Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mauricius Curepipe

Počasí Mauricius Curepipe


Mauricius je krásný ostrov v Indickém oceánu s tropickým podnebím. Mezi nejznámější místa na Mauriciu patří hlavní město Port Louis, pláže v Grand Baie a Trou aux Biches a také horské město Curepipe. V tomto článku se zaměříme na počasí v Curepipe.

Curepipe je malá vesnice, která se nachází ve vnitrozemí ostrova Mauricius. Město se pyšní svým příjemným podnebím a překrásnou přírodou. Curepipe se nachází ve vyšší nadmořské výšce, což je důvodem pro častější výskyt chladnějších teplot v porovnání s ostatními oblastmi Mauricia. Průměrná roční teplota v Curepipe se pohybuje od 15°C do 25°C.

Curepipe zažívá teplé a vlhké léto, které trvá od prosince do března. Teploty mohou v této době dosáhnout až 30°C a vlhkost vzduchu je velmi vysoká. Minimální teploty se pohybují kolem 20°C. Deštivé období začíná v listopadu a trvá až do dubna. V Curepipe prší nejčastěji odpoledne a večer. Během deště mohou silnice být kluzké, proto je důležité být opatrný při cestování.

Období od května do října je na Mauriciu sušší a chladnější. Teploty v Curepipe klesají na 15°C a minimální teploty mohou být až 10°C. V těchto měsících je vhodné si vzít s sebou teplejší oblečení, zejména večer a v noci.

Curepipe je známé také svou mlhou, která se často vyskytuje v horských oblastech. Mlha vytváří tajemnou atmosféru a zdůrazňuje krásu krajiny. Místní lidé nazývají Curepipe "město mlhy" a je to jeden z důvodů, proč je toto místo turisticky atraktivní.

V Curepipe najdete také mnoho zahrad a parků, které jsou vytvořeny tak, aby lépe odolávaly chladnějším teplotám. Turisté si mohou vychutnat procházky okouzlujícími uličkami obklopenými pestrobarevnými květinami a zelení.

Celkově lze říci, že počasí v Curepipe je příjemné a ideální pro ty, kteří preferují mírnější teploty. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, doporučuje se přinést si s sebou lehké oblečení a deštník, protože počasí se může rychle změnit. Nezapomeňte také na fotoaparát, abyste zachytili krásné výhledy na toto horské město.


Ubytování Mauricius Curepipe


Mauricius je rájem pro ty, kteří hledají únik od všedního života. Tento ostrov nabízí dechberoucí scenérie plné palmových stromů, křišťálově čisté pláže a luxusní ubytování. Pokud hledáte klidnější a méně turistickou část ostrova, rozhodně byste měli zavítat do města Curepipe, kde si můžete užít přírodovědné muzeum, botanickou zahradu nebo zaplavat v jednom z mnoha jezer.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr ze široké škály možností, od menších penzionů až po luxusní hotely. Jedním z těch nejpříjemnějších ubytování v Curepipe je určitě La Maison de la Plaine, což je krásný koloniální dům s venkovním bazénem a umístěním přímo u fotbalového hřiště. V tomto ubytování máte k dispozici soukromé pokoje s vlastní koupelnou a balkonem, přičemž některé z nich nabízejí úchvatný výhled na kopcovitou krajinu Mauritiusu.

Dalším luxusním ubytováním v této oblasti je Villa Anakao, která se nachází kousek od města Curepipe a nabízí dokonalý únik před rušným světem. Tato luxusní vila je vybavena moderním zařízením, privátní pláží, bazénem a dokonale upravenou zahradou. Pokojový servis a snídaně jsou zahrnuty v ceně, takže se můžete soustředit pouze na relaxaci a užít si svůj pobyt na Mauriciu naplno.

Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní villa nebo spíše menší penzion, Curepipe nabízí řadu možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Stačí si jen vybrat a užít si kouzlo tohoto krásného ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauricius Curepipe


1. Jak se dostat z Mauricia do Curepipe?
Odpověď: Nejbližším letištěm je Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport, které je vzdálené asi 45 km od Curepipe. Můžete se dostat do Curepipe taxíkem, pronajatým vozem nebo veřejnou dopravou.

2. Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v Curepipe?
Odpověď: V Curepipe je několik skvělých možností ubytování, včetně Hotel des 2 Mondes, Horizon View Villa a Auberge Miko. Doporučuji si předem zarezervovat ubytování, zejména v hlavní turistické sezóně.

3. Co se dá v Curepipe dělat a vidět?
Odpověď: V Curepipe si můžete prohlédnout několik zajímavostí, včetně kamenné sochy Boženy Němcové, nabízející úžasný výhled na okolní krajinu. Navštivte také Botanickou zahradu Curepipe, kde můžete procházet krásně upravenými zahradami.

4. Kde se dá v Curepipe dobře najíst?
Odpověď: V Curepipe najdete několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční mauricijskou kuchyni i mezinárodní speciality. Doporučuji vyzkoušet restaurace jako La Clef des Maries, Le Bougainvillea nebo Restaurant Chez Patrick.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Curepipe?
Odpověď: V okolí Curepipe je spousta zajímavých aktivit. Můžete se vydat na výlet do nedalekého národního parku Black River Gorges, navštívit slavné pláže a laguny v blízkém okolí nebo absolvovat potápěčský výlet do korálových útesů.

6. Jaké jsou doporučované místní obchody a trhy v Curepipe?
Odpověď: Ve městě Curepipe najdete řadu obchodů a trhů, kde si můžete koupit místní suvenýry, umění, oděvy a další produkty. Doporučuji navštívit trh Trou aux Cerfs Market, kde najdete široký výběr místních produktů a suvenýrů.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Curepipe?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Curepipe je v období května až listopadu, kdy je počasí teplejší a suché. Většinou se dá očekávat slunečné počasí a nižší vlhkost vzduchu, což je ideální pro prohlídky a turistické aktivity.


Letenka Mauricius Curepipe


Mauricius, známý svou exotickou krásou a bohatou kulturou, je jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa. A jedno z míst, které stojí za to navštívit na tomto malebném ostrově, je město Curepipe.

Letenka do města Curepipe na Mauriciu je skvělou volbou pro ty, kteří touží po unikátním a rozmanitém zážitku. Curepipe, ležící na jihozápadním pobřeží ostrova, je druhým největším městem na Mauriciu a nabízí nádherné přírodní scenérie, fascinující historii a mnoho místních atrakcí.

Po příletu na Mauricius a cestě do města Curepipe si nenechte ujít procházku po krásném Zemi de France. Tento rozlehlý park je pokrytý zelení a poskytuje návštěvníkům úžasné výhledy na okolní vrcholky a údolí. Můžete tu relaxovat na trávě, procházet se po stezkách nebo navštívit botanickou zahradu s bohatou paletou květin, která Mauricius oplývá.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je místní trh ve městě Curepipe. Trh nabízí mnoho místních specialit a produktů, včetně čerstvého ovoce, zeleniny, koření a místních řemeslných výrobků. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a ochutnat autentické mauricijské pokrmy.

Historicky můžete navštívit koloniální budovu jménem Maison Eureka. Tato nádherná stavba z 19. století sloužila jako dům plantážníka a nabízí fascinující exkurzi do minulosti Mauricia. Můžete si prohlédnout staré místnosti s historickým nábytkem a artefakty, a také si vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu.

A pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete se vydat na výlet do nedalekého Národního parku Black River Gorges. Tento park je domovem pro unikátní druhy rostlin a zvířat, včetně endemických opic Mauricia a ohroženého papouška Alexandrinského. Můžete si tu užít krásné pěší túry mezi hustými lesy, vodopády a malebnými roklími.

Na letenku do města Curepipe na Mauriciu si nezapomeňte vzít plavky, protože oceán je nedaleko. Můžete se vydat na krásné pláže, které jsou známé svou bílou jemnou pískovou pláží a azurovými vodami. Relaxovat na pláži, procházet se po pobřeží nebo si užít šnorchlování v korálovém útesu jsou jen některé z možností, jak strávit den na pláži.

Pokud tedy hledáte exotickou dovolenou plnou krásy a dobrodružství, letenka do města Curepipe na Mauricius je pro vás tou správnou volbou. Toto malebné město nabízí rozmanité atrakce, fascinující historii a úžasnou přírodu, které můžete prozkoumat a vychutnat si na vlastní kůži.


Dovolená Mauricius Curepipe


Pokud hledáte exotickou a luxusní destinaci pro svou příští dovolenou, pak byste se měli zaměřit na Mauricius a konkrétně na město Curepipe. Tato malebná obec se nachází ve vnitrozemí ostrova a nabízí krásnou přírodu, bohatou historii a unikátní kulturu.

Mauricius je známý jako ráj na zemi a přívlastek se nijak neliší, když se jedná o Curepipe. Místo je omamně krásné a okouzlující s malebnými uličkami, zelenými parky a impozantními koloniálními stavbami. Jednou z nejznámějších atrakcí tohoto místa je Alexandra Falls, která se nachází v nedaleké oblasti. Tato kaskáda je ohromující a vytváří nádherný výhled na okolní krajinu.

Další zajímavou lokalitou v Curepipe je náměstí Queen Victoria, které kdysi sloužilo jako parkoviště pro vozovky tažené koni. Dnes je to místo, kde se obyvatelé i turisté scházejí na procházce a odpočinku. Několik památníků a soch dodává náměstí zajímavost a historický význam.

Curepipe je také známý svým příjemným podnebím a teplotami, které se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia po celý rok. Toto ideální podnebí činí z Curepipe zranitelnou destinaci pro ty, kteří chtějí uniknout zimnímu počasí a relaxovat na slunných plážích. Na ostrově Mauricius lze spatřit mnoho luxusních letovisek a hotelů, které nabízejí širokou škálu ubytování a služeb.

Kromě toho, že si můžete vychutnat slunce a písek na pláži, je v Curepipe také mnoho aktivit a atrakcí, které vám pomohou poznat a prozkoumat místní kulturu. Můžete si například prohlédnout Muzeum přírodní historie, které nabízí informace o místní fauně a flóře. Další zajímavou možností je návštěva trhu Curepipe, kde můžete nakoupit tradiční mauricijské suvenýry a ochutnat místní speciality.

Curepipe je také výchozím bodem pro návštěvu některých z nejkrásnějších pláží na ostrově Mauricius. Pláže jako Le Morne, Flic en Flac a Tamarin jsou snadno dostupné z Curepipe a nabízejí krásný písek, tyrkysovou vodu a možnost provozování vodních sportů.

Pokud hledáte exotickou dovolenou s luxusem, kulturou a krásnou přírodou, pak je Curepipe na Mauriciu tou správnou volbou. Toto malebné město vás ohromí svou krásou a nabízí spoustu aktivit a atrakcí pro vás a vaši rodinu. Určitě si zaslouží místo na vašem seznamu cestovních destinací.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky