Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kongo Batéké Plateau National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Batéké Plateau National Park


Níže je uvedeno několik běžných dotazů a odpovědí týkajících se Kongo Batéké Plateau National Park:

1. Kde se nachází Kongo Batéké Plateau National Park?
Kongo Batéké Plateau National Park se nachází mezi Konžskou demokratickou republikou (DRK) a Gabonem, přesněji na východním okraji DRK.

2. Jak se dostanu do parku?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kongo Batéké Plateau National Park, je letecky přistát v hlavním městě DRK, Kinshase, a odtud se vydat po silnici směrem na východ do parku.

3. Jaká je fauna a flóra v parku?
Park je známý svým bohatým biodiverzitou. Mezi zvířata, která zde můžete spatřit, patří sloni, gorily, leopardi, bufalové a různé druhy opic. Flóra zahrnuje savany, lesy a močály.

4. Kde se mohu ubytovat ve vnitřním parku?
Ve vnitřní části parku jsou k dispozici stanové tábory, ve kterých můžete přenocovat. Je však nutné předem rezervovat místo.

5. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě parku?
Nejlepší doba k návštěvě Kongo Batéké Plateau National Park je během suchého období, které trvá od června do září. Během tohoto období je méně srážek a řeka zde proudí mírněji, což usnadňuje prohlídku parku.

6. Můžu si zapůjčit průvodce při prohlídce parku?
Ano, je silně doporučeno najmout si průvodce při prohlídce parku. Místní průvodci mají hluboké znalosti o parku, zvířatech a rostlinách, a mohou vám poskytnout bezpečnostní a kontextovou informace.

7. Jaké jsou turistické aktivity v parku?
V parku je možné podstoupit různé turistické aktivity, jako je pozorování zvířat, trekking, fotografování a pikniky. Existuje také možnost projížďky po řece pro zobrazení parku z jiné perspektivy.

8. Jaká jsou nějaká bezpečnostní opatření pro návštěvníky parku?
Je důležité dodržovat pokyny a bezpečnostní opatření daná parkem. Nesnažte se přibližovat zvířatům na nebezpečnou vzdálenost a neodcházejte od skupiny. Mějte vždy s sebou dostatečné zásoby jídla a pití a dodržujte pokyny průvodce.


Letenka Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park: Skrytý poklad Střední Afriky

Střední Afrika je domovem několika úchvatných přírodních krás, které však zůstávají relativně neznámé a neprozkoumané. Jedním z těchto skrytých pokladů je Kongo Batéké Plateau National Park, který se nachází na pomezí Kongo a Gabonu. Tento národní park je naprosto unikátním cílem pro milovníky přírody, kteří touží objevovat nové a nezapomenutelné zážitky.

Kongo Batéké Plateau National Park, založen v roce 2002, se rozkládá na ploše přibližně 3 000 km². Leží převážně v Demokratické republice Kongo, ale jeho hranice dosahují i do Gabonu. Hlavním cílem vytvoření tohoto parku byla ochrana vzácné světové přírodní dědictví, které zde nalezneme.

Park je známý svou rozmanitou a bohatou biodiverzitou. Můžete zde spatřit různé druhy fauny a flóry, z nichž mnohé jsou endemické. Mezi ikonické živočišné druhy, které zde žijí, patří například sloni, gorily, šimpanzi, okapi nebo antilopy. Pokud máte štěstí, uvidíte i vzácné druhy ptáků, jako je orel lední nebo kvestovník přilbový. Celkem bylo zde zaznamenáno více než 300 druhů ptáků.

Jedním z nejvíce fascinujících aspektů tohoto parku je jeho geografické uspořádání. Leží na plošině, která je tvořena především sedimenty až po došlou křídu a je vyplněna vrstvami lávových proudů. Rozmanitost geologických jevů a reliéfu zde vytváří úchvatné scenérie, které se tvoří ze skalních útesů, hlubokých kaňonů, vysokých hor nebo impozantních vodopádů.

Kongo Batéké Plateau National Park dává návštěvníkům možnost objevovat kouzlo divočiny a prozkoumat nezkrotnou krásu jejích přírodních prostředí. V parku se nachází několik turistických tras a výhledových bodů, díky nimž můžete získat dokonalý výhled na okolní krajinu a zvířecí říši.

Nicméně, z důvodu nedostatku infrastruktury a finančních prostředků zůstává park stále relativně nedostupným pro turisty. Pro návštěvu parku je nutné se předem zajistit povolení a uspořádat transport přes okolní vesnice. Přestože to může vyžadovat trochu přípravy a plánování, zážitek z návštěvy Kongo Batéké Plateau National Park stojí za to.

Pokud máte rádi dobrodružství, přírodu a chcete objevovat nová místa, Kongo Batéké Plateau National Park vám nabídne všechny tyto zážitky. Ponořte se do fascinujícího světa divokého života, obdivujte nádhernou krajinu a ochutnejte autentické africké prostředí plné poklidného klidu. Kongo Batéké Plateau National Park je tajemným a neobjeveným pokladem Střední Afriky, který stojí za navštívení a dojem, který zde získáte, bude nezapomenutelný.


Počasí Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park je národním parkem v Kongu, který se nachází na rozloze přibližně 30 000 km² severně od Brazzaville. Tento park je jedinečným krajinným útvarem, který je domovem mnoha zvířat a rostlin. V parku se nachází řada kopců a planin, které nabízejí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu.

Počasí v Kongo Batéké Plateau National Parku se v průběhu roku mění. Tento park se nachází ve vlhkém tropickém podnebí, což znamená, že zde prší v průměru 1600 mm ročně. Nejvíce srážek padá během období dešťů, které trvá od listopadu do května. V tomto období dochází k množení zvířat a rostlin, což z národního parku dělá živý a krásný ekosystém.

V období sucha, které trvá od června do října, klesají srážky na méně než 50 mm měsíčně. Díky této suché sezóně se zde mohou objevit obrovské požáry, které dokážou zničit velké části parku. I přesto, že se může zdát, že je to nelehké období pro život v parku, přizpůsobivé zvířata jako jsou sloni, buvoli a antilopy, dokážou přežívat a využívají výhody řady menších vodních nádrží, které se v parku nacházejí.

Pro turisty nejlepší období na návštěvu parku je během suché sezóny, kdy je snazší vidět zvířata a také se lépe pohybovat po parku. Navíc jsou v tomto období k dispozici i více turistických aktivit, jako například safari, noční procházky, výlety do vodopádů a mnoho dalšího.

Celkově, počasí v Kongo Batéké Plateau National Parku je velmi proměnlivé a záleží na tom, v jakém období park navštívíte. Bez ohledu na to, jaké je počasí, je však tato oblast plná krásných zvířat a úžasných rostlin, takže určitě stojí za návštěvu.


Dovolená Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park patří mezi jedny z nejzajímavějších přírodních parků v africké republice Kongo. Tento park se nachází na území Plateau Batéké, která představuje rozlehlou plošinu ležící převážně v Kongo, ale také částečně v Gabonu a ve střední Africké republice. V roce 2002 byl park uznán za národní park a v roce 2012 byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Kongo Batéké Plateau National Park se rozprostírá na ploše přibližně 11 000 kilometrů čtverečních a je domovem pro bohatou biodiverzitu. Park je známý svými savany, které jsou obývány velkými stády divokých zvířat. Mezi nejpozoruhodnější zdejší druhy patří například sloni, buvoli, antilopy, zebry a vzácní gorilové. Park je také důležitou lokalitou pro mnoho ohrožených druhů ptáků, včetně plameňáků, orlů a pelikánů.

Tato oblast je také významná pro svou geologickou historii. Plateau Batéké bylo kdysi jezdecké plató, které bylo později vyplněno sopečnou činností. Výsledkem je zdejší unikátní krajina s pohanskými stolci, skalními útvary a zajímavými sopečnými formacemi.

Pro turisty je Kongo Batéké Plateau National Park atraktivní destinace. Nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, nezapomenutelné výhledy a možnost pozorovat vzácné živočichy. K dispozici jsou různé aktivity, jako je turistika, pozorování zvířat a pikniky na zvolených místech v parku. Turisté se mohou také účastnit organizovaných safari vedených zkušenými průvodci.

Bohužel, Kongo Batéké Plateau National Park je také ohrožen různými faktory. Mezi hlavní hrozby patří pytláctví, nelegální těžba dřeva a rozšiřování zemědělských ploch. Vláda Konga však spolupracuje s mezinárodními organizacemi na ochranu parku a zajištění udržitelného rozvoje této oblasti.

Kongo Batéké Plateau National Park je skvělým příkladem afrického přírodního bohatství. Je to místo, které stojí za to navštívit a poznat jeho unikátní ekosystém. Doufejme, že díky úsilí ochranářů a zvýšené osvětě o důležitosti zachování přírody bude tento park zachován pro budoucí generace.


Ubytování Kongo Batéké Plateau National Park


Kongo Batéké Plateau National Park se nachází v rozlehlé oblasti na pomezí Konga, Gabonu a Kamerunu. Tento národní park je domovem mnoha druhů vzácných a ohrožených živočichů a rostlin. Má také velký význam pro ochranu přírodních zdrojů a udržitelnou turistiku.

Ubytování v Kongo Batéké Plateau National Park je možné v několika různých formách. Park nabízí několik základních kempů a chat na strategicky vybraných místech, které umožňují turistům pohodlně se ubytovat a strávit noc v národním parku. Chaty jsou vybaveny základním nábytkem, postelemi a sprchovými zařízeními. Pro ty, kteří preferují přirozenější způsoby ubytování, je v parku také přístřešek pro stany, který je ideální pro kempování.

Navíc, národní park spolupracuje s místními komunitami, které poskytují možnost tradičního ubytování. Turisté tak mají možnost zažít autentickou kulturu a život místních obyvatel. Tyto ubytovací možnosti zahrnují pobyty u místních rodin, kde budete mít možnost ochutnat tradiční jídla, poslouchat místní hudební nástroje a poznat každodenní život v těchto odlehlých komunitách. Tato forma ubytování také přispívá k sociálnímu a ekonomickému rozvoji místních obyvatel.

Vzhledem k tomu, že Kongo Batéké Plateau National Park je chráněnou oblastí, ubytovací kapacity jsou omezené a je nutné rezervovat si ubytování předem. Rezervaci můžete provést prostřednictvím oficiálních internetových stránek parku nebo prostřednictvím autorizované cestovní agentury, která se zabývá cestováním do této oblasti.

Když přijedete do ubytování v Kongo Batéké Plateau National Park, budete mít jedinečnou možnost objevovat tento nádherný kout přírody. Park je domovem velkého počtu divokých zvířat, včetně goril, slonů, antilop a mnoha dalších. Můžete se také vydat na výlety do okolních lesů, prozkoumat jedinečné ekosystémy a potkat se s místními průvodci, kteří vám budou povídat mnoho zajímavých příběhů a zajímavostí o této oblasti.

Ubytování v Kongo Batéké Plateau National Park je nejen skvělou příležitostí pro dovolenou v divočině, ale také přispívá k ochraně tohoto přírodního bohatství. Zvolením možnosti ubytování podporíte ekonomický rozvoj místních komunit a pomůžete ve snaze chránit ohrožené druhy a jejich přirozená prostředí.

Pokud tedy plánujete dovolenou plnou dobrodružství a přírodních krás, pak je Kongo Batéké Plateau National Park ideálním místem pro vás. Zde si můžete zarezervovat své ubytování a zažít jedinečný zážitek v tomto kouzelném prostředí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky