Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Azraq Wetland Reserve

Počasí Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je země s extrémními podmínkami, když v létě může teplota stoupat až k 40 stupňům Celsia a v zimě průměrné teploty kolem 10 stupňů Celsia. Nicméně, existuje místo v Jordánsku, kde se tato krajina může lišit a kde se mohou návštěvníci připravit na překvapivě různorodé ekosystémy.

Azraq Wetland Reserve se nachází asi 100 kilometrů východně od Ammánu, hlavního města Jordánska. V oblasti se nacházejí některé z největších sladkovodních pramenů v zemi a tvoří unikátní mokřadní ekosystémy, které poskytují útočiště a potravu pro migrující ptáky, ryby a hafmany.

Počasí v Azraq Wetland Reserve se liší od zbytku Jordánska. Díky své poloze v provincii Azraq na severním okraji Sahary může být oblast v zimě velmi chladná až mrazivá s teplotami klesajícími na -5 stupňů Celsia. Na druhou stranu v létě může být velmi horko a sucho, když teplota stoupne na více než 40 stupňů Celsia.

To znamená, že je důležité plánovat návštěvu Azraq Wetland Reserve v závislosti na počasí. Ideální sezónou pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a oblast je plná rostlin a zvířat. V těchto obdobích můžete pozorovat ptáky, jako jsou orli, čápi a další druhy, kteří přicházejí na jaře a odcházejí na podzim. Na vodu se mohou dostat i ryby jako sumci, candáti a líni.

Navštěvovat Azraq Wetland Reserve lze i v létě, i když si musíte být vědomi, že se jedná o horkou sezónu. Pokud se rozhodnete navštívit v létě, určitě si s sebou vezměte dostatek pitné vody a ochranný krém na slunce, abyste se ochránili před úžarem. Naštěstí existují v oblasti některé zázemí pro návštěvníky a podél mnoha stezek najdete zastíněné zákoutí, kde se můžete odpočinout.

Výlet do Azraq Wetland Reserve je jedinečným zážitkem pro všechny, kteří hledají odpočinek v přírodě a chcete ochutnat něco z jordánské přírody. Podle toho, kdy se rozhodnete navštívit, si můžete užít unikátní počasí v této oblasti a krásu, kterou nabízí tato mokřadní zóna.


Letenka Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jeden z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Jordánsku je Azraq Wetland Reserve, což je přirozený mokřad, který poskytuje útočiště vodním ptákům a dalším druhům zvířat a rostlin. Pokud tedy hledáte jedinečné zážitky a chcete prozkoumat divokou stránku této země, letenka do Jordánska by mohla být tou pravou volbou.

Azraq Wetland Reserve se nachází přibližně 100 km východně od Ammánu a zaujímá území o rozloze více než 12 kilometrů čtverečních. Jedná se o oázu v poušti, kde se nacházejí sladkovodní prameny a mokřady vzniklé z oblasti, kde se zahrnuje voda z řeky Zarqa a podzemní vody.

Díky této jedinečné poloze je Azraq Wetland Reserve domovem mnoha vzácných druhů ptáků, mezi které patří například kroužkozobec hřebenatý, vousatý potáplice, hochochvatka černokrká a mnoho dalších. K dispozici jsou různé pěší trasy, které vám umožní prozkoumat celé území a obdivovat krásu těchto ohrožených druhů.

Pokud vás zajímá historie, Azraq Wetland Reserve je také dokonalým místem k prozkoumání historických památek. Ve stejnojmenné vesnici se nachází hrad, který byl postaven Osmanskem a sloužil jako základna pro britskou armádu během první světové války. Na území rezervace se nacházejí také římské ruiny, zahrnující pozůstatky starého města, římského chrámu a citadely.

A ačkoli je Azraq Wetland Reserve primárně zaměřen na ochranu přírody, jsou k dispozici i aktivní dovolenkové aktivity. Mezi nejoblíbenější patří horská kola, pěší turistika a jízda na velbloudech. Pokud hledáte odpočinek, můžete si najmout rybářský koutek a vychutnat si klid a pohodu na břehu jezera.

Místo, jako je Azraq Wetland Reserve, je jednou z nejlepších přírodních destinací v Jordánsku. Přináší dokonalou rovnováhu mezi ochranou přírody a turistickými zážitky pro všechny návštěvníky. Pokud si chcete dát pauzu od každodenního shonu a připojit se k přírodě, Jordánsko je určitě správným místem, kam vyrazit. A letenka do Jordánska vás tam dopraví bez problémů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Azraq Wetland Reserve


1. Co je Azraq Wetland Reserve v Jordánsku?
Azraq Wetland Reserve je přírodní rezervace nacházející se v jordánské poušti Azraq, která slouží jako důležité migrační místo pro ptáky a domov vzácné a ohrožené fauně a flóře.

2. Jak se dostanu do Azraq Wetland Reserve?
Azraq Wetland Reserve je přístupná autem z hlavního města Ammánu. Existuje také veřejná doprava, která vás může dopravit do blízkosti rezervace.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Azraq Wetland Reserve?
Hlavními atrakcemi v rezervaci jsou vodní plochy, bažiny, slaniska a mokřady, které přitahují velké množství ptáků, včetně vzácných druhů. Rezervace také nabízí možnost procházek po přírodních stezkách.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Azraq Wetland Reserve?
V rezervaci můžete podniknout pěší túru nebo jízdu na kole, sledovat ptáky, provádět pikniky nebo se vydat na prohlídku s průvodcem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Azraq Wetland Reserve?
Nejlepší čas na návštěvu rezervace je během jarních a podzimních měsíců, kdy migrují tisíce ptáků. V zimě je rezervace také zajímavá pro pozorování vzácných ptáků.

6. Potřebuji si s sebou vzít něco na návštěvu Azraq Wetland Reserve?
Je doporučeno mít s sebou dostatek vody, opalovací krém, binokuláry, hmyzí repelent a lehké oblečení, které pokrývá ramena a kolena.

7. Můžu se v rezervaci utábořit?
Ne, v Azraq Wetland Reserve není povoleno táboření. Existují však v blízkosti rezervace ubytovací možnosti, jako jsou hotely a kempy.

8. Je v rezervaci možné vidět velbloudy?
Azraq Wetland Reserve se nachází v jordánské poušti, ale především je známá pro svoji rozmanitou ptactvo a vodní ekosystémy. Velbloudi nejsou běžně poblíž rezervace, ale mohou být spatřeni v jiných částech Jordánska.

9. Je rezervace otevřena veřejnosti?
Ano, Azraq Wetland Reserve je otevřena veřejnosti. Existuje však vstupní poplatek, který pomáhá s ochranou a údržbou rezervace.

10. Jaké jsou pravidla v Azraq Wetland Reserve?
Návštěvníci jsou povinni dodržovat pravidla rezervace, která zahrnují návštěvu pouze po vyhrazených trasách, nenarušování přírody, nedopouštění se ohně, nebrání zdejšímu živočichu a vypadeřování odpadků ve správných kontejnerech.


Ubytování Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, ale má také mnoho přírodních pokladů. Jedním z nich je Azraq Wetland Reserve, který nabízí návštěvníkům úžasný pobyt v přírodě.

Azraq Wetland Reserve se nachází ve východní části Jordánska, asi 100 kilometrů od hlavního města Ammánu. Je to oblast, která byla kdysi důležitou zastávkou na migračních trasách ptáků mezi Afrikou, Evropou a Asii. Dnes slouží jako důležitá zóna pro ochranu přírody a je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Jednou z nejzajímavějších věcí, kterou můžete v Azraqu zažít, je pozorování ptáků. V rezervaci žije více než 100 druhů ptáků, z nichž některé jsou ohrožené. Můžete si vzít dalekohled a sledovat, jak ptáci obývají mokřady a hnízdí na stromech. Během jarního a podzimního období sem migruje mnoho dalších druhů ptáků, což z návštěvy Azraqu jedinečný zážitek pro všechny milovníky přírody.

Kromě pozorování ptáků má Azraq Wetland Reserve také další aktivit pro návštěvníky. Zdejší mokřady jsou domovem vzácných ryb, obojživelníků a plazů, a tak si můžete udělat procházku po upravených trasách a obdivovat tuto unikátní biologickou rozmanitost. Rezervace nabízí také možnost pikniku a posezení u tůně, což je skvělý způsob, jak si užít klid a relaxaci v přírodě.

Pro ty, kteří by chtěli strávit více času v Azraqu, existuje také možnost přenocování. Rezervace nabízí jednoduché a ekologicky šetrné ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí trávit více času v této malebné oblasti. Tyto ubytovací možnosti zahrnují tradicionální jordánské domky s moderními vybaveními, které splňují nejvyšší standardy ekologického cestovního ruchu.

Pobyt v Azraqu Wetland Reserve je skvělou příležitostí poznat krásy jordánské přírody a být součástí snahy o ochranu tak důležité rezervace. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení, odolné obuv a fotoaparát, abyste měli příležitost zachytit krásu a pohodu tohoto jedinečného místa.


Dovolená Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Azraq Wetland Reserve je jedním z nejúžasnějších a nejlidnatějších míst na světě, které stojí za to navštívit. Tato oblast se nachází v Jordánsku a je jednou z nejvýznamnějších migračních cest pro ptáky v regionu Blízkého východu.

Azraq Wetland Reserve se rozkládá na ploše více než 12 000 hektarů a je domovem pro stovky druhů ptáků, včetně vzácných druhů, které sem migrují z různých částí Evropy, Afriky a Asie. Tato rezervace je považována za ráj pro ornitology a přírodovědce, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby studovali tuto unikátní biosféru.

V Azraq Wetland Reserve se nachází několik slaných a sladkovodních jezer, které poskytují ideální prostředí pro ptáky, jako je lyska černčí, volavka hnědá, pěnice pouštní a mnoho dalších. Turisté, kteří přijedou do této oblasti, mohou zažít úžasnou přírodní krásu a pozorovat tisíce ptáků, jak se vznášejí nad jezery a hnízdí v okolním rákosí.

Rezervace nabízí také několik turisticky atraktivních míst, jako jsou staré archeologické lokality, které pocházejí ze 2. tisíciletí před naším letopočtem. Zde můžete vidět starobylé kamenné stavby, které sloužily jako pevnosti a obchodní cesty v této oblasti. Turisté také mohou využít různé pěší turistické stezky a projížďky na kole, které umožňují prozkoumání úžasné přírody rezervace a okolních oblastí.

Přímo v rezervaci se nachází také malý ekocentrum, kde můžete získat více informací o místní biodiverzitě a ekosystémech. Zde jsou také organizovány vzdělávací programy a ochranářské aktivity, které mají za cíl podpořit ochranu životního prostředí a zachování místní fauny a flóry.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, rezervace nabízí také několik kempů a ubytování, kde si můžete vychutnat klid a ticho přírody. Tyto kempy mají veškeré potřebné vybavení a nabízejí příjemné a pohodlné prostředí pro turisty.

Jordánsko Azraq Wetland Reserve je tedy skutečným rájem pro milovníky přírody a ornitology. Je to místo, kde se můžete spojit s přírodou a zažít úžasné pohledy na ptáky a krásné krajinu. Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, určitě nezapomeňte navštívit toto úžasné místo.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky