Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Omiš

Počasí Chorvatsko Omiš


Chorvatsko je tradičně jedním z nejrizikovějších turistických destinací, co se týče počasí. Nicméně, pokud se zaměříme na konkrétní místo, jako je Omiš, situace může být lepší.

Omiš se nachází na jihu Chorvatska, na pobřeží Jaderského moře. Je to malebné městečko, které spojuje moře s řekou Cetinou a přírodou zalesněného pohoří Biokovo. Omiš na vás čeká s krásnými plážemi, průzračnou vodou a aktivitami, jako jsou vodní sporty a horolezectví.

Meteorologové informují, že počasí v Omiš se může změnit velmi rychle, proto nezbytně sledujte předpověď počasí. Obecně se dá říci, že léto v Omiš je teplé a suché. Průměrná teplota je v průměru 30 °C, ale teploty mnohdy dosahují i 35 °C. Západní vítr, který obvykle fouká v oblasti, zajišťuje určitou ochranu před horkými letními dny.

Když se podíváme na podrobnější předpověď, během letních měsíců můžeme očekávat jasnou oblohu a slunečné dny. V druhé polovině srpna se může teplota značně snížit, a to na asi 25 °C. V zimě jsou teploty běžně kolem 10 °C a do Unie je časté deštivé počasí.

Za pozornost stojí také bouřky, které někdy v Omiš propuknou v létě. Ty je obvykle doprovázejí silné větry, kroupy a prudké srážky. Tyto bouřky mohou být velmi nebezpečné, a také narušují program mnoha letních turistických aktivit.

Kromě bouřek a snad zasáhne Omiš nějaký zvláštní meteorologický jev, je toto místo skvělou volbou pro dovolenou. Čisté moře, bílé pláže a bohatý kulturní program poskytují dostatečnou zábavu a relaxaci. Užijte si krásu Chorvatska v Omiši a nezapomeňte dodržovat bezpečnostní pokyny, zejména v případě bourlivého počasí.


Ubytování Chorvatsko Omiš


Chorvatsko je v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací. Mezi mnoha krásnými místy na jeho území se nachází i město Omiš, které leží na pobřeží Jaderského moře, mezi Splitem a Makarskou. Omiš je město s bohatou historií, krásnými plážemi a mnoha aktivitami pro turisty. Pokud se chystáte navštívit tento kout Chorvatska, je třeba se také zamyslet nad ubytováním.

V Omiši je mnoho možností, jak se ubytovat. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, soukromými pokoji nebo kempováním. Některé hotely se nacházejí přímo na pláži, takže můžete každý den začít s výhledem na moře a osvěžujícím koupáním. Většina hotelů nabízí zahrady nebo bazény, které jsou ideálním místem pro odpočinek po celodenním poznávání města.

Apartmány jsou velmi oblíbenou volbou mezi turisty, kteří hledají větší soukromí a nezávislost. Apartmány jsou obvykle dobře vybavené a mají kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Většinou se nacházejí v klidných oblastech města a mají krásný výhled na moře nebo do okolí.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete se ubytovat v soukromých pokojích. Ty se nacházejí v domácnostech místních obyvatel a často mají výhled na moře. Tyto pokoje jsou obvykle menší, ale pořád pohodlné a dobře vybavené. Hostitelé vám mohou nabídnout i snídani a tipy na zajímavá místa v okolí.

Poslední možností je kempování. V Omiši a okolí jsou některé kempy, které nabízejí ubytování v chatkách, karavanech nebo stanování na vlastním stanu. Tato možnost je skvělá pro milovníky přírody, kteří rádi tráví čas aktivně.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Omiše, máte na výběr z různých možností ubytování. Mějte ale na paměti, že Omiš je velmi oblíbené místo, takže si ubytování zarezervujte včas, abyste si zajistili to pravé místo na vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Omiš


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska, konkrétně města Omiš:

1. Jak se dostanu do Omiše?
- Omiš se nachází v jižní části Chorvatska, asi 25 km jižně od Splitu. Nejbližší letiště je Split Airport, kam létají mezinárodní lety. Poté můžete využít dopravu po souši (taxi, autobus) nebo trajektovou dopravu (např. ze Splitu nebo Makarské).

2. Kde se dá ubytovat v Omiši?
- Omiš nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Omiši?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Omiši patří historické centrum s pevností Mirabella a Starým městem, pláže, vodní sporty, rafting na řece Cetině, cyklistické a pěší trasy v okolí, místní festivaly a kulturní události.

4. Kde mohu ochutnat místní kuchyni v Omiši?
- V Omiši najdete mnoho restaurací a konob (tradiční chorvatské hospůdky), které nabízejí tradiční chorvatské pokrmy, jako je grilované maso, čerstvé ryby a mořské plody, sýry a další speciality.

5. Jak se pohybovat po Omiši?
- Omiš je městečko, které lze snadno prozkoumat pěšky. Pro delší výlety můžete využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo lodě. Také je možné si pronajmout auto, pokud si přejete cestovat na větší vzdálenosti.

6. Má Omiš pláže?
- Ano, Omiš má několik pláží, které nabízejí písek, oblázky nebo skály. Některé z nich jsou ve městě samotném, zatímco jiné jsou v blízkém okolí. Pláže jsou často vybaveny lehátky a slunečníky.

7. Můžu si v Omiši zaplavat v moři?
- Ano, moře u Omiše je čisté a vhodné pro koupání. Místní pláže jsou dobře udržované a voda je většinou teplá a příjemná.

8. Jaké aktivity mohu v Omiši podniknout?
- Kromě koupání a opalování na plážích nabízí Omiš také různé aktivity pro dovolenou, jako je potápění, vodní sporty, jako je windsurfing a kajak, paragliding, rafting na řece Cetině a turistiku v okolních horách.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Omiš?
- Nejlepší čas na návštěvu Omiše je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemné a možnosti pro aktivity na pláži jsou nejlepší. V létě však bývá město více turisty obsazené.

10. Existují nějaké kulturní akce v Omiši?
- Ano, Omiš je známý pro své kulturní akce, zejména pro hudební festival "Omiški Festival Klapa" a folklórní festival "Omiški Festival Dalmatinskih Klapa". Tyto festivaly se konají každý rok v létě a přitahují návštěvníky z celého Chorvatska i zahraničí.


Letenka Chorvatsko Omiš


Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou nebyť příliš daleko od České republiky, Chorvatsko může být parádním tipem. A pokud byste měli pocit, že už jste mnohé tamní destinace navštívili, zkuste se tentokrát podívat do Omiše.

Omiš leží na jihu země, u ústí řeky Cetiny, a žije v něm téměř 15 tisíc obyvatel. Město se rozprostírá mezi hory a moře, a víte, co se z toho vyklube? Čarovný výhled.

Jak se tam dostat nejjednodušeji? Můžete zvolit letenku z Prahy do Splitu nebo Zadaru a po příletu si půjčit auto či využít veřejnou dopravu. My se tentokrát ale podíváme blíže na letenky z Prahy do Splitu.

Ceny letenek se z Kantového letiště liší v závislosti na termínu odletu, avšak při brouzdání po internetu jsme narazili na cenu kolem 3 tisíc korun pro zpáteční letenku v červenci. Důležité také je, že letiště v Splitu je spojeno s autobusovou a vlakovou dopravou, což Vám zajistí pohodlí a zároveň flexibilitu.

A jaké atrakce můžete v Omiši očekávat? Nejdříve musíme zmínit nerušené pláže, kde se budete moci bez obav odpočinout a vychutnat si sluníčko a moře. V blízkosti Omiše se nachází také Cetina Canyon, kde si zase můžete vyzkoušet adrenalinové sporty, jako je např. rafting.

Středověké město plné historie Vás jistě zaujme svými památkami - hradem Mirabel, tvrz Fortica a kostelem Sv. Petra. Nezůstane Vám ani tajemný Muzej omiške dide, který zachycuje život a zvyky z 19. století. A pokud patříte mezi milovníky dobroty, nezapomeňte na ochutnávku tradičních chorvatských pokrmů v jedné z mnoha malebných restaurací v centru.

Nabízí se řada možností, jak můžete svůj pobyt v Omiši využít. Můžete si užít návštěvu krásné městské pláže, vystoupat si na historický hrad, užít si nevšední pohled z lodě nebo oddávat se odpočinku a relaxaci. Oblast Omiše plná zeleně, zlatých písků a čistých vod se stane pro Vás těžko opustitelnou dovolenkovou destinací.

Zkrátka, letenka do Omiše Vám otevře dveře k pobytu, kde není nuda na pořadu dne. Chcete-li vyrazit do Chorvatska a zároveň si užít relaxaci v malebném městečku v sousedství přírody a historických památek, Omiš je pro Vás tím správným tipem.


Dovolená Chorvatsko Omiš


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou a mezi turisty z celého světa neustále získává na popularitě. Jedním z jejích skvostů je malé město Omiš, které leží na úpatí hor Dinara a je obklopené azurovým Jaderským mořem.

Při plánování dovolené v Omiši není nemožné najít vhodné ubytování, ať už preferujete luxusní hotel s výhledem na moře, nebo levnější variantu jako apartmány nebo penziony. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh ubytování, budete mít vždy blízko k nádherným plážím a turistickým atrakcím.

Jednou z největších atrakcí v Omiši je jeho středověká pevnost Fortica, která nabízí úžasné výhledy na celé město a okolní krajinu. Pro milovníky dobrodružství je možné se vydat na pěší túru nebo si zapůjčit kajak a prozkoumat okolní soutěsky a jeskyně. Omiš je také úžasným místem pro vodní sporty jako windsurfing, potápění nebo plavání.

Navštívit místní trh je další zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Na trhu najdete širokou škálu čerstvých mořských plodů, ovoce, zeleniny a místních specialit. Místní kuchyně je charakteristická svými vynikajícími pokrmy z ryb a mořských plodů.

Pro romantiky je ideální procházka po malebné promenádě kolem pobřeží, kde si můžete vychutnat nádherné západy slunce nad mořem. V večerních hodinách se město promění v živé místo, kde se konají různé hudební festivaly, koncerty a další kulturní akce.

Omiš je také výborným výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete navštívit starobylé historické město Split a jeho slavnou Diokleciánovu paláci, nebo se vydat do přírodního parku Biokovo, který nabízí nádherné výhledy na Jaderské moře.

Výlet do Omiše v Chorvatsku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci krásné pláže, aktivit pro dobrodruhy i milovníky přírody a zároveň možnost poznávat místní kulturu a tradice. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit dovolenou týden nebo jen pár dní, Omiš vám nabídne skvělý zážitek a nezapomenutelné vzpomínky.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky