Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Šalamounovy ostrovy Rennell Island

Letenka Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Rennell Island se nachází v Šalomounových ostrovech, konkrétně v jižní části této tichomořské destinace. Tato ostrovní země, která zahrnuje přibližně 992 ostrovů, je známá pro svou bohatou biodiverzitu, nádherné pláže a kulturu domorodého obyvatelstva.

Rennell Island, který je největším ostrovem této oblasti, je jedním z nejzachovalejších tropických rájů na světě. Jeho přírodní krása láká mnoho turistů z celého světa. Tento ostrov byl dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO pro svůj významný ekosystém.

Letenka na Rennell Island je pro mnoho cestovatelů snem. Nejenže se jedná o odlehlé místo, které nabízí únik ze stresujícího městského prostředí, ale zároveň je to i ráj pro všechny příznivce snorklování a potápění. Voda v okolí ostrova je průzračně modrá a plná různých druhů korálových útesů a exotického mořského života.

Mezi hlavní turistické atrakce na Rennell Island patří návštěva přírodní rezervace Rennell East Range, která je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně endemických druhů, kterých nenajdete nikde jinde na světě. Procházka po džungli této oblasti je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevit skryté krásy ostrova.

Dalším nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu, je jezero Tegano, které je také součástí světového dědictví UNESCO. To je největší sladkovodní jezero v jižním Pacifiku a domovem mnoha ohrožených druhů ptáků, želv a dalších živočichů.

Pokud hledáte relaxaci na pláži, pak byste se měli vydat na západní pobřeží ostrova, kde najdete několik krásných pláží s bílým pískem, které vás naprosto očarují. Můžete si zde odpočinout a užívat si slunce, jemný písek mezi prsty a zvuk vln, které se lámat na pobřeží.

Pokud jde o ubytování, na Rennell Island nenajdete mnoho luxusních resortů, ale můžete se těšit na jedinečný zážitek, jak žije místní obyvatelstvo. Budete mít možnost poznat jejich kulturu, tradice a chuťové zvyky, které jsou jedinečné a fascinující.

Aby se dostali na Rennell Island, cestovatelé často využívají letiště v blízkém městě Honiara, které je hlavním přístavem pro příjezd na Šalomounovy ostrovy. Následně se musíte přepravit vnitrostátním letem nebo trajektem až na Rennell Island.

Letenka na Rennell Island je skutečným tajemstvím a je ideální pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, klid a přírodu. Toto místo je jedinečným rájem na Zemi, který stojí za návštěvu pro všechny, kteří touží pozkoumat skrytá a neporušená místa.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou světově známé svou neuvěřitelnou přírodní krásou a biodiverzitou. Jednou z nejvýznamnějších a nejjedinečnějších lokalit na ostrovech je Rennell Island. Toto místo je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Rennell Island je největší ostrov v Tichém oceánu, který leží v jihozápadní části Šalamounových ostrovů. Jeho neuvěřitelně malebné pláže, neporušená deštná pralesy a korálové útesy přitahují turisty z celého světa. Je zde bohatá fauna a flora, kterou nelze najít nikde jinde na planetě. Ostrov je také domovem mnoha ohrožených druhů živočichů a rostlin. Z tohoto důvodu je Rennell Island zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Existuje několik způsobů, jak si užít pobyt na této nádherné lokalitě. Jednou z možností je ubytování v jednom z místních resortů. Tyto luxusní resorty nabízejí pohodlné a moderně vybavené pokoje s výhledem na oceán. Místní personál je vstřícný a ochotný pomoci vám naplánovat vaše dovolené. Resorty často také nabízejí různé aktivity a výlety do okolí, včetně šnorchlování, potápění, rybaření a procházek po pláži.

Další možností je rybářský kemp, kde si můžete pronajmout chatku nebo stan. Tyto kempy jsou obklopeny nedotčenou přírodou, což vám umožní prožít opravdové dobrodružství. Na ostrově je mnoho rybářských míst, kde si můžete vychutnat svůj oblíbený rybí pokrm. Kempy také často nabízejí turistické trasy a průvodce, kteří vám ukážou skryté krásy ostrova.

Pokud jste milovníci kempování, je také možné si najmout kempovací vybavení a postavit si vlastní tábor. Tato možnost vám umožní prozkoumat ostrov vlastním tempem a prožít jedinečnou zkušenost. Můžete si vychutnat romantickou večeři na pláži a spatřit nádherný západ slunce nad oceánem. Rennell Island je nezapomenutelným místem pro romantické chvíle a výjimečné zážitky.

Je důležité mít na paměti, že Rennell Island je chráněnou oblastí a je nutné dodržovat všech pravidla a omezení stanovená místními orgány. Pobyt na ostrově by měl být zážitkem v souladu s přírodou a s pochopením pro ochranu tohoto jedinečného místa.

Ubývají celkově vzato, Rennell Island je jednou z nejkrásnějších lokalit na Šalamounových ostrovech, která nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie a jedinečnou biodiverzitu. Bez ohledu na váš zvolený způsob ubytování, budete mít přístup k nádherným plážím, korálovým útesům a pralesům, které si zamilujete. Přijďte a objevte krásu Rennell Island a zažijte dobrodružství, které vám naplní srdce radostí.


Počasí Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou v Oceánii známé nejen svou exotickou přírodou a kulturou, ale také svým specifickým počasím. Jedním z nejzajímavějších ostrovů z této oblasti je Rennell Island, který se nachází na jižním konci Šalomounových ostrovů. Své jméno získal po britském viceadmirálovi Jamesi Rennellovi, který tento ostrov objevil v roce 1793.

Počasí na Rennell Island je celkově tropické, ale pro turisty a návštěvníky to může být náročné až ne příměřeně, díky této kombinaci faktorů.

Během roku se zde setkáváme se dvěma slabými obdobími dešťů. První z nich začíná v září a končí v listopadu, kdy se zde ochlazuje teplota. Druhé období, které trvá od února do května, je mírnější. Průměrná teplota bývá kolem 26 ° C během dne, při vzdušné vlhkosti 80%. V noci teplota klesá na 24°C, což je pro celoroc vystavení tropické klimatu málo. Během této doby zde lze zažít občasný tropický cyklón, který může trvat až několik dní.

Mezi oběma obdobími dešťů bývá období sucha v prosinci a lednu, kdy teploty dosahují až 35 °C a vítr i více. Námořníci a turisté se často obávají hurikánů a tropických cyklónů.

Pokud plánujete cestu na Rennell Island, je nejlepší to udělat v období sucha, kdy můžete očekávat mírné počasí. V období dešťů je obtížnější přístup k nejzajímavějším místům a také se může stát, že budete unaveni od deště a sucha.

V jižní části ostrova se setkáváme s komplexním systémem korálových mysů a četnými rybími druhy. Celkově se jedná o velmi fascinující oblast, kterou stojí za návštěvu.

Východní pobřeží ostrova nabízí snadný přístup k bílým plážím a řádky palmových stromů, které jsou ikonickým symbolem těchto ostrovů. Na východní straně můžete pozorovat delfíny a krokodýly i mnoho druhů obyčejných i exotických ryb.

Rennell Island je určitě jedním z nejkrásnějších ostrovů na Šalomounových ostrovech a stojí za to navštívit. Je to nejen kvůli krásné přírodě, ale také kvůli fascinující kultuře, která je ovlivněna tradičním životem na ostrově. Pokud se chystáte navštívit Rennell Island, nezapomeňte zkontrolovat počasí a vybrat si nejlepší období na návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Rennell Island?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Rennell Island, je letadlem ze Salomonových ostrovů. Existují pravidelné lety do letiště v Tingoa na Rennell Island.

Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Rennell Island?

Nejlepší čas pro návštěvu Rennell Island je od června do října, kdy je suché období a teploty jsou mírné.

Jsou na Rennell Island pláže?

Ano, na Rennell Island jsou pláže. Pláže jsou jedním z nejvíce navštěvovaných míst na ostrově a jsou obklopeny korálovými útesy.

Jsou na Rennell Island možnosti ubytování?

Ano, na Rennell Island jsou možnosti ubytování, ale jsou omezené. Většinou jsou k dispozici menší rodinné hotely a penziony. Doporučujeme si své ubytování zarezervovat předem.

Jaká je místní měna na Rennell Island?

Místní měna na Rennell Island je Solomon Islands dólar. Doporučujeme si přinést hotovost, protože ne všude jsou akceptovány kreditní karty.

Jaké aktivity mohu na Rennell Island podniknout?

Na Rennell Island můžete podniknout několik aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování a prohlídky ostrova s místními průvodci. Můžete také navštívit tradiční vesnice a získat představu o místní kultuře a životě.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Rennell Island


Šalamounovy ostrovy jsou ostrovní říše, která se nachází v jižním Tichomoří, mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou. Tato exotická destinace je velmi oblíbená mezi turisty kvůli svým krásným plážím, tropickým deštným lesům a podmořskému životu.

Jedním z nejmenších ostrovů na Šalamounových ostrovech je Rennell Island. Tento ostrov má jen asi 3 000 obyvatel a je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají klid a pohodu. Rennell Island je také známý svým širokým korálovým útesem, který obklopuje ostrov. To z něj činí ideální místo pro potápění a šnorchlování.

Jednou z nejpopulárnějších věcí, kterou si turisté na Rennell Islandu užívají, je relaxace na jedné z mnoha krásných pláží. Pláže jsou téměř nezasaženy turisty, takže si tu můžete užít naprostý klid a soukromí. Když jste unaveni od opalování, můžete se projít po bílém písku a nechat si hladit nohy v průzračné vodě.

Kromě pláží je Rennell Island také domovem pro mnoho druhů exotických zvířat a rostlin. Můžete se projít po deštném lese a sledovat, jak se tamní fauna rozvíjí v přírodě.

Pro dobrodružné typy je Rennell Island ideálním místem pro hodiny potápění. Potencionálními cíli jsou mořské želvy, různé druhy ryb a další mořské živočichy. Když se podíváte do hloubky, uvidíte úžasné krajiny podmořských korálových útesů.

Nezapomeňte vzít si s sebou šnorchlovací masku, ploutve a potápěčský oblek. Rennell Island také nabízí plno dalších outdoorových aktivit, jako například kajak, surfování a jízdu na koni. Na tomto ostrově nejde o to mnoho dopravních prostředků, takže se asi budete muset spokojit s chůzí.

Jen co se vrátíte z Rennell Islandu, budete o této exotické destinaci mluvit ještě dlouho. Tento ostrov nabízí zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky