Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Šimoda

Letenka Japonsko Šimoda


Japonsko je fascinující země s bohatou historií, krásnou přírodou a unikátní kulturou. Mezi mnoha atrakcemi, které Japonsko nabízí, patří také malebné přístavní město Šimoda. Pokud se chystáte navštívit tento kousek Japonska, rádi vám poradíme, jak se tam dostat.

Základem pro každou cestu je správná letenka. Cestou do Šimody je nejlepší letět na mezinárodní letiště v Tokiu, nazývané Narita nebo Haneda. Tyto letiště jsou dobře spojeny s mnoha evropskými a mezinárodními destinacemi. Z letiště Narita můžete dále pokračovat přímo do Šimody, ale existuje také možnost přestupu na vlak nebo autobus.

Přímé letecké spojení z mezinárodních letišť do Šimony je k dispozici jen v omezené míře. Pokud však preferujete přímý let, můžete se pokusit najít leteckou společnost, která poskytuje lety do letiště Hachijójima, které leží nedaleko od Šimony. Poté je možné pokračovat vlakem nebo trajektem na místo určení.

Další možností, jak se dostat do Šimony, je využití vlakového spojení z Tokia. Z centrálního nádraží v Tokiu můžete cestovat rychlodráhou do Izušimoda nebo Izuinata. Z těchto stanic pak pokračujte vlakem nebo autobusem do Šimony.

Trajekt je také zajímavou alternativou k dosažení Šimony. Existují trajekty z Tokia nebo z dalších městských částí jako je Šinagawa nebo Yokohama. Plavba trvá asi 2-3 hodiny a nabízí neopakovatelný zážitek a krásné výhledy na moře.

Když už jednou dorazíte do Šimony, čeká na vás řada atrakcí k objevování. Město je známé svou bohatou historií jako místo, kde byla podepsána smlouva z Kanagawy v roce 1854, která ukončila izolaci Japonska od zbytku světa. Jeden z hlavních turistických cílů je Památník komodora Matthewa Calbraitha Perryho, který sehrál klíčovou roli při vyjednávání této smlouvy.

Další zajímavou atrakcí v Šimodě je Vladivostocká pevnost, která je nádherným příkladem západní architektury v Japonsku. Přístav města je také populární turistickou atrakcí, kde si můžete vychutnat zdejší rybí speciality a krásný výhled na oceán.

Pokud máte rádi přírodu, Šimoda je ideálním místem pro vás. Můžete se vydat na procházku plážemi nebo vychutnat koupání v moři. Oblasti jako Izu Highlands nebo pláže Tatadohama jsou známé svou nádhernou krajinou a jsou oblíbenými cíli pro aktivní turisty.

Cesta do Šimony je zážitkem plným krásné přírody a zajímavostí. Bez ohledu na to, jak se tam dostanete, tato malebná destinace v Japonsku stojí za návštěvu. Připravte si letenku a začněte objevovat kouzlo tohoto fascinujícího místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šimoda


Otázka: Jak se dostanu do Šimody z Tokya?
Odpověď: Nejsnáze se ze Tokya dostanete rychlíkem Shinkansen do Šimody. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

Otázka: Kdy je nejlepší čas navštívit Šimodu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Šimody je v období od dubna do října. V této době je počasí krásné a můžete si užít pláže a vodní sporty.

Otázka: Co je nejlepší místo k navštívení v Šimodě?
Odpověď: Nejznámějším místem v Šimodě je Kókoku-ji chrám, který obsahuje zahradu s krásnou vodní kaskádou. Jinou populární atrakcí je Heda, malá rybářská vesnice s úžasnou scenérií.

Otázka: Jak je Šimoda spojena s americkou historií?
Odpověď: Šimoda byla důležitým místem v americko-japonské historii, protože v roce 1854 zde byla podepsána smlouva, která otevřela Japonsko zahraničnímu obchodu s USA.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže v Šimodě?
Odpověď: Nejlepší pláže v Šimodě jsou Širahama a Kisami, obě leží asi 10 minut jízdy od centra města. Kisami je oblíbenou lokalitou mezi surfaři.

Otázka: Co je tradiční jídlo v Šimodě?
Odpověď: Tradiční jídla v Šimodě zahrnují sytá jídla jako jsou kari a tempura. Místní specialitou je tako-meshi, rýže s nakrájenými kousky chobotnic.


Ubytování Japonsko Šimoda


Japonsko je země plná krásných měst a fascinující kultury, a jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je město Šimoda. Nachází se v prefektuře Šizuoka, na jihovýchodě země a nabízí návštěvníkům spoustu možností, jak strávit svůj pobyt. Pokud se chystáte navštívit Šimodu a hledáte ubytování, máme pro vás několik tipů.

1. Ryokan

Ryokan jsou tradiční japonské hostince, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít autentickou japonskou zkušenost. Tyto hostince mají často společné koupelny a ložnice jsou vybaveny matracemi na podlaze. Ryokan nabízejí chutné japonské snídaně a večeře, jako například sushi nebo tempuru, a jsou také známé pro svou uklidňující atmosféru a skvělé služby. Jedním z nejpopulárnějších ryokanů v Šimodě je Yu-Yu. Tento ryokan se nachází v centru města a nabízí výhled na Japonské moře.

2. Hotely

Pokud preferujete modernější ubytování, Šimoda má také spoustu hotelů. Tyto hotely mají obvykle pokoje s vlastní koupelnou a jsou vybaveny moderními zařízeními, jako jsou televize, klimatizace a bezplatné Wi-Fi. Mezi nejpopulárnější hotely v Šimodě patří Hotel Shion, který se nachází v klidné části města, a Aqua Palace Šimoda, který nabízí úžasné výhledy na oceán.

3. Airbnb

Airbnb je také velmi populární možnost pro ty, kteří hledají ubytování v Šimodě. Tato platforma umožňuje majitelům domů a bytů nabízet své prostorné pokoje nebo celé byty k pronájmu. Airbnb nabízí skvělé možnosti pro ty, kteří mají menší rozpočet, a také pro ty, kteří chtějí získat více soukromí. Kromě toho tato možnost umožňuje cestovatelům prožít místní zážitek a získat více informací o kultuře města.

V Šimodě je spousta možností, jak strávit svůj pobyt. Od procházení památek a návštěv chrámů až po surfování a koupání v oceánu. V jakémkoliv typu ubytování se budete cítit komfortně a užijete si nezapomenutelný pobyt v Japonsku.


Počasí Japonsko Šimoda


Japonsko je země kontrastů, kde se můžete setkat s nejrůznějšími klimatickými podmínkami. Jedním z těchto míst je Šimoda, malebné město na jihu poloostrova Izu, které se nachází v prefektuře Šizuoka. Šimoda leží při pobřeží Tichého oceánu a je obklopeno přírodními krásami, jako jsou hory a lesy, což má za následek velmi specifické podnebí.

Léto v Šimodě je vlhké a teplé, s deštivými obdobími v červenci a srpnu. Průměrná teplota v této době roku se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia a místy může být až 35 stupňů Celsia. Nejlepší dobou na návštěvu Šimody v létě je rané ráno nebo večer, kdy jsou teploty příjemnější.

Jesen v Šimodě je velmi příjemný, kdy se teploty snižují, ale stále se drží příjemných 20 až 25 stupňů Celsia. Toto období se těší nádherných barvám, kdy okolní lesy nabírají různé odstíny žluté, oranžové a červené. Je to rovněž ideální doba k procházkám, turistice a obdivování nebíčka, které se v tomto období dostává do svého vrcholu.

Zima v Šimodě je sice poměrně chladná, ale díky oceánu se teploty drží při mírných 5 až 10 stupních Celsia. V zimě můžete pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou opice a jelenci, které si přišly užít pobyt na jihu. Místní obyvatelé se v zimě věnují tradičním aktivitám jako je příprava lesních plodů, jídlo a pití.

Jaro je nazýváno nejkrásnější dobou roku v Šimodě. Příroda se probouzí z zimního spánku a okolní kopce se pokrývají květy sakury. Během tohoto období se také konají různé festivaly, jako je Yumoi no Sato, kde se tradičními tanci a hudebními vystoupeními přivítává jaro.

Výškový rozdíl a umístění na pobřeží Tichého oceánu má za následek velmi specifické podnebí v Šimodě, což činí z tohoto místa výjimečné klimatické podmínky pro návštěvníky po celý rok. Ať už chcete obdivovat kvetoucí sakury, turistiku po okolních horách nebo se prostě jen odpočinout u oceánu, Šimoda má co nabídnout.


Dovolená Japonsko Šimoda


Šimoda je malé přímořské město v Japonsku, které nabízí neobyčejné zážitky a krásné přírodní scenérie. Jako oblíbená turistická destinace je to ideální místo pro ty, kteří chtějí prozkoumat autentickou japonskou kulturu a užít si relaxaci na pláži.

Jednou z největších atrakcí Šimony je jeho bohatá historie. Město bylo jedním z prvních míst, která byla otevřena pro zahraniční obchod na konci 19. století. Díky tomu zde najdete bohaté dědictví a památky z této doby, jako je například slavný Kurehama Park. Toto místo je známé díky svému výhledu na záliv a historickou architekturu.

Dalším skvělým místem k návštěvě je Šimodské muzeum přítomnosti, které nabízí fascinující výstavu týkající se otevření Japonska zahraničnímu obchodu. Zde se můžete dozvědět více o historii, kulturních vztazích a významu Šimony v této éře.

Pokud jste milovníkem přírody, Šimoda rozhodně nezklame. Město je obklopené krásnými plážemi, jako je například Širahama, která byla vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších pláží v Japonsku. Toto místo nabízí jemný písek, tyrkysově modré moře a fantastické možnosti pro potápění a šnorchlování.

Pokud se rozhodnete vydat se na výlet z Šimony, můžete navštívit rovněž nedaleký poloostrov Izu. Toto oblíbené turistické místo je známé svými horkými prameny, tradičními japonskými rybářskými vesnicemi a malebným pobřežím. Zde můžete také ochutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z místních restaurací.

Kromě přírodních krás nabízí Šimoda také mnoho možností pro zážitky spojené s japonskou kulturou. Můžete navštívit tradiční japonské rybářské trhy, kde si můžete koupit čerstvé ryby a mořské plody přímo od místních rybářů. Také si můžete vyzkoušet tradiční japonskou ceremonii pití čaje v jednom z místních chrámů.

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní poznat skutečnou atmosféru Japonska, Šimoda je skvělou volbou. Toto malebné přímořské město nabízí nejen krásné přírodní scenérie a kulturní atrakce, ale také možnosti pro relaxaci u pláže a vychutnání si tradiční japonské kuchyně. Zkrátka, je to místo, které si naprosto zaslouží vaši pozornost.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky