Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Ishigaki

Počasí Japonsko Ishigaki


Ishigaki, jedno z nejkrásnějších ostrovů Japonska, není známé pouze pro své úchvatné pláže a křišťálově čisté vody. Tento ostrov je také domovem fascinujícího počasí, které je pro něj typické a které ho odlišuje od ostatních japonských ostrovů.

Ishigaki se nachází v jihozápadní části Japonského moře a je přirozenou bariérou mezi oceánem a pevninským klimatem. Díky tomuto zeměpisnému umístění zde najdeme subtropické podnebí s teplými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami. S průměrnou teplotou kolem 25 °C se Ishigaki může pyšnit tím, že je jedním z nejteplejších míst v Japonsku.

Léto na ostrově začíná v květnu a pokračuje až do října. Během této doby se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C, doprovázené vysokou vlhkostí vzduchu. Slunce zde svítí intenzivně a sluneční paprsky se odrážejí od bílých písečných pláží, což dělá z Ishigaki oblíbenou destinaci pro letní dovolenou.

Podzim na ostrově je chladnější a suchý. Teploty se pohybují kolem 25 °C a začínají klesat na příjemných 20 °C. Během září a října se na Ishigaki vyskytují občasné deště, které přináší trochu úlevy po horkém a suchém létě.

Zima na Ishigaki je krátká, avšak stále poměrně teplá. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C s minimem okolo 10 °C. Období mezi prosincem a březnem je nejsušší období na ostrově a s sebou přináší mírné větry a slunečné dny.

Jaro přináší na Ishigaki opět zvýšenou teplotu a vlhkost, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Ostrov začíná kvést a jeho květinová krása láká jak místní obyvatelstvo, tak i turisty.

Ishigaki je také známé pro své sezónní cyklóny nebo tajfuny, které se vyskytují především v létě a na podzim. Tyto mohutné bouře, spojené s silnými větry a deštěm, mohou mít vliv na cestovní plány a musí se brát v úvahu při plánování návštěvy ostrova.

Celkově řečeno, počasí na Ishigaki je ideální pro ty, kteří milují teplé a slunečné dny. Ostrov nabízí dokonalé podmínky pro koupání, potápění a plavání. Bez ohledu na roční dobu, Ishigaki je malebné místo, které zaslouží vaši návštěvu.


Letenka Japonsko Ishigaki


Japonsko je jedno z nejzajímavějších a nejexotičtějších míst na světě. Máte rádi krásné pláže, úchvatné scenérie a kulturu? Potom byste neměli váhat a jet na ostrov Ishigaki. Tento malý rajský ostrůvek, nacházející se v jihozápadní části Japonska, je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidu a romantice dalekého Východu.

Ishigaki je hlavním ostrovem okresu Yaeyama a nachází se na jihozápadě souostroví Rjúkjú. Leží asi 400 kilometrů od Taipeje a 200 kilometrů od Tchaj-wanu, což z něj činí ideální výletní destinaci po Asii. Ale co dělá ostrov tak jedinečným?

Jeden z největších taháků ostrova je jeho fascinující příroda. Zdejší pláže jsou krásné a idylické, ideální pro slunění a plavání. Ostrov je lemován korálovými útesy a tropickými rostlinami. Můžete si také užít potápění a šnorchlování, při kterých poznáte pestré množství ryb a živých organismů.

Další zajímavou atrakcí na ostrově Ishigaki je jeho místní kultura. Zdejší obyvatelé žijí spíše tradičním způsobem života a je tu bohatá historie a kultura, kterou si můžete prohlédnout. Můžete zhlédnout místní tance a poslechnout si klasickou hudbu Okinavy. Chrám Tōjin-bakasen, kamenná věž Šisa a ruiny královského hradu jsou dalšími must see místy.

Abyste mohli vychutnat všechny tyto krásy, budete potřebovat letenku. Let na Ishigaki ze Sapporo trvá asi dvě a půl hodiny a z Tokia zhruba tři čtvrtě hodiny. Každý týden zde létá několik letadel a levné letenky seženete za přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že tu nejsou příliš velké hotely ani rezorty, budete si muset zarezervovat ubytování dopředu. Pokud hledáte něco více luxusního, můžete se ubytovat v některé z nabízených vil nebo hotelů.

Pokud se chcete dostat do ráje a prozkoumat tu místní kulturu, je let na Ishigaki tou pravou volbou. Tento jedinečný kousek země láká návštěvníky z celého světa a sice malý, ale krásný ostrov Ishigaki může být vaší ideální dovolenkovou destinací.


Dovolená Japonsko Ishigaki


Dovolená v Japonsku je snem mnoha lidí. Tato země nabízí návštěvníkům nekonečné množství fascinujících zážitků a atrakcí, a to především v případě, že se rozhodnete vydat se na méně známá místa. Jedním z těchto méně obvyklých cílů může být ostrov Ishigaki.

Ishigaki je největší z Yaeyama Islands v prefektuře Okinawa. Se svými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem by se mohl zdát jako dokonalá turistická destinace. Avšak, Ishigaki nabízí mnohem víc než jen koupání a slunění.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí ostrova jsou jeho úžasné podvodní světy. Můžete si plánovat potápění nebo šnorchlování, abyste si užili nádherné vody. Objevíte tady fascinující korálové útesy a barevné ryby, jakož i množství větších mořských živočichů. Podmořský svět Ishigaki je dokonce nazýván jako nejlepší na světě.

Další vynikající aktivitou, kterou můžete v Ishigaki podniknout, je trekking. Ostrov má několik úchvatných turistických tras, které vám ukážou nádhernou přírodu a překrásnou krajinu. Vzdálenější vrcholy mohou být poměrně náročné, ale stojí za to vytrvat. Z vrcholu můžete mít úžasný výhled na zelené kopce a temné moře.

Pokud jste více zvídaví, můžete zkoumat zdejší kulturu a historii. Můžeme vám doporučit návštěvu některého z mnoha historických památek na ostrově, např. Shisa Lion Station, která nabízí velmi zajímavou historii ostrova. Dále vám doporučujeme návštěvu místních tržišť, kde se dá ochutnat fantastické jídlo a užít si místní atmosféru.

Celkově řečeno, Ishigaki vyzařuje poklidnou atmosféru a nabízí spoustu přírodních, kulturních a historických krás. Pokud plánujete cestu do Japonska, nemůžeme vám nic jiného než vřele doporučit návštěvu tohoto ostrova!


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Ishigaki


1. Jak se dostat na ostrov Ishigaki v Japonsku?
- Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Ishigaki, kam lze přiletět z mnoha velkých japonských měst, včetně Tokia a Ósaky. Z letiště je možné se dostat na ostrov trajektem nebo autobusem.

2. Kolik stojí letenka do Ishigaki?
- Ceny letenek se mohou lišit podle sezóny a vybraného zdroje letenek. Obecně se pohybují od 10 000 JPY (v přepočtu asi 2 200 Kč) do 30 000 JPY (asi 6 600 Kč) za jednu cestu.

3. Jak dlouho trvá let do Ishigaki?
- Let z Tokia nebo Ósaky trvá přibližně 2 a půl hodiny.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Ishigaki?
- Ishigaki nabízí mnoho aktivit a atrakcí, jako je potápění, šnorchlování, plavání s mantami, turistika po horách a návštěva místních pláží. Dalším oblíbeným místem je Kabira Bay, známá svými průzračnými vodami.

5. Jaké je jídlo charakteristické pro Ishigaki?
- Ishigaki je známé svými čerstvými mořskými plody, jako jsou různé druhy ryb, ústřice a korýši. Typické jídlo z oblasti zahrnuje Ishigaki soba (přírodní nouzové nudle) a Yaeyama soba (lokální variantu soba), které jsou vyrobeny z mouky z ovsa.

6. Jaké je počasí na Ishigaki během roku?
- Ishigaki má subtropické podnebí, což znamená, že teploty jsou většinou teplé a vlhké po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na přibližně 18 °C.

7. Jaké jsou možnosti ubytování na Ishigaki?
- Ishigaki nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů a ryokanů po levné hostely a pronájmy apartmánů. Nejběžnějšími místy pro ubytování jsou města Ishigaki a Kabira, která se nachází u překrásné Kabira Bay.

8. Kde se nachází nejlepší místa na šnorchlování a potápění na Ishigaki?
- Nejlepší místa na šnorchlování a potápění na Ishigaki zahrnují města Kabira, Taketomi a Kabira Bay. Můžete objevovat korálové útesy a zvířata pod vodou, jako jsou mořští želvy, mantové rejnoci a různé druhy ryb.

9. Jak se dostat z jednoho místa na ostrově na druhé?
- Na ostrově Ishigaki můžete cestovat autobusem, taxi nebo půjčeným vozem. Existují také organizované výlety a turistické lodě, které vás přepraví mezi nejlepšími místy na ostrově.

10. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Ishigaki?
- Nejlepší časy pro návštěvu Ishigaki jsou jaro (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přecpané lidmi.


Ubytování Japonsko Ishigaki


Ishigaki - skrytý poklad jihovýchodního Japonska

Japonsko je zemí s bohatou historií, fascinující kulturou a úchvatnou přírodou. Když si představíte Japonsko, pravděpodobně vás napadnou obrazy ruchu velkoměst, chrámy v Kjótu nebo majestátní horu Fudži. Ale pokud hledáte klid a relaxaci, ocitnete se na správném místě na ostrově Ishigaki. Tento malý ostrov v souostroví Okinawa nabízí dokonalé útočiště pro ty, kteří touží po tropickém ráji, úchvatné pláže a skvělém potápění.

Ishigaki leží na jihovýchodě Japonska a je největším ostrovem v souostroví Yaeyama. Vzhledem k své odlehlosti od hlavního pevninského Japonska se na Ishigaki uchovala autentická kultura Okinawy a zanechala zde své trvalé stopy. Na ostrově se nachází několik tradicionalistických vesnic, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je pečený prasečí břicho nebo agu hovězí, které jsou pro Okinawu typické. Dále si můžete prohlédnout také starobylé chrámy a zříceniny, které odkazují na starodávnou historii ostrova.

Když do Ishigaki dorazíte, první, co si všimnete, jsou jeho nádherné pláže. Jeden z nejznámějších areálů je Kabira Bay, který je součástí Iriomote-Ishigaki národního parku. Toto nekonečné písečné pobřeží s tyrkysově modrou vodou vás doslova ohromí. Můžete zde relaxovat na pláži, slunit se a obdivovat nádherný výhled na nedaleké ostrovy. Kabira Bay je také ideálním místem pro potápěče, protože je obklopen korálovými útesy a domovem mnoha druhů různobarevných ryb. Pokud se chystáte potápět se po celém ostrově, určitě neunikne vaší pozornosti také lokalita Manta Point, kde můžete vidět tyto majestátní mořské obludy ve svém přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří se zajímají o mořský život a ochutnávání mořských plodů, je tu také Yaeyama čajový ostrov, který je domovem jediné čajové plantáže v Okinawě. Zde se nachází i unikátní přírodní rezervace mangrovových lesů, které jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Pokud hledáte ubytování během svého pobytu na ostrově Ishigaki, máte na výběr několik možností. Pokud chcete zažít autentickou japonskou pohostinnost, doporučuje se zůstat v ryokanu, tradičním japonském hotelu. Ryokany na Ishigaki obvykle nabízejí tepidarium, lázně s minerální vodou nebo japonské baleze. Další možností je pronajmout si apartmán nebo rezort s výhledem na moře, který nabízí skvělé vybavení a relaxační atmosféru.

Ishigaki je jedinečný ostrov, který nabízí dokonalou kombinaci klidu, krásné přírody a fascinující kultury. Bez ohledu na to, zda jste fanoušky plážových dovolených, potápění nebo prozkoumávání místní historie, Ishigaki vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete cestu do Japonska, nezapomeňte zařadit tento skrytý poklad na svůj seznam must-see destinací.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky