Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Takayama

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Takayama


1. Jak se dostat z Tokia do Takayamy?
Odpověď: Nejrychlejší možností je jet vlakem z Tokia do Nagoyy a poté přestoupit na vlak do Takayamy. Trvá to zhruba čtyři a půl hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Takayamě?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Takayamě patří stará čtvrť Sanmachi Suji, Hida Folk Village, Takayama-jinja svatyně a Hida-no-Sato, venkovský muzejní park.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Takayamy?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Takayamy je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a krajinu zdobí kvetoucí sakury nebo krásně zbarvené listy.

4. Je možné strávit v Takayamě přenocování?
Odpověď: Ano, v Takayamě je řada hotelů a guesthousů, ve kterých můžete přenocovat. Je ale důležité rezervovat si ubytování dopředu, protože může být velmi vyhledávané.

5. Co je tradiční jídlo v Takayamě?
Odpověď: Tradiční jídlo v Takayamě je Hida beef, místní specialita hovězího masa, které je známé svou kvalitou a chutí. Dalšími typickými jídly jsou sushi, ramen a soba nudle.

6. Existuje nějaký festival v Takayamě?
Odpověď: Ano, v Takayamě se každoročně koná slavný festival Takayama Matsuri, který je jedním z nejvýznamnějších festivalů v Japonsku. Festival se koná na jaře a na podzim a je známý svými bohatě zdobenými plovoucími vozy a tradičními tanci.

7. Kam se můžu vydat z Takayamy na výlet?
Odpověď: Z Takayamy se můžete vydat na výlet do Okuhidy, kde se nachází krásná přírodní krajina s horami, vodopády a termálními prameny. Další možností je navštívit vesnici Shirakawa-go, která je zapsaná na seznamu UNESCO a je známá svými tradičními slámou krytými farmami.

8. Jak se dostat do Okuhidy z Takayamy?
Odpověď: Nejlepší možností je jet autobusem z Takayamy do Okuhidy. Jízda trvá zhruba hodinu a půl a autobusy jezdí pravidelně.

9. Jak dlouho strávit v Takayamě?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Takayamě minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času prohlédnout si hlavní památky a zažít atmosféru tohoto tradičního města.

10. Je v Takayamě možné zaplatit kartou?
Odpověď: Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů většího rozsahu v Takayamě přijímá kreditní karty. Nicméně je vždy dobré mít dostatek hotovosti při cestování.


Letenka Japonsko Takayama


Takayama, perla Japonska, je městem ležícím v horské oblasti Gifu. Díky své bohaté historii, malebným uličkám a tradiční architektuře je jedním z nejatraktivnějších turistických destinací v zemi. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou část Japonska, zvažte nákup letenky do Takayamy, která je efektivním a pohodlným způsobem, jak se dostat do této jedinečné destinace.

Nákup letenek do Takayamy je snadný a pohodlný proces. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé linky do nedalekého letiště Komatsu, které slouží jako hlavní brána pro cestující, kteří se chtějí dostat do Takayamy. Hlavními a nejpopulárnějšími hlavními městy, která nabízejí lety do Komatsu, jsou Tokio a Osaka.

Pokud jste v Tokiu, je nejlepší možností letět z letiště Haneda, které se nachází poblíž centra města. Mezinárodní letiště Haneda je jedním z nejrušnějších letišť v Japonsku s velkým počtem leteckých společností, které nabízejí lety do Komatsu. Přímý let z Hanedy do Komatsu trvá přibližně 1 hodinu, což je skvělá zpráva pro ty, kteří mají omezený čas na cestování.

Alternativní možností je letět z mezinárodního letiště Kansai, které se nachází poblíž města Osaka. Kansai je druhým největším mezinárodním letištěm v Japonsku a nabízí širokou škálu letových spojení do Komatsu. Let z letiště Kansai do Komatsu trvá přibližně 1 hodinu a 20 minut.

Po příletu do Komatsu můžete využít veřejné dopravy, abyste se dostali do samotného města Takayama. Existuje několik možností, které zahrnují vlaky, autobusy a taxi. Nejrychlejší a nejpohodlnější možností je jet vlakem z Komatsu do města Toyama a pak přestoupit na vlak vedoucí přímo do Takayamy. Tato cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

Takayama je známá svými historickými uličkami, kde můžete objevovat tradiční japonskou architekturu, jako jsou dřevěné starobylé domy, krásné zahrady a chrámy. Hlavučkou atrakcí Takayamy je staré město Sanmachi Suji, které je plné malých obchodů se suvenýry, tradičních restaurací a historických budov.

Kromě starého města můžete také navštívit Hida no Sato, které je venkovskou vesnicí s tradičními domy a zahradami, které ukazují život v minulosti. Dalšími atrakcemi jsou Hrady Takayama a Šrín Cukiyama, které jsou vzrušujícími příklady starobylých japonských pevností.

Nakupování v Takayamě je také velkou atrakcí, protože zde nalezneme mnoho řemeslných dílen, které nabízejí tradiční řemeslné výrobky, jako jsou keramika, hedvábné výrobky a tradiční dřevěné sošky.

Takayama má také bohatou festivalovou tradici. Jeden z nejznámějších festivalů je Takayama Matsuri, který se koná dvakrát ročně a je známý svými výstředními vozy a tradicí nošení kimona.

Výlet do Takayamy je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Kombinace malebných uliček, historické atmosféry a tradiční architektury dělá z tohoto města skutečnou perlu Japonska. Pokud plánujete navštívit tento klenot, rozhodně zvažte nákup letenek do Takayamy, abyste si užili tento skvost na vlastní oči.


Ubytování Japonsko Takayama


Takayama, známé také jako "malé Kyóto", je malebné město v prefektuře Gifu na ostrově Honšú v Japonsku. Toto tradiční město je obklopeno horami a nabízí návštěvníkům úžasnou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Při navštěvě Takayamy byste si neměli nechat ujít jedinečnou příležitost zažít autentické japonské ubytování.

V Takayamě se můžete ubytovat v tzv. ryokanech, což jsou tradiční japonské hostince. Tyto ryokany jsou výbornou volbou pro ty, kteří hledají autentický japonský zážitek. Ryokany jsou často rodinným vlastnictvím a majitelé se zde starají o každého hosta osobně. Ostatně, japonská pohostinnost, známá jako "omotenashi", je tu stále velice důležitá.

Podle tradice jsou pokoje v ryokanech zařízeny tatami (speciální podlahový materiál) a futony. Ve většině ryokanů se najdou společné koupelny, ale některé ryokany nabízí také privátní koupele. Budete mít možnost si vyzkoušet japonský koupací rituál známý jako "onsen", což je termální lázeň. Patří to mezi oblíbené aktivity pro návštěvníky, kteří sem přicházejí po celém dni prozkoumávání města.

Jednou z klíčových výhod ubytování v ryokanech je jídlo. Většina ryokanů nabízí tradiční jídlo nazvané "kaiseki", což je vícechodové jídlo, které se podává v malých porcích. Během svého pobytu můžete ochutnat širokou škálu jídel včetně čerstvých surovin a tradičních japonských specialit. Na požádání můžete ochutnat také vegetariánské nebo veganské varianty.

Pokud se rozhodnete strávit noc v ryokanu, nezapomeňte se obléci ve formálním yukata (lehký japonský oděv). Většina ryokanů je vybavena také bezplatným Wi-Fi připojením a dalšími moderními vybaveními, protože majitelé usilují o rovnováhu mezi tradiční atmosférou a pohodlím.

Samotná lokalita ryokanu je také nesmírně důležitá. Velká část ryokanů v Takayamě se nachází v překrásné historické čtvrti Sanmachi Suji, která je plná malebných tradičních japonských domů a krásných zahrad. Zde se můžete projít úzkými uličkami, navštívit místní trhy se suvenýry a prozkoumat unikátní řemeslné dílny.

Další lákadlo Takayamy je jeho slavný jarní a podzimní festival, známý jako Takayama Matsuri, který se koná v dubnu a říjnu. Je to jedna z nejvýznamnějších tradičních událostí v Japonsku, při které se konají průvody tradičních vozech Hikiyama a mnoho dalších oslav.

Ubytování v Takayamě je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Tyto tradiční ryokany vám umožní nasát atmosféru starého Japonska, zajistí vám rodinnou pohostinnost a poskytnou vám jedinečný pohled na toto nádherné město. Pokud se chystáte do Japonska, určitě zařaďte Takayamu do svého itineráře - nebudete litovat.


Počasí Japonsko Takayama


Japonské město Takayama se může pochlubit rozmanitým a proměnlivým počasím v průběhu roku. Rozkládá se ve výšce přes 500 metrů nad mořem v nadmořské výšce a je obklopeno horami, což přispívá k jeho specifickému klimatu.

Jaro (březen - květen):
Jaro v Takayamě je chladné a často deštivé. Teploty se pohybují mezi 5 a 15 stupni Celsia. Na začátku jara mohou být noci ještě chladné a průměrná teplota se zvyšuje postupně během měsíců. Toto období je také významné kvůli sakurám, které kvetou a nabízejí krásné scenérie pro návštěvníky města.

Léto (červen - srpen):
Léto v Takayamě je teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují mezi 20 až 30 stupni Celsia se zvýšenou vlhkostí vzduchu. Toto je také období dešťů, které se nazývají tsuyu. Deštivé dny mohou být časté, ale občasné silné nárazy dešťů dokáží ochladit horké letní dny. Toto období je populární mezi turisty, protože nabízí mnoho festivalů a událostí, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Podzim (září - listopad):
Podzimní období je v Takayamě nejkrásnější, protože se stromy začínají měnit na různé odstíny červené, žluté a oranžové. Průměrné teploty se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia. Podzim je ideálním obdobím pro procházky po městě a okolních horách, aby návštěvníci mohli obdivovat krásný podzimní výhled.

Zima (prosinec - únor):
Zimní období je v Takayamě krutější, s průměrnými teplotami kolem 0 stupňů Celsia. Sněhové srážky jsou běžné a nachází se zde mnoho lyžařských středisek. Zima přináší zasněžený spád do Takayamy a nabízí návštěvníkům malebné zimní scenérie. Místní jsou zvyklí na zimu a pořádá se zde několik festivalů, které slaví tuto sezónu.

Celkově vzato, počasí v Takayamě je proměnlivé a návštěvníci by se měli připravit na různé podmínky v průběhu roku. Bez ohledu na roční období však město nabízí malebné scenérie, tradiční události a bohatou kulturu, která přitahuje turisty z celého světa.


Dovolená Japonsko Takayama


Japonsko je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Mnoho turistů se rozhoduje navštívit tradiční městečka, která nabízejí autentický pohled na japonskou kulturu a historii. Jedním z těchto míst je i město Takayama, které se nachází v horské oblasti Gifu.

Takayama je město se silnou historií a dovolená zde je nezapomenutelným zážitkem. Město je obklopeno krásnou přírodou, členitými horami a malebnými řekami, což ho činí ideálním místem pro procházky a turistiku. Turisté se mohou potěšit návštěvou národního parku Kamikochi, který nabízí nádherné výhledy na hory a jezera.

Hlavní atrakcí Takayamy je stará čtvrť Sanmachi Suji, která je plná tradičních japonských domů a obchodů. Uprostřed těchto historických budov se nachází několik malých muzeí, galerií, obchůdků se suvenýry a tradiční restaurace. Je zde i možnost vyzkoušet si tradiční řemesla, jako jsou výroba lodiček z papíru, keramiky a malování keramiky.

Další nezapomenutelnou zastávkou na dovolené v Takayamě je návštěva tradičního japonského festivalu Matsuri, který se koná dvakrát ročně v dubnu a říjnu. Během tohoto festivalu jsou ulice města plné tradičně oblečených tanečníků, přehlídek kočárů a ohňostrojů. Je to unikátní příležitost vidět tradiční japonský festival a prožít atmosféru veselí a radosti.

Pokud chcete ochutnat také místní kuchyni, Takayama nabízí řadu specialit, které si musíte vyzkoušet. Nejznámější z nich je Hida-gyu, které je japonské kvalitní hovězí maso, které se servíruje jako steak nebo v různých pokrmech. Další specialitou je sushi, které je zde připravováno z čerstvých ryb dopravovaných z nedalekého přístavu.

Dovolená v Takayamě je pro všechny, kteří chtějí prozkoumat tradiční japonskou kulturu a historii. Přestože je město menší, nabízí nekonečno možností pro turisty, kteří chtějí poznávat japonskou kulturu, ochutnat místní kuchyni a procházet se po krásných přírodních scenériích. Jestliže se rozhodnete navštívit Japonsko, nezapomeňte zařadit do svého itineráře i návštěvu tohoto nádherného města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky