Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


1. Kde se nachází Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve se nachází v Kongo-Brazzaville, zhruba 100 kilometrů severně od Brazzaville.

2. Jak se dostanu do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve, je letecky z Brazzaville do města Ouesso. Odtud je možné pokračovat po silnici nebo přejet na lodích do rezervace.

3. Jaká zvířata mohu vidět v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- V rezervaci žije řada ohrožených druhů zvířat, včetně goril, šimpanzů, gorilovitých kob, slonů, girafy, antilopy sitatunga a mnoha dalších.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- Turisté mohou využít různé aktivity, jako jsou safari, pěší túry, pozorování ptáků, vyhlídky, procházky po deštném pralese a interakce s místními kmeny.

5. Jaký je vstupní poplatek do rezervace?
- Vstupní poplatek do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve se liší v závislosti na druhu aktivity a délce pobytu. Doporučuje se kontaktovat místní správu rezervace pro přesné informace.

6. Kdo spravuje Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- Rezervaci spravuje ministerstvo lesnictví a životního prostředí Kongo-Brazzaville ve spolupráci s nevládní organizací Wildlife Conservation Society (WCS).

7. Kde mohu přenocovat v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- V rezervaci je k dispozici několik ubytovacích zařízení, včetně stanových kempů, chat a eko-lodge. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
- Nejlepší doba pro návštěvu rezervace je během suchého období od února do října. Během deštivého období mohou být cesty neprodyšnější a náročnější.

9. Jaký je doporučený minimální délka pobytu v rezervaci?
- Doporučuje se strávit alespoň 3 až 4 dny v rezervaci, aby se měla šance vidět co nejvíce zvířat a prozkoumat její krásy.

10. Můžu rezervovat průvodce předem?
- Ano, je vhodné rezervovat průvodce předem, zejména pokud chcete provést specifické aktivity, jako je například setkání s gorilami. Průvodce vám může pomoci i s organizací celého pobytu v rezervaci.


Počasí Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve, nacházející se v demokratické republice Kongo, je úchvatným přírodním územím s bohatým biodiverzitou, fascinujícími ekosystémy a úžasným počasím.

Reserva, která se rozkládá na rozloze přes 12 000 kilometrů čtverečních, se řadí mezi jednu z nejdůležitějších chráněných oblastí v Kongo. Je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně goril, slonů, šimpanzů, koníků lesních a řady vzácných ptáků.

Počasí v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je výrazně ovlivněno tropickým podnebím. Máme tu dva hlavní roční období - deštivou a suchou sezonu. Deštivá sezona je obvykle od října do května, kdy se vyskytuje hojný déšť a tropické bouřky. Prší zde velmi často, což přispívá k růstu a zachování bujného a zeleného porostu. Vegetace ve Wildlife Reserve se v této době osvěžuje a roste, což přiláká nejen vzácnou faunu, ale také oblastní obyvatele, kteří se živí ze zdrojů, které jim tato vegetace poskytuje.

Suchá sezona trvá od června do září a je charakterizována teplem a sníženou vlhkostí vzduchu. V této době jsou denní teploty obvykle kolem 30 °C a nocní teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto sucho a teplé období přitahuje mnoho turistů a návštěvníků z celého světa, kteří se chtějí ponořit do této ohromující přírody a poznat zdejší vzácná zvířata a rostliny.

Mezi další doprovodné jevy se mohou vyskytovat občasné období sucha a silné vítr, které vznikají na hranici mezi suchem a deštivým obdobím. Tyto větry mohou mít vysokou rychlost a mohou někdy přinést i krátkodobá období sucha.

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je fascinujícím místem, které nabízí jedinečný pohled na přírodu a její neuvěřitelné poklady. Bez ohledu na roční období, které navštívíte, toto území vám poskytne nezapomenutelné zážitky a možnost blíže se seznámit s africkou divočinou.

Je důležité si uvědomit, že při návštěvě tohoto území je nutné dodržovat veškerá pravidla ochrany životního prostředí a stanovená pravidla pro zachování této unikátní rezervy. Pouze společným úsilím můžeme zajistit, že Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve zůstane bezpečným domovem pro ohrožené druhy a jedinečnou přírodní lokalitou, kterou si každý může užít.


Ubytování Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je přírodní rezervací nacházející se v Kongu, konkrétně v departementu Pool. Tato rezervace je domovem mnoha druhů vzácných zvířat a rostlin, které se zde vyskytují v mimořádně bohaté biodiverzitě. To všechno činí z Lesio-Louna-Bambou jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v Kongu.

K rezervaci se můžete dostat po silnici z města Nkayi, které je vzdálené asi 250 kilometrů odtud. Cesta trvá přibližně šest hodin, ale stojí za to, protože při níji budete mít možnost obdivovat nádherné krajinu Konga.

Po příjezdu do Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve budete přivítáni dobrovolníky a odborníky, kteří vám poskytnou podrobné informace o rezervaci a provedou vás jejími nejzajímavějšími oblastmi. Budete mít možnost vidět mnoho vzácných zvířat, jako jsou sloni, gorily, šimpanzi, šelmy, opice a mnoho dalších. Nebudete také zklamáni, pokud jde o druhovou rozmanitost rostlin a stromů, která je tady přítomna.

Jednou z nejlepších aktivit, které si v rezervaci můžete vyzkoušet, je safari. Safari vás zavede do srdce divokého konžského džungle a umožní vám zažít přímý kontakt s divokou přírodou. Průvodci vám ukážou neuvěřitelnou různorodost fauny a flóry a přiblíží vám jejich unikátní způsoby života.

Mimo safari a pozorování zvířat můžete v Lesio-Louna-Bambou také podniknout výlet na řeku Kongo, která protéká rezervací. Na lodi se můžete vydat po řece a prozkoumávat okolní krajinu, stejně jako vesnice a komunity lidí, kteří zde žijí. To vám poskytne jedinečnou příležitost lépe pochopit místní kulturu a tradice.

Co se týče ubytování, v rezervaci existuje několik možností. Buď můžete přenocovat v jednom z táborů nebo si pronajmout chatu, která je k dispozici turistům. Chata nabízí základní pohodlí a možnost stravování. Je důležité si však uvědomit, že rezervace leží v odlehlé oblasti a nemusí být k dispozici veškeré moderní vybavení.

Pokud hledáte dobrodružství v divočině Kongo, Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je pro vás tou správnou volbou. Zdejší jedinečná flora a fauna spolu s krásnou krajinou vytvářejí nezapomenutelné zážitky. Rezervace je také často navštěvována vědci, kteří se zajímají o ochranu přírody. Vaše návštěva tak může pomoci výzkumu a práci s cílem zachovat tento klenot africké přírody pro budoucí generace.


Dovolená Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Pokud hledáte dovolenou s nezapomenutelnými zážitky v přírodě, pak byste se měli podívat na destinaci Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve. Tato rezervace v Kongu nabízí bohatou divočinu, překrásnou flóru a faunu a je ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství a objevování.

Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve se nachází v severní části Konga, v provincii Cuvette-Ouest. Tato rezervace byla zřízena v roce 1993 s cílem chránit vzácné druhy zvířat a zároveň podporovat ekoturismus v této oblasti. Ochrana přírody je velmi důležitá pro udržitelnost a budoucnost živočišných druhů v Kongu.

Rezervace se rozprostírá na rozloze přibližně 4700 čtverečních kilometrů a je domovem mnoha ohrožených druhů, jako jsou gorily a šimpanzi. Návštěvníci zde mají možnost pozorovat tyto nádherné tvory ve volné přírodě a zažít tak jedinečnou interakci s nimi. Respektování jejich přirozeného prostředí je však zásadní, protože to zaručuje ochranu a pohodu zvířat.

Během dovolené v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve si můžete vychutnat řadu aktivit a zážitků. Jednou z nich je trekking v pralese, během kterého můžete objevovat působivou flóru a faunu, a získat tak jedinečný pohled na biodiverzitu této oblasti. Školení průvodci vám poskytnou cenné informace o místních rostlinách a zvířatech a ukážou vám cesty, které vedou k nejkrásnějším místům.

Pro ty, kteří chtějí zažít blízkost s gorilami a šimpanzy, je možné se zúčastnit tzv. „hodin s primáty“. Během této aktivity budete mít možnost sledovat primáty ve volné přírodě a pozorovat jejich chování a sociální interakce. Toto je nezapomenutelný zážitek, který vám umožní lépe porozumět těmto fascinujícím tvorům.

Další aktivitou, která stojí za to vyzkoušet, je plavba po řece Louna. Kromě toho, že si užijete krásný výhled na okolní krajinu, budete mít také možnost vidět řadu vodních ptáků a dalších druhů zvířat, které žijí v okolí řeky.

Kromě přírodních zážitků má Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve také kulturní stránku. Můžete se seznámit s místní kulturou a zvyky, navštívit tradiční vesnice a svědkovat rituálům a tancům místních obyvatel. To vám umožní pochopit bohatou historii a tradice tohoto kraje.

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je skutečnou perlovou Oázou v samotném srdci Konga. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem divoké přírody, dobrodružství nebo kultury, tato rezervace vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Přírodní krása, ohromující faunou a flórou a bohatá kultura čekají na vás v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve.


Letenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Konžská rezervace pro ochranu přírody Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve se nachází v srdci Konga v Africe. Tato oblast je domovem neuvěřitelné bohatství divokých zvířat a ptáků, které přicházejí sem za účelem ochrany a udržitelného využívání přírodního dědictví Konga. Rezervace je jednou z největších chráněných oblastí v Kongu a tvoří důležitý zdroj biodiverzity pro celou oblast.

Bambou Wildlife Reserve se rozkládá na ploše více než 20 000 km², poskytující přirozené prostředí pro stovky druhů zvířat a rostlin. Rezervace se nachází ve vysoce odlehlé oblasti, kde lidská činnost nebyla příliš rozšířená, což jí umožňuje uchovat své bohatství přírodního prostředí.

Rezervace je známá svou rozmanitostí druhů. Zdejší ekosystém poskytuje domov pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně horských goril, bonobů, jelenů, mangošů, kočkodanů, slonů a mnoha dalších. Zdejší populace slonů je jednou z největších v Kongu a jejich ochrana je jedním z prioritních cílů rezervace. Sloni v rezervaci mají jedinečné ekologické závislosti na okolním prostředí a chrání tuto oblast je nezbytné pro udržení jejich přežití.

Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je také významným areálem pro mnoho druhů ptáků. Rezervace zachovává přirozenou krajinu, která poskytuje útočiště a hnízdiště pro stovky druhů ptáků. Mezi tyto druhy patří vzácný africký papoušek šedavý, volavky, pávíci a mnoho dalších.

Kromě ochrany zvířat a ptáků se rezervace také snaží zapojit místní komunity do udržitelného způsobu života a rozvoje. Vytváří se zde pracovní příležitosti pro místní obyvatele, například jako strážci přírody nebo podpora komunitního turismu. To pomáhá zvýšit povědomí o důležitosti ochrany přírody a umožňuje místním komunitám těžit z přínosů rezervace.

Zachování přírody a ochrana biodiverzity jsou klíčovými faktory pro udržitelný rozvoj a boj proti klimatické změně. Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve si uvědomuje význam své role v ochraně přírodního dědictví Konga a světa jako celku. Skrze svoji ochranu přírody a zapojení místních komunit představuje vzor pro další rezervace a organizace v boji za udržení biodiverzity a přírodního bohatství.

Při plánování své další dovolené si tedy vzpomeňte na Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve, kde budete mít možnost zažít úžasné setkání s divokou přírodou Konga a přispět k její ochraně a udržitelnému využívání.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky