Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Al-Karak Castle

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al-Karak Castle


1. Jaké je Al-Karak Castle?
Al-Karak Castle je středověký hrad nacházející se ve městě Al-Karak v Jordánsku. Je to jedna z nejznámějších pevností v zemi.

2. Jak se dostanu do Al-Karak Castle?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Al-Karak Castle, je cestovat autem z Ammánu nebo od Petra. Existují také autobusové linky, které zajišťují přepravu do Al-Karak.

3. Jak dlouho trvá návštěva Al-Karak Castle?
Návštěva hradu obvykle trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka o historii a architekturu.

4. Jaké jsou vstupné do Al-Karak Castle?
Vstupné do Al-Karak Castle je obvykle kolem 3 JOD (jordánské dináry) pro dospělé a 1 JOD pro děti.

5. Které jsou nejvýznamnější části Al-Karak Castle?
Mezi nejvýznamnější části hradu patří královská věž, velká svatyně z doby králů Dan a Hyrkan a kaple sv. Jana Křtitele.

6. Kdy byl postaven Al-Karak Castle?
Al-Karak Castle byl postaven v 12. století za vlády křižáckého království.

7. Jaká je historie Al-Karak Castle?
Al-Karak Castle byl v průběhu své historie domovem pro různé křižácké, muslimské a osmanské vlády. Hrad hrál důležitou roli během křížových výprav.

8. Je v Al-Karak Castle možné najít průvodce?
Ano, v Al-Karak Castle jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o historii hradu.

9. Můžu se vydat do Al-Karak Castle samostatně, nebo musím se připojit ke skupině?
Je možné navštívit Al-Karak Castle samostatně. Skupinové exkurze jsou k dispozici, ale nejsou povinné.

10. Nabízí Al-Karak Castle možnost ubytování?
Ne, Al-Karak Castle nenabízí ubytování. Existuje však mnoho hotelů a ubytování ve městě Al-Karak, které můžete zvolit.


Počasí Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země ležící na Blízkém východě, která se může pochlubit mnoha historickými památkami a impozantními hradními stavbami. Jedním z nejznámějších hradů v této zemi je hrad Al-Karak Castle (známý také jako Karak). Nachází se ve stejnojmenném městě Al-Karak, které je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Hrad Al-Karak Castle je považován za jedno z nejvýznamnějších královských opevnění v historii Blízkého východu. Jeho středověká architektura a strategické umístění na vrcholku kopce ho činí nejen turistickou atrakcí, ale také důležitým symbolickým symbolem pro Jordánsko.

Vzhledem k tomu, že hrad Karak byl postaven na svahu kopce v nadmořské výšce přes 900 metrů, je tamní klima mírné a odlišuje se od většiny dalších oblastí Jordánska. Typické počasí v Al-Karak je mírné a slunné, s mírnými zimami a horkými léty.

Během zimních měsíců, které zde trvají od listopadu do února, se teploty pohybují kolem 10-15 °C. V některých případech mohou teploty klesnout až k bodu mrazu, zejména v noci. Srážky jsou v tomto období občasné a často se jedná o krátkodobé deště.

Na jaře, které trvá od března do května, se počasí zahřívá a teploty se pohybují mezi 20-25 °C. V tomto období je také pravděpodobnost srážek vyšší, ačkoli jsou stále spíše sporadické.

Léta v Al-Karaku jsou horká a suchá, trvají od června do září. Teploty dosahují okolo 30-35 °C, místy dokonce mohou překročit 40 °C. Srážky jsou v této době velmi řídké a většina dnů je slunečných a suchých.

Celkově řečeno, počasí v Al-Karaku je charakterizováno mírnými a vlhkými zimami a horkými suchými léty. Pokud plánujete návštěvu tohoto impozantního hradu, doporučuje se zvolit jaro nebo podzim, kdy jsou teploty příjemnější a srážky méně pravděpodobné.

Al-Karak Castle je fascinující místo, které přivítá návštěvníky nejen svou historickou hodnotou, ale také okouzlujícím panoramatem obklopujícího jordánského venkova. Nechte se okouzlit a prozkoumejte jednu z nejvýznamnějších historických památek tohoto krásného regionu.


Ubytování Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je fascinující zemí plnou historie a kultury, která si zaslouží být prozkoumána každým návštěvníkem. Jedním z nejimpozantnějších historických památek v této zemi je hrad Al-Karak.

Al-Karak Castle, známý také jako hrad Krále Moaba, leží ve stejnojmenném městě v jižním Jordánsku. Tento středověký hrad je jedním z nejlépe dochovaných památek svého druhu na Blízkém východě a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Přestože přesný původ hradu není zcela známý, je datován do doby před více než 1 000 lety, kdy ho postavili křižáci. Jeho strategická poloha na vrcholu kopce u silnice spojující Egypt s Arábii a Sýrií byla ideální pro obranu. Hrad byl však během staletí několikrát přestavován a rozšiřován pod různými vládci, včetně křižáků, Ajjúbovců, Mamlúků a Osmanů.

Al-Karak Castle je nádherným příkladem středověké arabské vojenské architektury. Je postaven z osamocených kamenných bloků a obklopen hlubokými příkopy. V interiéru hradu najdeme síň sultanátu, kapli, místnost pro potrestané a mnoho dalších fascinujících míst.

Jedním z nejimpozantnějších prvků hradu je jeho rozhledna, ve které si návštěvníci mohou vychutnat dechberoucí výhled na město Al-Karak a okolní krajinu. Je to ideální místo pro vyfotografování dokonalého obrázku.

Hrad Al-Karak je nejen historickou památkou, ale také kulturním centrem, které pořádá různé akce a festivaly. Například každoročně se zde koná Karakův festival, během kterého se návštěvníci mohou seznámit s tradičním jordánským folklórem, hudbou a tancem.

Pokud plánujete navštívit Jordánsko, návštěva hradu Al-Karak by rozhodně neměla chybět na vašem seznamu. Je nejen ohromujícím historickým památkou, ale také fascinujícím místem s bohatou historií a dobrou dostupností z města Ammán. Ubytování v blízkosti tohoto hradu je snadno dostupné, ať už preferujete luxusní hotely nebo levné hostely. Místní obyvatelé jsou pohostinní a vstřícní a rádi vám pomohou s jakýmikoli informacemi, které byste potřebovali.

Celkově lze říci, že hrad Al-Karak v Jordánsku je jedním z nejúžasnějších a nejpůsobivějších hradů na světě. Jeho krása, historie a působivost ho činí nepřehlédnutelným místem pro každého, kdo navštíví tuto úžasnou zemi.


Dovolená Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a mnoha památkami. Jedním z nejedinečnějších míst k návštěvě je hrad Al-Karak.

Al-Karak Castle, známý také jako Královský hrad, se nachází ve stejnojmenném městě Al-Karak a je jedním z největších křižáckých hradů na Blízkém východě. Jeho vznik se datuje do 12. století, ačkoli existují důkazy o existenci hradu již z dob Byzantského impéria.

Hrad Al-Karak Castle se tyčí na vrcholu pahorku nad městem a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Jeho rozloha dosahuje přes 40 000 metrů čtverečních a jeho složité a pevné opevnění poskytovalo strategické zázemí pro vojska v minulosti.

Při prozkoumávání hradu Al-Karak se návštěvníci ztratí v mezigangách, zatáčkách a systému pokojů, které kdysi sloužily jako obytné prostory, skladovací místnosti a obchody. Přestože mnoho částí hradu bylo během let zničeno, zbylé části poskytují fascinující náhled na život v minulosti.

Nejimponující částí hradu je jeho středověká kaple zasvěcená svaté Kateřině. Kaple je jedno z nejstarších křesťanských svatostánků na Blízkém východě a je bohatě vyzdobena freskami, které se zachovaly dodnes.

Další zajímavou částí Al-Karak Castle je vězení pod hradbami. Tato temná a zlověstná místa byla v minulosti využívána pro věznění zajatců, a vytváří tajemnou atmosféru při procházení přes svíčené chodby.

Doporučuje se procházet hradem spolu s průvodcem, který vám pomůže odhalit bohatou historii a pověsti spojené s tímto místem. Místní průvodci znají každý kout hradu a jsou schopni přiblížit jeho historii a zajímavosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, nenechte si ujít příležitost vidět Al-Karak Castle. Jeho architektura, historie a působivý výhled si zaslouží pozornost každého milovníka historie a dobrodruha. Al-Karak je důkazem bohaté minulosti této země a jejího důležitého místa v historii regionu.


Letenka Jordánsko Al-Karak Castle


Al-Karak Castle: Poutavá památka v Jordánsku

Jordánsko je země bohatá na historické památky a jednou z nejzajímavějších z nich je hrad Al-Karak. Tento majestátní hrad se nachází na strategickém místě v městě Al-Karak na jihovýchodě země a je důležitou součástí jordánské historie.

Hrad Al-Karak byl postaven křižáky v 12. století a sloužil jako pevnost a ochrana strategického bodu na cestě mezi Mrtvým mořem a Rudým mořem. Jeho poloha na kopci umožňovala kontrolu nejen nad okolním územím, ale také nad obchodními trasami.

Když se procházíte branou hradu Al-Karak, okamžitě vás omráčí impozantní architektura. Hrad je obklopen silnými kamennými zdmi a pečlivě navrženými obrannými systémy. Vnitřní část hradu je rozdělena do několika částí a obsahuje různé věže, paláce a podzemní síně.

Procházka po hradu vám umožní nahlédnout do minulosti. Uvidíte střílny, které byly používány k obraně hradu, potápěčské místnosti, které sloužily jako úložiště pro vodu, a dokonce i věže s dešťovou vodou, které sloužily k zachytávání dešťové vody pro potřebu obyvatel.

Al-Karak Castle má také velkolepý přístupový most, který vede dovnitř hradu. Tento most je známý svými kamennými oblouky a svou velikostí, která dodává hradu ještě větší impozantnost.

Kromě historických zón můžete v Al-Karaku také navštívit archeologické muzeum. To vystavuje různé artefakty, nalezené v okolí hradu, včetně starověkých keramik a soch.

Při návštěvě hradu Al-Karak si také můžete vychutnat neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu. Můžete se projít po opevněných hradbách a obdivovat nádherné panoramatické výhledy na okolní hory a údolí.

Al-Karak Castle je nejen významnou historickou památkou, ale také populárním turistickým cílem v Jordánsku. Je to jedinečná příležitost pro návštěvníky, aby prozkoumali historické dědictví země a získali lepší představu o kultuře a tradicích Jordánska.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a architekturu, je návštěva Al-Karaku jednou z nezapomenutelných zkušeností. Hrad je snadno dostupný z hlavního města Ammánu a je to ideální výlet do minulosti, který vás přenese do doby křižáckých válek a jordánského bohatství.

Vyzývám tedy všechny cestovatele, aby navštívili Jordánsko a nevynechali příležitost prozkoumat krásu a historii Al-Karak Castle. Je to jednoznačně místo, které vám poskytne nezapomenutelný kulturní a historický zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky