Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ghana Mole National Park

Dovolená Ghana Mole National Park


Ghana je země ležící v západní Africe a je známá svou bohatou kulturou, historií a přírodní krásou. Mezi jedno z nejznámějších míst v Ghaně patří Mole National Park, který je jedním z největších a nejstarších národních parků v zemi.

Mole National Park se nachází v severní části Ghaně, v regionu Savannah. Byl založen v roce 1958 a rozkládá se na ploše přes 4 900 kilometrů čtverečních. Park je domovem pro širokou škálu africké fauny a flóry a je jedním z nejdůležitějších přírodních rezervací v zemi.

Hlavním lákadlem Mole National Parku jsou sloni. Park je domovem pro více než 600 slonů a je nejlepším místem v Ghaně, kde je můžete spatřit. Existuje několik rozlehlých plání, kde se sloni často shromažďují a kde je možnost je pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Je to opravdu úžasné zážitkem vidět tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí a sledovat je, jak se pohybují a komunikují ve svých rodinách.

Ale sloni nejsou jediným druhem, který můžete v parku spatřit. Mole National Park je také domovem pro mnoho dalších druhů, včetně buvol afrického, žirafy, kočkovitých šelem (lvi, gepardi, levharti), opic, antilop a různých druhů ptáků. Je to opravdu ráj pro přírodní milovníky a fotografy, kteří chtějí zachytit krásu africké divočiny.

Navíc, kromě bohatství zvířat, nabízí Mole National Park i některé další aktivity. Můžete si například pronajmout průvodce a podniknout výlet na stopách slonů nebo se vydát na safari ve 4x4 vozidle. Park je také vhodný pro pěší turistiku a nabízí několik tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi přírody. Můžete se těšit na malebné výhledy, krásné vodopády a překrásné scenérie.

Co se týče ubytování, v Mole National Parku najdete několik skromných lodží a kempů, které nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt. Ubytování je obklopeno přírodou a můžete se těšit na krásný výhled z vašeho okna.

Dovolená v Ghaně v Mole National Parku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružnou, ale zároveň relaxační dovolenou v exotickém prostředí. Je to místo, které vám umožní propadnout se do africké divočiny, pozorovat slony v jejich přirozeném prostředí a zažít opravdovou harmonii s přírodou.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zařadit Mole National Park do svého itineráře. Určitě nebudete litovat, protože je to jedno z nejpůsobivějších a nezapomenutelných míst v zemi.


Ubytování Ghana Mole National Park


Ghana je známá především díky své bohaté a různorodé přírodní kráse. Jedným z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Mole National Park, který leží na severu Ghany. Jedná se o ideální místo pro milovníky divoké zvěře a přírody, kteří chtějí zažít jedinečnou africkou odysseu.

Mole National Park je největší a nejstarší národní park v Ghaně, přičemž byl založen již v roce 1958. Rozkládá se na neuvěřitelné ploše 4 577 kilometrů čtverečních a je domovem více než 93 druhů savců, včetně velkých asijských slonů, nosorožců, zebří, festivalových koček a mnoha dalších.

Jednou z největších atrakcí tohoto národního parku je tzv. "molekuny", což je chráněné místo, kde můžete pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí. Tato "molekuny" se nachází na kopci a poskytuje ohromující výhled na park. Je-li vám vyhrazeno štěstí, můžete zde spatřit slony, antilopy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

Další možností, jak objevovat Mole National Park, je se přidat k organizované safari, které vám umožní vidět nejen divokou zvěř, ale také rozmanitost vegetace v parku. Odborní průvodci vás provedou různými stezkami a naučí vás o tamní divočině a ekosystému.

Pokud hledáte ubytování v Mole National Park, nemusíte se bát, že budete muset spát pod širým nebem. Park nabízí řadu standardních a cenově dostupných možností ubytování v blízkosti safari zóny. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, včetně hotelů, chat nebo tábořišť. Všechny tyto možnosti nabízejí základní vybavení a pohodlí, které vyhovuje turistům.

Navíc, některé hotely a ubytování mají bazény, které jsou skvělým způsobem, jak se osvěžit po dni stráveném pozorováním zvěře. Přístupná restaurace poskytuje jídlo a pití a můžete si vychutnat tradiční ghanskou kuchyni. Park byl také vybaven moderními sociálními a rekreačními zařízeními, abyste se cítili co nejpohodlněji.

Kromě ubytování na místě samotném existují také možnosti ubytování ve městě Larabanga, které se nachází nedaleko Mole National Park. Larabanga nabízí různé hotely a pensiony, což je skvělá alternativa pro ty, kteří preferují pobyt v blízkosti města.

Výlet do Mole National Park je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat přírodní krásy Ghany. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství v srdci africké divočiny. Ubytování v blízkosti tohoto parku vám umožní plně využít všechno, co tento národní park nabízí, a stát se součástí jedinečného afrického dobrodružství.


Letenka Ghana Mole National Park


Mole National Park je jednou z hlavních turistických atrakcí Ghany. Tato národní rezervace se nachází v severní části země, poblíž vesnice Mole. Park se rozkládá na ploše přibližně 4 840 kilometrů čtverečních a je domovem řady vzácných druhů rostlin a zvířat. Je to ideální místo pro ty, kteří se chtějí seznámit s africkou divočinou a zažít nezapomenutelné dobrodružství.

Mole National Park je známý pro svou rozmanitou faunu. Zde můžete spatřit slony, buvoly, antilopy, hrochy, krokodýly a mnoho dalších živočichů. Park je také domovem pro více než 300 druhů ptáků, což jej činí rájem pro ornitology. Vrcholná sezona pro pozorování zvířat je v období dešťů od července do září, kdy je flora svěží a zvířata se shromažďují okolo vody.

Pro turisty je v Mole National Park k dispozici mnoho aktivit. Mezi nejpopulárnější patří safari na jeepu, pěší procházky a noční prohlídky. Během safari na jeepu máte jedinečnou možnost se setkat tváří v tvář s divokou zvěří a zažít pocit dobrodružství uprostřed africké divočiny. Pěší procházky nabízejí větší flexibilitu a možnost objevovat park v klidu a ve vlastním tempu. Noční prohlídky jsou nezapomenutelným zážitkem, když máte šanci vidět noční život Ghany a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Mole National Park má také ve svém srdci Mole Safari Lodge, který je ideálním místem pro ubytování. Lodge nabízí různé typy pokojů a apartmánů, stejně jako bazén, restauraci a další vybavení. Mimořádně příjemný personál vás přivítá a zajistí, že vaše zkušenost v parku bude nezapomenutelná.

Četné výzkumy a ochranné programy jsou prováděny v Mole National Park s cílem chránit místní ekosystém a zvířecí populace. Správa parku usiluje o udržitelné zemědělství a zaměstnávání místních komunit. Výnosy z turismu také přispívají k financování důležitých ochranných opatření.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, neměli byste vynechat Mole National Park. Je to jedinečná příležitost zažít krásu africké divočiny a obdivovat fascinující zvířata a rostlinný svět. Výlet do tohoto národního parku vás bude inspirovat a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Mole National Park


1. Co je Mole National Park v Ghaně?
Mole National Park je největší chráněná oblast v Ghaně, která se nachází v severní části země. Je domovem velkého množství zvířat, včetně slonů, antilop, bufalů a různých druhů ptáků.

2. Jak se dostanu do Mole National Parku?
Existuje několik možností, jak se dostat do Mole National Parku. Nejbližší letiště je v Tamale, které je asi 178 km od parku. Odtud můžete pokračovat po silnici nebo si najmout automobil nebo motocykl. Další možností je také jet autobusem nebo vlakem do poblížního města Larabanga a potom taxíkem nebo motorkou do parku.

3. Jaké aktivity mohu dělat v Mole National Parku?
V Mole National Parku si můžete užívat mnoho aktivit. Můžete si zvolit safari a projet se po parku v doprovodu zkušeného průvodce. Během safari budete mít možnost spatřit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Park je také oblíbeným místem pro ptáčí pozorování. Kromě toho můžete podniknout pěší výlety, navštívit místní vesnice nebo se vydat na procházku po stromoví koruny.

4. Je v parku ubytování?
Ano, v Mole National Parku je k dispozici ubytování. Park provozuje jediný hotel - Mole Motel, který nabízí různé druhy pokojů pro turisty. Hotel také má restauraci, kde se podávají tradiční ghanéská jídla.

5. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Mole National Parku?
Nejlepší dobou pro návštěvu Mole National Parku je obvykle v sušších měsících od prosince do dubna. V tuto dobu je snazší vidět zvířata, protože se shromažďují u vodních zdrojů. Nicméně, park lze navštívit po celý rok a i během deštivých měsíců je stále možné vidět zvířata.

6. Jaké druhy zvířat mohu očekávat vidět v Mole National Parku?
V Mole National Parku lze očekávat vidět různé druhy zvířat. Nejznámější jsou sloni, kteří jsou hlavní atrakcí parku. Můžete také spatřit antilopy, býky, koaly, krokodýly, opice a mnoho dalších druhů ptáků a savců.

7. Je potřeba si předem rezervovat safari v Mole National Parku?
Je doporučeno si předem rezervovat safari v Mole National Parku, zejména během sezóny. Tímto způsobem si můžete zajistit místo a průvodce. Kontaktujte Mole Motel, který provozuje safari ve spolupráci s parkem.


Počasí Ghana Mole National Park


V Ghana Mole National Park je počasí velmi teplé a vlhké, s průměrnou teplotou kolem 30 ° C po většinu roku. Období dešťů trvá od dubna do června a opět od září do listopadu, s největšími srážkami v červnu a září.

V období sucha, které trvá od prosince do března, se teploty mohou dostat až na 35 ° C. V této době je oblast velmi horká a suchá, což vyvolává riziko požárů a snižuje příliv vody v řece Mole.

V období dešťů může být návštěva parku obtížná, protože cesty jsou často bahnité a některá místa mohou být neřiditelná. Nicméně, období dešťů také nabízí množství možností ke sledování divokých zvířat, jako jsou sloni, lvi, buvoly a mnoho dalších, protože zvířata se schovávají do listnatých lesů, aby se vyhnula slunci a horku.

Většina návštěvníků parku preferuje návštěvu v období sucha, kdy je k vidění množství zvířat na otevřených pastvinách a je snazší procházet se okolo parku bez větších obtíží. Navíc, v této době roku, jsou nejlepší podmínky pro prohlížení zajímavých hnízd termitů a mnoho druhů ptáků.

Pokud plánujete návštěvu parku v období dešťů, račte si pevné boty a oblečení, a také zohledněte, že možná budete muset občas se vyhnout bažinatým oblastem. Pokud přijedete v období sucha, vezměte s sebou dostatek vody a krému s UV faktorem, abyste se chránili před sluncem a suchým horkým větrem.

Celkově vzato, bez ohledu na sezónu, je Ghana Mole National Park úžasné místo pro pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Jestliže máte rádi přírodu a půjdete do Ghana, park by měl být určitě na vašem seznamu míst k návštěvě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky