Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Šikoku

Ubytování Japonsko Šikoku


Šikoku je nejmenší a nejméně obydlené ze čtyř hlavních japonských ostrovů. Nachází se mezi ostrovy Honshu a Kyushu a je domovem národního parku Seto Inland Sea.

Pokud plánujete navštívit Šikoku, určitě se zajímejte o ubytování, které je na ostrově k dispozici.

Jednou z populárních možností je zůstat v hotelech ryokan. Tyto tradiční japonské hotely nabízejí pokoje s tatami (japonské podlahy) s futony (klasické japonské matrace). Ryokany často nabízejí i vlastní lázně a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou kuchyni.

Další možností jsou modernější hotely, které jsou často více orientovány na zahraniční turisty. Tyto hotely nabízejí pokoje s klimatizací, vlastní koupelnou a dalšími moderními vybaveními.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se ubytovat v japonských kmenech. Tyto tradicionální chaty se nacházejí v horských oblastech a jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnou atmosféru a kontakt s přírodou. Obvykle zde nenajdete klimatizaci nebo sledování televize, ale místo toho si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní přírodu. Kmeny zpravidla nabízejí tradiční japonskou kuchyni a vlastnosti onseny (venkovní termální lázně).

Pokud jste na rozpočet, můžete se rozhodnout pro spolubydlení. Tato možnost je populární u mladých lidí a nabízí cenově dostupné a praktické ubytování. V Šikoku najdete spoustu hostelů, které nabízejí pokoje s vlastními nebo sdílenými koupelnami.

Celkově lze říci, že ubytování v Šikoku nabízí mnoho možností pro všechny druhy cestovatelů. Ať už hledáte tradiční japonské zážitky nebo moderní pohodlí, určitě zde naleznete něco, co vám bude vyhovovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šikoku


Dotaz: Jaké jsou nejvýznamnější památky na Šikoku?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky na Šikoku patří Ijizú Brána v Mijoši, Kóonji chrám ve městě Kódžima, Matsuyama hrad a chrám Dógo Onsen v Matsuyamě.

Dotaz: Jak se dostat na Šikoku?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Šikoku, je letecky do letiště v Kóbe nebo Okayamě a odtud pokračovat vlakem nebo trajektem do měst na Šikoku.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Šikoku?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Šikoku je jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a nádherné květiny a listy stromů rozkvétají.

Dotaz: Jaká je jídelní specialita Šikoku?
Odpověď: Mezi nejznámější jídelní speciality Šikoku patří udon nudle, které jsou slavné pro svou kvalitu a chuť. Další oblíbené pokrmy z tohoto regionu jsou také mikáta tempura (fritované mořské plody), sanuki zaru soba (čerstvé hladké pšeničné nudle) a aji ryby.

Dotaz: Kde se nachází nejkrásnější pláže na Šikoku?
Odpověď: Nejkrásnější pláže na Šikoku se nachází na západním pobřeží, především v prefektuře Kóči. Mezi nejpopulárnější patří pláže Katsurahama, Monobe no Kúra a Uken.

Dotaz: Kolik dní je ideální pro objevování Šikoku?
Odpověď: Ideální délka pobytu na Šikoku závisí na vašich zájmech a plánech. Doporučuje se strávit alespoň tři až čtyři dny na ostrově, abyste měli dostatek času prozkoumat hlavní památky a přírodní krásy této oblasti.


Dovolená Japonsko Šikoku


Pokud hledáte unikátní a exotickou dovolenou, rádi bychom vám představili krásný ostrov Šikoku v Japonsku. Tato malá, ale fascinující část země je často opomíjena turisty, což z ní činí skutečný skrytý poklad pro ty, kteří hledají autentickou japonskou kulturu a nádhernou přírodu.

Šikoku je nejmenší z hlavních japonských ostrovů a je obklopený Japonským mořem a Vnitřním mořem. Pro svou odlehlost a menší turistický provoz se zde uchovalo mnoho tradičních japonských obyčejů a zvyků, které jsou zde stále běžně praktikovány. Na ostrově se nachází čtyři hlavní prefektury - Ehime, Kagawa, Kochi a Tokushima - každá s vlastní atmosférou a zajímavostmi.

Jedním z nejvýznamnějších lákadel Šikoku je známá poutní stezka 88 chrámů, známá také jako Ohenro. Tato stezka vede přes celý ostrov a dostat se na ni je skvělý způsob, jak poznat více o japonském buddhismu a posvátných místech. Cesta vede kolem krásných hor, úchvatných vodopádů a starobylých chrámů, které jsou roztroušeny po celém ostrově. Můžete se rozhodnout ušetřit si čas a projet stezku autem, ale pokud máte dostatek energie a odhodlání, projít celou trasu na pěší noze je skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Kromě duchovního zážitku můžete na ostrově Šikoku také objevit jeho přírodní krásy. Ostrov je obklopený nádhernými plážemi a skalnatými útesy, které poskytují úžasné možnosti pro koupání nebo jiné vodní aktivity. Dále zde najdete pestré lesy plné kvetoucích stromů, turistické trasy s úchvatnými panoramatickými výhledy a mnoho termálních pramenů, kde si můžete dopřát odpočinek a relaxaci.

Kulturní dědictví je dalším důvodem, proč se vydat na Šikoku. Každá prefektura nabízí vlastní unikátní tradice a zvyky. Například v prefektuře Ehime si můžete užívat tradiční festivaly jako Dōgo Odori, během kterého jsou ulice plné tance a hudby. Prefektura Kagawa je známá svými úžasnými sochami a uměním, zatímco prefektura Kochi je domovem slavného festivalu Yosakoi, při kterém tisíce tanečníků předvádí pestré kostýmy a energické tance.

Nakonec, cestování po Šikoku by nebylo kompletní bez ochutnávky místních specialit. Každá prefektura má své vlastní regionální pokrmy, které stojí za vyzkoušení. Ehime je například domovem pomerančů mikan, které jsou slavné po celé zemi. Prefektura Kagawa je proslavena svými udon nudlemi, zatímco v Kochi si můžete pochutnat na čerstvém rybím sushi. Kromě toho každá prefektura nabízí široký sortiment čaje, alkoholických nápojů a místních sladkostí.

Šikoku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentickou japonskou dovolenou mimo turistické trasy. Od poutních stezek a nádherné přírody po kulturní tradice a vynikající gastronomii, tento ostrov nabízí nespočet zážitků a objevů. Takže, pokud vás láká tajemství a kouzlo Japonska, neváhejte navštívit ostrov Šikoku a prozkoumat jeho jedinečnou atmosféru.


Letenka Japonsko Šikoku


Pokud plánujete cestovat do Japonska a toužíte pozkoumat něco méně známého a autentického, pak byste si měli určitě nechat ujít návštěvu Šikoku. Letenka do Japonska Šikoku vám otevře dveře do tohoto zářivého ostrova, který je proslulý svou krásou, historií a kulturou.

Šikoku je nejmenším ze čtyř hlavních japonských ostrovů a nachází se mezi Honšú a Kjúšú. Ostrov je znám nejen svými úchvatnými krajinami, ale také svatyněmi a poutními trasami. Nezapomenutelný zážitek vás čeká na cestě po poutní stezce 88 chrámů, která vede po celém ostrově. Tato tradice je známá jako Henro a je populární jak mezi místními obyvateli, tak mezi turisty.

Pokud se zajímáte o japonskou kuchyni, přijíždějící letenka do Japonska Šikoku vás zavede do oblasti, která je známá svými delikatesami. Nechte se unést gastronomickými zážitky, jako je rýže, soba nudle, mochi dezerty a tradiční jídla z rybích specialit. Nejlépe si vychutnáte místní kuchyni v malých rodinných podnicích nebo na trhu, kde najdete čerstvé ingredience a dovedné kuchaře připravující svá umělecká díla přímo před vámi.

Jedním z nejznámějších symbolů Šikoku je most Seto Ohashi, který spojuje ostrov s Honšú. Tento impozantní most, který se táhne přes Setské moře, je jedním z nejdelších visutých mostů na světě a poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody je zde národní park Šikoku s nádhernými vodopády, horami a krásnými plážemi.

Kultura a heritage jsou na Šikoku také velmi silné. Můžete navštívit starobylá města jako Matsuyama, Kóči nebo Takamatsu, která nabízejí překrásné zámky, starožitné chrámy a tradiční domy. Pokud máte rádi umění a řemesla, nezapomeňte navštívit tradiční keramické dílny, výrobce ukiyo-e dřevorytů nebo se naučit techniky výroby japonských papírů.

Letenka do Japonska Šikoku je nejen vstupenkou do této krásné destinace, ale také nabízí skvělou možnost poznat autentickou stránku Japonska. Překvapte sebe i své smysly nádhernými krajinami, malebnými městečky a poutními trasami, které tvoří nádheru Šikoku. Vydejte se na dobrodružství do jednoho z nejkrásnějších a nezapomenutelných míst na zemi. Letenku do Japonska Šikoku si zasloužíte!


Počasí Japonsko Šikoku


Japonsko je známé svým různorodým a proměnlivým počasím po celý rok. Jedním z unikátních regionů v Japonsku je Šikoku, který se nachází mezi Honšú a Kjúšú. Tato část Japonska je známá svými horskými oblastmi, nádhernými plážemi a historickými chrámy. Přesně toto bohatství přírody ovlivňuje také počasí na Šikoku.

Stejně jako jinde v Japonsku, i počasí na Šikoku je značně ovlivňováno sezónními obdobími. V létě, které trvá od června do srpna, může být počasí velmi horké a vlhké. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. Díky Šikoku obklopeném oceánem, je zde vysoká vlhkost vzduchu, což může způsobit, že se počasí jeví ještě horkéji. V této době je také sezónou dešťů, takže neustále prší, a výskyt tropických bouří není neobvyklý.

Podzim, který trvá od září do listopadu, je na Šikoku obdobím krásného barevného listí. Teploty začínají klesat na příjemných 20 stupňů Celsia a toto je ideální období pro procházky v přírodě a obdivování japonského podzimního kraje. Šikoku je tuhle dobou přímo ideálním cílem pro turisty, kteří hledají relaxaci a klid.

Zima na Šikoku, trvající od prosince do února, bývá chladnější než na zbytku ostrovů Japonska. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia. Občas může sněžit ve vnitrozemí Šikoku, což je lákadlem pro milovníky zimních sportů. Hory nabízejí skvělé lyžařské střediska a je to skvělá možnost pro ty, kteří si chtějí užít zimní radovánky.

Jaro je na Šikoku krásným obdobím, které trvá od března do května. Teploty se zase začínají zvyšovat, což způsobuje růst květin a rozkvetlé sakury. Toto je období, kdy se Japonci těší na buddhistické slavnosti Hanami, při kterých oslavují rozkvetající sakury a tráví čas s rodinou a přáteli pod těmito krásnými stromy.

Celkově Šikoku nabízí různé počasí v průběhu roku, což umožňuje návštěvníkům zažít různé aspekty této unikátní části Japonska. Bez ohledu na roční období, Šikoku je krásným a malebným cílem, který nabízí jak turisty využívající jeho přírodní krásy, tak i ty, kteří chtějí poznat japonskou historii a kulturu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky