Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Řecko Thassos Limenaria

Počasí Řecko Thassos Limenaria


Mnozí lidé vyhledávají Řecko jako místo pro letní dovolenou, a jednou z možností je navštívit ostrov Thassos. Tento ostrov se nachází v severním Egejském moři a je známý svou krásnou přírodou, bílými plážemi a tyrkysovou vodou. Jedno z míst kde si můžete užívat dovolenou na Thassosu je Limenaria.

Počasí v Limenaria je typické pro Středomoří. V létě (červenec-srpen) se teploty pohybují kolem 30°C a vítr je minimální. Voda se ohřívá na 25-26°C a je ideální na plavání. V zimě jsou teploty mírnější a voda je příliš studená na koupání.

Limenaria je obklopena horami, které poskytují příjemný stín a svým způsobem ovlivňují počasí. V létě jsou horské vrcholy pokryty zelení a v zimě se sněhem. Pokud máte rádi horské túry, je toto místo pro vás ideální.

V Limenarii se může vyskytnout i několik bouřek a prudkých dešťů, ale většinou jsou krátkodobé a vystřídá je slunečné počasí.

V oblasti Limenarie se nachází mnoho pláží, které jsou ideální na opalování, koupání a sportovní aktivity. Mezi nejznámější patří pláže Tripiti, Metalia, Platanos, a Limenaria.

Celkově lze říci, že počasí v Limenaria je výborné pro turistiku a pro ty, kteří si chtějí vychutnat letní dovolenou v klidném prostředí. Pokud hledáte turisticky méně frekventované místo, kde si užijete krásnou přírodu a slunečné počasí, Limenaria na ostrově Thassos bude ideální volbou.


Ubytování Řecko Thassos Limenaria


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a ostrov Thassos, ležící v severní části země, je jedním z nejkrásnějších ostrovů, které si určitě stojí za návštěvu. A pokud hledáte klidné a příjemné ubytování na tomto ostrově, městečko Limenaria by mohlo být pravou volbou.

Limenaria se nachází na jihozápadě ostrova Thassos a je druhým největším městem na ostrově. Původně bylo rybářskou vesnicí, ale postupem času se stalo oblíbeným turistickým letoviskem. Má bohatou historii a zachovalé staré části města, které přitahují mnoho návštěvníků každý rok.

V Limenaria najdete velký výběr ubytování, které vyhovuje různým preferencím a rozpočtům. Existuje zde mnoho hotelů, penzionů, apartmánů a rodinných domů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování pro každého.

Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt, je k dispozici několik pětihvězdičkových hotelů s veškerým moderním vybavením, bazénem, wellness centrem a restauracemi s kvalitními jídly. Tyto hotely často nabízejí také přímý přístup k pláži, což je velkou výhodou.

Pro ty, kteří preferují menší a přátelštější ubytování, jsou k dispozici rodinné hotely, penziony a apartmány. V těchto zařízeních se budete cítit jako doma a budete mít možnost se seznámit s místními obyvateli. Mnoho z těchto ubytování nabízí také možnost vlastní přípravy jídla, což je skvělá volba pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, městečko Limenaria nabízí i levné hotely, penziony a apartmány. I tyto ubytování jsou často vybavena základním komfortem a umístěna v blízkosti pláže a dalších turistických atrakcí.

Co se týče polohy, většina ubytování v Limenaria se nachází v blízkosti pláže a moře, což je ideální pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou na pláži. Ve večerních hodinách si můžete užít procházku po promenádě, kde najdete mnoho restaurací, barů a obchodů.

Pokud plánujete navštívit řecký ostrov Thassos a hledáte ideální ubytování, městečko Limenaria je skvělou volbou. S výběrem různých druhů a cenově dostupných ubytování, si jistě vyberete to, co vyhovuje vašim potřebám. Příjemný pobyt vám přeji!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Thassos Limenaria


1. Jak se dostanu na Thassos, do obce Limenaria?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Thassos, je leteckým spojením do letiště Kavala nebo Soluň. Odtud lze jet trajektem nebo katamaránem na ostrov. Limenaria je ležící na jižním pobřeží ostrova, které je přístupné povětšinou silnicemi.

2. Jaká je optimální doba návštěvy Thassosu a Limenarie?

Thassos a Limenaria jsou populární celoroční turistické destinace. Nejlepší doba k návštěvě je však od května do září, když je teplota vhodná pro plážování a všechny turistické atrakce jsou otevřené.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Limenarii?

V Limenarii se nachází několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří pláž Limenaria, Tripiti Beach a Metalia Beach. Všechny nabízí písečná pláže, azurovou vodu a vhodné podmínky pro opalování a plavání.

4. Co mohu dělat na Thassosu a v Limenarii kromě plážování?

Thassos a Limenaria mají mnoho aktivit kromě plážování. Můžete navštívit historické památky, jako je akropole v Limenarii, nebo se vydat na pěší turistiku nebo cykloturistiku v okolní přírodě. Další možnosti zahrnují vodní sporty, výlety lodí a ochutnávání místní kuchyně.

5. Kde najdu ubytování v Limenarii?

V Limenarii je mnoho ubytovacích zařízení, včetně hotelů, apartmánů a vil. Doporučuje se zarezervovat si ubytování předem, zejména v letním období, abyste zajistili dostupnost a výběr.

6. Jaká je místní kuchyně v Limenarii a kde si mohu vychutnat místní speciality?

Místní kuchyně v Limenarii je typicky řecká a nabízí širokou škálu chutných pokrmů. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, grillované maso, saláty, zeleninové pokrmy a mnoho dalšího. Existuje mnoho restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat místní speciality.

7. Které další zajímavé místa mohu navštívit poblíž Limenarie?

Když jste na Thassosu, můžete navštívit i další zajímavá místa v blízkém okolí Limenarie. Mezi nejpopulárnější patří město Thassos, kde se nachází archeologické naleziště, nebo přírodní park Kastro s malebnou přírodou a malebnými plážemi.

8. Jaký je místní úřední jazyk v Limenarii?

Oficiálním jazykem v Limenarii je řečtina. Mnoho obyvatel však také mluví anglicky, zejména v turistických oblastech.


Letenka Řecko Thassos Limenaria


Příjemná dovolenková destinace na řeckém ostrově Thassos, Limenaria, je oblíbená mezi turisty z celého světa. Toto malebné městečko, které se nachází na jižním pobřeží ostrova, láká návštěvníky svou krásnou pláží, klidnou atmosférou a bohatou historií.

Pokud plánujete cestu do Řecka, je letenka do Limenarie ideální volbou. Ostrov Thassos má vlastní mezinárodní letiště, které se nachází v blízkosti hlavního města Limenas. Z letiště je možné si pronajmout auto nebo využít dopravu veřejnou. Cesta do Limenarie trvá přibližně 30 minut a nabízí krásné výhledy na krásu celého ostrova.

Limenaria se nachází v okouzlující zátoce a je obklopena bujnou zelení a nádhernou přírodou. Pláž zde je písečná a čistá, nabízí možnost odpočinku, relaxace a slunění. Voda je zde průzračná a teplá, ideální pro plavání a potápění. K dispozici jsou také různé vodní aktivity, jako například surfování, windsurfing nebo jízda na banánu.

Městečko samotné nabízí bohatou historii a tradice. V Limenarii se nachází několik starověkých památek, jako například antické divadlo nebo místní muzeum. Pro milovníky historie je možné navštívit také starověké město Aliki. Výlet na horu Ypsarion, nejvyšší vrchol Thassa, přináší nádherný výhled na celý ostrov.

Limenaria je také ideálním místem pro gastronomické zážitky. Městečko nabízí mnoho tradičních řeckých restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody, místní speciality a tradiční řecké dezerty. Kromě toho je také možné navštívit různé bary a tavernty, kde si můžete užít živou hudbu a tanec.

Nakupování v Limenarii je dalším lákadlem pro turisty. Na hlavní ulici najdete mnoho obchodů se suvenýry, místních výrobků, ale také oblečení, obuvi a šperků. Večerní procházka po promenádě je příjemným zážitkem, kde můžete posedět s přáteli nebo rodinou a užívat si atmosféru města.

Celkově řecký ostrov Thassos a město Limenaria nabízí turistům příjemnou dovolenou s krásnou pláží, bohatou historií a skvělou gastronomií. Letenka do Limenarie je proto skvělou volbou pro ty, kteří hledají ideální místo pro relaxaci a zároveň objevování nových kultur a tradic.


Dovolená Řecko Thassos Limenaria


Pokud hledáte dovolenou v překrásné zemi Řecko, měli byste zvážit návštěvu ostrova Thassos a jeho malebného přístavního města Limenaria. S bohatou historií, nádhernými plážemi a senzačními památkami je toto místo ideální pro všechny milovníky slunce, moře a kultury.

Limenaria se nachází na jihozápadě ostrova Thassos, nedaleko od hlavního města Limenas. Město je obklopeno úchvatnými kopci, které dodávají krajině nádhernou atmosféru. Centrum města je plné úzkých uliček, tradičních řeckých domů a příjemných taveren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud jde o pláže, Limenaria je domovem některých z nejkrásnějších pláží ostrova Thassos. Pláž Tripiti je jednou z nejznámějších, a to díky svým strmým útesům a křišťálově čistému moři. Další skvělou volbou je pláž Metalia, která je obklopena masivními horami a nabízí úžasné podmínky pro potápění a šnorchlování.

Pokud máte rádi historii, můžete navštívit starý dolej, ve kterém se kdysi těžilo stříbro. Zdejší muzeum vám umožní poznat více o historii těžby a života horníků na ostrově Thassos. A pro ty, kteří hledají dobrodružství, není daleko od Limenarie antické divadlo, které je jedním z nejznámějších památek na ostrově.

Limenaria je také skvělým výchozím bodem pro výlety po celém ostrově Thassos. Můžete navštívit další malebná města, jako je Potos, které je známé svými bary, restauracemi a nočním životem. Navštívit klášter Archangelu, který se nachází v horské oblasti, a nabízí krásné výhledy na ostrov. Nebo se vypravit na vodopády Kekes, které jsou jedinečným přírodním úkazem na ostrově.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Limenarii na ostrově Thassos, můžete si být jistí, že se vám tu bude líbit a užijete si skvělou kombinaci historie, pláží a přírodní krásy. Ať už se zde rozhodnete strávit jen pár dní nebo celý týden, svou dovolenou si zde jistě užijete plnými doušky. Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do Řecka a středomořského ráje Limenarie na ostrově Thassos.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky