Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Grenada Mt. Carmel Waterfall

Dovolená Grenada Mt. Carmel Waterfall


Grenada je karibský ostrov ležící na jihovýchodním konci Karibského moře. Ostrov je krásným turistickým cílem díky svým neuvěřitelným plážím, horským vrcholkům a tropickým deštným lesům. Mezi nejvíce populární turistické atrakce na ostrově patří Mt. Carmel Waterfall, což je neuvěřitelně velkolepý vodopád, který je umístěn na horském vrcholu v Grenadě.

Mt. Carmel Waterfall se nachází ve vnitrozemí ostrova Grenada a do vodopádu se dostanete za pomoci krásné turistické trasy v délce asi 45 minut. Trasa vás zavede kolem krásné přírody, kde budete mít možnost vidět různé druhy rostlin a zvířat. A když konečně dorazíte na místo, budete ohromeni krásou okolního prostředí- zeleným porostem, zvukem ptáků a hlavně vodopádem samotným.

Mt Carmel je velmi úchvatný vodopád s výškou okolo 10 metrů. Je umístěn na strmé skále, která vytváří vodopád vzhledem k nádhernému přírodnímu bazénu. Tento bazén je k dispozici pro všechny turisty, kteří si přejí ochladit se v deštivých dnech a nebo po těžké turistické trase. Tento bazén je vyroben z kamene a je obklopen exotickou tropickou flórou.

Vodopád Mt. Carmel je nejlepší a nejkrásnější na návštěvu během období dešťů, kdy se zde tvoří mnoho menších vodopádů a pramenů. V této době se zde také vytváří nádherné scény z mlhy a mlhavých panoramat, čímž se toto místo jeví jako zcela nadpřirozené.

Celkově lze říci, že návštěva Mt. Carmel Waterfall je jedním z nejkrásnějších zážitků na ostrově Grenada. Toto místo nabízí krásné scenérie, klidné a přátelské prostředí a nejkrásnější přírodní kouzlo. Určitě doporučuji k návštěvě a prožití krásné chvíle s rodinou a přáteli.


Letenka Grenada Mt. Carmel Waterfall


Pokud hledáte nevšední a přitom překrásnou destinaci pro svou další dovolenou, Grenada a jeho Mt. Carmel Waterfall by mohly být tím pravým místem pro vás. Tento ostrovní ráj není tak proslulý jako sousední Barbados, ale právě proto nabízí jedinečnou a autentickou zkušenost. A pokud se vypravíte na Mt. Carmel Waterfall, nejenže budete mít možnost obdivovat překrásnou přírodu, ale můžete si také užít adrenalinový zážitek.

Mt. Carmel Waterfall se nachází uvnitř lesů Grand Etang National Park na ostrově Grenada a je obklopen krásnou krajinou. Zhruba 30 metrů vysoký vodopád padá do hlubokého bazénu, kde si můžete zaplavat a užít si osvěžující koupání. Celá oblast kolem vodopádu je ideální pro tramping, takže pokud jste fanda turistiky, určitě byste neměli zůstat jen u vodopádu samotného.

Pokud byste se však chtěli vrhnout na něco opravdu adrenalinového, můžete zkusit skok ze skály. Je to opravdu intenzivní zážitek, který si pamatujete celý život. Samozřejmě to není pro každého, ale pokud máte silné nervy a trochu odvahy, určitě byste to měli zkusit.

Dobrou zprávou je, že letenky do Grenady nejsou příliš drahé. Záleží samozřejmě na konkrétní sezóně a na vaší destinaci odletu, ale obecně jsou letenky cenově dostupné. Ubytování může být trochu dražší, zejména v turistických oblastech. Pokud však hledáte levnější alternativy, můžete zkusit ubytování v menších městech nebo vzdálenějších oblastech.

Celkově je Mt. Carmel Waterfall jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na ostrově Grenada. Pokud se tedy rozhodnete pro návštěvu této oblasti, nebudete litovat. Není to jen o vodopádu, ale o celé krásné okolní krajině a zážitcích, které můžete zažít. Zkrátka ideální destinace pro ty, kteří hledají autentické a nevšední zážitky v překrásné přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Mt. Carmel Waterfall


1. Kde se nachází Mt. Carmel Waterfall na Grenadě?
Mt. Carmel vodopád se nachází na ostrově Grenada, poblíž obce St. Andrew v Grenadě.

2. Jak se dostanu k Mt. Carmel Waterfall?
Pro dosažení Mt. Carmel vodopádu je nejlepší použít dopravu, jako je například taxi nebo pronájem automobilu. Použít lze také veřejnou dopravu a dojít pěšky od nejbližší zastávky.

3. Mohu se k vodopádu dostat pěšky?
Ano, je možné se k vodopádu dostat pěšky. Existuje turisticky značená stezka vedoucí k vodopádu. Mějte na paměti, že terén může být náročný, takže buďte připraveni na chůzi v mírném kopcovitém terénu.

4. Je vstup na Mt. Carmel Waterfall zdarma?
Ano, nejsou žádné poplatky za vstup na Mt. Carmel vodopád.

5. Jak vysoký je Mt. Carmel Waterfall?
Mt. Carmel vodopád je vysoký přibližně 11 metrů (36 stop).

6. Je možné se k vodopádu koupat?
Ano, je možné se koupat v Mt. Carmel vodopádu. Je však důležité dbát opatrnosti, protože okolní kameny mohou být kluzké. Doporučuje se také mít šnorchl a houba pro případné odstranění řas.

7. Jaký čas je nejvhodnější na návštěvu Mt. Carmel Waterfall?
Nejvhodnější čas na návštěvu Mt. Carmel vodopádu je během deštivých období, obvykle od července do listopadu, kdy vodopád dosahuje plného proudu. Nicméně, vodopád je přístupný po celý rok.

8. Existují v okolí Mt. Carmel Waterfall další turistické atrakce?
Ano, v okolí Mt. Carmel vodopádu najdete další turistické atrakce, jako jsou krásné pláže, jako například Bathway Beach a Levera Beach. Můžete také navštívit Crayfish Bay Organic Estate, kde se vyrábí čokoláda nebo Obloucký národní park.


Ubytování Grenada Mt. Carmel Waterfall


Pokud hledáte úchvatné a impozantní přírodní scenérie na karibském ostrově Grenada, pak návštěva Mt. Carmel Waterfall by neměla chybět na vašem seznamu. Tato vodopádová lokalita nabízí nejen úchvatné výhledy, ale také možnost se ochladit ve sladkých vodách, prozkoumat okolní lesy a zažít autentickou grenadskou kulturu.

Mt. Carmel Waterfall se nachází na západní straně ostrova Grenada, poblíž obce Mt. Carmel. Výlet sem je snadný, ať už se rozhodnete pro pěší výlet nebo si pronajmete auto. Cesta k vodopádu je zábavná, protože vedete přes malebné horské údolí a projíždíte překrásnou tropickou krajinou, které dominují bujně zelené lesy a horské vrcholky.

Když dorazíte k Mt. Carmel Waterfall, budete ohromeni impozantním pohledem na kaskádu, která padá z výšky přibližně 12 metrů. Voda zde padá do přirozeného bazénu plného křišťálově čisté vody, která je ideální pro koupání po dlouhé procházce. Pro místní je toto místo oblíbeným místem pro osvěžení a relaxaci.

Okolní oblast vodopádu je obklopena bujnou tropickou vegetací, která vytváří příjemné a stínem zastíněné prostředí. Naleznete zde exotické rostliny, orchideje a pestrobarevné květiny. Pokud jste milovníci přírody, můžete strávit hodiny prozkoumáváním okolních lesů a objevováním zajímavé flóry a fauny, která zde sídlí.

Na Mt. Carmel Waterfall najdete také piknikovou zónu, kde si můžete připravit svačinu a usadit se na piknikových stolech. Tato oblast je oblíbená mezi rodinami a skupinami přátel, kteří sem chodí strávit příjemné odpoledne v přírodě.

Je také možné se přidat k místním průvodcům, kteří nabízejí prohlídky okolními lesy a vysvětlují vám důležité informace o rostlinách a zvířatech, které zde žijí. Tím získáte více povědomí o unikátní biodiverzitě ostrova Grenada a současně si užijete úžasné výhledy na vodopád a okolní krajinu.

Pro milovníky dobrodružství existuje také možnost vylézt na vrchol vodopádu a zde se nechat přelít proudem padající vody přímo na sebe. Je to vzrušující a osvěžující zážitek, který si jistě budete pamatovat.

Pokud plánujete návštěvu Mt. Carmel Waterfall, doporučuje se vzít si s sebou plavky, ručník, obuv vhodnou pro pěší výlety a dostatek pitné vody. Dále si také připravte fotoaparát, abyste mohli zachytit okamžiky krásy tohoto přírodního divadla.

Mt. Carmel Waterfall je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na ostrově Grenada. Přináší vám spojení s přírodou a umožňuje vám prozkoumat jedinečnou ekosystém ostrova. Pohled na padající vodu a možnost se ponořit do bazénu pod vodopádem je prostě neobyčejný zážitek, který stojí za to zažít.


Počasí Grenada Mt. Carmel Waterfall


Grenada je krásný karibský ostrov, který je známý svými bílými písečnými plážemi a turistickými atrakcemi. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí je návštěva vodopádu na hoře Carmel.

Vodopád se nachází v horách St. Andrew na východní straně ostrova Grenada. Tento nádherný přírodní zázrak je umístěn v husté džungli a je přístupný po cestě ukryté mezi tropickou vegetací. Cesta k vodopádu je trochu náročná, ale když se podíváte na kouzlo krásné přírodní scenérie, připomene vám to, proč jste k němu vůbec přišli.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit vodopád Mt. Carmel, mohou očekávat obvykle tropické počasí, což znamená letní teploty kolem 30 stupňů Celsia a vyšší. V červenci a srpnu je průměrná teplota kolem 32 stupňů Celsia, takže si určitě připravte lehké oblečení a obuv, která vám umožní snadno se pohybovat po cestě v dešti a bahně.

Budete-li chtít navštívit vodopád v jiném období roku, například v zimě, můžete očekávat střední denní teploty mezi 25 a 28 stupni Celsia. V tomto období je větší pravděpodobnost, že se setkáte s deštivými dny, ale pokud jste šikovní a můžete si zajistit plánování na nejlepší počasí, můžete si tuto přírodní památku užít v jakýchkoli podmínkách.

Jedinou věcí, která by vám mohla bránit v návštěvě vodopádu, by bylo silné dešťování a bouřkové podmínky. Pokud se tak stane, budete muset počkat, dokud deště neskončí, aby bylo bezpečné cestovat po stezkách v přírodní rezervaci. V každém případě byste měli být připraveni potit se a hledat stíny, protože po většinu roku prší na Grenadě.

Celkově vzato, návštěva vodopádu Mt. Carmel na ostrově Grenada je krásnou a nezapomenutelnou zkušeností, kterou si můžete užít po většinu roku. Zvažte však, že by bylo dobré sledovat předpověď počasí a připravit se na potenciálně deštivé dny, protože jejich návštěva může být závislá na podmínkách počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky