Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Řecko Kythira

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kythira


1. Jak se dostanu na ostrov Kythira v Řecku?
- Existuje několik možností. Můžete se dostat lodí z přístavu v Neapoli, Peloponésu nebo Kréty. Také je možné letět na Kythiru, protože na ostrově se nachází letiště s přímými spoji z Athén.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Kythira?
- Mezi nejoblíbenější pláže patří Kaladi, Fyri Ammos, Kapsali, Diakofti a Platia Ammos. Každá z těchto pláží má svůj jedinečný kouzlo a nabízí čisté azurové moře a písčité pláže.

3. Kde se nachází nejzajímavější historické památky na Kythiře?
- Na ostrově Kythira se nachází několik historických památek, jako například hrad v Chóra, který nabízí krásný výhled na ostrov. Dalšími zajímavými památkami jsou klášter Panagia Myrtidiotissa a starobylé město Paleochóra.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova Kythira?
- Nejlepší čas na návštěvu Kythiry je obvykle na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen). Tyto měsíce nabízejí mírné počasí a méně turistů. V létě je na ostrově vyšší teplota a větší počet turistů.

5. Co je na ostrově Kythira k vidění a dělat?
- Kromě krásných pláží můžete na ostrově navštívit řadu malebných vesnic, prozkoumat přírodní rezervace, objevovat historické památky, jako jsou kláštery a starobylá města, a ochutnat tradiční řeckou kuchyni v místních restauracích.

6. Jaké aktivity si mohu vychutnat na ostrově Kythira?
- Na Kythiře můžete vychutnat plavání, potápění, šnorchlování, turistiku, horskou cyklistiku a jízdu na kole. Můžete také vyzkoušet tradiční řecký tanec nebo navštívit místní festivaly a akce.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace na ostrově Kythira?
- Existuje mnoho skvělých restaurací na Kythiře, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, jako jsou čerstvé ryby, mořské plody a místní speciality. Některé z nejlepších restaurací se nacházejí v Kapsali, Chóra a Agia Pelagia.

8. Budu muset používat místní měnu nebo je přijímána euro?
- Řecko je součástí Evropské unie a používá euro jako svou měnu. Na ostrově Kythira můžete platit většinou místních obchodů a restaurací s eurem, ale mějte připravené hotovostní platby, protože některá místa mohou přijímat pouze hotovost.

9. Jak dlouho by měl být můj pobyt na ostrově Kythira?
- Doporučuje se strávit na ostrově Kythira minimálně tři až čtyři dny, abyste měli dostatek času prozkoumat hlavní atrakce a užít si relaxaci na plážích. Pokud máte více času, můžete si prodloužit pobyt a prozkoumat více oblastí ostrova.

10. Existují na ostrově Kythira možnosti ubytování?
- Ano, na Kythiře je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, apartmánů, vil a kempů. Můžete si vybrat ubytování v blízkosti pláže, v centru města Chóra nebo ve vesnicích roztroušených po celém ostrově.


Ubytování Řecko Kythira


Kythira, nejjižnější z významných řeckých ostrovů, se nachází v Jónském moři, nedaleko pobřeží Peloponésu. Svojí krásou, klidem a autenticitou láká každoročně tisíce turistů, kteří sem přijíždějí objevit skryté poklady tohoto ostrovního ráje. Pokud plánujete návštěvu této malebné destinace, ubytování v Kythiře je snadno dostupné a nabízí širokou škálu možností.

Na ostrově Kythira můžete najít různé typy ubytování, které odpovídají vašim preferencím a finančnímu rozpočtu. Pokud hledáte klasické hotely, na ostrově najdete několik pohodlných a stylových možností. Ty jsou obvykle umístěny v hlavním městě ostrova, kterým je Chora. Tato malebná vesnice vás okouzlí svými úzkými uličkami, tradičními bílými domky a výhledem na moře. Zdejší hotely nabízejí komfortní pokoje s moderním vybavením, často s terasou nebo balkonem s výhledem na moře. Pokud se rozhodnete zůstat v Chorě, budete mít snadný přístup ke všem důležitým atrakcím ostrova.

Pro ty, kteří preferují klid a odpočinek v přírodě, je Kythira známá také svými tradičními statečky a venkovskými domky. Tyto ubytovací možnosti se nacházejí převážně mimo hlavní město a poskytují autentický zážitek z pobytu na ostrově. Venkovské domy a statky jsou obklopeny přírodou, zahradami a olivovými háji. Zde si budete moci vychutnat klid a ticho, procházky v přírodě a romantické večery pod hvězdami. V mnoha případech jsou tyto ubytování provozována rodinami, které vám rády poskytnou informace o ostrově a doporučí vám nejlepší místa k návštěvě.

Kromě toho, na ostrově Kythira se nachází také široká nabídka apartmánů, studií a penzionů, které jsou vynikající pro rodiny a jednotlivce, kteří hledají více nezávislosti a soukromí. Tyto možnosti ubytování vám umožní vytvořit si svůj vlastní harmonogram, vařit si vlastní jídlo a zažít autentickou atmosféru ostrova.

Navštěva Kythiry je také vhodná pro ty, kteří mají rádi Kempování. Ostrov nabízí několik kempů a campovacích lokalit, které jsou oblíbené mezi milovníky přírody a outdoorové aktivity. Kempování je skvělou variantou, pokud hledáte cenově dostupné ubytování a zároveň si chcete užít přírodu a moře.

S výběrem ubytování na ostrově Kythira budete mít celou řadu možností, které odpovídají vašim individuálním preferencím. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel nebo autentický venkovský dům, Kythira vám nabídne nepřeberné množství možností pro dokonalou dovolenou v Řecku.


Dovolená Řecko Kythira


Řecko je jedna z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou u moře a Kythira je ostrov, který stojí za návštěvu. Kythira se nachází v Jónském moři, na jihozápadě Řecka, nedaleko od Peloponésu. Ostrov je relativně malý, s rozlohou asi 279 km² a má zhruba 4 000 obyvatel. Kythira nabízí klid a nádhernou přírodu, která vám umožní uvolnit se a odpočinout si.

Ostrov Kythira je oázou klidu mezi hustě obydlenými řeckými destinacemi. Má spoustu krásných pláží a zálivů, do kterých je možné se vydat na nezapomenutelné okružní plavby. Na západním pobřeží se nachází okouzlující pláže, které jsou zde většinou v klidném zálivu. Mezi nejkrásnější pláže patří Diakofti, Agia Pelagia a Kapsali.

Kythira byla po dlouhou dobu slavným místem pro svadby a nabízí nádherné scenérie pro nezapomenutelné obřady, ať už se jedná o tradiční řeckou svatbu nebo moderní svatbu. Ostrov má mnoho vesnic, které jsou naplněny barevnými domy a mozdými zahrádkami a tak tvoří ideální atmosféru pro svatební hosty.

Je tady rovněž mnoho aktivit, které můžete dělat, například plachtění, potápění, kajak, takže toužící po adrenalinu si rozhodně přijdou na svoje.

Kythira nabízí také mnoho památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří pevnost v hlavním městě Kythiry, a pevnost v Paleopolisu, která je starobylým městem, které zaniklo v 7. století před n.l. Pevnost nabízí krásný výhled na město a moře.

Pokud hledáte klidnou a malebnou destinaci plnou krásných pláží a historie, Kythira je ideální destinací pro vás. Vše, co na ostrově potřebujete, najdete, od nádherných pláží po dobré jídlo a přátelské lidi. Vydejte se na ostrov Kythira a nechte se okouzlit krásami Řecka.


Počasí Řecko Kythira


Řecko je známé svým nádherným počasím a jedním z nejoblíbenějších ostrovů, které stojí za návštěvu, je Kythira. Kythira je malý ostrov ležící v Jónském moři, v blízkosti pobřeží Peloponéského poloostrova. Jeho mírné klima a slunečné dny lákají turisty z celého světa.

Klima na ostrově Kythira je typické pro Středomoří. Léta jsou teplá a suchá, s průměrnou teplotou okolo 30 °C. Teplo se drží až do pozdního večera a moře dosahuje teploty kolem 25 °C, což je ideální pro osvěžující koupání. V zimě jsou dny stále mírné, s průměrnou teplotou kolem 15-20 °C, ačkoli u moře mohou být chladnější.

Jaro a podzim jsou nejlepšími obdobími pro návštěvu Kythiry, protože počasí je příjemné, horké dny jsou vzácné a turistický ruch ještě není tak výrazný. Tato období jsou vhodná pro prozkoumání ostrova a jeho atrakcí, včetně starověkých ruin, malebných pláží a přátelských vesnic. Tyto sezóny také nabízejí ideální podmínky pro pěší turistiku a procházky po ostrově.

Kythira se může pyšnit celoročně mírným a příjemným počasím, což je dělá ideálním místem pro dovolenou nebo i pro delší pobyt. Ostrov má nadmořskou výšku přes 500 metrů, což znamená, že teplota může být o něco nižší ve vyšších nadmořských výškách. To je výhodou pro ty, kteří preferují chladnější počasí.

Větrné podmínky na ostrově jsou také velmi vhodné pro surfování a jiné vodní sporty. Převládajícími větry jsou meltemia a etesia, které pohánějí větrné mlýny a vytvářejí úchvatné scenérie pro fotografie. Pro milovníky surfingu je Kythira skvělou destinací v období od května do září, kdy jsou tyto větry nejsilnější.

Kythira je rájem pro ty, kteří hledají slunečné a teplé počasí s jemnými větry a teplým mořem. Zajímavé kulturní památky, úchvatné pláže a přírodní krása ostrova jsou doplněny příznivým počasím, což z něj činí nenapodobitelnou destinaci pro dovolenou.


Letenka Řecko Kythira


Pokud si plánujete letní dovolenou na krásném řeckém ostrově Kythira, určitě si nezapomeňte zarezervovat letenku s dostatečným předstihem. Tento ostrov nabízí nádhernou kombinaci klidných pláží, malebných horských vesniček a bohaté historie, která se táhne až do antických dob.

Ostrov Kythira se nachází na jihozápadě Řecka, mezi Peloponésem a Krétou. Jeho údolí, hory a malebné pláže jej zařazují mezi jedny z nejkrásnějších ostrovů Egejského moře. A to všechno můžete zažít, pokud se rozhodnete koupit letenku právě sem.

Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Kythiry. Obvykle létají z Atén, s krátkým přestupem v Athénském mezinárodním letišti. Let z Prahy nebo jakéhokoliv jiného evropského letiště do Athén lze nalézt snadno. Poté se připojíte k přímému letu do Kythiry.

Ceny letenek se mohou lišit podle sezóny, ale obecně platí, že pokud si letenku koupíte s dostatečným předstihem, můžete si ušetřit peníze. Letenky na Malé Kythiře jsou obvykle levnější než na velké a Ruzyne (pražské letiště) lze nalézt několik nabídek, které splňují požadavky většiny cestovatelů. Je ale nutné být pružný při termínu cesty.

Po příletu na ostrov se můžete těšit na krásnou přírodu, malebné pláže a čistou azurovou vodu. Kythira nabízí jak oblázkové, tak i písčité pláže, ať už uprostřed města nebo na odlehlých místech. Na plážích můžete využívat různé vodní dopravní prostředky, jako jsou kajaky, čluny nebo paddleboardy. Tyto aktivity vám umožní prozkoumat okolní útesy a jeskyně.

Kromě plážových radovánek se můžete vydat na prohlídku města Kythira, které je známé svými úzkými uličkami a tradičními bílými domky s modrými dveřmi. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní vám ukázat své přírodní a kulturní poklady.

Pokud máte rádi historii, Kythira nabízí několik archeologických nalezišť, jako jsou zříceniny starověkého města Paleochora a byzantský klášter Myrtidion. Můžete také navštívit Kythirské muzeum, kde se dozvíte více o bohaté historii tohoto ostrova.

Ať už do Kythiry přiletíte kvůli relaxaci na pláži, objevování historie nebo vychutnávání místní kuchyně, budete určitě spokojeni s výběrem tohoto ostrova jako své dovolené destinace. Zbývá jen najít si vhodnou letenku a začít se těšit na nezapomenutelný pobyt na ostrově Kythira.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky