Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Marshallovy ostrovy Bikini Atoll

Dovolená Marshallovy ostrovy Bikini Atoll


Marshallovy ostrovy jsou územím v Pacifiku, které se skládá ze 29 atolů a více než tisíce ostrůvků. Bikini Atoll je jedním z nejznámějších atolů na ostrovech, avšak nejznámější je díky nukleárním testům, které se na atolů začaly provádět v roce 1946.

Bikini Atoll se nachází ve východní části Marshallových ostrovů a původně sloužil jako šumavé místo pro obyvatele ostrovů. Během druhé světové války však byl atol obsazen Japonci a později Američany, kteří na něm začali s výcvikem vojáků.

Po skončení války začali Američané s plánováním testů atomových bomb na pacifických ostrovech, přičemž Bikini Atoll byl vybrán jako jedno z testovacích míst. První test byl proveden v roce 1946 a následovalo dalších 22 testů, přičemž poslední byl proveden v roce 1958.

Dopady nukleárních testů na obyvatele ostrova byly katastrofální. Celá populace obyvatel byla evakuována na jiné ostrovy a mnoho z nich trpí dodnes následky vystavení radioaktivitě. Obyvatelé se do svých domovů mohli vrátit až v roce 1970, nicméně další evakuace byla nutná v roce 1978 kvůli dalšímu znečištění.

Dnes je Bikini Atoll turistickou destinací, která přiláká mnoho lidí, kteří chtějí vidět pozůstatky po nukleárních testech a rozmanitou faunu a flóru ostrova. Nicméně vstup na atol je omezen a musí být schválen vládou Marshallových ostrovů.

Bikini Atoll je připomínkou toho, jak velice škodlivé a nebezpečné mohou být nukleární zbraně a jak trvale mohou ovlivnit životy lidí. Pokud bychom chtěli zachovat svět pro další generace, měli bychom se snažit minimalizovat riziko nukleárních katastrof a podporovat čistší energetické zdroje.


Letenka Marshallovy ostrovy Bikini Atoll


Marshallovy ostrovy Bikini Atoll jsou známé především díky historické události, která se zde odehrála v padesátých letech minulého století. Bikini Atoll je součástí Marshallových ostrovů nacházejících se v Tichém oceánu. Historie tohoto místa však sahá daleko před tuto událost.

Bikini Atoll je dalším rájem na Zemi. Leží zde rozsáhlý korálový atol s množstvím ostrovů, bílými plážemi a průzračnou tyrkysovou vodou. Turisté sem přicházejí především kvůli potápění, protože korálový útes je domovem velkého množství druhů mořského života. Od roku 2010 je zároveň Bikini Atoll zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Avšak v padesátých letech minulého století se toto idylické místo stalo svědkem události, která změnila jeho pověst. V roce 1946 Spojené státy americké vybraly Bikini Atoll jako testovací místo pro jejich jaderné zkoušky. Celkem zde bylo provedeno 23 jaderných testů v průběhu deseti let. Tyto testy měly za cíl především ověření účinnosti jaderné zbraně a jejího vlivu na různé předměty.

První test, nazvaný "Able", byl proveden 1. července 1946. Jaderný výbuch dosáhl síly 23 kilotun a srovnal se zemí válečnou loď USS Nevada. Další testy následovaly v průběhu dalších let a jejich výkony postupně narůstaly. V roce 1954 byl proveden nejsilnější test "Bravo", jehož výbuch překonal původní odhady a dosáhl výkonu 15 megatun. Výbuch způsobil velké škody na Bikini Atoll a také radioaktivně kontaminoval oblast.

Navzdory těmto zkouškám byli domorodci z ostrovů Bikini přesídleni na jiná místa a měli se vrátit až poté, co byl atol opět bezpečný. Avšak radioaktivní kontaminace se rozšířila na takovou míru, že lidé se dodnes nemohou vrátit zpět a jejich ostrovy zůstávají neobydlené. To je veliká tragédie a lidé z Bikini se snaží upozorňovat na nebezpečí jaderných zbraní a nukleárních testů.

Dnes je Bikini Atoll památníkem násilí, které jaderné zbraně mohou způsobit a upozorňuje na důležitost zachování míru na Zemi. Navštěvovatelná část ostrova je otevřena pro turisty, kteří mohou sledovat zbytky výbuchů a posoudit dopady zkoušek. Je důležité si uvědomit, jak moc jaderné zbraně mohou významně ovlivnit naše životy.

Marshallovy ostrovy Bikini Atoll jsou tak zajímavým a kontroverzním místem, které nese stopy lidského neuvážení v přítomnosti sil jaderných zbraní. Doufejme, že se tato historie nikdy nebude opakovat a že se lidstvo poučí ze svých chyb a bude si všímat ochrany a zachování míru na této planetě.


Počasí Marshallovy ostrovy Bikini Atoll


Marshallovy ostrovy jsou ostrovní skupinou v Tichém oceánu a jedním z nejznámějších atolů je Bikini Atoll. Tento atol se nachází ve východní části Marshallových ostrovů a je známý především díky historickým událostem spojeným s jadernými testy v průběhu 20. století. Nicméně, z pohledu počasí má Bikini Atoll také něco zajímavého k nabídnutí.

Bikini Atoll se nachází v subtropickém klimatickém pásmu s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotami, které se převážně pohybují mezi 24 a 30 °C. V létě, které zde trvá od listopadu do dubna, se teploty mohou zvýšit až na 32 °C. Během této doby také dochází k častým dešťovým srážkám a oblast je náchylná k tropickým cyklónám.

Zimní měsíce na Bikini Atoll (květen až říjen) jsou mírnější s teplotami, které se pohybují kolem 24 °C. Zdejší podnebí je v podstatě rovníkové a omývají ho tři mořské proudy: severní rovníkový proud, rovníkový protiproud a jižní rovníkový proud. Tyto proudy ovlivňují oceánskou teplotu a přinášejí do oblasti vlhký vzduch.

Pokud jde o srážky, je Bikini Atoll známý svými tropickými bouřemi a cyklónami. Během těchto přírodních jevů může na atolu napadnout významnější množství srážek a dochází k většímu počtu blesků a hromů. Nicméně, i mimo tato bouře, srážky jsou v oblasti časté a dochází k nim průměrně až 200 dní v roce.

Bikini Atoll se nachází v oblasti, která rovněž trpí změnou klimatu a zvýšením hladiny moře. Tyto změny mají dopad na ekosystém a život zdejších obyvatel. Například, úbytek korálových útesů a zvýšení teploty oceánu může způsobit úbytky v biodiverzitě a negativní dopad na rybolovný průmysl.

Celkově lze tedy říci, že počasí na Bikini Atoll je většinou horké a vlhké s dešťovými srážkami po celý rok. Tropické bouře a cyklóny jsou časté a mohou mít negativní dopad na obyvatele a ekosystém. Vzhledem k blízkosti užívání jaderných zbraní na atolu v minulosti se oblast stala známou i z jiných důvodů, ale klima a počasí zde hrají svou roli ve formování přírodního prostředí a života lidí na Marshallových ostrovech.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Bikini Atoll


1. Jaké je historické pozadí Marshallových ostrovů Bikini Atoll?
Odpověď: Marshallovy ostrovy Bikini Atoll získaly svou známost díky výkonným jaderným testům, které zde probíhaly mezi lety 1946 a 1958. USA prováděly testy svých jaderných zbraní v rámci Vojenského programu národní obrany, což vedlo k evakuaci původního obyvatelstva.

2. Kde se nacházejí Marshallovy ostrovy Bikini Atoll?
Odpověď: Marshallovy ostrovy Bikini Atoll leží v západním Pacifiku, konkrétně v severní části Marshallových ostrovů.

3. Jak se mohu dostat na Marshallovy ostrovy Bikini Atoll?
Odpověď: Bohužel, turisté nemají přístup na Marshallovy ostrovy Bikini Atoll. Po nukleárních testech zde nadále existuje zvýšená radiace a oblast je od roku 1958 považována za vysoce kontaminovanou.

4. Jaká je současná situace na Marshallových ostrovech Bikini Atoll?
Odpověď: Přestože se oblast od konce atomových testů značně zotavila, stále zde přetrvávají dopady z dřívějších jaderných testů. Obyvatelé byli přesídleni na jiné ostrovy a nyní se usazují převážně na ostrovech Kili a Ejit.

5. Jaká je ekosystém Marshallových ostrovů Bikini Atoll?
Odpověď: Marshallovy ostrovy Bikini Atoll mají bohatý a rozmanitý ekosystém včetně útesů a korálových zahrad. Oblast je známá svou biodiverzitou, která zahrnuje mnoho druhů ryb, korálů a dalších mořských organismů.

6. Existují plány na obnovu Marshallových ostrovů Bikini Atoll?
Odpověď: Zatímco se provádí monitorování a studie v oblasti, obnova Marshallových ostrovů Bikini Atoll na plnou velikost a potenciál zůstává obtížnou úlohou kvůli radiaci a kontaminaci. V současné době neexistují konkrétní plány na obnovu ostrovů.

7. Jaké jsou turistické atrakce na Marshallových ostrovech Bikini Atoll?
Odpověď: Turistické atrakce na Marshallových ostrovech Bikini Atoll zahrnují potápění a šnorchlování, při kterém můžete objevit krásu korálových útesů a mořského života. Nicméně, tato činnost je přístupná pouze omezenému počtu lidí za účelem ochrany přírody a kontroly kontaminace.


Ubytování Marshallovy ostrovy Bikini Atoll


Ubytování na Marshallových ostrovech - Bikini Atoll

Bikini Atoll, součást Marshallových ostrovů, je malý a odlehlý ostrov, který je známý především díky své historii jako místo, kde probíhaly jaderné testy Spojených států v průběhu studené války. Ačkoli bývala tato oblast neobydlená a kontaminována, dnes se zde nachází několik možností ubytování pro návštěvníky, kteří přicházejí za objevováním krás Marshallových ostrovů.

Jednou z možností ubytování je návštěva luxusního letoviska Bikendrik Island Resort & Spa, které se nachází na nedalekém ostrově Bikendrik. Toto sebeobslužné letovisko nabízí všestrannou nabídku ubytování, včetně malebných plážových chat, bungalovů a exkluzivních vil. Hostům jsou zde k dispozici moderní vybavené pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou s výhledem na oceán. Letovisko dále nabízí možnost pronájmu jachty a organizované výlety, jako je potápění nebo rybaření.

Další možností ubytování je Reimaanlok Resort, který se nachází na sousedním ostrově Enyu. Toto odlehlé a klidné letovisko je ideální pro ty, kteří hledají autentickou zkušenost s Marshallovou kulturou. Reimaanlok Resort disponuje prostornými bungalovy v tradičním stylu, které jsou vybaveny vlastní koupelnou a terasou s výhledem na okolní pláže. Hosté zde mohou ochutnat místní speciality a tradiční jídla, jako je poi (palčák) a pochoutky z čerstvého mořského úlovku. Dále je možné využít služeb letoviska, jako je potápění, pronájem kajaků a organizované výlety do okolí.

Důležité je však brát v potaz, že odložené radioaktivní materiály na Bikini Atoll stále představují určité riziko pro zdraví. Před cestou byste měli přezkoumat aktuální informace a vyslechnout si doporučení místních úřadů nebo případně kontaktovat nezávislého odborníka. Většina ubytovacích zařízení na ostrově přijímá hosty pouze po tom, co splní určité bezpečnostní protokoly, které mají minimalizovat riziko vystavení radioaktivitě.

Dokonce i s tímto stanoviskem je Bikini Atoll stále fascinujícím a tajemným místem, které nabízí možnost objevovat krásu a divokou přírodu Marshallových ostrovů. Ubytování v tomto regionu může být výjimečným zážitkem pro dobrodruhy, kteří se chtějí ponořit do nedotčeného ráje. Přestože byste se měli řídit varováním a pokyny, návštěva Bikini Atoll může být zážitkem, na který se budete ještě dlouho vzpomínat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky