okamžitý únik od ruchu měst a naplnění klidem a harmonií. To je místo, kde si můžete odpočinout a načerpat sílu.

Ubytování v Mongolsko Gobi Desert Oasis je něco zcela jiného než běžné hotely. Zdejší lodžie se nachází v tradicionálních jurtech, což jsou kulaté, struktury z vlněného prošívaného plátna, které jsou charakteristické pro mongolskou kulturu. Tyto jurty jsou luxusně vybavené a nabízejí vše, co si můžete přát: pohodlné postele, sprchy s teplou vodou a dokonce i WiFi připojení.

Jídlo je další skvost, který můžete očekávat během vašeho pobytu v Mongolsko Gobi Desert Oasis. Zdejší kuchyně se zaměřuje na tradiční mongolskou kuchyni s využitím čerstvých místních surovin. Lahodné pokrmy, jako jsou buuz (plněné knedlíky), huushuur (směs mas, cibule a bylinek zabalena do plíšku) a aaruul (sušený sýr), jsou nejen chutné, ale také skvěle harmonizují s okolní krajinou.

Přestože ubytování v Mongolsko Gobi Desert Oasis je velmi komfortní, nebudete chtít přespat celý den. Úchvatné scenérie pouště lze objevovat prostřednictvím různých aktivit a výletů. Můžete vyrazit na pěší turistiku a prozkoumat rozsáhlé duny, než se vrátíte do oázy a dopřejete si osvěžující koupel v bazénu.

V neposlední řadě, jednou z nezapomenutelných zážitků, které můžete zažít během svého pobytu v Mongolsko Gobi Desert Oasis, je setkání s místními obyvateli, Mongoly. Můžete se setkat s nomády, kteří zde žijí stále tradičním způsobem života a můžete si vyměnit zkušenosti a naučit se o jejich kultuře a způsobu života.

Celkově vzato, Mongolsko Gobi Desert Oasis je jedinečné místo, kde lze zažít autentickou mongolskou kulturu, krásnou přírodu a luxusní ubytování. Pokud toužíte po dobrodružství uprostřed fascinující pouště, není lepší volbou než tato úžasná oáza.


Letenka Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko - Gobi Desert Oasis: Skrytý klenot ležící v největší poušti Asie.

Mongolská Gobi poušť, rozesetá na rozhraní Mongolska a Číny, je nehostinným a drsným prostředím, které vzbuzuje obdiv i respekt. Své jméno si vysloužila díky svému širokému spektru přírodních krás, od vyschlých koryt řek a rozsáhlých dun po skály a skalní města.

Mezi všemi těmito kamennými tvary a pustými krajinami se však ukrývá jeden skvost, který představuje opravdový oázu v pouštní planině - Mongolsko - Gobi Desert Oasis. Letenka do tohoto úžasného místa nabízí nezapomenutelnou příležitost pro dobrodruhy, kteří chtějí prozkoumat jedinečné spojení života a přírody.

Tato oáza se nachází v jihozápadní části Mongolska, ve vzdálenosti přibližně 260 kilometrů od hlavního města Ulanbátaru. Její poloha na okraji Gobi pouště dělá z tohoto místa ideální základnu pro cestovatele hledající přírodní zázraky a autentický kulturní zážitek.

Proč je Mongolsko - Gobi Desert Oasis tak zvláštní? Je to díky jedinečné kombinaci geologických a klimatických podmínek, které vytvářejí příznivé prostředí pro rozvinutí bohaté fauny a flory na pozadí sušších pouštních oblastí.

Když přijedete na letiště v této oáze, okamžitě pocítíte úlevu od husí kůže vyvolané intenzivním vedrem a prachem pouště. Rákosové trávy a horské stromy poskytují stín, zatímco menší jezera a prameny dodávají osvěžující a denně potřebné vody.

Procházka v tomto rajském koutě, plném rozmanitých druhů flóry, je nezapomenutelným zážitkem. Tisíce rostlin se zde přizpůsobily suchému podnebí, čímž vytvořily ohromující mozaiku barev a tvarů. Od haluchy obecné po šafránka zlatobýl, oáza je přírodním pokladem, který nelze opomenout.

Ale nejedná se pouze o rostliny. Mongolsko - Gobi Desert Oasis je domovem mnoha ohrožených živočišných druhů, jako je Gobiho medvěd, hluší cat, bílý výr, divoká koza argali a mnoho dalších. Tito obyvatelé oázy představují zvláštní adaptace na tvrdé podmínky pouště a jsou důkazem moudrosti přírody.

Oáza také nabízí jedinečný pohled do historie mongolské kultury a životního stylu. Místní obyvatelé stále praktikují tradiční způsob života, který zahrnuje pastevectví, lov a chov zvířat. Při návštěvě oázy můžete navštívit jejich lidové vesničky, ochutnat místní speciality v podobě sušeného masa nebo krevních palačinek a poznat jejich bohatou folklórní tradici.

Letenka do Mongolsko - Gobi Desert Oasis přináší nezaměnitelné dobrodružství pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a kultury na místě, které představuje opravdový kontrast k každodennímu životu. Vydejte se do této oázy, abyste objevili nesamozřejmé krásy a tajemství, které podtrhují jedinečnost Gobi Desert.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky