Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie, konkrétně ostrov Lombok, spadá mezi skvělá místa, kam se lze vydat na dovolenou. Na tomto ostrově naleznete nejen překrásné pláže se světle modrým mořem, ale také zajímavou a často nevšední kulturu a historii. Pokud plánujete svou cestu na Lombok a okolní Gili ostrovy, kde se nachází oblíbené potápěčské a surferské místo, nezapomeňte na to, že vhodné ubytování hraje roli při pohodlném cestování.

Začněme tedy ubytováním na ostrově Lombok. Pokud hledáte luxusní ubytování, vydejte se například do Sengiggiho oblasti. Zde naleznete komplexy s bazény, fitness centry, saunou a jinými službami, kde si můžete vychutnat nejen krásy ostrova, ale také si odpočinout v pohodlí. Hotel Jayakarta Lombok, Resort And Spa nebo Katamaran Resort jsou příklady, kde si zaručeně užijete luxusní pobyt.

Jestliže vám vyhovuje ubytování více u turistických destinací, můžete si vybrat mezi bungalovy a hotely v Kuta Lombok, které se nachází na jihu ostrova. Jsou zde pláže s vodními sporty, luxusní restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné věci pro dovolenou. Pokud vás zajímá ostrov Gili Trawangan, od Kuta Lombok je to vzdálenost cca 2,5 hodiny cesty.

Poté co se podíváme na to, kde se ubytovat na ostrově Lombok, pojďme se nyní podívat na ubytování na Gili ostrovech. Tyto ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Indonésii kvůli svým fascinujícím plážím a úchvatnému podvodnímu světu. Mnoho turistů má to štěstí, že si mohou dovolit přepychové hotely nebo bungalovy na plážích. Hotely jako Sunrise Resort Gili Air nebo Les Villas Ottalia Gili Meno poskytují luxusní ubytování. Na druhou stranu můžete se rozhodnout třeba pro dřevěné bungalovy, které jsou levnější variantou a často nabízejí pohled na moře.

A konečně, pokud se chystáte využít vrchol Mt. Rinjani v centrální části Lomboku, nabízí se vám několik možností ubytování. K dispozici jsou horské chaty, na horu samotnou nelze vstoupit bez průvodce. Některé z chat disponují kuchyní a jídlo si můžete připravit sami, nicméně jsou k dispozici i horské průvodce, kteří se o vaše stravování postarají. Horské chaty poněkud připomínají tábory, ale přesto jsou dobře vybavené a nabízí kromě spaní také soc. zařízení.

Pokud řešíte dopravu, snažte se, aby vaše vybrané ubytování bylo poblíž pláže nebo místa, kde máte naplánované aktivity. Vždy zkontrolujte recenze a fotografie než si rezervujete, aby vám nebyla zkažena dovolená z důvodu nevhodného ubytování. Doufám, že tento článek pomohl při plánování cesty na ostrov Lombok, Gili ostrovy a horu Mt. Rinjani. Přejeme vám skvělou a komfortní dovolenou.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je zajímavou zemí s mnoha krásami a zajímavostmi. Jednou z nich je ostrov Lombok spolu s Gili ostrovy a horou Rinjani. Počasí v této oblasti se liší od počasí na jiných místech Indonésie.

Lombok a Gili ostrovy jsou převážně tropické s horkým a vlhkým počasím po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 32°C během dne a 22 až 26°C v noci. Nejvíce dešťových srážek se vyskytuje během období dešťů od listopadu do března. Během tohoto období může být velmi deštivé a od února do března může být oblast postižena silnými tropickými cyklónami, které způsobují velké škody.

Na druhé straně od dubna do října je období sucha, kdy se srážky snižují a teploty se mírně zvyšují. Během tohoto období se ostrovy stávají velmi populárními turistickými cíli. Oblasti vnitrozemí jsou mírně chladnější než pobřežní oblasti a průměrné teploty se pohybují mezi 20-30°C.

Hora Rinjani a její okolí jsou ovlivněny změnami nadmořské výšky a nacházejí se v oblasti střídání suchého a deštivého období. Na vrcholu je klima chladné a na nočním tábořišti je mírné s teplotami mezi 8 a 15°C. V období dešťů může být strmý svah velmi kluzký a nebezpečný a v období sucha se může stát suchým a prašným.

Celkově vzato, Lombok a Gili ostrovy jsou velmi krásnou a zajímavou oblastí, která nabízí mnoho různých aktivit a zážitků. Nicméně, při plánování cesty do této oblasti je důležité vzít v úvahu období dešťů a cyklóny, které mohou být nebezpečné a omezující. Hora Rinjani je rovněž náročnou výzvou, kterou by si měli vychutnat pouze zkušení horolezci. Pokud si ale plánování cesty pečlivě promyslíte, můžete si užít skvělou dovolenou v této krásné oblasti.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která skrývá mnoho nádherných a exotických destinací. Mezi jednu z nejpopulárnějších patří bezesporu Lombok, malebný ostrov ležící v Jávském moři. Tento nádherný ráj na zemi je ideální pro ty, kteří hledají klid, přírodu a dobrodružství. A jak se sem dostanete? Letenka Indonésie Lombok představuje skvělý způsob, jak se vydat na tuto malebnou destinaci.

Lombok se nachází nedaleko slavnějšího Bali a je jedním z nejlákavějších turistických cílů v Indonésii. Můžete sem přiletět přímo z mnoha mezinárodních letišť nebo si můžete zvolit leteckou spojku ze sousedního Balu. Letenky jsou obvykle cenově dostupné a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety na toto krásné místo.

Po příletu na letiště Lombok uvidíte z velké výšky úchvatné výhledy na horský masiv Mt. Rinjani. Tento aktivní vulkán je jednou z největších turistických atrakcí Lomboku. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydát na některou z trekových stezek, které vás provedou nádhernými krajinnými oblastmi až na vrchol sopky. Nezapomeňte si ale na přípravu, protože výstup na Mt. Rinjani vyžaduje fyzickou kondici a vytrvalost.

Další nezbytnou zastávkou na vaší cestě po Lomboku jsou Gili ostrovy. Tyto tři malé ostrovy (Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air) jsou útulným místem, které si zamilují především milovníci pláží, potápění a relaxace. Na Gili ostrovech nejsou přístupné motorová vozidla, což z nich činí ideální místo pro odpočinek a útěk od každodenního ruchu. Můžete si pronajmout kolo, projít se po pláži nebo se potopit do korálového ráje pod hladinou.

Součástí plánu na návštěvu Lomboku by měla být také města Mataram a Senggigi. Mataram je hlavním městem Lomboku a nabízí zajímavé kulturní a historické památky. Senggigi je největším turistickým centrem ostrova a je známý svými krásnými plážemi, klidným prostředím a pohostinnými obyvateli.

Pokud si vyberete letenku Indonésie Lombok, můžete si být jistí, že vás čeká nezapomenutelný zážitek. Nádherné pláže, horská krajina, korálové útesy a přátelské obyvatelstvo udělají z vaší cesty do Lomboku nezapomenutelný zážitek. Ať už se vydáte na treky po horách, potápět se do podmořského světa nebo se jen odpočívat na pláži, Lombok vám nabídne vše, co hledáte.

Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do Lomboku ještě dnes. Letenku Indonésie Lombok si můžete zakoupit online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Užijte si své dovolené a objevte krásy tohoto malebného ostrova a jeho okolí.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je úžasnou destinací pro dovolenou s mnoha možnostmi prozkoumání a objevování. Jedno z nejvíce fascinujících a oblíbených míst v této zemi je ostrov Lombok, který se nachází jihovýchodně od Bali. Lombok je známý svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a nezapomenutelnými výhledy na horu Rinjani.

Při plánování dovolené v Indonésii byste rozhodně neměli vynechat Lombok. Ostrov nabízí nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, které lákají turisty z celého světa. Nejznámější pláží je Tanjung Aan, která je obklopena zelenými kopcemi a připomíná ráj na zemi. Další populární pláže jsou Senggigi Beach a Kuta Beach, které lákají surfaře i milovníky slunění.

Pokud máte zájem o potápění a šnorchlování, neměli byste vynechat ostrovy Gili. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři malé ostrovy ležící nedaleko Lomboku, které jsou proslulé svou bohatou podmořskou faunou a flórou. Můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat život pod hladinou nebo si zaplatit potápěčský kurz a objevit tajemství indonéských vod.

Další zajímavou atrakcí na Lomboku je hora Rinjani, která je druhou nejvyšší horou v Indonésii. Tato socha je aktivním vulkánem a nabízí nezapomenutelné trekové zážitky. Chodník vede přes divokou krajinu, kde máte možnost spatřit ohromující výhledy na okolní hory, jezera a sopky. Pro ty, kteří se rozhodnou vystoupat na vrchol, je za odměnu dech beroucí výhled z nejvyššího bodu Lomboku.

Další zajímavostí, kterou si na Lomboku nenechte ujít, je tradiční vesnice Sasak. Zde můžete vstoupit do světa místních obyvatel a dozvědět se o jejich kultuře, tradicích a zvyklostech. Místní průvodci vám ukážou autentické domy, tradiční umělecká díla a nejlepší místa pro ochutnávku místní kuchyně.

Dovolená na Lomboku s výlety na Gili ostrovy a výstupem na horu Rinjani je zážitek, který si budete pamatovat celý život. Kombinace krásných pláží, fascinující přírody a unikátní kultury nabízí nezapomenutelné dobrodružství. Překrásná Indonésie nabízí mnoho krás a Lombok je zkrátka jedním z nejlepších míst, které si můžete v této zemi užít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


1. Jak se dostat z Bali na Lombok?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vzdušnou cestou. Existují také trajektové spoje mezi dvěma ostrovy.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří Kuta, Tangsi (Pink Beach), Selong Belanak, Mawun a Senggigi.

3. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
Odpověď: Existují pravidelné trajektové spoje mezi Lombokem a Gilis. Cesta trajektem trvá asi 30 minut.

4. Jaké aktivity mohu dělat na Gili ostrovech?
Odpověď: Mezi populární aktivity na Gili ostrovech patří potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, cyklistika, pozorování želv a noční plavání s planktonem.

5. Jak se dostat na vrchol Mt. Rinjani?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je najmout si průvodce a provést túru z vesnice Senaru nebo Sembalun. Túra na vrchol trvá obvykle 2-3 dny.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lombok?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lomboku je v období sucha, které zhruba trvá od května do září.

7. Jaká je místní kuchyně na Lomboku?
Odpověď: Místní kuchyně na Lomboku je ovlivněna indonéskou kuchyní a nabízí mnoho tradičních jídel, včetně pikantního grilovaného kuřete, rybích pokrmů a plodů moře.

8. Jak se pohybovat po Lomboku?
Odpověď: Nejběžnější způsoby přepravy po Lomboku jsou taxi, moto-taxi (ojek), pronájem skútru nebo soukromý vůz s řidičem.

9. Jaké jsou populární turistické atrakce na Lomboku?
Odpověď: Mezi populární turistické atrakce na Lomboku patří chrám Pura Lingsar, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, památník kultury Sasak v Banyumulek a tradiční vesnice Sade.

10. Jaká je místní měna na Lomboku?
Odpověď: Místní měna na Lomboku je indonéská rupie (IDR). Je doporučeno vyměnit si peníze před příjezdem na ostrov nebo využít bankomatů na Lomboku.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky