Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Singapur Singapore Botanic Gardens

Ubytování Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je známý jako moderní a futuristické město, plné mrakodrapů a luxusních hotelů. Ale v jeho srdci se nachází skvostná zelená oáza, která slouží jako základna pro oddech a relaxaci - Singapore Botanic Gardens.

Singapore Botanic Gardens jsou jednou z nejstarších botanických zahrad na světě. Byly založeny v roce 1859 a od té doby se staly jedním z nejoblíbenějších turistických míst ve městě. Zahrady se rozkládají na ploše více než 82 hektarů a nabízejí návštěvníkům rozmanité zážitky spojené s přírodou.

Hlavní lákadlo zahrad je Orchid Garden, která je domovem více než 1000 druhů orchidejí. Tento úchvatný koutek je známý svou krásou a exoticizmem květin, které se zde nacházejí. Každý rok se zde koná International Orchid Show, která přitahuje milovníky orchidejí ze všech koutů světa.

Další zajímavou částí Singapore Botanic Gardens je Ginger Garden, která je specializovaná na zázemí zázvorových rostlin. Návštěvníci zde najdou různé druhy zázvorů, ale také obrovské bambusy a palmové stromy.

Park nabízí také velké množství vodních funkcí, jako jsou jezera a fontány. Největší jezero v zahradách je zvané Swan Lake, domovem bílých a černých labutí. Návštěvníci mohou okolo jezera projít po malebné cestě a vychutnat si pohled na květiny a zelené okolí.

Pokud se potřebujete na chvíli odpočinout, Singapore Botanic Gardens nabízejí také několik kaváren a restaurací, kde si můžete dopřát občerstvení nebo si dát lehké jídlo. Restaurace Halia je známá svou moderní asijskou kuchyní a nabízí jídla připravovaná z čerstvých surovin.

Pro ty, kteří se zajímají o vzdělávání a výzkum, Singapore Botanic Gardens také nabízí různé výukové programy a přednášky. Několik laboratoří je otevřených pro veřejnost, kde si návštěvníci mohou prohlédnout a naučit se více o flóře a fauně Singapuru.

Singapore Botanic Gardens jsou otevřeny pro veřejnost každý den od úsvitu do soumraku a vstup je zdarma. Jedná se o ideální místo pro rodinný výlet, romantickou procházku nebo jednoduše pro odpočinek od rušného města.

Takže při své návštěvě Singapuru nezapomeňte navštívit Singapore Botanic Gardens a podívat se na to, proč jsou tyto zahrady tak zvláštní a jedinečné.


Dovolená Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je nejen moderním městem s mrakodrapy a futuristickou architekturou, ale také místem bohatým na přírodní krásy. Jedním z unikátních míst, které by turisté na své dovolené v Singapuru neměli vynechat, jsou Singapore Botanic Gardens.

Singapore Botanic Gardens se nacházejí ve čtvrti Bukit Timah na ploše více než 60 hektarů. Tento přírodní ráj je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat a je považován za jedno z nejvýznamnějších botanických zařízení na světě.

Nejstarší část Singapore Botanic Gardens se nazývá Tanglin Core, která byla otevřena již v roce 1859. Tato část parku je známa svými kolekcemi exotických rostlin a rozlehlými zahradami, které nabízejí prostor pro pikniky a odpočinek. Jedním z nejvýznamnějších prvků Tanglin Core je National Orchid Garden, kde je možné obdivovat více než 1000 druhů orchidejí. Orchidejová zahrada je neobyčejně krásná a inspirativní, a proto není divu, že je jednou z nejhledanějších atrakcí. Turisté zde mohou také navštívit náruživě vyhlížený jakobínský pavilon, kde jsou vystaveny vzácné druhy orchidejí a mnoho jiných květin.

Další částí Singapore Botanic Gardens je Jacob Ballas Children's Garden, která je naprosto neodolatelná pro děti. Tato zahrada je určena speciálně pro malé návštěvníky a nabízí jim možnost objevovat a poznávat přírodu prostřednictvím interaktivních aktivit a her. Děti se zde mohou vyšplhat na stromové domky, projít se po mostech nad vodou a bloudit v bludišti. Jacob Ballas Children's Garden je ideálním místem pro rodinný výlet a zábavné odpoledne.

Singapore Botanic Gardens jsou také domovem mnoha druhů ptáků, motýlů a jiných zvířat. Není tedy divu, že park je zároveň populárním místem pro ornitology a přírodovědce. Pro milovníky přírody je zde k dispozici mnoho stezek a cest, po kterých se dá projít a objevovat poklady přírody. Kromě toho nabízejí Singapore Botanic Gardens také mnoho odpočinkových zón a občerstvení, kde si můžete odpočinout a vychutnat si svůj výlet.

Singapore Botanic Gardens jsou otevřeny každý den a vstup je zdarma, s výjimkou Orchid Garden, kde se vybírá velmi příznivá vstupní částka. Přestože je tento park populárním turistickým cílem, nabízí dostatek prostoru pro klidné procházky a relaxaci, což je ideální únik z rušného městského života.

Pokud plánujete svou dovolenou v Singapuru, nezapomeňte navštívit Singapore Botanic Gardens. Tento exotický raj poskytuje jedinečný zážitek a příležitost prozkoumat přírodní krásy, které Singapur nabízí. Zkrátka, není lepšího místa, než je Singapore Botanic Gardens, kde si můžete odpočinout, relaxovat a obdivovat nádhernou flóru a faunu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Singapore Botanic Gardens


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Singapore Botanic Gardens:

Dotaz: Jaké jsou vstupné do Singapore Botanic Gardens?
Odpověď: Vstup do zahrad je zdarma, ale pokud chcete navštívit některé placené atrakce, jako je například Orchid Garden, bude zde úhrada.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka zahrad?
Odpověď: Zahrady mají rozsáhlý prostor, takže doba prohlídky závisí na vašem tempu. Obvykle se však prohlídka zahrad pohybuje kolem 1 až 2 hodin.

Dotaz: Jak se dostanu do Singapore Botanic Gardens?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Singapore Botanic Gardens, je použití MRT. Můžete vystoupit na zastávce MRT Botanic Gardens (Circle Line), která se nachází přímo u vstupu do zahrad.

Dotaz: Jaké jsou nejznámější atrakce v Botanic Gardens?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v zahradách patří National Orchid Garden, Ginger Garden, Jacob Ballas Children's Garden a Symphony Lake.

Dotaz: Lze ve zahradách najít restaurace nebo stánky s občerstvením?
Odpověď: Ano, v zahradách najdete několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete odpočinout a načerpat energii.

Toto jsou pouze obecné dotazy a odpovědi, které často souvisejí se Singapore Botanic Gardens. Pokud máte konkrétnější dotazy, doporučuji navštívit oficiální webové stránky zahrad nebo se obrátit na informační centrum.


Letenka Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapore Botanic Gardens is one of the most popular attractions in Singapore, and for good reason. This botanical garden is an oasis in the middle of the bustling city, featuring beautiful gardens, tropical foliage, and a variety of flora and fauna.

If you're planning a trip to Singapore, Singapore Botanic Gardens should be at the top of your list of places to visit. Thankfully, getting there is easy and affordable thanks to the many airlines that offer flights to Singapore.

One option for getting to Singapore is to book a direct flight from your home city. Many major airlines offer nonstop flights to Singapore, including Singapore Airlines, Emirates, Cathay Pacific, and Qantas. These flights can be expensive, but you can often find deals if you're flexible with your travel dates.

Another option is to book a flight with a layover in another city. This can be a great way to save money on your airfare, especially if you're willing to add a few extra hours to your travel time. Some popular layover cities for flights to Singapore include Hong Kong, Bangkok, and Kuala Lumpur.

Once you've arrived in Singapore, getting to Singapore Botanic Gardens is easy. The gardens are located in the heart of the city, near the Orchard Road shopping district. You can take the MRT (Singapore's subway system) to the Botanic Gardens station, or you can take a taxi or bus.

Admission to Singapore Botanic Gardens is free, so you can spend as much or as little time as you like exploring the gardens. Some of the highlights include the National Orchid Garden, the Healing Garden, and the Evolution Garden.

If you're a nature lover or just looking for a peaceful escape from the city, a visit to Singapore Botanic Gardens is a must. With affordable airfare and easy access from the airport, there's no reason not to add this beautiful attraction to your Singapore itinerary.


Počasí Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur se může pochlubit skvělým podnebím po celý rok, což z něj dělá populární turistickou destinaci pro milovníky vyhlídek, zahrad a přírody. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Singapuru je Singapore Botanic Gardens, která se nachází v centru města a je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.

Singapore Botanic Gardens byly založeny v roce 1859 a jsou nejstarší botanickou zahradou v Asii. Část zahrady byla v roce 2015 zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Singapore Botanic Gardens pokrývají rozlohu 74 hektarů a nabízejí návštěvníkům skvělé kolekce rostlin, kaskády, jezírka a mnoho dalších přírodních krás.

Pokud se chystáte navštívit Singapore Botanic Gardens, je dobré vědět, jaké počasí zde panuje a jak se na něj připravit. Singapur má tropické podnebí, což znamená, že teploty jsou vysoké a vlhkost vzduchu je průměrně okolo 80-90 procent. Nejsuchší období v Singapuru jsou konec léta a počátek podzimu, mezi srpnem a říjnem.

Během deštivých období se mohou Singapore Botanic Gardens stát kluzkými a mokrými, takže je vhodné obutí, jako jsou například boty s protiskluzovou podrážkou. Pokud přijdete připraveni na déšť, můžete zažít úžasný zážitek, když bude po vás jemně pršet a vše kolem vás se rozkvetne.

Během horkých slunečních dnů se v Singapore Botanic Gardens doporučuje nosit lehké oblečení a klobouk, abyste se chránili před sluncem. K dispozici jsou však i místa na odpočinek v chladu, jako jsou například altánky a zahradní kavárny s klimatizací.

Celkově lze říci, že návštěva Singapore Botanic Gardens je skvělou aktivitou, kterou si můžete užít celoročně. Bez ohledu na počasí se zahrada stále jeví jako svěží a plná energie a nabízí svým návštěvníkům krásu a klid, který je tak důležitý v rychle se rozvíjejícím městě jako Singapur.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky