Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)

Letenka Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, nebo také The Lost City, je historický komplex starověkých stavby, který se nachází v srdci kolumbijské Sierra Nevada de Santa Marta. Tento komplex je starý tisíce let, a kromě Královského města Machu Picchu v Peru se jedná o nejdůležitější archeologickou lokalitu v jihoamerické Kolumbii.

La Ciudad Perdida byla objevena v roce 1976 skupinou místních rolníků a od té doby byla několikrát navštívena archeology a turisty z celého světa. Přejít se k této ztracené civilizaci však vyžaduje náročnou 5denní pěší túru v divoké krajině, která zahrnuje překonávání řek, strmých kopců a klesání do údolí.

Přesto je tato cesta pro turisty stále velmi populární a stále více a více cestovatelů se rozhoduje navštívit tento historický komplex. Pokud se tedy chystáte na cestu do Kolumbie, návštěva La Ciudad Perdida by měla být na vašem seznamu. Abyste se tam dostali, je třeba zakoupit letenku do Santa Marta, což je poslední město, kde je možné se připravit na cestu k lokaci.

Při návštěvě La Ciudad Perdida si budete moci prohlédnout neuvěřitelné kamenné terasy a zříceniny božstev, které byly postaveny již před tisíci let. Všude se vám nabídne neuvěřitelný výhled na přilehlá údolí a horizont.

Tuto cestu bychom doporučili pro každého, kdo je dobrodružnější typ, a rád vidí historické a archeologické památky. Připravte se na náročný přechod, ale také na úžasný zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


1. Co je La Ciudad Perdida?
La Ciudad Perdida, což znamená "Ztracené město", je archeologická lokalita v Kolumbii. Je to bývalé město Tairona, původního indiánského kmene, které bylo opuštěno před více než 500 lety.

2. Jak se dostanu do La Ciudad Perdida?
K dosažení La Ciudad Perdida je nezbytné absolvování pěšího trekkingu. Existuje několik turistických agentur a průvodců, které nabízejí tuto cestu s různými délkami a obtížnostmi.

3. Jaká je délka treku do La Ciudad Perdida?
Standardní trek do La Ciudad Perdida trvá obvykle 4 až 6 dní. Celková vzdálenost může být mezi 40 a 50 kilometry, včetně různých terénních podmínek a strmých výstupů.

4. Jak je obtížný trek do La Ciudad Perdida?
Trek do La Ciudad Perdida je považován za středně náročný a vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Cesta zahrnuje strmé stoupání, přechody řek a intenzivní pěší chůzi v tropickém podnebí. Je důležité být vybaven vhodně a připravit se na tuto výzvu.

5. Můžu se do La Ciudad Perdida dostat na vlastní pěst?
Ne, aby se dostali do La Ciudad Perdida, je nutné mít povolení a průvodce. Existuje regulační systém, který zaručuje ochranu tohoto dědictví a turistů.

6. Jaké jsou místní klimatické podmínky?
La Ciudad Perdida se nachází v horách těsně pod rovníkem, což znamená, že zde panují tropické podnebí s vysokou vlhkostí a teplotami kolem 30 °C během dne a okolo 20 °C v noci. Je nejlepší navštívit místo v období sucha, aby se minimalizovaly deště a vyhnuly se povodním.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu La Ciudad Perdida?
Nejlepší čas na návštěvu La Ciudad Perdida je obvykle od ledna do března a od června do října, kdy je nižší pravděpodobnost dešťů a povodní. Vstup je omezen během dubnových svátků týkajících se původních obyvatel kmene Tairona.

8. Mohu se ubytovat v blízkosti La Ciudad Perdida?
V okolí La Ciudad Perdida jsou k dispozici některé kempy a jednoduché ubytovací zařízení pro turisty. Většina lidí však volí zážitek bez pobytu v hotelu a přespávají ve stanu během trekkingu.

9. Jaké další atrakce jsou v okolí La Ciudad Perdida?
Okolí La Ciudad Perdida nabízí úžasné přírodní krásy, jako je řeka Buritaca, indiánské vesnice a nedaleký národní park Tayrona. Tato místa stojí za to navštívit a rozšířit si zážitek z cesty do La Ciudad Perdida.

10. Jaká je historie La Ciudad Perdida?
La Ciudad Perdida bylo jedno z nejdůležitějších center původního kmene Tairona, který tu žil před příchodem španělských dobyvatelů. Poté, co španělští kolonizátoři objevili tuto lokalitu, byla opuštěna a zapomenuta po mnoho let, až do jejího znovuobjevení v roce 1972. Od té doby se stala jednou z nejznámějších archeologických lokalit v Kolumbii.


Ubytování Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, also known as The Lost City, is an ancient archaeological site located in the Sierra Nevada mountains of Colombia. It was built by the Tayrona indigenous people over 1,000 years ago and was only rediscovered in the 20th century.

Today, the site is a popular tourist attraction and there are several options for accommodation for visitors. The most common way to reach La Ciudad Perdida is through a multi-day trek that involves camping in the jungle. Most tour companies that offer the trek provide tents and sleeping bags for their customers, but it is recommended to bring your own sleeping bag liner for added comfort.

The camping experience at La Ciudad Perdida is quite rustic, with basic toilet and shower facilities provided at each campsite. There are no luxury amenities, but the breathtaking views and cultural significance of the site more than make up for the lack of creature comforts.

For those who are not keen on camping, there are also a few ecotourism lodges located in the nearby area. These lodges offer more comfort than camping, with private rooms, flushing toilets, and hot showers. Guests at these lodges can also enjoy other amenities, such as a swimming pool, restaurant, and bar.

Regardless of which option you choose, a visit to La Ciudad Perdida is an unforgettable experience that offers a glimpse into Colombia's rich history and cultural heritage. Just be sure to pack for the climate, as the Sierra Nevada mountains can get quite humid and rainy at times.


Dovolená Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida: Tajemství kolumbijského ráje

Nedotčená příroda, vzrušující historie a tajemství minulosti. To všechno nabízí jedna z nejzajímavějších dovolených v Kolumbii - návštěva La Ciudad Perdida, známé také jako Ztracené město.

La Ciudad Perdida je starobylé město, které se nachází hluboko v kolumbijské džungli. Bylo objeveno až v roce 1972, kdy bylo považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Jižní Americe. Místní indiáni, kteří zde stále žijí, ho nazývají Teyuna a pro ně má místní spirituální význam.

Tato dobrodružná expedice začíná v městě Santa Marta, odkud se vydáte na čtyřdenní trek přes deštný prales Sierra Nevada de Santa Marta. Na cestě budete procházet nádhernou přírodou, řekami a vodopády. Překonáte strmé kopce a vychutnáte si ohromující výhledy na okolní krajinu. Není to však pro slabší nátury, protože cesta je náročná a vyžaduje fyzickou připravenost.

Po příchodu do La Ciudad Perdida budete ohromeni jeho krásou a historií. Je to nejen archeologický skvost, ale také svaté místo místních indiánských kmenů. Můžete si prohlédnout zbytky kamenných teras a dalších staveb, které dokládají pokročilou civilizaci, která zde kdysi existovala. Vrcholy Sierra Nevada jsou obklopeny mlhou, což vytváří tajemnou atmosféru, která vás vtáhne do minulosti.

Kromě historie a kultury je zde také možnost setkání se místními indiánskými kmeny. Budete mít příležitost vidět jejich tradiční životní styl, naučit se o jejich zvycích a tradicích a ochutnat jejich tradiční jídlo. Indiáni jsou také výborní průvodci, kteří vám poví mnoho příběhů o místě, jehož tajemství se rozvíjejí až dosud.

Jednou z největších výhod návštěvy La Ciudad Perdida je to, že jde o nekomerční a neztíženou destinaci. Zatímco slavnější archeologická naleziště, jako je Machu Picchu v Peru, jsou plné turistů, tady se můžete těšit na pocit unikátnosti a autentičnosti. K dispozici jsou pouze omezené počty povolených turistů a tak je zaručeno, že během vaší návštěvy se nebudete muset potýkat s davem turistů.

Pokud hledáte dobrodružství, tajemnou historii a přírodní krásy, La Ciudad Perdida je pro vás tím správným místem. Nechte se unést do minulosti a ponořte se do tuhých pralesů Kolumbie. La Ciudad Perdida vám přinese nezapomenutelné zážitky a zanechá ve vás hluboký dojem na celý život.


Počasí Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Málokterá země na světě může nabídnout tak rozmanité a fascinující počasí jako Kolumbie. V této jihoamerické zemi je možné zažít všechny čtyři roční období během jediného dne. A jedním z nejzajímavějších a nejpřekvapivějších míst, kde se to projevuje, je La Ciudad Perdida, též známé jako Ztracené město.

La Ciudad Perdida je starověké město ukryté v kolumbijském pralese Sierra Nevada de Santa Marta. Je to jedno z nejznámějších archeologických nalezišť v Jižní Americe a je považováno za stejně důležité jako Machu Picchu v Peru. Prozkoumávání této ztracené civilizace, která se datuje až do 9. století, je velmi populární mezi turisty.

Avšak samotná cesta k Ciudad Perdida není pro slabé povahy. Tří až čtyřdenní trek přes hustou džungli je plný náročných stoupání a klesání, brodění se přes řeky a překonávání skalních útesů. Ale to není jediná výzva, kterou musíte překonat. Počasí v této oblasti je extrémní a nevyzpytatelné.

Roční období v Sierra Nevadě de Santa Marta se může dramaticky měnit v závislosti na nadmořské výšce. Na nižších nadmořských výškách je klima nejstabilnější, s teplými dny a mírnějšími nocemi. Avšak jak stoupáte do vyšších nadmořských výšek, teploty klesají a počasí se stává nevypočitatelným.

Deštivé sezóny jsou v Sierra Nevadě de Santa Marta obvykle v dubnu a květnu a od října do listopadu. Během těchto období můžete očekávat vydatné deště a oblačné nebe. To může způsobit problémy s trekingem, protože cesty se stávají kluzkými a nebezpečnými. Některé stezky dokonce mohou být zaplavené, což znesnadňuje přístup.

Na druhou stranu v období sucha, které trvá od prosince do března a od července do srpna, je počasí stabilnější. Dny jsou slunečné a teplé, ideální pro náročnější fyzickou aktivitu. Nicméně, i když to může být vhodné pro trekking, je důležité se chránit dostatečným hydratačním pitným režimem a ochranou proti slunci, protože sluneční paprsky jsou v této oblasti silné.

Je také důležité si uvědomit, že v Sierra Nevadě de Santa Marta mohou teploty rychle klesat ve vyšších nadmořských výškách. V noci se teploty mohou pohybovat kolem 10 °C a dokonce spadnout i níže. Na vrcholcích hor může být i mrazivě chladno, zejména v ranních hodinách. Proto je nutné se vhodně oblékat a připravit si oblečení na různé klimatické podmínky.

La Ciudad Perdida je tedy nejen archeologickým zázrakem, ale také přírodními zázrakem počasí. Pokud se vydáte na trek za tímto tajemným městem, připravte se na všechny možné klimatické podmínky. Buďte připraveni na horko, déšť, chlad a slunce a nechte se unést do této magické kolumbijské džungle.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky