Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Kuang Si Falls

Ubytování Laos Kuang Si Falls


Pokud se chystáte na dovolenou v Laosu, může být návštěva Kuang Si vodopádů jedním z hlavních bodů vaší cesty. Tyto krásné vodopády se nacházejí v provincii Luang Prabang a jsou jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi. Pokud se chystáte navštívit Kuang Si vodopády, budete potřebovat nějaké ubytování. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v této oblasti.

Většina turistů pobývá v Luang Prabangu, což je historické město ležící asi 30 km od vodopádů. Město je plné krásných buddhistických chrámů, tradičních laoských domů a úzkých uliček plných obchodů a restaurací. Kromě toho se zde nachází také několik hotelů, které nabízejí komfortní ubytování v blízkosti vodopádů.

Pokud hledáte něco skromnějšího a levnějšího, můžete se ubytovat v jednom z nejbližších vesnic, jako jsou například Ban Thapene nebo Ban Long Lao. Tyto vesnice jsou menší, než Luang Prabang, ale mají několik ubytovacích možností. Nejlepší je se podívat na internetové stránky jako je Booking.com nebo Agoda.com, kde najdete přehled všech ubytovacích možností v okolí.

Pokud hledáte něco luxusního, může být pro vás ideální volbou Belmond La Résidence Phou Vao, luxusní resort v Luang Prabangu, který nabízí nádherné pokoje, bazén a spa. Další možností může být Victoria Xiengthong Palace, což je bývalý královský palác, který byl přeměněn na hotel. Tento hotel se nachází na břehu řeky Mekong a nabízí krásné pokoje s výhledem na řeku a na okolní krajiny.

Pokud cestujete s rodinou, může být dobrým řešením pronajmout si rodinný dům nebo apartmán, který je k dispozici v Luang Prabangu. Tento typ ubytování je velmi oblíbený a najdete ho na internetových stránkách jako je například Airbnb.

Není však nutné, abyste se ubytovali přímo v oblasti Kuang Si vodopádů. Luang Prabang je krásné město a navíc vám nabídne řadu aktivit a zážitků, které můžete zažít během svého pobytu v této oblasti.

Kuang Si vodopády jsou nádherným místem, kde si můžete užít krásu přírody a vychutnat si klid a ticho. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, není třeba se obávat ubytování. Najdete zde mnoho různých možností pro každý rozpočet a potřebu, od skromného hostelu po luxusní resort. Stačí si jen vybrat to, co vám nejvíce vyhovuje a užít si nezapomenutelný pobyt v tomto krásném koutě Laosu.


Počasí Laos Kuang Si Falls


Laos je země plná přírodních krás, které jsou stále ještě relativně nedotčené turismem. Mezi nejkrásnější přírodní scenérie v Laosu patří Kuang Si Falls, mohutný vodopád nacházející se poblíž města Luang Prabang.

Kuang Si Falls se skládá z několika kaskád, které celkově klesají na výšku přes 60 metrů. Voda, která z vodopádu klesá, je krásně modrozelená a vytváří ve spodní části vodopádu malé laguny s tyrkysově zbarvenou vodou. Tyto laguny jsou velmi oblíbené pro koupání, zejména v horkých letních dnech, kdy se zde mohou návštěvníci ochladit. Některé z těchto lagun jsou hlubší a vhodné pro skákání ze skal a balancování na provaze, takže Kuang Si Falls je ideálním místem nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro dobrodružné turisty.

Kuang Si Falls se nacházejí pouhých 29 km od města Luang Prabang, takže je to ideální výlet pro turisty, kteří chtějí uniknout z města a užít si krásy laoské přírody. Nejbližší vesnicí k vodopádu je Ban Thapene, kde si turisté mohou vypůjčit motorky a projet se do Kuang Si Falls sami. Pokud ale nechcete jezdit na motorkách, můžete si najmout místního řidiče tuk-tuku, což je tradiční dopravní prostředek v Laosu.

Nezapomeňte si na výlet k Kuang Si Falls vzít s sebou koupací ústrojí, ručník a dostatek vody na pití. Na místě si můžete také zakoupit občerstvení a suvenýry od místních prodejců. Pokud chcete vidět vodopád v celé jeho kráse a vyhnout se davům turistů, buďte brzy ráno na místě nebo vydejte se sem pozdě odpoledne, kdy se většina turistů již vrací zpět do města.

Celkově je Kuang Si Falls skvělým místem pro prožití přírodního zážitku a ochutnání místní kultury. Návštěva vodopádu je zážitkem, který si zaručeně zapamatujete na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Kuang Si Falls


1. Jak se dostanu k vodopádům Kuang Si v Laosu?
- Můžete se tam dostat tím, že si najmete taxi, tuk-tuk, pronajmete si motorku, nebo se připojíte na organizovanou výletní plavbu.

2. Kolik stojí vstup na Kuang Si Falls?
- Vstupné na vodopády stojí 20 000 kipů (kolem 80 CZK).

3. Je možné se koupat v jezírkách vodopádů Kuang Si?
- Ano, je povoleno se koupat v jezírkách vodopádů. Existují i některé malé budky, kde si můžete půjčit plavky, pokud je nemáte.

4. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Kuang Si Falls?
- Doporučuje se navštívit vodopády brzy ráno nebo pozdě odpoledne, abyste se vyhnuli davům. Nejlepší čas je v období sucha od listopadu do ledna.

5. Jak dlouho trvá cesta k vodopádům Kuang Si od Luang Prabangu?
- Cesta z Luang Prabangu k vodopádům trvá přibližně 45 minut až 1 hodinu, závisí to na dopravní situaci.

6. Je lepší vzít si vlastní jídlo a pití nebo je možné si tam něco koupit?
- Na vstupu k vodopádům je restaurace, kde můžete koupit jídlo a pití, ale můžete si také vzít vlastní občerstvení.

7. Jaké další aktivity jsou k dispozici na Kuang Si Falls?
- Kromě koupání v jezírkách můžete se vydat na turistické trasy kolem vodopádů až k jejich vrcholu, kam se dostanete za přibližně 30 minut chůze. Na vrcholu je také malá oblast pozorování medvědů.

8. Jaké oblečení je vhodné nosit pro návštěvu Kuang Si Falls?
- Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, plavky, obuv vhodnou pro chůzi a odkrytou hlavu. Nezapomeňte také na sluneční brýle, opalovací krém a repelent na hmyz.

9. Existují nějaká omezení návštěvy Kuang Si Falls?
- Ano, je zakázáno se koupat v horní části vodopádů a na místech označených jako nebezpečné. Také se po vodopádech nedoporučuje lézt ani skákat.

10. Je možné strávit celý den na Kuang Si Falls?
- Ano, můžete strávit celý den na vodopádech, zejména pokud plánujete pěší túru k vrcholu a poté si vychutnat čas u jezírek a pozorování medvědů.


Dovolená Laos Kuang Si Falls


Laos je zemí bohatou na přírodní krásy a jedním z nejznámějších přírodních úkazů v zemi jsou Kuang Si Falls. Tyto vodopády se nacházejí v provincii Luang Prabang a jsou jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Laosu.

Kuang Si Falls jsou několikapatrové vodopády, které se táhnou po skupině kaskád ve smaragdově zeleném jezeře. Voda je zde krásně čistá a průzračná, a tak se dá poklidně koupat nebo se procházet podél několika malebných vodopádů.

Cesta k vodopádům vás provede kolem krásného tropického lesa, který je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Během svého výletu se můžete setkat s divokými opicemi nebo jinými exotickými tvory. Tato procházka je velmi zábavná a příjemná.

Po příchodu ke Kuang Si Falls budete ohromeni jejich krásou. Voda se zde řítí dolů po skalách a tvoří přírodní bazény různých velikostí. Některé z bazénů jsou dostatečně hluboké na to, abyste se mohli ponořit a zaplavat si, zatímco jiné jsou více mělké a ideální pro odpočinek a chlazení se v horkém počasí.

Další zajímavou atrakcí v této oblasti je také medvědí rezervace, která se nachází nedaleko od vodopádů. Medvědi zde žijí v relativní volnosti a návštěvníci mají možnost je pozorovat a dovědět se o jejich životě a ochraně.

Pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku, existuje možnost výstupu na vrchol Sa Boun Nuea, odkud je úchvatný výhled na celý areál vodopádů. Cesta vede po strmé pěšině, ale úsilí za to stojí, protože z vrcholu je nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud máte rádi pikniky, okolí Kuang Si Falls je ideálním místem, kde si můžete vzít piknikový koš a vychutnat si krásu přírody. K dispozici jsou zde také stoly a lavičky, kde si můžete odpočinout a relaxovat.

Kuang Si Falls je jednoznačně jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Laosu a návštěva těchto vodopádů je nezapomenutelným zážitkem. Pokud plánujete dovolenou v Laosu, určitě byste neměli vynechat tuto úžasnou destinaci.


Letenka Laos Kuang Si Falls


Laos je zemí s ohromným přírodním bohatstvím a jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v zemi jsou nádherné Kuang Si vodopády. Tyto kaskády, nacházející se ve městě Luang Prabang, mají jedinečnou krásu a skýtají nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky.

Kuang Si vodopády jsou situovány přibližně 29 km jihozápadně od města Luang Prabang, což je historický a kulturní důležitý klenot Laosu. Cesta k vodopádům je pro návštěvníky velmi pohodlná a jednoduchá. Můžete si buď pronajmout motocykl, zajistit si taxi nebo se připojit k pořádaným turistickým výletům. Cesta sama o sobě je již úchvatná, protože se vine přes zelené rýžové terasy a husté tropické lesy, odhalujíc nádhernou přírodu Laosu.

Po příjezdu ke vstupu do areálu vodopádů zaplatíte malý vstupní poplatek, který je používán na ochranu a udržování tohoto národního pokladu. Když se vydáte na cestu k vodopádům, budete okouzleni krásou okolní přírody. Cesta je vyznačena dřevěnými chodníky a mostky, které vás provedou kolem čistých azurově modrých bazénů, jež vytváří vodopády. Bazény jsou ideální pro koupání a vaše návštěva bude jistě zpestřena osvěžujícím plaváním v čisté podzemní vodě.

Kuang Si vodopády se skládají z několika úrovní a každá z nich nabízí odlišné scény bohaté na přírodu. Na vrcholku vodopádů najdete krásnou panoramatickou vyhlídku, která vám umožní obdivovat rozlehlé výhledy na okolní krajinu alespoň na chvíli opustit ruch každodenního života. Přecházejíce po kamenech a dřevěných lávkách se dostanete k dalším úrovním vodopádů, kde se setkáte s dalšími malebnými bazény a podívejte se na různá zvířata a exotické rostliny, které obývají toto místo.

Co tato místa vyděluje, je jasně modrá barva vody, která vytváří pohádkovou atmosféru. Modrá barva je způsobena vysokým obsahem vápníku a hořčíku v řece, která pohání vodopád. Je to opravdu ohromující přírodní divadlo, které potěší všechny vaše smysly.

Po ukončení prohlídky vodopádů si můžete odpočinout v jedné z místních restaurací a ochutnat tradiční laoskou kuchyni. Mnoho zdejších restaurací nabízí široký výběr čerstvých mořských plodů, thajských a laoských specialit a čerstvého ovoce a zeleniny. Po dobrém jídle a troše odpočinku se můžete zase vydat na svou cestu zpět do Luang Prabangu s nezapomenutelnými zážitky v paměti.

Kuang Si vodopády jsou skutečně jedním z nejúchvatnějších přírodních divů Laosu, které si rozhodně zaslouží návštěvu. Nejenže tato místa nabízejí úžasný pohled na nádhernou přírodu, ale také vám umožní zažít autentickou krásu laoského venkova. Takže až se příště vydáte na dovolenou do Laosu, nezapomeňte navštívit Kuang Si vodopády a ponorete se do krásy, kterou tato země nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky