Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Wat Ho Phra Keo

Dovolená Laos Wat Ho Phra Keo


Laos je země ležící v jihovýchodní Asii, která je známá svou bohatou a historickou kulturou. Mezi významná místa, která stojí za návštěvu, patří také Wat Ho Phra Keo, jedna z nejvýznamnějších buddhistických svatyní v zemi.

Wat Ho Phra Keo se nachází v hlavním městě Laosu, Vientianu. Svatyně byla postavena v roce 1565 a sloužila jako chrám pro klášter Buddhistického království Lan Xang. Její název znamená "Chrámový komplex ukradeného smaragdu" a pochází z legendy o království Lan Xang.

Původně byl Wat Ho Phra Keo postaven jako chrám pro uchování nejposvátnějšího buddhistického artefaktu v zemi - Zeleného buddhy, kterého stvořil indický mnich Phraphya Lae v roce 1357. Podle legendy byl tento buddha ukraden z angkorského chrámu v Kambodži a převezen do Laosu.

Nicméně, v roce 1779 byl chrám zničen bleskem spadnuvším na jeho střechu. Zelený buddha byl přemístěn do Thajska až do roku 1828, kdy byl vrácen do Laosu. Od té doby je Zelený buddha považován za jeden z nejvýznamnějších buddhistických artefaktů v Laosu a byl umístěn v Wat Si Saket v hlavním městě Vientianu.

Wat Ho Phra Keo je především známý svou nádhernou architekturou. Budova chrámu je postavena v tradičním laoském stylu s elegantními římsami a zdobením zlatými a drahokamy. Uvnitř chrámu se nachází mnoho soch buddhy, představujících různé aspekty víry. Nejvýznamnější je samozřejmě Zelený buddha, který je vyroben z nefritu a dosahuje výšky více než 66 centimetrů.

Wat Ho Phra Keo je také důležitým kulturním centrem v Laosu. Každoročně se zde konají různé náboženské a kulturní festivaly, které přitahují turisty i místní obyvatele. Mezi nejvýznamnější události patří Boun Pha Vet, který se slaví ve druhém měsíci podle laoského kalendáře a připomíná vyhnání zlých duchů.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Wat Ho Phra Keo, je to jedinečná příležitost poznat hlubokou buddhistickou víru a obdivovat nádhernou architekturu. Místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a turisté mají možnost se zúčastnit některých bohoslužeb a rituálů.

V blízkosti Wat Ho Phra Keo se nachází také další zajímavosti, jako je například Pha That Luang, národní symbolem Laosu, a různé muzea, která ukazují bohatou historii a kulturu země.

Pokud plánujete dovolenou v Laosu, návštěva Wat Ho Phra Keo by neměla chybět ve vašem itineráři. Tato svatyně vám poskytne jedinečný pohled na laoskou kulturu a historii a zanechá s vámi nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Wat Ho Phra Keo


Dotaz: Kde se nachází Laos Wat Ho Phra Keo?
Odpověď: Wat Ho Phra Keo se nachází v historickém centru Vientianu, hlavního města Laosu.

Dotaz: Co je Laos Wat Ho Phra Keo?
Odpověď: Wat Ho Phra Keo je historický buddhistický chrám postavený v roce 1565. Původně sloužil jako chrám pro uchování Smaragdového Buddhy, dnes je zde muzeum a turistická atrakce.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Laos Wat Ho Phra Keo?
Odpověď: Vstupné poplatky se mohou lišit v závislosti na národnosti a věku návštěvníka. Obecně se vstupné pohybuje od 5 do 10 dolarů.

Dotaz: Jaké jsou otevírací doby Laos Wat Ho Phra Keo?
Odpověď: Otevírací doby se mohou lišit v závislosti na ročním období. Obvykle je otevřeno od 8:00 do 16:00 hodin.

Dotaz: Je v Laos Wat Ho Phra Keo povoleno fotografování?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno většinou částí Laos Wat Ho Phra Keo. Nepovoleno však je fotografování Smaragdového Buddhy.

Dotaz: Co je nejlepší doba pro návštěvu Laos Wat Ho Phra Keo?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Laos Wat Ho Phra Keo je během suchého období, které trvá od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné a slunce svítí. Během deštivého období v létě se může stát, že některé části chrámu jsou uzavřeny.


Letenka Laos Wat Ho Phra Keo


Wat Ho Phra Keo je jednou z nejznámějších a nejvýznamnějších buddhistických svatyní v Laosu. Nachází se v hlavním městě Vientiane a je úzce spojena s historií a kulturou země.

Svatyně byla původně postavena v roce 1565 jako královský chrám a sloužila jako sídlo Smaragdového Buddhy, jedné z nejcennějších soch Buddhy na světě. Socha byla vyřezána z jednoho kusu nefritu a podle legendy přinesena do Laosu v roce 1561.

V průběhu let byla svatyně několikrát zničena při invazích a požárech, ale vždy byla obnovena. Dnes je to důležitá náboženská a kulturní památka, kterou navštěvují tisíce turistů každý rok.

Wat Ho Phra Keo je architektonickým skvostem. Má typickou laoskou strukturu s nízkými střechami a zdobenými dřevěnými sloupy. Interiér chrámu je bohatě zdoben zlatými, stříbrnými a drahokamy. Hlavní budova je obklopena malými pavilony a zahradami, které dodávají chrámu klidnou a mírovou atmosféru.

Vedle Smaragdového Buddhy najdete v Wat Ho Phra Keo také mnoho dalších soch a artefaktů, které jsou spojeny s buddhismem a laoskou kulturou. Některé z nich jsou více než 400 let staré a představují uměleckou a historickou hodnotu.

Navštěva Wat Ho Phra Keo vám umožní prozkoumat bohatou historii a náboženskou víru Laosu. Můžete se procházet chrámem, obdivovat krásné sochy, nasávat duchovní atmosféru a možná dokonce setkat se s místními mnichy, kteří zde žijí.

Svatyně je otevřena pro veřejnost každý den a vstup je povolen za symbolický poplatek. Doporučuje se vhodný oděv, který zakrývá ramena a kolena, jelikož se jedná o místní duchovní místo.

Wat Ho Phra Keo je důkazem nádhery a důležitosti buddhismu v Laosu. Je to místo, kde se setkává náboženství, kultura a historie a které rozhodně stojí za návštěvu pro každého, kdo se zajímá o duchovnost a krásu laoského umění.


Ubytování Laos Wat Ho Phra Keo


Wat Ho Phra Keo je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších buddhistických chrámů v Laosu. Nachází se v hlavním městě Vientiane a je známý svou adorací zlaté Buddhy. Chrám byl původně postaven v roce 1565 na počest svaté sochy Buddha, kterou přivezli králové z dnešního Thajska.

Ho Phra Keo je také známý tím, že byl sídlem Smaragdového Buddhy, který byl uloupen Siamem (dnešní Thajsko) v roce 1778. Ten byl později vrácen do Thajska a nahrazen replikou. Stále však můžete obdivovat krásně zdobené zdi chrámu, které vyprávějí o životě a učení Buddhy.

Ubytování poblíž Wat Ho Phra Keo je snadno dostupné, protože chrám se nachází v samotném centru Vientiane. K dispozici je mnoho hotelů a ubytování pro každý rozpočet a preferenci.

Pokud preferujete luxusní ubytování, mnoho pětihvězdičkových hotelů nabízí pohodlné pokoje s moderním vybavením a výhledem na město. Některé z nich mají také klidná zahradní nádvoří, kde si můžete odpočinout po náročném dni poznávání památek.

Pro střední rozpočet jsou k dispozici různé hotely a penziony, které nabízejí pohodlné a útulné pokoje za dostupné ceny. Tyto ubytovací zařízení poskytují základní vybavení, jako je televize, Wi-Fi připojení a koupelna.

Pro turisty s omezeným rozpočtem existují také levné hostely a ubytovny, které nabízejí společné pokoje a sdílené zařízení. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají příležitostné setkání s dalšími cestovateli a chodí na výlety.

Před rezervací ubytování je vždy dobré provést průzkum a přečíst si recenze od dalších cestovatelů. To vám pomůže zjistit, které ubytování je pro vás nejvhodnější.

Kromě ubytování v blízkosti Wat Ho Phra Keo, existuje také mnoho dalších zajímavých míst, která můžete navštívit ve Vientiane. Patří sem například Velký Dvůr, který je největší královský palác v Laosu, nebo trh Talat Sao, kde si můžete koupit tradiční suvenýry a místní speciality.

Navštěva Wat Ho Phra Keo je jedinečnou příležitostí prozkoumat bohatou historii a kulturu Laosu. Aby vaše cesta byla skutečně nezapomenutelná, nezapomeňte si zvolit ubytování, které splní vaše očekávání a umožní vám odpočinout si po návštěvě této úžasné památky.


Počasí Laos Wat Ho Phra Keo


Laos je země s velmi různorodým a proměnlivým počasím, které se může výrazně lišit v závislosti na ročním období. Mezi nejatraktivnější místa, které stojí za návštěvu, patří i chrám Wat Ho Phra Keo s jeho unikátní architekturou, ale jak je to s počasím v této oblasti?

Wat Ho Phra Keo se nachází v hlavním městě Laosu, Vientiane, kde panuje tropické podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C po většinu roku. Nejteplejší měsíce jsou duben a květen, kdy teploty mohou vystoupit až k 35°C.

Obdobím dešťů je období od června do září, kdy návštěvníci mohou zažít pravidelné a intenzivní přeháňky. V tomto období může být obtížné se dostat do chrámu kvůli spoustě vody na cestách a záplavách. Pokud se ale rozhodnete pro návštěvu během tohoto období, můžete se těšit na nádherně zelenou přírodu a různorodou faunu.

Nejlepší čas na návštěvu Wat Ho Phra Keo je během suchého období, které začíná v listopadu a trvá až do února. V tomto období jsou teploty příjemnější, ačkoli mohou být občas dost chladné v noci. Většina dnů bývá slunečných a suchých, což zase umožňuje snadnější přístup k chrámu.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti chrámu Wat Ho Phra Keo v Laosu může být velmi proměnlivé a je třeba být připraven na všechny stav při návštěvě. Pokud hledáte příjemné a příjemné počasí, doporučuje se návštěva v období sucha (listopad až únor), ale pokud hledáte dobré destinace pro fotografii a zážitky, můžete se rozhodnout pro návštěvu během dešťového období a užívat si krásné zelené krajiny. Jakýkoli čas navštívení však poskytne nezapomenutelné zážitky z návštěvy jedné z nejzajímavějších turistických atrakcí v Laosu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky