Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Azerbajdžán Národní park Zangezur

Počasí Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země na východním pobřeží Kaspického moře. Nachází se zde spousta barevných, horských a pustých krajin. V této křehké a rozmanité rovnováze vegetace se nachází národní park Zangezur, což je mimořádně speciální místo pro množství druhů zvířat a rostlin, což zahrnuje více než 200 druhů ptáků.

Národní park Zangezur se nachází na východě Azerbajdžánu, v Náhorním Karabachu, což je oblast rozdělená mezi Azerbajdžán a Arménii. Národní park se rozprostírá na ploše více než 880km2 a člověk se zde může setkat s horskými stepemi, alpskými loukami a lesy. V této oblasti žije mnoho divocích zvířat, včetně kamzíka, vlka, rejnoka a lva perského.

Většina oblasti národního parku Zangezur má suché až polosuché podnebí. Léta jsou zde dlouhá, suchá a horká, kde průměrná teplota během léta dosahuje 30°C. Zimy zde jsou suché, studené a větrné, kde průměrná teplota vzhledem k nadmořské výšce klesá na -10°C. Srážky v této oblasti jsou velmi omezené, kudy se pořádné množství vody teče pouze v průběhu jarního tání sněhu.

Národní park Zangezur nabízí unikátní příležitost k pozorování divoké přírody Azerbajdžánu a k užívání si krás hor. V místě se také nacházejí artefakty z minulých dob, jako například archeologické a historické památky. Návštěva národního parku je pro každého cestovatele, který hledá přírodu v pravé podobě, nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Zangezur


1) Jaké jsou hlavní atrakce v Národním parku Zangezur?
Hlavními atrakcemi jsou přírodní krása parku, jako jsou hory, řeky, jezera a lesy. Turisté si zde mohou prohlédnout také historické památky a zříceniny.

2) Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
V parku se dají provozovat různé aktivity, jako jsou pěší turistika, jízda na koni, rybaření, vodáctví, cykloturistika a alpinismus.

3) Může se v parku kempovat?
Ano, kempování je v parku povoleno, ale je nutné si předem pořídit povolení od správy parku a dodržovat stanovená pravidla.

4) Jsou v parku zvířata?
Ano, v parku se vyskytují různá zvířata, jako jsou medvědi, rysy, vlci, lišky, divoce vlaštovky a mnoho dalších druhů.

5) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Zangezur?
Nejlepší čas na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí příjemné a zároveň jsou v parku otevřené všechny služby pro turisty.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země se širokou škálou přírodních krás a atrakcí. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je Národní park Zangezur, který se nachází na území provincie Nakhchivan.

Národní park Zangezur se rozkládá na ploše přes 18 000 hektarů a je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Park je považován za jednu z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Azerbajdžánu a byl vyhlášen jako chráněné území v roce 2003.

Park je rozdělen na dvě hlavní zóny - zónu přírodní rezervace a zónu přírodního zimování. V rezervaci je zakázáno jakékoliv lidské zásahy a slouží jako útočiště pro ohrožené druhy zvířat a rostlin. Ve zóně přírodního zimování jsou přijímány návštěvníci a nabízí různé možnosti pro outdoorové aktivity.

Jedním z hlavních lákadel Národního parku Zangezur je úchvatná horská krajina. Park se nachází v pohoří Zangezur, které tvoří součást Kavkazského pohoří. Návštěvníci mohou objevovat úchvatné hory, hluboká údolí, divoké řeky a krásná jezera. Pro milovníky turistiky jsou k dispozici různé turistické trasy, které vedou přes tyto přírodní krásy.

Dalším zajímavostem Národního parku Zangezur je jeho biologická rozmanitost. Park je domovem pro více než 150 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické pro toto území. Mezi nimi jsou například vzácné a chráněné druhy orchidejí. Park je také důležitým útočištěm pro řadu vzácných druhů zvířat, včetně rysů, medvědů a vzácných ptáků.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v parku k dispozici mnoho možností pro horskou cyklistiku, horolezectví a jízdu na koni. Zimní období nabízí příležitost pro lyžování a snowboarding díky přítomnosti přírodních svahů.

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je návštěva parku Zangezur skvělou možností. Jeho odlehlá poloha a neporušená příroda nabízejí ideální prostředí pro relaxaci a meditaci. V parku naleznete i termální prameny, které jsou skvělé pro relaxační koupele.

Národní park Zangezur je skutečnou oázou pro přírodu a dobrodruhy v Azerbajdžánu. Jeho neobyčejné krásy a bohatá biologická rozmanitost nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a možnost objevovat krásy a přírodní poklady této fascinující země.


Letenka Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země s neuvěřitelně bohatou historií, kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejobdivovanějších míst v této zemi je Národní park Zangezur.

Národní park Zangezur se nachází na území jižního Azerbajdžánu a je jedním z největších národních parků v této zemi. Jeho rozloha činí více než 871 kilometrů čtverečních a park leží na převážně hornatém terénu. Národní park Zangezur tak nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na horizont a dokonce i na nedaleké hory Nachičevan.

V parku najdete bohaté množství rostlin a zvířat. Nejčastěji zde můžete spatřit medvědy, vlky, divoké kočky, rysi, jezevce, lišky, zajíce, srnce a jeleny. Z ptáků zde prohánějí křepelky, tetřevi, supi, jestřábi a orli.

V parku se nachází také řada vodopádů, termálních pramenů a divokých řek. Nejznámějším z nich je řeka Aras, která tvoří hranici s Íránem. Řeka Aras tvoří nádherné údolí a je obklopena neuvěřitelnými horami.

Národní park Zangezur je také nejvhodnějším místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Tuto oblast si oblíbili křesťané jižního Kavkazu již před více než 10 stoletími. Zájemci se mohou vydat na náročnou cestu na nejvyšší vrchol této oblasti - Bezimyannaya mountain, jejíž vrchol sahá až do 3600 metrů nad mořem.

Pokud byste chtěli navštívit Národní park Zangezur, můžete si zakoupit letenku do hlavního města Baku. Letenky jsou k dispozici u několika leteckých společností jako Turkish Airlines, Qatar Airways a několik dalších. Z hlavního města se pak dostanete do parku vlakem nebo autobusem.

Národní park Zangezur je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody, turistiky a horolezectví. Neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto nádherného a neopakovatelného místa.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Zangezur


Národní park Zangezur ve středním Azerbajdžánu je jednou z nejkrásnějších lokalit v zemi. Nachází se na území provincie Zangezur, poblíž Arménské hranice. Park je známý svou ohromující přírodní krásou a rozmanitostí druhů, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Národní park Zangezur poskytuje útočiště mnoha druhům zvířat a rostlin. Zde můžete najít vzácné druhy zvěře, jako jsou kamzi, srnci a medvědi. Park je také domovem pro mnoho druhů ptáků, které přitahují pozornost ornitologů z celého světa. Rovněž se zde nachází mnoho druhů rostlin, včetně endemických druhů, které nelze najít nikde jinde.

Pokud máte rádi dobrodružství, Zangezur nabízí možnost prozkoumat jeho rozsáhlou síť turistických stezek. Zde si můžete užít pěší túru nebo vyrazit na horském kole přes krásné kopce a údolí. Park je také oblíbeným místem pro horolezce, kteří se mohou vydat na vrcholky okolních hor. Bez ohledu na váš zájem, v parku Zangezur si určitě najdete něco, co vás zaujme.

Pokud chcete zůstat v národním parku Zangezur, existuje několik možností ubytování. Jednou z možností je kempování, které vám umožní zažít autentickou přírodní atmosféru. V parku jsou k dispozici vybavené kempy s toaletami a základními kuchyňskými zařízeními.

Další možností je pronájem chaty nebo chalupy. Tyto ubytovací možnosti poskytují pohodlí a soukromí a mnohdy jsou vybaveny základním vybavením pro vaše potřeby. Pokud preferujete větší komfort, můžete si zarezervovat pokoj v blízkém hotelu, který nabízí moderní vybavení, restaurace a další pohodlí.

Je důležité si uvědomit, že národní park Zangezur je chráněnou oblastí, a proto je nutné dodržovat přírodní zásady a zanechat žádný stopu, aby se zde mohlo zachovat bohatství přírody i pro budoucí generace. Mějte na paměti, že ne všechny oblasti parku jsou přístupné veřejnosti, a že je důležité respektovat pravidla a pokyny místních správců.

Národní park Zangezur je jedním z nejúchvatnějších míst v Azerbajdžánu, které stojí za návštěvu. Jeho přírodní krása a různorodost druhů jsou jedinečné, a proto je ideálním místem pro pohodovou dovolenou ve spojení s přírodou. Jestliže se rozhodnete navštívit tento park, nezapomeňte si dát načas a objevování krás a pokladů, které nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky