Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Umm Qais

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Umm Qais


1. Kde se nachází Umm Qais v Jordánsku?
Umm Qais se nachází na severu Jordánska, přibližně 110 kilometrů severovýchodně od Ammánu.

2. Jak se dostanu do Umm Qais?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Umm Qais, je využít místní dopravy z Ammánu. Je možné si pronajmout auto, vzít si taxi nebo využít veřejné autobusy.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Umm Qais?
Mezi hlavní atrakce v Umm Qais patří antická římská města, rozvaliny, starověké divadlo, hrobky a impozantní výhled na Galilejské jezero a Golanské výšiny.

4. Jaký je vstupní poplatek do Umm Qais?
Vstup do Umm Qais stojí přibližně 3 jordánské dináry.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Umm Qais?
Prohlídka Umm Qais může trvat přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na vašich zájmech a tom, jak detailně si rádi prohlížíte historické památky.

6. Jaké jsou opening hodiny Umm Qais?
Umm Qais je otevřen každý den od 8:00 do 16:00.

7. Je v Umm Qais možné si najmout průvodce?
Ano, je možné si najmout průvodce, který vám pomůže s prohlídkou a poskytne vám další informace o historii a zajímavostech Umm Qais.

8. Existuje nějaká restaurace nebo kavárna v Umm Qais?
Ano, v Umm Qais se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se během prohlídky.

9. Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti v Umm Qais?
Nejbližší ubytovací možnosti se nachází v nedalekém městě Ajloun, které je přibližně 30 kilometrů od Umm Qais. Další možností je ubytování v přilehlém městě Irbid.

10. Je Umm Qais bezpečné místo k návštěvě?
Ano, Umm Qais je považováno za bezpečné místo k návštěvě a turisté zde obvykle nezažívají žádné problémy. Nicméně je vždy dobré sledovat aktuální cestovní varování a doporučení vládních úřadů před cestou.


Dovolená Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Tato země nabízí nejen krásnou přírodu a historická místa, ale také skvělou kuchyně, a to vše na jednom místě. Pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou, může být Umm Qais v Jordánsku tou správnou volbou pro vás.

Umm Qais je malé město na severu Jordánska, asi 110 kilometrů severně od Ammánu. Je umístěno na vrcholu zalesněného kopce vysokého 378 metrů, odkud lze obdivovat nádherný výhled na Golanské výšiny a pobřeží Genezaretského jezera. Město je známé svým antickým hradištěm Gadara, které bylo oblíbeným místem pro řecké a římské umělce a filozofy.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti je samozřejmě antické město Gadara. Můžete si prohlédnout úžasnou stanici římského divadla, sloupoví a chrámy. V okolí města se nacházejí také zajímavé archeologické pozůstatky jako jsou nádherné mozaiky, římské hroby a další památky, které stojí za návštěvu.

Další atrakcí může být například město Ajlun. Toto město je bohaté na historii, a je to krásné místo ke sledování úžasné architektury. Můžete si zde prohlédnout mnoho paláců a pevností postavených v islámském stylu, které vám připomenou dávnou historii města.

Ještě jeden skvost, který stojí za návštěvu v této oblasti, jsou vodopády Sur al-Barňaja. Tyto vodopády jsou opravdu nádherné a navštěvovány mnoha turisty z celého světa. Můžete si užít okamžiky klidu a míru uprostřed nádherné přírody.

Pokud máte zájem něco okusit z jordánské kuchyně, můžete navštívit mnoho restaurací v oblasti které nabízejí vynikající jídlo. Mezi oblíbené patří například mansaf, který je tradičním jídlem z jehněčího masa podávaném s rýží a jogurtem. Také si můžete vychutnat skvělou mátovou čaj, který je v této oblasti velmi oblíbený.

Umm Qais nabízí mnoho aktivit a zážitků pro turisty všech věkových kategorií. Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, plnou kulturních zážitků a nádherné přírody, není lepší volbou než Umm Qais v Jordánsku. Buďte připraveni na nezapomenutelný zážitek a odjedete s oblíbenou zemí, na kterou budete rádi vzpomínat.


Ubytování Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je krásná země s bohatou historií a kulturou. Jedním z mnoha pěkných míst, které si můžete v Jordánsku užít, je město Umm Qais. Toto místo se nachází na severovýchodě Jordánska, na hranici s Sýrií a Izraelem. Umm Qais je především známé díky svým archeologickým nalezištím, ale také díky krásné přírodě a úžasným výhledům na Golanské výšiny a na jezero Tiberias.

Pokud se rozhodnete navštívit město Umm Qais, budete se muset rozhodnout, kde se budete ubytovat. V tomto článku vám přinášíme několik možností ubytování, které jsou v této oblasti k dispozici.

První možnost je hotel Beit al Baraka. Tento hotel se nachází v historické části města a nabízí pěkně zařízené pokoje s výhledem na okolní krajinu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a nápoje. Hotel Beit al Baraka také organizuje různé prohlídky a aktivity po okolí.

Další možností je Umm Qais Hotel. Tento hotel se nachází v malebné vesničce, která leží nedaleko od Umm Qais. Hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na okolní kraj. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat jídla připravené z místních surovin.

Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klidnou dovolenou, můžete se ubytovat v některém z kempů poblíž města Umm Qais. Jedním z možných kempů je Umm Qais Village Camp, který se nachází v malebném prostředí, uprostřed zahrady a olivového háje.

Pokud hledáte levnější možnost, můžete se rozhodnout ubytovat se v některé z místních penzionů. Tyto penziony nabízejí základní ubytování za přijatelnou cenu a často mají k dispozici i restauraci.

Nezáleží na tom, zvolíte jakoukoliv z možností ubytování, v Umm Qais si určitě užijete krásnou dovolenou. Město nabízí mnoho aktivit a atrakcí, jako jsou prohlídky archeologických nalezišť, turistické trasy, cyklistické trasy nebo jízda na koni. Pokud hledáte klidné místo, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásnou přírodu, je Umm Qais tou správnou volbou pro vás.


Letenka Jordánsko Umm Qais


Letenka Jordánsko Umm Qais

Pokud máte plán navštívit Jordánsko, určitě by vás měl zajímat i malý severovýchodní městečko Umm Qais. Toto městečko se nachází přímo u syrských a izraelských hranic a kromě krásného okolí a pohledu na Galilejské jezero nabízí také bohatou historii a kulturu. A jak se tam dostat? Letenka Jordánsko-Umm Qais je nejlepší volbou.

Když hledáte letenky do Jordánska, můžete zvážit spoje z Prahy nebo Brna přes Istanbul. Následně se můžete vydat na sever z Ammánu, což zabere cca 2 hodiny jízdy. Užít si ale můžete i hezký výlet z vyhlídkového vlaku Hejaz Railway z Ammánu do města Russeifa a odtud pokračovat autobusem do Umm Qais.

Umm Qais je známé především díky svému antickému městu Gadary, které si můžete prohlédnout za poplatek. Kromě něj se zde nachází také archeologický park se zříceninami, jako jsou např. basilika, divadlo a ágora. Pro milovníky kultury pak doporučujeme navštívit také výstavu umění, která se v městečku koná každý rok.

Umm Qais také nabízí krásnou přírodu, s výhledem na Galilejské jezero a Libanon. Když už jste zde, určitě neváhejte projít se po vesnici, ochutnat místní speciality a podívat se na místní kulturu.

Pokud ještě váháte, zda jet na dovolenou do Jordánska a Umm Qais, neváhejte a zajeďte sem. Určitě vám to stojí za to. Slunečné počasí, oživená historie a nádherné přírodní scenérie vám zaručí dokonalý pobyt. A samozřejmě, letenka Jordánsko-Umm Qais není drahou volbou, takže se rozhodně nebudete muset obávat o svůj rozpočet.


Počasí Jordánsko Umm Qais


V poslední době se v Jordánsku stalo počasí velkým tématem. V posledních letech se tato země setkala s extrémními klimatickými jevy, jako jsou prudké deště a silné větry. Tyto události měly velký dopad na celou zemi včetně mnoha míst turistického zájmu, jako je například historické místo Umm Qais.

Umm Qais, známé také jako Gadara, bylo kdysi městem římského Impéria a je nyní oblíbenou turistickou destinací v severním Jordánsku. Pro návštěvníky z celého světa je to fascinující místo plné archeologických objevů a pohledů na nedaleké hory a Genezaretské jezero.

Pokud se chystáte navštívit Umm Qais, měli byste být připraveni na velmi horké klima. V létě jsou průměrné teploty okolo 35 stupňů Celsia, což může být pro turisty z jiných částí světa velmi obtížné. Kromě horka je také vysoká vlhkost, což může být velmi nepříjemné při procházení historickým centrem města.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete navštívit Umm Qais v zimě, můžete očekávat podstatně chladnější počasí. Průměrné teploty v této oblasti jsou v této době okolo 10 stupňů Celsia. Také byste měli počítat s větším počtem deštivých dní, takže je třeba, abyste měli s sebou odpovídající oblečení.

Nicméně, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Umm Qais, budete určitě ohromeni krásou této oblasti. Protože se nachází v nadmořské výšce přes 350 metrů, můžete si být jisti, že budete mít nádherný výhled na celou oblast. Ať už se rozhodnete procházet historickými památkami nebo si prostě užívat nádhernou krajinu, rozhodně nebudete litovat návštěvy Umm Qais.

Celkově lze říci, že počasí v Umm Qais může být velmi odlišné v závislosti na ročním období. Abyste mohli plně využít vaší návštěvy této historické oblasti, je důležité být připraven na jakýkoliv druh počasí. Nicméně, jestliže si toto místo zvolíte jako vaši destinaci, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto magického místa na světě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky