Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Madagaskar Avenue of the Baobabs

Ubytování Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar, známý jako ostrov plný přírodních divů, nabízí turistům celou řadu jedinečných zážitků. Mezi jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst na ostrově patří Avenue of the Baobabs, což je okouzlující cesta lemovaná stovkami baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází přibližně 45 kilometrů od města Morondava na západním pobřeží Madagaskaru. Tato cesta je považována za jednu z nejikoničtějších fotogenických lokalit na ostrově a je dokonce i jednou z hlavních turistických atrakcí Madagaskaru. Když se na ni člověk podívá, vyvolává dojem, že byl přenesen do zcela jiného světa.

Podél Avenue of the Baobabs se táhnou obrovské baobabové stromy, které majestátně vyčnívají do oblohy. Tyto stromy jsou také nazývány "stromy života" nebo "stromy hlíny" a jsou jedním z symbolů Madagaskaru. Baobaby rostou pouze v určitých částech Afriky a Madagaskar je domovem sedmi z devíti známých druhů baobabů.

Cesta Avenue of the Baobabs je hlavním spojením mezi městem Morondava a oblastí Menabe. Původně byla vybudována pro přepravu dřeva a naftou, ale dnes slouží zejména turistům. Nejbližší vesnice v okolí je Belon'i Tsiribihina, která se nachází asi 10 kilometrů od místa.

Východ slunce a západ slunce přidávají na kráse Avenue of the Baobabs. Když slunce zapadá, obloha se zbarvuje do intenzivních oranžových a červených odstínů, které skvěle kontrastují s obrysy baobabů. To je ideální čas pro fotografy, kteří chtějí zachytit tento ohromující výjev.

Návštěva Avenue of the Baobabs je nezapomenutelným zážitkem. Při procházení tímto úchvatným místem máte pocit, jako byste byli součástí přírodního divadla. Turisté si mohou také prohlédnout několik tradičních vesnic v blízkosti a poznat místní kulturu a způsob života.

Bohužel, baobabové stromy na Madagaskaru čelí řadě hrozeb, mezi nimiž jsou stavba dálnic, kácení dřeva a nedostatek ochrany. Některé ze stromů byly v minulosti také pokáceny, aby bylo uvolněno místo pro zemědělské účely. Proto je důležité, aby turisté dodržovali pravidla ochrany a respektovali tato ohrožená přírodní bohatství.

Avenue of the Baobabs je bezpochyby jedním z nejúžasnějších a nejkrásnějších míst na Madagaskaru. Je to dokonalý cíl pro ty, kteří touží poznávat přírodu, objevovat nová místa a zažívat úžasné fotografické okamžiky. Navštivte Madagaskar a projeďte se touto nádhernou cestou obklopenou stromy života!


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Avenue of the Baobabs


Níže najdete nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Madagaskaru a Avenue of the Baobabs:

1. Co je Avenue of the Baobabs?
Avenue of the Baobabs je symbolická cesta na západě Madagaskaru, kterou lemují obrovské stromy baobab. Je to jedna z nejznámějších turistických atrakcí na ostrově.

2. Jak se tam dostanu?
Avenue of the Baobabs se nachází poblíž města Morondava. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky do Morondavy a poté využít místní dopravu nebo pronajmout si auto.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Avenue of the Baobabs?
Nejlepší čas na návštěvu je během suchého období, které trvá od května do listopadu. Během této doby bude počasí příjemné a cesty budou průjezdné.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Avenue of the Baobabs?
Prohlídka samotné Avenue obvykle trvá asi hodinu. Nicméně, můžete si dopřát více času, abyste si užili krásné prostředí a udělali si několik fotografií.

5. Jsou na Avenue of the Baobabs nějaké vstupné?
Neexistuje žádné oficiální vstupné na Avenue of the Baobabs. Můžete tam přijít a procházet se po cestě zdarma. Avšak, pokud si přejete zamířit do blízkého Baobabového alée Chráněného území, je třeba platit malý poplatek za vstup.

6. Můžu se dotknout nebo vylézt na baobaby?
Ne, není povoleno se dotýkat stromů baobab ani na ně vylézat. Baobaby jsou chráněné přírodní památky a jakékoliv poškození je zakázáno.

7. Existují tam nějaké další atrakce než baobaby?
Kromě samotné Avenue of the Baobabs je v okolí několik dalších zajímavých míst k prozkoumání. Například můžete navštívit národní park Kirindy, který je domovem mnoha druhů endemické fauny a flóry, nebo se vydat na pobřeží a vychutnat si krásné pláže.

8. Existuje zde ubytování a stravování?
V oblasti Avenue of the Baobabs se nachází několik malých penzionů a ubytovacích zařízení pro turisty. Ve městě Morondava jsou také restaurace a potraviny, kde si můžete koupit jídlo.

Doufám, že tyto informace o Avenue of the Baobabs v Madagaskaru vám pomohou plánovat vaši cestu.


Dovolená Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je ostrov, který je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou a bohatstvím biodiverzity. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí na tomto ostrově je Avenue of the Baobabs, což je alej baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází nedaleko města Morondava na západním pobřeží Madagaskaru. Tato úchvatná alej se táhne přes 260 metrů a je obklopena desítkami starobylých baobabů, které mají v průměru okolo 30 metrů výšky. Tyto monumentální stromy jsou jedním z nejobdivovanějších a nejzajímavějších přírodních úkazů na světě.

Baobaby jsou velmi charakteristické a snadno rozpoznatelné svou masivní a hnědou kůrou, která vytváří jedinečný kontrast s oblohou. Tyto stromy mají také obrovské kořeny, které se objevují na povrchu země jako drsné ostrůvky.

Avenue of the Baobabs poskytuje jedinečnou atmosféru a pohled na obří baobaby za různých denních dob je nezapomenutelný. Nejvíce malebné je samozřejmě zachycení slunce za obřími stromy při západu slunce. To vytváří nádhernou paletu oranžových, růžových a fialových odstínů na nebi a tím je vážně dokonalým místem pro fotografování.

Kromě své krásy, Avenue of the Baobabs je také považována za duchovní místo místními obyvateli. Baobaby mají pro místní domorodé kmeny hluboký význam jako symbol síly, odolnosti a spirituálních sil. Obživlý strom je také posvátným místem, kde se konají tradiční náboženské obřady.

Turisté, kteří navštíví Avenue of the Baobabs, mají možnost projít se mezi těmito majestátními stromy a objevit jejich úžasnou krásu zblízka. Někteří turisté také navštíví nedalekou rezervaci baobabů, kde najdou desítky dalších těchto stromů.

Avenue of the Baobabs je opravdu jedinečným místem na planetě, které stojí za to navštívit. Je to příležitost vidět a ocenit krásu přírody v její nejvíce ohromující podobě. Toto místo přitahuje fotografy, přírodovědce, ale i ty, kteří hledají klid a duchovní spojení s přírodou.

Pokud plánujete dovolenou na Madagaskaru, nenechte si ujít tuto úžasnou alej baobabů. Bude to nezapomenutelný zážitek a jedinečná příležitost poznat kouzlo Madagaskaru.


Letenka Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších destinací na světě, kterou by si měl každý cestovatel a milovník přírody určitě navštívit. Tato ostrovní země nabízí nádhernou přírodu, exotické zvířata a neopakovatelný zážitek. Jedním z vrcholů vaší cesty by mohla být Avenue of the Baobabs – tajemné a mystické místo plné baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází v jihozápadní části Madagaskaru a zahrnuje dlouhou alej baobabů, která se táhne na více než 800 metrů. V místě, kde se baobaby nachází, můžete také vidět několik obydlí místních obyvatel, kteří využívají výhody tohoto místa k obchodování a setkávání se.

Baobaby samotné jsou unikátním druhem stromořadí, které rostou pouze na Madagaskaru. Tyto impozantní stromy s kulatým tělem mohou dosahovat výšky až 30 metrů a v šířce mohou mít kmeny až 10 metrů. Na ostrově je možné najít tisíce baobabů, ale Avenue of the Baobabs je tím nejkrásnějším místem k jejich obdivování.

Tato turisticky oblíbená lokalita nabízí nezapomenutelný zážitek, zejména při západu slunce, kdy se baobaby objevují na pozadí červánků a vytvářejí tak tajemnou atmosféru městské džungle. Taková scenérie vypadá již z dálky jako z fantasy filmu.

K poslechu vám doporučujeme také místní legendy, podle kterých baobaby vyzývají turisty k tomu, aby stromy "oslovili" nebo se posadili pod ně v očekávání duchů a mnoha dalších příbězích, které zdrojové obyvatelstvo Madagaskaru toto místo spojují s mnoha očekáváními. Madagaskar totiž patří mezi země, kde jsou tradiční a amatérské zvláštnosti docela běžné a převažují dokonce i nad moderními tendencemi.

Letenky do Madagaskaru vás vyjdou na celkem dost, ale určitě to stojí za to. Tato země nabízí nejen Avenue of the Baobabs, ale i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou národní parky, krásné pláže, divoký prales a mnoho dalšího. Objevujte krásy Madagaskaru a nechte se unášet v jeho exotické kráse a jeho mystických místech, jako je Aveune of the Baobabs.


Počasí Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je ostrovová země v Indickém oceánu, která je známá svou faunou a flórou. Země také nabízí mnoho atrakcí pro turisty, jako je Avenue of the Baobabs. Tato cesta, která se nachází poblíž města Morondava, je obklopena stromy Baobab, které jsou unikátní pro Madagaskar. Tento článek se bude věnovat počasí kolem Avenue of the Baobabs.

Avenuo of the Baobabs se nachází v oblasti, kde převažuje tropické podnebí. To znamená, že země má vysokou teplotu a vysokou vlhkost po celý rok. V létě, které zde nastává od listopadu do dubna, jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 35-stupňového horka. V tomto období také dochází k dešťům, které mohou být velmi intenzivní. Tyto deště způsobují, že cesta na Avenue of the Baobabs se stává náročnější, ačkoli stromy Baobab jsou v této době našířelné a velmi krásné.

Naopak, v zimě, která zde nastává od května do října, jsou teploty mírnější a častěji fouká chladný vánek. Toto období je pro turisty atraktivnější, protože v tomto období se na Avenue of the Baobabs po obzoru objevuje pestrá kopřivová obloha, což je krásný pohled.

Nicméně, nejlepším obdobím pro návštěvu Avenue of the Baobabs jsou měsíce květen a červenec. V této době je počasí příjemné a stromy Baobabs jsou plné listů a květů. To poskytuje nejlepší možnost pro fotografování.

Konečně, pokud se chystáte na Avenue of the Baobabs, měli byste se rozhodnout, zda chcete vidět krásu těchto stromů v plné síle, či se vyhnout tropickému podnebí a získat různé pohledy na Avenue of the Baobabs během roku. Na madagaskarské Avenue Baobabs můžete zažít nezapomenutelné momenty a obdivovat krásu Madagaskaru.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky