Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Calais

Ubytování Francie Calais


Francie je země bohatá na krásy přírody, kulturní dědictví a zajímavé památky. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je město Calais, které se nachází v severní části země. Calais je nejen důležitým přístavem, ale také nabízí mnoho možností pro příjemné ubytování.

V Calais jsou k dispozici různé typy ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého návštěvníka. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika stylových hotelů, které nabízejí veškeré pohodlí a vybavení, jaké si můžete přát. Tyto hotely se nacházejí nejen v centru města, ale také v blízkosti moře, což zaručuje krásný výhled a přístup k pláži.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, jsou v Calais také k dispozici penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení mají často příjemnou atmosféru a hostitelé vás rádi přivítají jako součást své rodiny. Ubytování v penzionech a rodinných hotelech je často cenově výhodnější a zároveň poskytuje příjemný pobyt.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Calais dostupná také řada levných hotelů a hostels. Tyto zařízení poskytují základní vybavení a služby, ale přesto zaručují pohodlný pobyt. Hostely jsou také skvělou možností pro mladé lidi, kteří hledají společný prostor a chtějí se seznámit s dalšími cestovateli.

Co se týče polohy ubytování v Calais, máte velký výběr. Mnoho hotelů, penzionů a hostelů se nachází v centru města, což znamená v blízkosti mnoha restaurací, obchodů a památek. Pokud se chcete ubytovat blíže k pláži, můžete se rozhodnout pro hotel nebo penzion se výhledem na moře. Tato možnost vám umožní vychutnat si nádherné výhledy a přístup k písečné pláži.

Během pobytu v Calais můžete také navštívit některé zajímavé památky a atrakce v okolí. Mezi nejznámější patří Calaisský městský rad, který je považován za jeden z nejlépe zachovaných středověkých radnic v Evropě. Další zajímavou památkou je Kostel Notre Dame, který se pyšní působivou gotickou architekturou. Pokud máte rádi umění, určitě nevynechejte návštěvu Muzea umění v Calais, které nabízí rozsáhlé sbírky a výstavy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion nebo levné ubytování, Calais vám nabídne skvělý pobyt. Díky různorodosti ubytování a rozmanitosti atrakcí se tato část Francie stala oblíbeným turistickým cílem. Nechte se unést krásami Calais a vychutnejte si svůj pobyt v tomto půvabném francouzském městě.


Letenka Francie Calais


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a nabízí nádherné památky, jemnou kuchyni a ohromující přírodu. Ať už se jedná o romantickou Paříž, slunečné pobřeží francouzské riviéry nebo malebná venkovská města, Francie má co nabídnout každému návštěvníkovi.

Pokud plánujete návštěvu Francie, letenka do Calais je skvělou volbou. Toto malebné a historické město se nachází na severu Francie, pouze přes průliv La Manche od Anglie. Calais je známý především svým přístavem, který je jedním z nejrušnějších ve Francii a hlavním vstupním bodem pro trajektovou dopravu z Anglie.

Letenka do Calais je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí dostat do Francie rychle a pohodlně. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských destinací do města Calais. Díky přítomnosti mezinárodního letiště Calais-Dunkerque je přístup do tohoto regionu velmi jednoduchý.

Návštěva Calais je úžasnou příležitostí pro turisty, kteří se chtějí věnovat objevování nedotčené francouzské krajiny a přírodní krásy. Město je obklopeno národními parky a úchvatnými plážemi, které nabízí příležitost pro pěší turistiku, cykloturistiku a jiné outdoorové aktivity.

Hlavní turistickou atrakcí v Calais je jeho ikonický památník "Six Burghers of Calais" od sochaře Augusta Rodina. Tato socha připomíná hrdinský čin šesti občanů města, kteří se v roce 1347 vzdali do rukou anglického krále, aby zachránili město před obléháním. Socha je působivým připomínkou historie města a stojí za to ji navštívit.

Calais je také známý svými trhy, které jsou oblíbené jak mezi místními obyvateli, tak mezi návštěvníky. Každý rok se zde koná řada trhů a festivalů, které nabízejí příležitost ochutnat a nakoupit francouzské potraviny, víno, oblečení a další produkty.

Přístav Calais je také oblíbeným cílem pro ty, kteří chtějí navštívit Anglii. Existuje spousta trajektů a lodí, které spojují Calais s různými přístavy v Anglii, jako je Dover nebo Folkestone. Trajekty nabízejí snadnou a pohodlnou dopravu mezi těmito dvěma zeměmi a jsou skvělou alternativou k tradičnímu leteckému spojení.

Letenka do Calais je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí prozkoumat severní Francii a pobřeží La Manche. Město nabízí širokou škálu historických památek, krásnou přírodu a snadný přístup k hlavním destinacím ve Francii i Anglii. Ať už je váš plán návštěva na pár dní nebo delší dobu, Calais je určitě místo, které si zamilujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jak se dostat z Londýna do Calais?
Odpověď: Nejrychlejší cesta z Londýna do Calais je trajektem z přístavu Dover do přístavu Calais. Cesta trvá přibližně 1,5 hodiny.

2. Potřebuji vízum k návštěvě Calais?
Odpověď: Občané zemí Evropské unie nepotřebují vízum k návštěvě Calais. Pro občany z jiných zemí se vízová povinnost liší, a proto je doporučeno se před cestou informovat o konkrétních podmínkách.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Calais?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Calais je obvykle od května do září, kdy je větší šance na teplé a slunečné počasí.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Calais?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Calais patří Katedrála Notre-Dame, Muzeum Calais a Calaisský maják. Také je populární navštívit Calaisský zámek, který slouží jako kulturní centrum.

5. Jsou v Calais nějaké pláže?
Odpověď: Ano, Calais nabízí několik pláží, které jsou oblíbené zejména v letním období. Nejznámější a nejvíce navštěvovaná pláž je Plage de Calais.

6. Kde si mohu v Calais vypůjčit auto?
Odpověď: V Calais je možné si vypůjčit auto u několika mezinárodních půjčoven, které se nacházejí jak v centru města, tak i na letišti.

7. Jak dlouho trvá cesta z Calais do Paříže?
Odpověď: Cesta z Calais do Paříže trvá přibližně 2-3 hodiny autem či vlakem.

8. Které speciální lahůdky a pokrmy jsou typické pro Calais?
Odpověď: V Calais je možné ochutnat několik speciálních lahůdek, jako například calaiského treska, moules-frites (mušle s hranolkami) nebo fréretskou sladkost nazývanou Ardentes.

9. Jaké jsou možnosti ubytování v Calais?
Odpověď: V Calais je k dispozici široká škála možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů různých cenových kategorií.

10. Jak mohu cestovat po Calais?
Odpověď: V Calais je možné se pohybovat veřejnou dopravou, jako jsou autobusy a vlaky. Město také nabízí možnost půjčení jízdního kola, což je populární způsob dopravy mezi turisty.


Dovolená Francie Calais


Dovolená ve Francii nepochybně patří k těm nejoblíbenějším cestovním zážitkům. Mezi množstvím krásných měst a regionů stojí za to upozornit na Calais. Tento město, které se nachází přímo u břehu Lamanšského průlivu, je lemovalo nejenom krásná pobřeží a pláže, ale také chrámy, hradby a pevnosti.

Calais je také významným dopravním uzlem, především díky přístavu, který je jedním z nejvýznamnějších spojení mezi Francií a Velkou Británií přes Lamanšský průliv. Calais také spojuje mnoho turistických tras, což dělá tento region ideálním místem pro dovolenou.

Když se řekne Calais, většině lidí se první vybaví vysoká věž, která se tyčí nad městem. Jeho ozvučný název – Burza a katedrála Notre Dame ze 16. století, jsou pro turisty jedním z nejznámějších míst, které v Calais stojí za návštěvu. Katedrála je skvělým příkladem francouzské venkovské gotiky, odkud se nabízí i nádherný výhled na město.

Dalším z nejvyhlášenějších turistických atrakcí v Calais je Muzeum Calais, které se nachází v centru města. Zde můžete vidět nejenom množství uměleckých děl, ale také výstavu japonských umělců, kteří svou tvorbou přivezli kus Japonska až do Francie.

Vláha podnebí Calais přidává regionu nevšední půvab. Přestože město není příliš vzdálené od Velké Británie, klima zde je odlišné. Průměrná teplota v průběhu roku je okolo 12 ° C, což znamená mírné počasí, ale s příležitostnými dešti. Kvůli tomu jsou krajinářské scenérie neobyčejně zelené a plné květin.

Specifikum Calais je především jeho gastronomie a zde si přijdou na své hlavně milovníci mořských plodů. Oblíbeným místem pro ochutnání pochutin z moře je místní rybí trh, kde si můžete zakoupit čerstvé ryby, krevety, hřebenatky a další pochoutky.

Navštivte-li Calais, není třeba se bát ubytování. Město má nabídku širokých ubytování, od hotelů po penziony a apartmány, přičemž si můžete vybrat z mnoha lokalit, které nabízejí zážitky také pro rodiny. Nejoblíbenější období návštěvy je v letních měsících, kdy je mnoho slunečných dnů, které nechají návštěvníky poznat všechny barvy Calais.

Mezi další turistické atrakce patří pevnost pocházející z 7. století, dále pak nákupní centrum Cité de l'Europe nebo přístavní promenáda.

Calais je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásném městě s možností návštěvy slavných památek, krásných pláží, ochutnání místní kuchyně a prožití nevšedních zážitků.


Počasí Francie Calais


Calais je přístavní město na severu Francie, a je také nejdůležitějším francouzským přístavem směrem k Anglii. Jeho poloha u Lamanšského průlivu znamená, že počasí zde je ovlivňováno převážně oceánem a blízkostí britských ostrovů.

V Calais je oceánské podnebí s mírnými zimami a mírnými léty. Zimy jsou poměrně chladné s průměrnými teplotami kolem 5°C, ale může zde být i velmi chladno s teplotami pod bodem mrazu. Sníh není v Calais příliš častým jevem, ale občas se může objevit bílá pokrývka na zemi. Deštivé počasí je typické i pro zimní měsíce.

Léta v Calais jsou mírnější než na vnitrozemí Francie. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25°C, ale mohou dosahovat i 30°C. Díky přítomnosti oceánu je zde velmi vysoká vlhkost vzduchu, což může vytvářet pocit, že je tepleji než ve skutečnosti. Léto také přináší více slunečných dní a méně dešťových srážek.

Větrno je v Calais častým jevem díky otevřené poloze na Lamanšském průlivu. Nejběžnějším větrem je takzvaný Bora, který přináší chladný a suchý vzduch z východu. Ten může být velmi silný a místy přinášet bouře a extrémně silné větry. Proto je důležité být připraven na změny počasí a přizpůsobit se místním podmínkám.

Calais je známý také svou mlhou, která se často vyskytuje v podvečer a noci. Mlha může být hustá a ovlivňovat viditelnost, což může mít dopad na lodní dopravu a lety přes průliv.

Celkově je počasí v Calais proměnlivé a závisí na mnoha faktorech, včetně oceánu, větru a přítomnosti britských ostrovů. Je tedy důležité být připraven na různé podmínky a zvážit při plánování cesty do Calais i místní klimatické podmínky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky