Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mexiko Bacalar

Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Bacalar


1. Co je Bacalar?
Bacalar je malé město na jihu Mexika, které je známé především díky svému krásnému jezeru sestávajícímu z křišťálově čisté vody a rozmanitých odstínů modré barvy.

2. Jak se dostanu do Bacalaru?
Nejbližším mezinárodním letištěm je Cancún, odkud je možné se dostat do Bacalaru autobusem, shuttlem nebo pronajatým autem. Cesta trvá zhruba 3-4 hodiny.

3. Jaké aktivity lze v Bacalaru podniknout?
V Bacalaru si můžete užít šnorchlování, potápění, plavání, rybaření a vodní sporty na jezeře. Můžete také navštívit starobylou pevnost Fort San Felipe, vydat se na výlet do nedaleké archeologické oblasti Kohunlich nebo projet se na trajektech Mezinárodního koridoru Maya.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Bacalaru?
I když Bacalar nemá přímo pláže na moři, jezero nabízí řadu písčitých pláží s přístupem do vody. Mezi nejpopulárnější pláže patří Cenote Azul, Laguna de los Siete Colores a Playa Los Aluxes.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Bacalaru?
Nejlepší čas na návštěvu Bacalaru je v období od listopadu do dubna, kdy je teplota příjemná a pravděpodobnost deště je minimální. Je však také možné navštívit Bacalar během letních měsíců, kdy jsou teploty vyšší, ale také je větší pravděpodobnost deště.

6. Kde se dá večer dobře najíst v Bacalaru?
V Bacalaru najdete několik restaurací nabízejících různé kuchyně, včetně mexické, mořské a mezinárodní. Některé z oblíbených restaurací jsou La Playita, Mango y Chile a El Manati.

7. Má Bacalar nějaké ubytování?
Ano, v Bacalaru je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, resortů, hostelu a apartmánů přímo na břehu jezera.

8. Jak dlouho bych měl zůstat v Bacalaru?
Ideální doba pobytu v Bacalaru je závislá na vašich zájmech a plánech. Většina lidí si však užívá Bacalar na několik dní, aby si stihli vychutnat krásu jezera a vyzkoušeli různé aktivity.

9. Jsou v Bacalaru nějaká omezení nebo předpisy?
Ano, je důležité respektovat předpisy a ochranu jezera. Například je zakázáno používat krémy nebo opalovací prostředky, které by mohly poškodit vodu, a také lovit nebo chytat živé organismy z jezera bez povolení.

10. Je Bacalar bezpečné místo pro turisty?
Bacalar je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nechávat cenné věci v hotelu, být ostražitý ve veřejných prostorech a vyhýbat se odlehlým oblastem ve večerních hodinách.


Ubytování Mexiko Bacalar


Mexiko je země s bohatou historií, úchvatnou kulturou a ohromujícími přírodními krásami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších destinací v Mexiku je Bacalar, malebné město ležící na jihozápadě země. Bacalar je známé především díky svému nádhernému jezeru sedmi barev, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě.

Kromě jeho slavného jezera nabízí Bacalar i širokou škálu různých typů ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. V městě najdete luxusní hotely, odlehlejší plážové bungalovy, rustikální hostely a dokonce i kempování na břehu jezera.

Pro ty, kteří si přejí luxusní dovolenou, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů s nádherným výhledem na jezero. Tyto hotely nabízejí špičkové služby a komfortní vybavení, jako je bazén, wellness centra, restaurace a soukromé pláže. Hosté mohou relaxovat u jezera a vychutnávat si nádherný výhled na modré vody. Tato ubytování jsou především pro ty, kteří hledají luxusní a bezstarostnou dovolenou.

Pro cestovatele s menším rozpočtem, nebo ty, kdo hledají odlehlejší a odpočinkovou atmosféru, je zde mnoho rustikálních bungalovů a hostelu. Tyto ubytování jsou obklopena přírodou a poskytují jedinečný zážitek z pobytu v Bacalaru. Hosté si mohou užívat živý kontakt s přírodou, relaxovat ve veřejných venkovních prostorech a užívat si jednoduchosti života daleko od rušného městského života.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a přírodu, je možné si pronajmout stan a kempovat přímo na břehu jezera. Toto je ideální volba pro ty, kdo chtějí prozkoumat okolní přírodu, než začnou svou další dobrodružnou výpravu. Kempování v Bacalaru je také skvělým způsobem, jak se seznámit s ostatními cestovateli z celého světa a sdílet příběhy a zkušenosti.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, je však důležité si rezervovat předem, protože Bacalar je velmi populární turistickou destinací. Nejlepší je si rezervovat ubytování několik týdnů nebo dokonce měsíců předem, abyste měli jistotu, že budete mít místo, které splňuje vaše požadavky.

Bacalar je skutečným rájem pro milovníky přírody, historie a dobrodružství. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rustikální bungalov nebo kempování, jedno je jisté - váš pobyt v Bacalaru bude nezapomenutelným zážitkem, který si budete pamatovat navždy.


Dovolená Mexiko Bacalar


Dovolená v Mexiku může být nezapomenutelným zážitkem, který nabízí mnoho exotických a krásných lokalit. Jedním z takových míst je Bacalar. Nachází se přibližně 40 km jižně od přístavu Chetumal v státě Quintana Roo na Karibském pobřeží, uznávané oblasti s krásnými břehy a tyrkysovými vodami.

Bacalar je také známý jako „Laguna de los Siete Colores“ nebo Laguna sedmi barev, protože voda mění svůj odstín od tyrkysově modré až po tmavší barvu fialovou.

Laguna Bacalar zahrnuje přibližně 42 km² s množstvím ostrovů a mělkých oblastí, vhodných k plování a potápění. Oblast je také bohatá na biologickou diverzitu a zahrnuje místní druhy ryb a rostlin.

Bez ohledu na vaše preference, může tato oblast nabídnout mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, potápění, plavání, rybaření, pádlování na kajaku, jízda na paddleboardu a další. Celý den můžete strávit prozkoumáváním okolí, relaxací na pláži a pozorováním nedotčené přírody.

Navíc v Bacalaru najdete i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídla, jako jsou mořské plody, tacos a churros, stejně jako evropská jídla pro ty, kdo budou chtít ochutnat něco méně tradičního.

Pokud budete mít chuť na procházku, můžete využít přímo u jezera a projít cestou nazývanou El Malecon, kde najdete mnoho obchodů a restaurací. Toto místo přináší útulnou a přátelskou atmosféru, ve které se snadno ztratí čas.

Bacalar může být ideální místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. To určitě oceníte, pokud toužíte po úniku z každodenního shonu.

Celkově řečeno, Bacalar nabízí jedinečnou kombinaci fantastického vzhledu, historie a přírodních krás, což se stává oblíbeným cílem pro turisty. Vyhledávejte levné letenky, zarezervujte si dovolenou a přivítejte nezapomenutelný zážitek v Mexiku v Laguna Bacalar.


Počasí Mexiko Bacalar


Bacalar je malebné město nacházející se na jihovýchodě Mexika, v blízkosti hranice s Belize. Toto malé město leží u stejnojmenného jezera, které je jedním z nejkrásnějších přírodních útvarů v zemi. Bacalar je také známé jako "Laguna de los Siete Colores" neboli "Laguna sedmi barev", díky množství odstínů modré vody.

Když mluvíme o počasí v Bacalaru, je důležité zmínit, že město se nachází v tropickém podnebí. To znamená, že zde panuje většinou vysoká teplota a vysoká vlhkost po celý rok. Nejteplejším obdobím je obvykle od března do května, kdy se teploty mohou pohybovat mezi 30 až 35 stupni Celsia. Je to také období, kdy jsou deště časté a přispívají k jedinečným odstínům vody v jezeře Bacalar.

Během letního období, které trvá od června do září, jsou teploty stále vysoké, ale vlhkost klesá. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu města, protože deště jsou méně časté a slunečné dny dominují. Tento čas je ideální pro vodní aktivity, jako je plavání, potápění nebo šnorchlování v překrásných vodách jezera.

Podzimní období, které trvá od října do prosince, je typické svými mírnějšími teplotami a méně vlhkostí. To znamená, že návštěvníci si stále mohou užívat slunečného počasí, ale teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia, což je o něco příjemnější. V tomto období je také pravděpodobnost menších dešťových srážek.

Zimní období v Bacalaru, které trvá od ledna do února, je nejchladnějším obdobím v roce. Teploty zde mohou klesnout na příjemných 20 stupňů Celsia, což je stále vyhovující pro většinu turistů. Nicméně se zde také objevují občasné deště a bouřky.

Celkově vzato, Bacalar je městem s teplým a vlhkým tropickým podnebím po celý rok. Je důležité vhodně zvolit čas návštěvy, aby se turisté mohli co nejvíce těšit z outdoorových aktivit a krás okolní přírody. S výjimkou období dešťů, je počasí v Bacalaru ideální pro dovolenou plnou slunce, vody a odpočinku.

Bacalar je jednou z těch míst, která nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a jedinečné počasí. Jezero "Laguna de los Siete Colores" si zaslouží své jméno a návštěvníci se můžou těšit na nádherný výhled na modré odstíny, které se proměňují během dne. Takže, pokud hledáte exotickou destinaci v Mexiku s krásným počasím, Bacalar je skvělou volbou.


Letenka Mexiko Bacalar


Pokud hledáte krásnou destinaci pro svou další dovolenou, Bacalar v Mexiku by mohlo být to pravé místo. Toto malebné městečko leží na jihovýchodě Mexika a je známé především pro svou krásnou lagunu sedmi barev a starověké mayské ruinové památky.

Abyste se mohli dostat do Bacalaru, budete potřebovat letenku do nejbližšího letiště v městě Chetumal, které je vzdáleno pouze 40 minut od Bacalaru. K letišti Chetumal se dostanete nejlépe letadlem z Mexického města Cancún nebo Mexico City.

Cancún je mezinárodním letištěm, které nabízí mnoho přímých spojení z různých částí světa. Z Cancúnu máte dvě možnosti, jak se dostat do Chetumal. Můžete si pronajmout auto a jet po dálnici, což vám zabere asi 3 hodiny, nebo můžete vyrazit autobusem. Cesta autobusem trvá asi 4-5 hodin.

Pokud letíte z Mexico City, můžete si s leteckou společností Viva Aerobus zajistit přímý let do Chetumalu v délce asi 2 hodin a 15 minut. Nejlépe je let z Mexico City využít jako přímého letu, abyste ušetřili čas.

Jakmile dorazíte na letiště Chetumal, můžete si pronajmout auto nebo vzít taxi do Bacalaru. Cena taxíku se pohybuje okolo 400-500 mexických pesos (asi 600-800 korun). Další možností je využít shuttle busu, který vás vezme přímo do Bacalaru a cena se pohybuje okolo 150-200 mexických pesos (asi 250-300 korun).

Celková cena letenky do Chetumalu závisí na mnoha faktorech, jako jsou letové časy, sezona, délka předem objednané letenky a letecká společnost. Cena letenky z Cancúnu do Chetumalu se pohybuje okolo 50-70 amerických dolarů (1200-1700 korun), z Mexico City je cena trochu vyšší a pohybuje se okolo 80-100 amerických dolarů (1900-2400 korun).

Navštívení Bacalaru a jeho krásné laguny sedmi barev bude určitě nezapomenutelný zážitek. Proto neváhejte a vyrazte na dovolenou do Mexika a objevte tuto skvělou destinaci.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky