Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Adršpašsko-teplické skály

Počasí Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály - fascinující přírodní úkaz v Česku

Česká republika je známá svou bohatou přírodou a překrásnými skalními útvary. Mezi nejvíce návštěvovanými lokalitami patří bezpochyby Adršpašsko-teplické skály. Tato rozsáhlá skupina skalních útvarů se nachází východně od Krkonoš, nedaleko města Trutnov.

Adršpašsko-teplické skály tvoří jednu z největších skalních oblastí v Česku a jejich rozloha se táhne na více než 17 čtverečních kilometrech. Jedná se o systém pískovcových skal a skalních věží, které jsou vynikajícím příkladem geomorfologického bohatství naší země. Pískovcové skály zde dosahují výšky až 60 metrů a svými různorodými tvary připomínají přírodní sochy.

Adršpašsko-teplické skály jsou vyhledávány nejen milovníky přírody, ale také horolezce. Skalní stěny jsou výzvou pro zkušené horolezce, kteří si zde mohou vyzkoušet své dovednosti a zkušenosti. Skály jsou také oblíbeným místem pro focení a natáčení filmů, díky svému malebnému a přírodnímu prostředí.

Jednou z nejznámějších atrakcí Adršpašsko-teplických skal je tzv. Velký a Malý vodopád. Tyto vodopády jsou vytvořeny průchody mezi skalami, kterými protéká voda z blízkého Broumovského údolí. Návštěvníci mohou sledovat mohutný proud vody, který padá ze skalních stěn do skalního kotla.

Další zajímavostí Adršpašsko-teplických skal jsou skalní hřiby, které jsou vytvořeny erozí pískovce. Tyto houbovité útvary mají různé tvary a velikosti a opět jsou fascinujícím příkladem přírodních útvarů, které tato lokalita nabízí.

Při návštěvě Adršpašsko-teplických skal nezbývá než vychutnat si přírodní krásy, procházet se po značených turistických stezkách a obdivovat jedinečné pískovcové útvary. Výlety sem jsou ideální pro celou rodinu, protože Adršpašsko-teplické skály nabízejí nespočet možností pro procházky a lehké pěší túry.

Co se týče počasí, Adršpašsko-teplické skály jsou přístupné prakticky po celý rok. V létě si zde můžete vychutnat slunné počasí a prozkoumávat skalní útvary za teplých letních dnů. Na podzim se zde můžete těšit na nádherné zbarvení okolní přírody a jasnou oblohu. V zimě se příroda přemění v pohádkový ledový ráj, když se skály a stromy pokryjí bílou pokrývkou.

Je však důležité si před plánovanou návštěvou zkontrolovat předpověď počasí, protože v extrémně nepříznivém počasí, například při silném větru nebo bouřce, může být bezpečnostní situace v této skalní oblasti omezena.

Adršpašsko-teplické skály jsou krásnou ukázkou přírodního bohatství, které Česko nabízí. Je to místo, které stojí za návštěvu a každý návštěvník si zde může vychutnat jedinečné scenérie a pozorovat krásu přírody v každém ročním období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Adršpašsko-teplické skály


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Česko Adršpašsko-teplických skal:

1. Kde se nacházejí Adršpašsko-teplické skály?

Adršpašsko-teplické skály jsou skalní město nacházející se v severovýchodní části České republiky, poblíž města Adršpach a Teplice nad Metují.

2. Jaký je vstupné do Adršpašsko-teplických skal?

Vstupné do Adršpašsko-teplických skal se liší v závislosti na ročním období a věku návštěvníků. Dospělí platí v průměru 150 Kč, děti a studenti slevy.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Adršpašsko-teplických skal?

Prohlídka Adršpašsko-teplických skal trvá přibližně 2 až 3 hodiny, záleží však na rychlosti chůze a zastávkách na cestě.

4. Můžu si vzít psa s sebou do Adršpašsko-teplických skal?

Ano, můžete si vzít svého psa s sebou, ale musí být na vodítku a platí zde také povinnost sbírat psí exkrementy.

5. Jsou Adršpašsko-teplické skály přístupné i pro handicapované?

Vzhledem k terénu a strmým cestám jsou Adršpašsko-teplické skály částečně přístupné pro handicapované. Je zde například možnost využití kabinové lanovky, která může přepravit i invalidní osoby.

6. Kde mohu parkovat u Adršpašsko-teplických skal?

U Adršpašsko-teplických skal je možnost parkování na několika místech. Největší parkoviště se nachází u vstupu do areálu.

7. Můžu si na Adršpašsko-teplických skalách s sebou vzít jídlo a pití?

Ano, můžete si vzít s sebou jídlo a pití. V areálu je možnost posezení na několika místech a také stánky s občerstvením.

8. Můžu si na Adršpašsko-teplických skalách zapůjčit průvodce?

Ano, na Adršpašsko-teplických skalách je možnost si zapůjčit průvodce, který může být velice užitečný při prohlídce.

9. Jaké jsou nejlepší roční období pro návštěvu Adršpašsko-teplických skal?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Adršpašsko-teplických skal jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemnější a nejsou zde tolik lidí jako v letním období.

10. Jak dlouho se dopravím z Prahy do Adršpašsko-teplických skal?

Z Prahy se dopravíte do Adršpašsko-teplických skal přibližně za 2 až 3 hodiny autem. Je také možnost využití veřejné dopravy.


Dovolená Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály jsou unikátní přírodní památkou nacházející se v Adršpašských horách v Česku. Tento malebný kout věnovaný dovoleným nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost objevování impozantních skalních útvarů, kaňonů, vodopádů a jezer.

Krajina Adršpašsko-teplických skal je výsledkem mnohaleté erozní činnosti, která vytvořila dramatické formace skalních věží a úzkých roklí. Tyto skály jsou nejen krásné na pohled, ale také skrývají bohatou historii. Území představuje přírodní rezervaci již od roku 1933 a je vyhlášeno za národní přírodní památku od roku 1991.

Nejznámějším a nejvíce atraktivním místem pro návštěvníky je rozsáhlé skalní město. Při procházce připomínající dobrodružnou cestu se můžete potulovat mezi kolmými skalami, procházet se úzkými průchody a obdivovat ohromující přírodní skalní útvary. Skalní věže mají různé tvary, některé jsou známé svými netradičními jmény, jako je Královna, Dvojčata nebo Silniční zátka. Většina z těchto útvarů má značnou výšku, což je přímo neskutečný pohled.

Dalším zajímavým místem jsou Teplické skály, které jsou vzdáleny necelé 3 km od Adršpašských skal. Zde si můžete prohlédnout množství jezer, kaňonů a vodopádů, které vytvářejí malebnou krajinu. Návštěvníci mohou využít značené turistické trasy a projít se okolo těchto přírodních krás, nebo si půjčit loďku a prozkoumat okolí z hladiny jezera.

Pro ty, kteří touží po adrenalinovém zážitku, nabízí Adršpašsko-teplické skály také možnost horolezectví. Skalní stěny jsou oblíbeným místem mezi horolezci z celého světa a poskytují mnoho různých obtížností, aby vyhovovaly různým úrovním dovedností.

Okolní příroda také nabízí mnoho dalších aktivit, jako je pěší turistika, cyklistika nebo jízda na koni. Přímo v blízkosti Adršpašsko-teplických skal se nachází několik zajímavých vesnic a měst, které stojí za návštěvu. Výlet do Adršpašsko-teplických skal tak může být skvělou volbou pro rodiny, páry nebo jednotlivce, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě a zažít něco neobvyklého.

Vzhledem k popularitě této oblasti je důležité si dopředu zarezervovat ubytování a plánovat výlety s dostatečným předstihem. V oblasti je k dispozici několik hotelů, penzionů a kempů různých cenových kategorií. Pro ty, kteří si chtějí užít opravdu autentický zážitek, je možné pronajmout si chalupu či chatu ve vesnicích poblíž.

Dovolená v Adršpašsko-teplických skalách nabízí naprostý únik od každodenního shonu a příležitost k obdivování úchvatné přírody. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem horolezectví, turistiky nebo jenom hledáte klid a krásné výhledy, tato oblast vás nadchne a poskytne vám nezapomenutelné zážitky.


Letenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v České republice. Toto skalnaté území pokrývající plochu více než 17 kilometrů čtverečních se nachází v Krkonošském podhůří nedaleko Teplic nad Metují v severovýchodních Čechách. Tohoto neotřelého místa lze bezpochyby navštívit na jednodenním výletě, má však smysl ubytovat se přímo v okolí a nechat se tímto nádherným krajem projít několik dní.

Adršpašsko-teplické skály jsou tvořeny pískovcovými skalami a mají dokonale vymodelované tvary a zvláštní barvy. V některých místech nám připomínají domy, v jiných se mohou podobat vodopádům nebo gigantickým hradbám. Skály mají velmi zajímavou a členitou strukturu, která nabízí pestrou paletu prozkoumání. Na prohlídce se mohou zúčastnit jak malí, tak velcí, širokou škálu zážitků si mohou užít oba.

Nejpůsobivější rovinou při projíždění této oblasti je nepochybně rezavá rozeklaná skalní říše, která se táhne až do Náchoda. Toto krásné skalnaté území můžete poznat jak z pozemních staveb, tak letovisek v pánevní oblasti. Ideální možností, jak se letovisko Adršpachu nebo Teplických skal blíže projít, jsou zde nezbytné túry po této části. Existuje také možnost projet celou tuto oblast vlakem z Pec pod Sněžkou přes Jaroměř, neváhejte se na cesta po skále vydat, budete odměněni malebnými výhledy na tento unikátní kraj.

Z Prahy nebo z dalších míst můžete přistát na letišti v Hradci Králové nebo v Praze a poté pokračovat cestou autobusem nebo vlakem do Teplic nad Metují a odtud do Adršpachu.

Hodinová jízda autem od Prahy do Adršpachu vám ukáže, že příroda v České republice je také nádherná a zaslouží si návštěvu. Udělejte si výlet a užijte si nádhernou krajinu a úžasnou přírodu.


Ubytování Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek v České republice. Tento unikátní skalní masiv se nachází v severovýchodní části Čech, nedaleko města Adršpach. Jsou to skalní útvary, které vznikly v průběhu tisíců let erozí a dalšími přírodními procesy. Tato oblast je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi horolezci a milovníky přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Adršpašsko-teplické skály, budete potřebovat vhodné ubytování. V okolí této turistické atrakce se nachází několik možností pro příjemné a pohodlné ubytování.

Jednou z možností je zůstat ubytován v přilehlém městě Adršpach. Zde najdete různé druhy ubytování, od penzionů a hotelů po ubytování v soukromí. Většina ubytovacích zařízení je vybavena veškerým komfortem, který potřebujete po dlouhém dni stráveném v přírodě. Můžete si zvolit ubytování v centru města, kde budete mít snadný přístup ke všem turistickým atrakcím a restauracím. Pokud preferujete klidnější prostředí a trávení času blíže k přírodě, můžete se rozhodnout pro ubytování mimo centrum, v blízkosti lesa nebo přímo u skál.

Další možností je ubytování v nedalekém Teplicích nad Metují. Toto malebné městečko nabízí krásné historické centrum a poklidnou atmosféru. Zde si můžete vybrat ubytování v některém z místních hotelů nebo penzionů. Vyhnete se tak shonu většího města, ale zároveň budete mít dobré spojení s Adršpašskem.

Pokud preferujete přímý kontakt s přírodou, můžete si zvolit ubytování v okolních vesnicích či na samotě. Zde si můžete najít nějaký z pensiónů či chalup a vychutnat si klid a ticho venkovského prostředí. Mnoho těchto ubytování poskytuje i možnost venkovního posezení nebo grilování, což je ideální pro večerní relaxaci po náročném dni.

Nezáleží na tom, jakou formu ubytování si zvolíte, Adršpašsko-teplické skály jsou výjimečným místem, které stojí za návštěvu. Zde si můžete užít krásnou přírodu, zajímavou geologii a velké množství turistických tras. Od skalních labyrintů po úchvatné výhledy, tuto oblast jistě zamilujete.

Přírodní park Adršpašsko-teplické skály nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek a zároveň krásné scenérie, ve kterých se můžete zrelaxovat. Ať již se rozhodnete zůstat ubytován v samotném Adršpachu nebo jeho okolí, nebudete litovat. Vaše cesta sem se stane nezapomenutelným zážitkem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky