Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Syri i Kalter (Modré oko) Albánie

Ubytování Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter, známý také jako Modré oko, je jedním z nejznámějších přírodních jezer v Albánii. Toto malebné místo se nachází nedaleko města Saranda, které leží na jihovýchodě země.

Jezero Syri i Kalter je známo pro svou velmi modrou a průzračnou vodu, která vytváří úchvatné scenérie. Voda je tak průzračná, že můžete vidět až na hloubku 50 metrů. Toto jezero je přírodním pramenem z podzemní řeky, která se nachází v největším chráněném území v Albánii, Národním parku Butrint.

Pro turisty nabízí Syri i Kalter mimořádný zážitek. Okolní krajina je krásná a dostatečně vzácná, aby zaujala každého návštěvníka. Je obklopená zelenými lesy a vysoce kvalitními horskými kopci, které jsou domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Tato harmonie přírody, jezera a hor dělá z tohoto místa velmi lákavé cíle pro turisty.

K dispozici je také výhledová vyhlídka, která poskytuje úchvatný pohled na jezero Syri i Kalter. Odtud můžete vidět, jak jezero přitahuje mnoho lidí, kteří si užívají plavání, potápění nebo jen relaxaci na pláži. Pro milovníky adrenalinových aktivit je také možné zkusit skok z malého vodopádu, který se nachází poblíž jezera.

Pro ty, kdo chtějí zůstat v této oblasti na delší dobu, existuje několik ubytovacích možností. Saranda nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů, které jsou vhodné pro různé rozpočty a preference. Některé z těchto ubytovacích zařízení nabízejí také překrásný výhled na moře, což poskytuje další uklidňující atmosféru pro hosty.

Navštívit Syri i Kalter v Albánii je zážitek, který jistě stojí za to. Toto místo vám umožní uniknout od ruchu a uspěchanosti městského života a ponorit se do klidného a krásného prostředí přírody. Být obklopen přírodními krásami, modrou vodou jezera a zelenou krajinou je zárukou toho, že si zde každý návštěvník najde co dělat a co si užít.

Takže pokud plánujete návštěvu Albánie, nezapomeňte zařadit Syri i Kalter na svůj seznam. Je to jedno z těch míst, které vás naplní pokojem a krásou.


Letenka Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Modré oko Albánie (také známé jako Syri i Kalter) je přírodní krása, která se nachází v jižní části země. Tato neuvěřitelná vodní jeskyně je jedním z nejkrásnějších turistických cílů v Albánii a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Modré oko se nachází v horské oblasti zvané Mirdita, poblíž města Përmet. Je to pramenitá řeka, která proudí přes přírodní skalní útvar ve tvaru okem přímo uprostřed potoka. Modrá barva vody vytváří téměř hypnotizující efekt a umocňuje krásu tohoto přírodního divu.

Legenda o Modrém oku vypráví o tajemném pokladu, který se nachází na dně jezera v jeskyni. Avšak kvůli hloubce jezera již bylo mnoho pokusů o jeho nalezení, které byly bohužel neúspěšné. I přesto je Modré oko Albánie jedinečným přírodním úkazem, který stojí za návštěvu.

Cesta k Modrému oka je příjemným zážitkem samotným o sobě. Turisté mohou projít hustými lesy, které okolí tohoto místa obklopují. Cesta je značená a není příliš náročná, což z ní dělá vhodnou pro každého, bez ohledu na věk či fyzickou kondici.

Počátek cesty je v blízkosti vesnice Dhoksat, kde turisté mohou zaparkovat svá vozidla. Cesta do Modrého oka trvá zhruba hodinu a urychlí ji kouzelný výhled na okolní krajinu a horské kopce. Během této procházky můžete narazit na místní obyvatele, kteří často prodávají čerstvé ovoce a další místní speciality.

Po příchodu ke křižovatce uvidíte ukazatel, který vás usměrňuje k samotnému Modrému oku. Je nutné pokračovat dolů strmým svahem, ale výhled na okolní krajinné panoráma stojí za to. A když konečně dorazíte k Modrému oku, budete ohromeni jeho krásou.

Voda v Modrém oku je velmi chladná a průzračná, což je výsledek podzemního pramene. Místo je ideální pro plavání a potápění, ale turisté by měli být opatrní, místní pravidla zakazují skákání do jezera z výšky. Je zde přítomno zábradlí, které omezuje přístup k jezeru a chrání turisty před nebezpečím.

Modré oko je krásným místem pro piknik, odpočinek a relaxaci. Turisté si mohou vzít piknikový koš se sebou a posedět na jednom ze mnoha kamenných stolů, které jsou k dispozici v blízkosti jezera. Je také možné si pronajmout lehátka a slunečníky, abyste se mohli pohodlně opalovat u Modrého oka.

Pokud plánujete návštěvu Albánie, určitě nezapomeňte zahrnout Modré oko do svého itineráře. Přírodní krása tohoto místa vás nejen ohromí, ale také vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Ať už se jedná o procházky po okolní krajině, relaxaci u jezera nebo jen obdivování krásy Modrého oka, určitě vám bude líto, pokud tento úžasný přírodní div vynecháte.


Počasí Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter, což v překladu z albánštiny znamená "Modré oko", je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů Albánie. Toto unikátní jezero se nachází ve vesnici Muzinë, nedaleko od města Sarandë, na jihovýchodě země. Svou název získalo díky svému téměř azurově modrému odstínu vody, který působí dojmem kouzelného místa.

V průběhu roku se počasí v Syri i Kalter mění, což přidává k jeho okouzlujícímu půvabu. Na jaře a na podzim je zde mírné počasí, přičemž teploty se pohybují kolem 15-20 °C. V létě však může být poněkud horko, s teplotami dosahujícími až 30 °C. Je vhodné si vzít sluneční brýle, opalovací krém a lehké oblečení, abyste si mohli užít vaši návštěvu bez omezení.

Nejlepší čas na návštěvu Syri i Kalter je na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen), kdy se počasí zpravidla uklidní a nejsou zde takové přívaly turistů jako v létě. Během těchto sezón se můžete těšit na teplé, ale ne horké počasí, které bude příjemné pro procházky kolem jezera a obdivování jeho krásy.

Vzhledem k tomu, že Syri i Kalter je přírodní památka, je důležité respektovat a chránit tuto lokalitu. Je zakázáno koupat se v jezeře, aby se zachovala jeho čistota a ochránila jeho unikátní fauna a flóra. Obklopující kopcovitá krajina nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat okolní přírodní scenerie, což je skvělá aktivita pro každého, kdo má rád turistiku.

Kromě samotného jezera si můžete vychutnat také místní kuchyni v restauracích a kavárnách v blízkém okolí. Albánie je známá svými lahodnými mořskými plody a rybami, takže si můžete vychutnat čerstvé mořské speciality přímo z Jónského moře.

Syri i Kalter je skutečně magickým místem, které stojí za to navštívit a poznat. Současně je toto místo také připomenutím důležitosti ochrany přírody a zachování krás, které nám příroda nabízí.


Dovolená Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Pokud jste dobrodružného ducha a toužíte po nezapomenutelném dovoleném, pak byste měli zvážit návštěvu dvou fascinujících míst - Syr a Kaltër (Modré oko) v Albánii. Tyto dvě destinace nabízejí nádhernou přírodu, bohatou historii a úchvatné vodní scenérie.

Syr se nachází ve střední části Albánie a je přirozeným jezerem obklopeným ostrými útesy. Je známý svou nádhernou zeleno-modrou vodou, která tvoří krásný kontrast s tmavými okolními skálami. Toto „okno do nebe“ je ideální pro milovníky outdoorsových aktivit, jako je turistika nebo šnorchlování. Syr je obzvláště atraktivní pro potápěče díky své neobyčejné podvodní jeskyni. V této zážitkové aktivitě můžete objevovat skryté jeskyně a užívat si jedinečnou podmořskou faunu a flóru.

Další zastávkou na vaší dovolené by měla být Kaltër, která se nachází v severní Albánii. Kaltër je malebný přírodní pramen, který vytváří krásné jezero modré barvy. Jezero je obklopeno horskou krajinou a má název „Modré oko“, protože jeho hloubka dosahuje 50 metrů a jeho modrá barva je prostě ohromující. Můžete si užívat klidu a krásy této přírodní scenérie, nebo se vydat na vodní sporty, jako je šnorchlování nebo kajak.

Pokud jste historicky založení, měli byste si určitě udělat čas na návštěvu starobylého města Apollonia. Toto archeologické naleziště se nalézá nedaleko města Fier a je domovem monumentálního Divadla Apollonia, které bylo vybudováno ve 4. století př. n. l. Můžete si zde prohlédnout také Apollonský chrám, který je jedním z nejlépe dochovaných památek Apollonie.

Čas strávený v Syri a Kaltër v Albánii vám poskytne jedinečnou kombinaci neuvěřitelné přírody a bohaté historie. Tyto dvě destinace si zaslouží vaši pozornost a budou vám poskytovat nezapomenutelné zážitky. Připravte si své plavky, fotoaparát a otevřete se tomu, co Syr a Kaltër nabízí!


Nejčastější dotazy a odpovědi Syri i Kalter (Modré oko) Albánie


Syri i Kalter (Modré oko) je jedním z nejkrásnějších přírodních jezer v Albánii a je oblíbenou turistickou atrakcí. Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se tohoto místa a odpovědí na ně:

1. Co je Syri i Kalter?
Syri i Kalter je přírodní jezero nacházející se v jižní Albánii, nedaleko města Sarandë. Je známé svou krásnou azurovou barvou, která vytváří neuvěřitelně průzračný vzhled.

2. Jak se dostanu k Syri i Kalter?
Syri i Kalter se nachází asi 18 km severozápadně od Sarandë. Když přijedete do města Sarandë, můžete si vypůjčit auto, vzít si taxík nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali na toto místo.

3. Jaké je vstupné do Syri i Kalter?
Vstup na toto místo je zdarma. Turisté mohou návštěvu jezera Syri i Kalter odkrýt až do dna a užít si krásný výhled na jezero.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Syri i Kalter?
Nejlepší doba pro návštěvu jezera Syri i Kalter je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a prostředí je klidnější. V letních měsících je místo velmi populární a může být hodně turistů.

5. Jak dlouho trvá návštěva Syri i Kalter?
Návštěva jezera Syri i Kalter by měla trvat asi 1-2 hodiny. To vám dá dostatek času na prohlídku a vychutnání okolní přírody.

6. Je možné se v jezeře Syri i Kalter koupat?
Ne, není povoleno se v jezeře Syri i Kalter koupat. Jezero je zdrojem pitné vody a je chráněno, aby se udržovala jeho čistota. Nicméně můžete si vychutnat pohled na jezero a okolní přírodu.

7. Existují blízké restaurace nebo obchody?
Ano, v okolí jezera Syri i Kalter jsou restaurace a obchody, kde můžete najít potraviny, pití a suvenýry. Nicméně důrazně doporučujeme si donést vlastní jídlo a pití, protože může být omezený výběr.

8. Existují ubytovací zařízení v blízkosti jezera?
Ano, v okolí jezera Syri i Kalter jsou dostupné ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Je však dobré zajistit si rezervaci předem, zejména v letních měsících.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí vztahujících se k jezeru Syri i Kalter. Mějte na paměti, že informace se mohou časem změnit, proto je vždy nejlepší zkontrolovat aktuální podmínky a informace před vaší návštěvou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky