Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mauricius L'île aux Aigrettes

Počasí Mauricius L'île aux Aigrettes


Mauricius L'île aux Aigrettes je malý ostrov o rozloze pouhých 26 hektarů na jihovýchodním pobřeží Mauricia, který byl v letech 1965 až 1985 proměněn na přírodní rezervaci za účelem ochrany biodiverzity a zemědělského využívání. Ostrov se nachází v Oblouku Mauricia, který je součástí Maskarén, což zahrnuje Réunion, Mauritius a Rodrigues.

Počasí na ostrově je subtropické, silně ovlivňované mořem. Teploty se drží průměrně kolem 25 ° C po většinu roku, s příležitostnými výkyvy o několik stupňů v létě a zimě. V létě se na ostrově mohou vyskytnout občasné bouřky a tropické cyklony, které však příliš neohrožují ostrov díky jeho malé rozloze. Období dešťů nastáva od listopadu do dubna s občasnými bouřkami.

Ostrov je však mimořádně známý díky své exotické vegetaci a fauně. Na L'île aux Aigrettes se nacházejí endemické druhy rostlin a zvířat, včetně hotentovského baobabu, orchidejí, papoušků a ještěrek.

Také jsou zde k vidění vzácné druhy ptáků, jako je koliha mauricijská, sokol úzkozobý a četné druhy racků a rybáků. Ostrov má také jednu z největších populací hmyzu ohrožujících Mauricijské roháče, kteří zde žijí a mohou být pozorováni v přírodním prostředí.

L'île aux Aigrettes je pro návštěvníky otevřen po celý rok, přičemž návštěvy jsou možné pouze s průvodcem, aby se minimalizovalo narušení přírodního prostředí. Ostrov je oblíbeným místem pro ekoturistiku a vzdělávací výlety, díky kterým si mohou návštěvníci prohlédnout uchování kukuřice ohrožující životní prostředí a zároveň se dozvědět více o Mauricijské přírodě.

Kromě toho, že L'île aux Aigrettes slouží jako útočiště řady ohrožených druhů, ostrov také pomáhá v boji proti globální změně klimatu, protože jeho ekosystém funguje jako uhlíková past na uhlík. To znamená, že ostrov absorbuje větší množství uhlíku, než je produkováno skrze jeho ekologické procesy, což hraje velkou roli v ochraně klimatu.

V závěru lze říci, že L'île aux Aigrettes je přírodní drahokam, který poskytuje útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. Zároveň se jedná o důležité místo pro zabezpečení udržitelnosti životního prostředí. Turisté, kteří se rozhodnou ostrov navštívit, mohou vidět, jak může správné řízení a ochrana místní biodiverzity posílit ochranu a zachování celé planety.


Ubytování Mauricius L'île aux Aigrettes


Mauricius je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je i malý ostrůvek nazvaný L'île aux Aigrettes. Tento ostrov se nachází v blízkosti pobřeží Mauritius a je jedinečný tím, že se zde nachází velmi vzácná a ohrožená flora a fauna.

L'île aux Aigrettes je přírodní rezervace, která byla založena za účelem zachování a ochrany mnoha druhů rostlin a živočichů, které jsou jedinečné pro Mauritius. Jednou z nejznámějších a nejvzácnějších živočišných druhů, které zde najdeme, je geochelone gigantea, neboli obří želva. Tato želva je jedním z největších druhů želv na světě a je velmi vzácná.

Kromě želv zde najdeme také mnoho endemických druhů šelem, jako je genetmauricijský nebo jezevec mauricijský. Tyto druhy jsou také velmi vzácné a jsou chráněné zákony. Na ostrově najdeme také mnoho druhů ptáků, jako jsou například dodo nebo papoušek alexandrinský. Tyto druhy jsou známé svou jedinečnou krásou a jsou také chráněné.

Při návštěvě ostrova L'île aux Aigrettes je možné se účastnit různých prohlídek, které jsou vedeny zkušenými průvodci. Tito průvodci vám poskytnou veškeré informace o flóře a fauně ostrova a budou vám ukazovat jednotlivé druhy, které najdete zde. Během prohlídky se můžete projít mnoha krásnými trasami, které vás zavedou do nejzajímavějších částí ostrova.

Za zmínku stojí také ubytování na ostrově. I když zde nejsou žádné hotely, můžete si pronajmout soukromou chatu nebo apartmán v blízkosti rezervace. Tento způsob ubytování vám umožní zažít skutečnou mauricijskou kulturu a zároveň se těšit z úžasné přírody, která vás obklopuje.

L'île aux Aigrettes je opravdu unikátním místem, které stojí za to navštívit. Nejenže zde můžete vidět ohrožené druhy rostlin a živočichů, ale také se dozvíte mnoho zajímavostí o mauricijských ekosystémech a biodiverzitě. Pokud plánujete návštěvu Mauricia, nezapomeňte zařadit L'île aux Aigrettes do svého itineráře. Toto místo vás ohromí svou přírodou a snadno se zamilujete do této malebné rezervace.


Letenka Mauricius L'île aux Aigrettes


Mauricius, známý svou nádhernou přírodou a plážemi, je také domovem mnoha unikátních druhů flóry a fauny. Jednou z nejzajímavějších lokalit na Mauriciu je ostrov L'île aux Aigrettes, který se nachází jen několik kilometrů od pobřeží hlavního města Port Louis.

L'île aux Aigrettes, přeloženo jako "Ostrov volavek", je malý ostrov o rozloze pouze 25 hektarů. Byl vyhlášen přírodní rezervací v roce 1965 a od té doby slouží jako útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. L'île aux Aigrettes je vyhlášeno jako chráněný přírodní rezervát a je spravováno organizací Mauritian Wildlife Foundation, která se stará o ochranu a zachování mauricijské biodiverzity.

Na ostrově můžete najít různé druhy ptáků, včetně známé mauricijské volavky kriticky ohroženého druhu a dalších endemických druhů, jako je mauricijská sojka a malohyb. Dalším důležitým obyvatelem ostrova je obří suchozemská želva, kterou Mauricius kdysi obýval, ale byla vyhubena loveckou činností. Díky úsilí Mauritian Wildlife Foundation se podařilo těmto ohroženým živočišným druhům vrátit zpět na ostrov.

Pokud jde o flóru, ostrov je domovem vzácných rostlin, jako je takzvaný "ebenový strom" a "latanovník". Tyto stromy jsou unikátní pro Mauricius a mají velký ekologický význam.

Pro cestovatele je návštěva L'île aux Aigrettes jedinečnou příležitostí k poznání mauricijské přírody a ochrany životního prostředí. Existují přírodní průvodci, kteří vás provedou po rezervaci a vysvětlí vám důležitost tohoto místa a úsilí vedoucího k jeho ochraně. Na ostrově jsou také vytvořeny speciální trasovací stezky, které vás provedou přes různá prostředí, jako jsou mangrovníky, střídavě suchá a vlhká lesní oblast, a umožní tak návštěvníkům aktivně prozkoumat tuto malebnou přírodu.

Jakýkoliv příjem z turismu se používá na financování programů ochrany a zachování přírodní rezervace L'île aux Aigrettes, což zaručuje, že toto místo zůstane chráněno pro budoucí generace k nádhernému objevování mauricijské fauny a flóry.

Pokud plánujete návštěvu Mauricia a máte zájem o ekoturistiku a ochranu přírody, nezapomeňte zařadit L'île aux Aigrettes do svého itineráře. Tento malý ostrov je opravdu výjimečným místem, které nabízí jedinečný pohled na mauricijskou biodiverzitu a úsilí o její ochranu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius L'île aux Aigrettes


1. Co je to L'île aux Aigrettes?

L'île aux Aigrettes je malý ostrov ležící v blízkosti jižního pobřeží Mauricia. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat.

2. Jak mohu navštívit ostrov?

Ostrov L'île aux Aigrettes je chráněný přírodní rezervací a oficiálně otevřen veřejnosti. Nabízí se výlety s průvodcem, většinou od různých turistických agentur.

3. Kolik stojí vstup na ostrov L'île aux Aigrettes?

Vstupné se běžně pohybuje kolem 500 rupií (asi 225 Kč) pro dospělého a 250 rupií (asi 115 Kč) pro děti.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova L'île aux Aigrettes?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova je mezi červencem a zářím, kdy v Mauriciu je suché a slunečné počasí.

5. Jaký druh zvířat nebo rostlin mohu na ostrově vidět?

Na ostrově žijí endemické druhy rostlin a zvířat, například Mauricijský jeřáb, Mauritiuský kivi, Mauritiuská kareta a mnoho dalších.

6. Jak dlouho trvá prohlídka ostrova L'île aux Aigrettes?

Prohlídka ostrova trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny.

7. Můžu si vzít jídlo a pití na ostrov L'île aux Aigrettes?

Ne, jídlo a pití není povoleno na ostrově.

8. Je na ostrově L'île aux Aigrettes možné koupání?

Na ostrově není možné koupání v moři, ale je zde k dispozici malá koupelna a záchody.

9. Potřebuji nějaké speciální vybavení pro návštěvu ostrova L'île aux Aigrettes?

Není nutné speciální vybavení, ale je doporučeno pohodlné oblečení, pohodlné boty a sluneční brýle.

10. Je možné si koupit suvenýry na ostrově L'île aux Aigrettes?

Ano, na ostrově je možné si zakoupit suvenýry jako jsou trička, kšiltove, magnety, plakáty a mnoho dalších.


Dovolená Mauricius L'île aux Aigrettes


Článek o dovolené na Mauriciu - L'île aux Aigrettes

Mauricius, malý ostrov v Indickém oceánu, je jednou z nejoblíbenějších a nejexkluzivnějších turistických destinací světa. Jeho krásné pláže, tyrkysová moře a kulturní bohatství lákají návštěvníky z celého světa. Jednou z oblíbených atrakcí na Mauriciu je přírodní rezervace L'île aux Aigrettes.

L'île aux Aigrettes, což znamená „ostrov volavek“, je malý korálový ostrov v blízkosti Mauritiusu. Tento ostrov se stává oblíbeným místem pro turisty, kteří touží pozkoumat unikátní ekosystém a přírodní krásy Mauricia. Ostrov je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně "Dodo dront", který je symbolem Mauricia.

L'île aux Aigrettes je chráněnou rezervací, která vznikla v roce 1965. Jeho cílem je zachovat a obnovit přírodní život Mauritiusu, který byl poškozen lidskou činností a invazivními druhy. Díky intenzivním úsilím ochrany životního prostředí se na L'île aux Aigrettes podařilo zachránit mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které by jinak mohly vymřít.

Při návštěvě L'île aux Aigrettes mají turisté možnost objevit nádhernou flóru a faunu tohoto ostrova. Během prohlídky rezervace s průvodcem se návštěvníci setkají se vzácnými endemickými druhy mauricijské fauny, jako jsou hráškovité želvy, jovaň alauda, žraloci a mnoho dalších. Ptáci jsou také hojně zastoupeni na ostrově a turisté se mohou těšit na pohled na turečka mauricijského, volavku žlutozobou a jiné arktické ptáky.

Kromě flóry a fauny nabízí L'île aux Aigrettes také nádherné výhledy na okolní moře a přírodní scenérie. Turisté mohou procházet ostrovem po speciálních stezkách, které jim umožní objevovat krásy tohoto místa. Vzhledem k tomu, že je rezervace chráněným územím, je regulován počet turistů, kteří mohou najednou navštívit ostrov, aby se minimalizoval negativní dopad na přírodní prostředí.

Je dobré si však uvědomit, že L'île aux Aigrettes není jen turistickou atrakcí, ale také významným centrem výzkumu a ochrany mauricijského ekosystému. Pracovníci rezervace provádějí neustálý výzkum a péči o rezervaci, aby zajistili, že vzácné druhy přežijí a rostou.

Pokud se chystáte na Mauricius na dovolenou, návštěva L'île aux Aigrettes by neměla chybět na vašem seznamu. Je to jedinečná příležitost vidět ohromující přírodu a přispět k její ochraně. Nezapomeňte si obstarat vstupenku předem, protože je omezen počet návštěvníků denně.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky