Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Karak

Počasí Jordánsko Karak


Karak, jedno z historických měst v Jordánsku, se nachází v jižní části země a má zajímavé a unikátní klimatické podmínky. Jordánsko jako celek leží v suché oblasti s typickým semiaridním podnebím, ale Karak má své vlastní specifikum.

Typky klimatu, který převažuje v Karaku, je středomořský klimat. To znamená, že léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje až 35 °C. Naopak nejchladnější období je v lednu a únoru, kdy teploty klesají na úroveň kolem 10 °C. Celkem se v průběhu roku v Karaku vyskytuje pouze několik dní s teplotami pod bodem mrazu.

Jedním z unikátních rysů počasí v Karaku jsou zářijové bouře. Tento měsíc je charakteristický výskytom intenzivních dešťových srážek a bouřek. Ty mohou způsobit neočekávaně vysoké srážky a povodně. Je třeba dodat, že jinak je srážkový režim v Karaku spíše nedostatečný. Celkové roční srážky se pohybují kolem 200 mm.

Další vliv na klima Karaku má nadmořská výška, ve které se město nachází. Kromě jeho historického významu, Karak je také známý svou polohou na kopci ve výšce přes 900 metrů nad mořem. To ovlivňuje teploty a vlhkost vzduchu. V létě se Karak výrazně ochlazuje oproti nížinným oblastem Jordánska a v zimě je o něco chladněji, protože nachází ve vyšší nadmořské výšce.

Celkově lze říci, že počasí v Karaku je mírné a příjemné, s výjimkou horkého léta. Teploty v zimě jsou příjemné a umožňují návštěvníkům pohodový pobyt v tomto historickém městě. Bylo by však dobré sledovat předpověď počasí, zejména v září, kvůli možným bouřím a silným srážkám.

Navštívíte-li Karak, nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení a vybavení podle aktuálního počasí. Ujistěte se, že jste připraveni na horká léta a možná přívalová dešťová období. Vždy je lepší být připraven a vychutnat si pobyt v Karaku nezávisle na povětrnostních podmínkách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Karak


1. Co je Karak za město?

Karak je historické město v jižní části Jordánska, které nabízí mnoho památek, jako například křižácký hrad, archeologické nálezy a řadu jiných zajímavých míst.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity, které mohu v Karaku dělat?

V Karaku můžete navštívit křižácký hrad, projít se po městských ulicích a poznat tamní kulturu a tradice. Dále si můžete prohlédnout archeologické nálezy, jako jsou Batátské mince, které patřily mezi jedny z prvních mincí na světě.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Karaku?

V Karaku najdete několik skvělých hotelů s vysokou kvalitou ubytování. Některé z nich jsou například Karak Castle Hotel, Al Anbat Midtown Hotel nebo Montreal Hotel.

4. Kolik stojí vstup do hradu Karak?

Vstup do křižáckého hradu v Karaku stojí 2 jordánské dináry (asi 70 Kč).

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Karaku?

Nejlepší čas na návštěvu Karaku je od října do května, kdy je počasí příjemné a slunce svítí poměrně dlouho. V létě může být velmi horko, což může omezit určité aktivity.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Karaku?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Karaku, je použít vlastní dopravu nebo využít služeb místních taxikářů. Ze soukromých taxíků je doporučován Al Ali taxi.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Karaku?

V Karaku najdete několik skvělých restaurací s bohatým místním jídlem, jako jsou například Al Quds Restaurant, Thimar AlQuds Restaurant nebo Al Ferdous Restaurant.

8. Co se dá navštívit poblíž Karaku?

V blízkosti Karaku se nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou petra, Wadi Rum nebo město Amman, které je hlavním městem Jordánska.


Letenka Jordánsko Karak


Jordánsko je fascinující zemí plnou historických a kulturních pokladů. Jedním z míst, která byste v této zemi neměli vynechat, je město Karak. A jak se tam dostat? Máte dvě možnosti - cestovat po zemi nebo si rezervovat letenku přímo do Jordánska.

Letenka do Jordánska vám přinese tolik výhod. Nejenže ušetříte čas, ale můžete také zažít pohodlnou a příjemnou cestu. Jordánské hlavní letiště Queen Alia International Airport se nachází nedaleko hlavního města Ammánu. Zde můžete najít mnoho leteckých společností nabízejících lety do Jordánska z různých destinací po celém světě.

Při rezervaci letenky do Jordánska se zaměřte na letecké společnosti, které nabízejí přímé lety do Ammánu. To vám ušetří čas strávený přestupováním a dá vám možnost brzy se dostat do Karaku. Let záleží na vaší poloze, časových možnostech a financích. Ať se však rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte si návštěvu Karaku zapsat do svého plánu.

Po příletu na letiště Queen Alia International v Ammánu vás čeká krátká cesta do Karaku. Můžete si pronajmout auto na letišti a vydat se na cestu přes jordánské silnice. Cesta z Ammánu do Karaku trvá zhruba dvě hodiny, což je ideální čas pro zážitek ze jízdy přes krásnou jordánskou krajinu.

Alternativně můžete využít i veřejnou dopravu. Od letiště se dostanete do autobusového a vlakového nádraží v Ammánu, kde nasednete na spoj směřující do Karaku. I když trvá cesta veřejnou dopravou déle než přímý přesun letadlem, můžete zažít více místní atmosféru a pobavit se s místními obyvateli.

Karak je historické město, které se nachází na vyvýšeném poloostrově v jižním Jordánsku. Jeho nejznámější památkou je hrad Karak, který je jedním z největších křižáckých hradů na Středním východě. Procházka starými uličkami vás zavede do minulosti a umožní vám objevit stopy starověkého světa.

K dispozici je také nedaleká přírodní rezervace Dana, kde můžete objevovat vzácné rostliny a živočichy v jejich přirozeném prostředí. Můžete se také vydat po stopách Beduínů a prozkoumat jejich tradiční kulturu a životní styl.

Rezervace letenky do Jordánska a návštěvu Karaku byste měli zařadit na seznam svých cestovních plánů. Tato země nabízí nejen krásné památky a úchvatnou historii, ale také příležitost zažít jedinečné dobrodružství a poznat místní kulturu. Ať už se vyberete na cestu po souši nebo si koupíte letenku, Jordánsko a Karak vás zaručeně očarují.


Dovolená Jordánsko Karak


Jordánsko je fascinující zemí, která nabízí řadu historických a kulturních památek. Jedno z míst, které byste na své dovolené v Jordánsku neměli vynechat, je město Karak.

Karak je jedno z nejvýznamnějších historických míst v Jordánsku a jeho pevnost je jednou z nejohromnějších staveb ve Středním východě. Pevnost byla postavena Křižáky v 12. století a její impozantní hradby jsou dodnes přítomny. Vnitřek pevnosti je plný historických artefaktů a do detailu restaurovaných místností, které se staly muzeem.

Pevnost Karak je ideálním místem pro všechny, kteří mají zájem o historii. Můžete tu prozkoumat různé části pevnosti, včetně obytných částí, kde si můžete představit, jak zde v minulosti žili lidé. Můžete se projít také sklepními prostory, kde byla skladována zbraně a potraviny. Každá část pevnosti nabízí neuvěřitelný pohled do minulosti.

Kromě pevnosti má Karak také další zajímavosti, které stojí za návštěvu. Například můžete navštívit Muzeum Karak, které je umístěno v centru města. Zde se můžete dozvědět více o historii pevnosti a města samotného. Muzeum je dobře organizované a nabízí širokou škálu artefaktů.

Dalším místem, které byste měli navštívit v Karaku, je Byzantská katedrála. Tato katedrála je jednou z největších církevních budov ve Středním východě. Je známá svou působivou architekturou a je domovem několika zajímavých mozaikových obrazů.

Při návštěvě Karaku byste také neměli vynechat místní trhy, kde můžete ochutnat tradiční jídla a koupit si místní produkty. Karak je známý svými kořeněnými jídly a trhy jsou plné čerstvých surovin.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, město Karak by mělo být součástí vašeho seznamu. Jeho historické památky, pevnost a zajímavá kultura poskytnou nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Jordánsko Karak


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jedno z nejzajímavějších a historicky významných míst, které stojí za návštěvu, je hrad Karak. A pokud hledáte ubytování v této oblasti, máme pro vás několik tipů.

Hrad Karak, známý také jako Králova pevnost, je jedním z největších křižáckých pevností na Blízkém východě. Nachází se ve městě Karak, které leží zhruba 140 kilometrů jižně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Hrad Karak je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem pro návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete zůstat přímo v blízkosti hradu Karak, existuje několik možností ubytování. Jedna z nich je Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea. Tento luxusní hotel se nachází asi hodinu jízdy od Karaku, ale stojí za to si prohlédnout. Nabízí blahodárné koupele v Mrtvém moři, dechberoucí výhledy a prvotřídní služby. Ideální pro ty, kteří chtějí zažít luxusní pobyt a relaxovat v příjemném prostředí.

Další možností je Mövenpick Resort & Spa Dead Sea, který je také umístěn u Mrtvého moře. Vybavení hotelu zahrnuje venkovní i vnitřní bazény, wellness centrum a soukromou pláž. Hosté zde mohou také využít různé sportovní aktivity, jako je tenis nebo squash.

Pro ty, kteří preferují více cenově dostupné volby, existuje v oblasti hradu Karak také několik menších hotelů a penzionů. Například Jarash Hill Hotel je ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou jordánskou pohostinnost. Tento rodinný hotel se nachází v blízkosti nejen hradu Karak, ale také dalších atrakcí, včetně starověkého města Petra.

Pro ty, kteří hledají přímo ve městě Karak, je tu také několik možností ubytování. Al Qasr Metropole Hotel je moderní boutique hotel s výhledem na město. Nabízí elegantní pokoje a vysoce hodnocenou restauraci, která servíruje tradiční jordánská jídla.

Pobyt poblíž hradu Karak je zážitkem sám o sobě, ale s těmito skvělými možnostmi ubytování budou vaše cestovatelské zážitky ještě výjimečnější. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus nebo menší rodinný penzion, v Karaku a jeho okolí najdete ubytování, které splní vaše očekávání.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky