Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Playa Cosón

Dovolená Dominikánská republika Playa Cosón


Dovolená v Dominikánské republice u bledě modrého Karibiku je sen mnoha lidí. Pokud hledáte krásné pláže, přátelské obyvatele, skvělé jídlo a aktivní dovolenou, měli byste navštívit Playa Cosón.

Playa Cosón se nachází na samém východě Dominikánské republiky, na poloostrově Samaná. Tuto oblast lze považovat za jednu z nejkrásnějších v Dominikánské republice. Pláže jsou zde stále poměrně nezkažené a nezasaženy velkým turistickým ruchem. Playa Cosón je jednou z nejvýznamnějších pláží v Samaná a je proslulá svou hladkou bělavou písčitou pláží a obrovskými kokosovými palmami.

Voda je zde čistá a příjemná, s teplotou okolo 26°C po většinu roku. Pláže jsou vkusně doplněny malými bary, restauracemi a stánky s občerstvením, kde si můžete vychutnat vynikající dominikánskou kuchyni a koktejly. Na Playa Cosón najdete také možnosti pro různé vodní aktivity jako například šnorchlování, rybaření nebo vodní skútry.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy zdejší krajiny, je v Samaná obrovské množství aktivit. Například můžete absolvovat turistickou cestu El Limon, kde můžete vidět impozantní vodopád. Pro náročnější turisty se nabízí soutěsky Los Haitises s mimořádnou flórou a faunou.

Jiná zajímavost v této oblasti je výlet do města Santa Barbara de Samana, kde můžete navštívit místní trh a zakoupit zde předměty vyrobené místními řemeslníky.

Samotné městečko Las Terrenas, kde se pláž Playa Cosón nachází, je místem, kde se setkávají turisté i místní obyvatelé. V noci se totiž promění v jedno velké zábavní místo s množstvím barů s živou hudbou, spoustou místních a turistických restaurací a diskoték. V městečku se také nachází několik obchodů a tržiště s místními produkty a suvenýry.

Playa Cosón je skvělým příkladem toho, jak si můžete užít relaxaci a zároveň mít možnost objevovat krásy těchto míst.

Přestože Dominikánská republika může být drahá oblast pro cestování, Playa Cosón je místem, kde si můžete užít luxusní dovolenou po přijatelných cenách.

Celkově, pokud hledáte odpočinek na krásné pláži a zároveň nabité dny plné aktivit, Playa Cosón na Samaná, Dominikánská republika, by měla být na vašem seznamu cest.


Letenka Dominikánská republika Playa Cosón


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi a exotickou atmosférou, která láká turisty ze všech koutů světa. Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v této karibské zemi je Playa Cosón. Tento senzální pobřežní ráj je obklopený překrásnou přírodou a nabízí návštěvníkům skvělé zážitky a relaxaci.

Playa Cosón se nachází na severovýchodním pobřeží Dominikánské republiky, v malebné oblasti poblíž města Las Terrenas. Je známý svými bílými písečnými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Turisté sem často přicházejí hledat útočiště před ruchem a shonem větších letovisek, a tím si užít klid a pohodu.

Jedním z největších lákadel Playa Cosón je jeho nedotčená příroda. Tato část Dominikánské republiky je neobydlená a bohatá na exotickou floru a faunu. Návštěvníci se zde mohou potápět v zátoce, vychutnat si sluneční paprsky na pláži nebo si vyrazit na procházku do okolního tropického pralesa. Místní průvodci rádi ukážou turistům tajemství této oblasti a zavedou je k unikátním rostlinám a zvířatům, které zde žijí.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco adrenalinovějšího, je Playa Cosón také ideálním místem pro surfování. Kvůli větrným podmínkám a masivním vlnám se toto místo stalo oblíbeným mezi surfisty z celého světa. Místní surfaři budou ochotni pomoci začátečníkům a věnovat jim své zkušenosti.

Dalším lákadlem Playa Cosón je možnost objevovat okolní ostrovy a jejich zázračná místa. Některé z těchto ostrovů jsou nepoškozené a poskytují návštěvníkům neuvěřitelné podmořské scény pro potápění. Takže, pokud se vypravíte na dovolenou na Playa Cosón, nezapomeňte si pronajmout loď a prozkoumat tyto skryté poklady.

Pro ty, kteří hledají luxus a vysoký standard ubytování, Playa Cosón nabízí širokou škálu luxusních resortů a plážových vil. Návštěvníci si mohou vybrat z různých typů ubytování, které odpovídají jejich potřebám a přání.

Celkově lze říci, že Playa Cosón je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, přírodu a nezapomenutelné zážitky. Navštěvovat tuto pláž znamená vstoupit do ráje karibských ostrovů a prožít dovolenou, kterou nikdy nezapomenete. Přijeďte a objevte krásy Playa Cosón sami!


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Playa Cosón


1. Jak se dostanu na Playa Cosón v Dominikánské republice?
Nejbližší mezinárodní letiště je Samaná El Catey International Airport. Z letiště je možné se dostat na Playa Cosón buď taxi službou nebo pronájmem auta. Cesta trvá přibližně 30 minut.

2. Jaké ubytování je k dispozici na Playa Cosón?
Playa Cosón nabízí širokou škálu ubytování včetně luxusních plážových resortů, butikových hotelů a pronájmu soukromých vil a domů.

3. Jaké aktivity jsou možné na Playa Cosón?
Na Playa Cosón můžete vyzkoušet šnorchlování, potápění, jízdu na koni, surfování, rybolov a relaxaci na pláži. V okolí se nachází i národní parky a přírodní rezervace, které stojí za návštěvu.

4. Jaká je tamní kuchyně?
Dominikánská republika je známá svou tradiční kuchyní, která kombinuje vlivy španělské, africké a taino (domorodého karibského) kulinářství. Místní speciality zahrnují ryby, mořské plody, banány, avokádo a kokosové produkty.

5. Jak je tamní počasí?
Playa Cosón a Dominikánská republika mají tropické podnebí s teplými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C.

6. Je potřeba mít vakcinaci před cestou do Dominikánské republiky?
Před cestou do Dominikánské republiky je doporučeno zkontrolovat si aktuální informace o očkování od svého zdravotního odborníka nebo zdravotní instituce ve vaší zemi.

7. Jaké jsou zde jazykové požadavky?
Oficiálním jazykem Dominikánské republiky je španělština. Angličtina je také poměrně rozšířená, zejména v turistických oblastech.

8. Jaké jsou nejbližší města k Playa Cosón?
Nejbližšími městy k Playa Cosón jsou Las Terrenas, které leží přibližně 10 km od pláže. Další blízká města jsou Samaná a Santa Barbara de Samaná.

9. Jaká je měna v Dominikánské republice?
Měnou v Dominikánské republice je dominikánské peso (DOP). V některých turisticky orientovaných oblastech jsou přijímány také americké dolary.


Počasí Dominikánská republika Playa Cosón


Playa Cosón, nacházející se v Dominikánské republice, je jedním z nejkrásnějších a nejžádanějších míst v této karibské destinaci. Toto malé, odlehlé a přesto idylické místo nabízí návštěvníkům úžasnou kombinaci bílých písečných pláží, tyrkysového moře a překrásné přírody.

Jedním z nejzajímavějších aspektů tohoto místa je jeho tropické podnebí. Dominikánská republika se nachází v oblasti tropického monzunového klimatu, což znamená, že je zde vlhké a teplé počasí po celý rok. Playa Cosón je pověstná pro své teplé a slunečné počasí s průměrnou teplotou kolem 28 °C a minimálním množstvím srážek.

Léto na Playa Cosón je charakterizováno vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Návštěvníci se mohou těšit na slunečné dny, kdy teploty mohou dosahovat až 32 °C. Díky své poloze v Karibském moři zde také mohou zažít mírné větry, které zmírňují vedro a poskytují osvěžení.

Díky teplému a vlhkému počasí je Playa Cosón ideálním místem pro vodní aktivity. Pláž je vyhlášená mezi surfaři a jezdcům na paddleboardu díky skvělým podmínkám pro tyto sporty. Chcete-li si užít dovolenou plnou slunce a moře, Playa Cosón je perfektní volbou.

Na rozdíl od jiných turistických oblastí v Karibiku, Playa Cosón ještě nebyla objevena masovou turistikou. Místo je stále velmi odlehlé a klidné, což přináší návštěvníkům pocit neotřesené přírody a klidu. Nicméně, s rostoucí popularitou Dominikánské republiky jako turistického cíle, je možné, že se forografie Playa Cosón brzy rozšíří a její oblíbenost dále poroste.

Pokud se rozhodnete navštívit Playa Cosón, je důležité si uvědomit, že vzhledem k jejímu tropickému podnebí a odlehlosti, je dobré být připraven na případné změny počasí. I když jsou teploty obvykle velmi teplé po celý rok, může docházet k občasným tropickým bouřím a dešti, zejména během sezóny hurikánů, která trvá od června do listopadu.

Playa Cosón je skutečným rajským místem, kde se můžete uprostřed nádherné přírody a zároveň těšit z teplého tropického počasí. Ať už plánujete surfování, odpočinek na pláži nebo prozkoumávání přírody, Playa Cosón vám nabízí jedinečné zážitky ve středu karibského ráje.


Ubytování Dominikánská republika Playa Cosón


Dominikánská republika je světoznámým turistickým cílem, který láká návštěvníky ze všech koutů světa. Jedním z nejkrásnějších míst k pobytu v této exotické destinaci je pláž Cosón. Nachází se v regionu Samaná a je považována za jednu z nejnedotčenějších a nejkrásnějších pláží na celém ostrově.

Playa Cosón je obklopena malebnými palmami, bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Její rozměry jsou ohromující - táhne se na délku 8 kilometrů a šířku 100 metrů. Přestože pláž není tak komerční jako jiné oblíbené destinace v Dominikánské republice, nedostatek turistů znamená, že zdejší prostředí zůstává autentické a nedotčené.

Ubytování v Playa Cosón je přizpůsobeno potřebám každého cestovatele. Na pláži samotné najdete několik luxusních resortů, které nabízejí prvotřídní služby a zařízení. Tyto hotely mají většinou vlastní soukromou pláž, bazény, wellness centra a restaurace. Návštěvníci mohou vybírat mezi různými druhy pokojů, včetně rodinných apartmánů, vilek a bungalovů přímo u pláže.

Pokud preferujete menší a intenzivnější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z malebných rodinných nebo butikových hotelů, které se nacházejí v okolí pláže Cosón. Tyto hotely jsou často vedeny místními rodinami, což poskytuje návštěvníkům autentický pohled na místní kulturu a tradice. Pokoje jsou vkusně zařízené a mají výhled na pláž nebo zahradu.

Pro dobrodruhové a milovníky přírody jsou k dispozici také možnosti kempování a glampingu v blízkosti pláže Cosón. Přírodně krásné okolí nabízí možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku, vodní sporty a další venkovní aktivity.

V nejbližším okolí pláže Cosón se nachází také mnoho restaurací, které nabízejí širokou škálu místních specialit a světové kuchyně. Návštěvníci si tu mohou vychutnat čerstvé mořské plody, dominikánské pokrmy, exotické ovoce a další lahůdky.

Pokud plážový život není pro Vás to hlavní, Playa Cosón je také ideálním výchozím bodem k prozkoumávání okolních atrakcí. V blízkosti se nachází národní park Los Haitises, kde můžete objevovat jeskyně, mangrovníky a unikátní flóru a faunu. Kromě toho můžete vyrazit na výlet ke slavným vodopádům El Limón nebo se vydat na výlet lodí za pozorováním velryb. Možností je zde opravdu mnoho.

Playa Cosón je bezesporu jedním z nejkrásnějších míst v Dominikánské republice, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní resort nebo menší rodinný hotel, zdejší atmosféra a nedotčená příroda vás okouzlí. Ať už si užíváte pláže, dobrodružství nebo místní kulturu, Dominikánská republika vás nenechá chladnými.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky