Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Angola Kissama National Park

Dovolená Angola Kissama National Park


Angola je země s bohatou přírodní krásou a fascinujícími divokými živočichy. Mezi jedny z nejznámějších přírodních rezervací v Angole patří Kissama National Park, který je ideálním cílem pro milovníky safari a dobrodružství.

Kissama National Park, známý také jako Parque Nacional da Kissama, se nachází asi hodinu jízdy od hlavního města Luandy. Tento národní park je jedním z nejlépe zachovaných přírodních prostředí v Angole a je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, buvolů, lvů, giraf, antilop a mnoha dalších druhů.

Park je známý svou rozmanitou faunou a flórou. Přestože byl v minulosti postižen občanskou válkou a loďstvem, které zde bylo umístěno, tento národní park se postupně zotavuje a stává se turisticky atraktivním místem. Je proto důležité chránit tuto cennou oblast a její obyvatele.

Kissama National Park nabízí mnoho aktivit a možností pro turisty. Mezi hlavní atrakce patří safari, které je nejlepším způsobem, jak si vychutnat a objevovat divoký život v parku. Turisté budou mít možnost vidět stáda slonů a buvolů, toulavé lví smečky a mnoho dalších zvířat. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je možné provozovat i noční safari, kdy si můžete vychutnat pohled na zvířata v jejich přirozeném prostředí za soumraku.

K dispozici jsou také různé výlety po parku, během kterých se mohou turisté projít po stezkách a pozorovat zvířata a ptáky. Park je také bohatý na vodní život, a proto je možné provozovat rybaření a jízdu na člunu po místním řece. Pro milovníky ornitologie je zde nepřeberné množství druhů ptáků, které si můžete pozorovat, ať už na pevninské části parku, nebo na pobřeží.

Kromě přírodní krásy nabízí Kissama National Park také možnost seznámit se s místní kulturou a historií. Turisté mohou navštívit tradiční vesnice obývané místními etnickými skupinami a naučit se více o jejich způsobu života a tradicích.

Je důležité zmínit, že pokud plánujete navštívit Kissama National Park, je nejlepší mít doprovod průvodce, který je obeznámen s místními podmínkami a ohroženými druhy. Dále je nutné respektovat a dodržovat pravidla parku a chránit přírodu a život zdejších zvířat.

Kissama National Park je opravdu jedinečným místem v Angole, který nabízí nezapomenutelné zážitky a fascinující pohled na divoký život. Během návštěvy tohoto národního parku si turisté mohou vychutnat přírodní krásu, poznávat místní kulturu a zároveň přispět k ochraně tohoto unikátního prostředí.


Letenka Angola Kissama National Park


Kissama National Park: Objevte krásy Angoly

Angola je země plná překrásných přírodních scenérií a jedním z největších pokladů této africké země je Kissama National Park. Nachází se v blízkosti hlavního města Luanda a je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v zemi. Pokud plánujete návštěvu Angoly, rozhodně nezapomeňte zařadit tento národní park na svůj itinerář.

Kissama National Park byl založen v roce 1938 a má rozlohu přibližně 9 960 kilometrů čtverečních. Park byl vytvořen za účelem ochrany místní fauny a flóry. Je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, nosorožci, lvi, gepardi a mnoho dalších. Park je rovněž sídlem velkého počtu vzácných ptáků, což z něj dělá oblíbený cíl ornitologů z celého světa.

Jednou z hlavních atrakcí Kissama National Parku je přítomnost dosud zranitelných slonů. Díky programu na ochranu těchto ohrožených zvířat se jejich počet v posledních letech značně zvýšil. Můžete si zde prohlédnout slony při jejich přirozeném chování a pozorovat je při koupání nebo kojení svých mláďat.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v Kissama National Parku je pozorování lva. Tito velcí šelmy se pohybují v parku volně, což umožňuje návštěvníkům sledovat jejich chování a výjimečnou sílu. Pokud máte štěstí, můžete dokonce spatřit lva, jak loví nebo se prohání se svou smečkou.

Pro milovníky přírody a ptáctva je Kissama National Park rájem. Je známo, že park je domovem více než 200 druhů ptáků, z nichž mnohé jsou vzácné. Zdokumentované druhy zahrnují například pelikány, ibisy, racky, kormorány a mnoho dalších. Je to ideální místo pro pozorování ptáků, a to jak při jejich migrační cestě, tak i během jejich hnízdění.

Kissama National Park se může pochlubit také nádhernými krajinami. Rozmanitost prostředí a biosféry je zde ohromující. Park zahrnuje nejen moře, ale také savany, řeky a mangrovy. Každá část parku nabízí odlišnou atmosféru a přináší návštěvníkům nové dobrodružství.

Návštěva Kissama National Parku je jedinečným zážitkem, který se jen těžko zapomíná. Přírodní krása parku, ohrožené druhy zvířat a nádherné krajinářské scenérie ho činí ideálním místem pro dovolenou v přírodě.

Pokud se rozhodnete navštívit Kissama National Park, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Luandy, hlavního města Angoly, odkud je park dostupný autem. Při plánování své návštěvy si zajistěte letenky s rezervací místa v předstihu, abyste se vyhnuli případným komplikacím.

Kissama National Park je pokladem Angoly, který stojí za návštěvu. Nedaleko hlavního města Luanda se nabízí jedinečná příležitost prozkoumat a objevovat krásy místní přírody. Jestliže hledáte dobrodružství v divočině a fascinující výhledy, neměli byste si nechat ujít Kissama National Park při své cestě do Angoly.


Počasí Angola Kissama National Park


Angola je africká země bohatá na přírodní krásy a zachovalé přírodní rezervace. Jednou z nejznámějších a nejvíce fascinujících lokalit v Angole je Kissama National Park, který se nachází přibližně 70 km jihozápadně od hlavního města Luandy. Tento národní park je jedním z největších v zemi a má plochu přes 9000 čtverečních kilometrů. Příroda zde kvete a je domovem mnoha druhů živočichů, včetně vzácných a ohrožených.

Jedním z faktorů, které ovlivňují Kissama National Park, je jeho počasí. Pro pochopení toho, jaké počasí zde panuje, je důležité vzít ohled na geografickou polohu parku a klimatické podmínky, které jsou specifické pro tuto oblast.

Angola jako celek je charakterizována tropickým podnebím. Avšak Kissama National Park je trochu odlišný. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu, což má za následek mírněji teploty a vyšší vlhkost vzduchu. Průměrné teploty se obvykle pohybují kolem 25-30 °C, s nejteplejším obdobím v létě (období dešťů), které přichází od října do dubna. V tomto období je oblast deštivá s častými tropickými bouřemi.

Na druhou stranu, období sucha trvá od května do září a je to nejlepší čas pro návštěvu parku. Teploty jsou nižší, obvykle se pohybují okolo 20-25 °C, a dešťové srážky jsou minimální. Toto období přitahuje nejvíce turistů, protože je považováno za ideální pro safari a pozorování zvířat. Řeka Kwanza, která protéká touto oblastí, nabízí výborné příležitosti k rybaření a pozorování vodních živočichů. Obyvatelé parku, jako jsou především sloni, buvoli a antilopy, se sbíhají k řece, aby našli vodu, což je skvělá příležitost k jejich pozorování.

Kissama National Park je také místem, kde lze nalézt drsné pláže Atlantského oceánu. Kvůli vlivu oceánu zde může být často větrno, zejména během létě. Většinou se ale jedná o příjemný osvěžující vánek, který vás ochladí po teplém dni stráveném objevováním parku.

Celkově lze říci, že počasí v Kissama National Park je převážně příjemné. Samozřejmě je důležité vybavit se v souladu s aktuálními klimatickými podmínkami a připravit se na případné srážky během dešťového období. Bez ohledu na roční období, návštěva Kissama National Park představuje jedinečnou příležitost k objevování ohromující přírody a mnoha druhů živočichů, které zde žijí. Je to místo, kde je možné si opravdu užít přírodu v jejím nejkrásnějším podání.


Ubytování Angola Kissama National Park


Angola je země ležící na západním pobřeží Afriky, která je díky své přírodní kráse a diverzitě se stává stále populárnější turistickou destinací. Jedním z nejspanilejších míst k návštěvě v Angole je Kissama National Park, který nabízí neuvěřitelnou možnost pozorovat volně žijící zvířata v přirozeném prostředí. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, budete potřebovat ubytování. V tomto článku se dozvíte více o možnostech ubytování v Kissama National Park.

Kissama National Park se nachází přibližně 60 km od hlavního města Angoly Luandy. Park se může pochlubit velkým množstvím divokých zvířat, včetně slonů, levhartů, nosorožců a gepardů, a nabízí neuvěřitelné zážitky pro jakéhokoliv milovníka přírody. Při návštěvě parku si však musíte být vědomi toho, že se nachází v oblasti, která byla před nedávnem zasáhnutá válkou a v současné době se stále zotavuje z důsledků tohoto období.

Vzhledem k tomu, že park leží relativně blízko Luandy, existuje několik možností ubytování. V parku samotném jsou k dispozici kempy, ale pro pohodlnější zážitek můžete zvolit pobyt v některém z hotelů v okolí. Podívejme se na některé z nich:

Camping Kwanza Lodge

Tento kemp se nachází přímo v Kissama National Park a je ideální pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou přírodu. Kempování Kwanza Lodge nabízí ubytování ve stanech nebo v chatkách a všechny pokoje mají venkovní sprchu a toaletu. Kemp také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční angolská jídla.

Hotel Ritz Aanisa

Tento hotel se nachází v oblasti Mussulo, což je asi hodinu jízdy autem od parku. Hotel Ritz Aanissa nabízí nádherný výhled na záliv Benguela a všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, minibarem, TV a vlastní koupelnou. Hotel má také bazén, restauraci a bar.

Lobito Beach Hotel

Tento hotel se nachází asi dvě hodiny jízdy od parku, v městě Lobito. Lobito Beach Hotel nabízí ubytování v moderních a prostorných pokojích, které jsou vybaveny klimatizací, TV a minibarem. Hotel má také bazén, restauraci a bar.

Pokud se budete chtít ubytovat v některém z výše uvedených hotelů, můžete si zarezervovat ubytování online nebo se obrátit na cestovní agenturu, která vám může pomoci s organizací vaší cesty.

Ať už se rozhodnete ubytovat na kempu nebo v hotelu, návštěva Kissama National Park je nezapomenutelným zážitkem a nabízí neuvěřitelné možnosti pro pozorování volně žijících zvířat. Během návštěvy parku byste měli být obezřetní a postupovat s respektem k zvířatům a jejich prostředí. Takže se pusťte do plánování své návštěvy a připravte se na nejlepší safarí zážitek vašeho života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Kissama National Park


Otázky a odpovědi týkající se národního parku Kissama v Angole:

1) Jak se dostat do národního parku Kissama?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do národního parku Kissama, je letecky z hlavního města Angoly, Luandy. Existují také možnosti cesty po silnici a trajektem ze západního pobřeží Angoly.

2) Jaké zvířata mohu v národním parku Kissama vidět?
Odpověď: Některé zvířata, která můžete vidět v národním parku Kissama, jsou sloni, buvoli, levharti, krokodýli, hyeny a různé druhy gazel.

3) Musím mít pro návštěvu národního parku Kissama vstupenku?
Odpověď: ANAC (Angolská národní agentura pro ochranu přírody) vyžaduje, aby návštěvníci parku Kissama měli vstupenku, která se dá zakoupit přímo na místě.

4) Je v národním parku Kissama možné vidět velryby?
Odpověď: Národní park Kissama se nachází v blízkosti Atlantského oceánu, ale neexistuje v něm oblast určená pro sledování velryb.

5) Můžu v národním parku Kissama kempovat?
Odpověď: V národním parku Kissama je možné kempovat, ale je nutné si včas zajistit povolení a dodržovat pravidla a zásady týkající se kempování v národním parku.

6) Existují v národním parku Kissama turistické trasy?
Odpověď: ANAC (Angolská národní agentura pro ochranu přírody) zajišťuje turistické trasy v národním parku Kissama, které vedou k nejzajímavějším místům parku.

7) Je návštěva národního parku Kissama bezpečná?
Odpověď: Návštěva národního parku Kissama je relativně bezpečná, ale je třeba dávat pozor na případné zvířata a dodržovat doporučené bezpečnostní opatření.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky