Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Malta Dal Saflieni Hypogeum

Počasí Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je malebný středomořský ostrov a oblíbená turistická destinace. Avšak, mnoho lidí neví, že Malta má také starobylou historii a řadu zajímavých archeologických nalezišť. Jedním z těchto nalezišť je i Dal Saflieni Hypogeum.

Dal Saflieni Hypogeum je podzemní komplex tvořený labyrintem chodeb a místností, které se nacházejí pod hladinou země v maltské obci Paola. Tento hypogeum byl postaven v období megalitické kultury před více než 5000 lety a sloužil jako pohřební místo pro mnoho maltských obyvatel. Dnes je tento podzemní komplex muzejním areálem a turistickou atrakcí, kterou každoročně navštěvuje více než 100 000 turistů.

Jedním z faktorů, který ovlivňuje návštěvy Dal Saflieni Hypogeum, je počasí. Malta má typické středomořské klima s horkými lety a mírnou zimou. V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia, což může být pro mnoho turistů nepříjemné. V zimě jsou teploty mnohem příjemnější, ale řada turistů preferuje návštěvu přes léto z důvodu nádherných pláží a sluníčka.

Pokud plánujete navštívit Dal Saflieni Hypogeum, doporučujeme návštěvu v období mimo hlavní turistickou sezónu, tj. v zimních nebo podzimních měsících. Teploty jsou příjemné a ceny hotelů a ubytování jsou mnohem levnější než během letních měsíců. Návštěva hypogeum v těchto měsících také poskytuje více prostoru pro projíždění a prohlížení, protože turistické fronty jsou mnohem kratší.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete návštěvu hypogeum uskutečnit během letních měsíců, doporučuje se návštěva v raných ranních hodinách. Toto období vám umožní uniknout horkému slunci a vychutnat si místo ve větším klidu a bez davů turistů.

Celkově je návštěva Dal Saflieni Hypogeum nezapomenutelným zážitkem, který se může stát vrcholným okamžikem vaší dovolené na Maltě. Pokud tedy plánujete návštěvu, zvážte, jaké období vám nejlépe vyhovuje a jaký typ počasí vám přináší největší pohodlí.


Ubytování Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je známá zejména díky svým historickým památkám, z nichž jedna je i místo nazvané Dal Saflieni Hypogeum. Tento unikátní komplex jeskyní se nachází v hlavním městě Malty, Vallettě a patří mezi nejvýznamnější památky nejen v zemi, ale i v celé Evropě.

Dal Saflieni Hypogeum bylo objeveno v roce 1902 a jeho stáří se odhaduje na 5000 let. Tento podzemní systém jeskyní byl využíván jako pohřebiště, ale některé místnosti zde sloužily také jako chrámy. Komplex je vytesán z vápencové skály a sestává z tří úrovní, které jsou propojeny schody a chodbami. Celý objekt je poměrně rozsáhlý a návštěvníci zde mají možnost vidět mnoho krasových útvarů, vápencové stěny, kamenné sochy a další zajímavé prvky.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z největších turistických atrakcí Malty, je velmi důležité zajistit si prohlídku v předstihu. Nabízí se proto více variant, jak získat vstupenky. Je možné je zakoupit online nebo na místě v případě, že jsou volné kapacity. Nicméně, prohlídky jsou velmi striktně regulovány, aby nedošlo k poškození památky a také kvůli bezpečnosti návštěvníků.

Pokud si chcete užít návštěvu Malta Dal Saflieni Hypogeum naplno, doporučuje se věnovat celý den a využít i dalších příležitostí, které okolí nabízí. V blízkosti se nachází například několik krásných zahrad nebo Fort St. Elmo, muzeum, které se nachází v nepřímém sousedství. Když tak budete mít volný čas, můžete navštívit i některou z nevšedních pláží Malty, které rozhodně stojí za to.

Co se týká bydlení, Malta nabízí širokou škálu různých ubytování. Pokud hledáte luxusní hotel nebo resort, najdete ho tu stejně jako levné hostely nebo apartmány. Vzhledem k blízkosti Vallety se však těžko hledá ubytování přímo v sousedství památky. Nicméně, i v případě, že budete muset jet několik kilometrů, určitě si v Malta Dal Saflieni Hypogeum vychutnáte dokonale.


Dovolená Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je jednou z mála zemí, které mohou nabídnout nejen slunečné pláže a malebné přístavy, ale i mnoho historických památek. Jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst na Maltě je bezpochyby Hypogeum v oblasti Paola.

Hypogeum, jehož plným názvem je Ħal Saflieni Hypogeum, je podzemní komplex, který byl vytesán do vápence již v neolitu, tedy téměř před 5000 lety. Je to jediné místo tohoto typu na světě, které je přístupné veřejnosti. Hypogeum bylo objeveno v roce 1902 a první archeologické vykopávky zde probíhaly v letech 1903 až 1906.

Tento podzemní komplex se rozkládá na třech úrovních a má celkem 5000 metrů čtverečních. Nejznámější a nejimpozantnější částí Hypogeum je svatyně zvaná "Hlava bohyně". Tato místnost je zdobena freskami, které představují stylizovanou lidskou postavu s ptáky a zvířaty. Fresky jsou dosud v dobrém stavu a zachovány jsou pouze díky tomu, že byly skryty pod zemí po celá staletí.

Další zajímavou částí Hypogeum je "Stopy zvířat", což je prostor, ve kterém byly nalezeny otisky tlap zvířat, která zde kdysi chodila. Toto místo poskytuje cenné informace o tehdejším životě a prostředí.

Navštěvování Hypogeum je omezeno kvůli ochraně památky a je nutné si rezervovat vstupenku předem. Povolenka k návštěvě je také vázána na minimální věkovou hranici 6 let. Je také nutné si uvědomit, že návštěva Hypogeum je dobře ohlídaná a turistům je zakázáno fotografovat nebo natáčet.

Hypogeum je nejen důležitou historickou památkou Maltézských ostrovů, ale také bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Tento unikátní podzemní komplex poskytuje návštěvníkům vzácný pohled do minulosti a je důkazem technického a architektonického pokroku, kterého byli schopni lidé již před tisíci lety.

Ostrov Malta má mnoho atrakcí k navštívení, ale návštěva Hypogeum je zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník historie a archeologie. Je to jedinečná příležitost prozkoumat jedno z nejstarších dochovaných podzemních komplexů na světě a objevit tajemství minulých civilizací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Dal Saflieni Hypogeum


Dotaz: Co je Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Malta Dal Saflieni Hypogeum je starověký podzemní komplex na Maltě, který sloužil jako pohřebiště v dobách před tisíci lety.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Malta Dal Saflieni Hypogeum je otevřen od pondělí do soboty od 9:00 do 17:00 a o nedělích a svátcích od 9:00 do 13:00. Vstupenky je však nutné si předem zarezervovat.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Cena vstupenky se liší v závislosti na věku a občanství návštěvníka. Pro dospělého (18-59 let) cizince je cena 35 eur.

Dotaz: Kolik času bych si měl/a rezervovat na návštěvu Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Návštěva Malta Dal Saflieni Hypogeum trvá zhruba 1,5 hodiny.

Dotaz: Může se fotografovat a natáčet uvnitř Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Bohužel ne. Vzhledem k citlivosti místa a jeho historickému významu je fotografování a natáčení uvnitř Malta Dal Saflieni Hypogeum zakázáno.


Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum


Na Maltě se nachází mnoho historických památek, jednou z nich je i tajemná jeskynní komplex Saflieni Hypogeum. Tento podzemní labyrint je významnou památkou neolitického období a patří mezi nejstarší zachované podzemní stavby na světě. Hypogeum, což znamená podzemní stavitelství, se nachází v malé vesničce Paola a jeho návštěva patří mezi nejpopulárnější atrakce na Maltě.

Labyrint Saflieni Hypogeum byl zřejmě používán jako masový hrob, ale také patřil mezi důležité náboženské a rituální místo. Návštěvníci se mohou projít podzemními chodbami a prostory, kde jsou zachovány tisíce let staré fresky a petroglyfy. Tyto unikátní umělecké kusy představují bohy, zvířata, rostliny a geometrické vzory.

Na návštěvu Saflieni Hypogeum je třeba mít rezervované vstupenky, neboť počet návštěvníků je omezen. Vstupenky jsou prodávány online pouze několik týdnů předem a jsou velmi rychle vyprodány. Doporučuje se tedy plánovat návštěvu s dostatečným předstihem.

Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum je mimořádnou možností pro ty, kteří chtějí nejen prozkoumat krásy ostrova, ale i poznat jeho skryté přírodní a kulturní skvosty. Kombinace letu a návštěvy tohoto tajemného místa Vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt na Maltě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky