Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Mrtvé moře

Dovolená Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je jednou z nejvíce fascinujících zemí na Blízkém východě a je domovem mnoha kulturních a historických památek. Avšak, turisti se v Jordánsku také těší slunečnímu horku, křišťálově čistým vodám Rudého moře a zejména Mrtvému moři. Tato oblast je preferovaná cestovateli z celého světa, kteří touží po relaxaci a úniku od každodenního shonu.

Mrtvé moře je jedním z nejznámějších přírodních lázní na světě. Leží ve velké propadlině v Jordánské údolí a je nejhlubší pohřbenou oblastí na planetě. Mrtvé moře je známé svým vysokým obsahem soli a minerálů a je považované za největší zdroj hořčíku na světě. Vody Mrtvého moře jsou tak slané, že se v nich téměř nedá plavat.

Toto jedinečné jezero se stalo oblíbeným místem pro ty, kteří trpí ekzémy, revmatickými problémy a dokonce i astmatem. Mezi jinými výhodami, které nabízí Mrtvé moře, jsou také terapeutické a kosmetické vlastnosti, které zlepšují zdraví a krásu pokožky. Solné sedimenty, které se hromadí v okolí jezera, jsou výborným exfoliátorů. Navíc, vody Mrtvého moře jsou velmi účinným prostředkem proti akné, lupénce, psoriáze a dalším kožním problémům.

Pokud chcete navštívit Mrtvé moře, nabízí se vám nespočet možností. V okolí jezera jsou mnohé lázně, které nabízejí různé druhy procedur a služeb, aby si turisté mohli návštěvu Mrtvého moře užít co nejvíce. Mezi nejoblíbenější patří koupání, slunění, oddychové masáže a terapie bahem. Většina lázní má také restaurace s lokálními specialitami a bary s osvěžujícími nápoji.

Navštívit Mrtvé moře v Jordánsku je zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Zdejší dokonalý klimatický podmínky a stejně tak výjimečné způsoby využití solankových jezírek a úžasných bahenních mask je pro návštěvníky nejlepší příležitost pro regeneraci zdraví, relaxaci a vyzkoušení nových způsobů luxusní péče o tělo. A když už zde budete, nezapomeňte navštívit také jordánské království, které se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou Jerash, Petra atd.


Ubytování Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí na Blízkém východě a nabízí mnoho lákadel pro milovníky cestování. Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, jedno z nejoblíbenějších míst, které byste neměli vynechat je Mrtvé moře. Toto jezero se nachází v nejnižším bodě na Zemi a je proslulé díky vysokému obsahu soli a minerálů, které jsou prospěšné pro pokožku a dýchací ústrojí.

Jestliže plánujete pobyt u Mrtvého moře, nabízí se vám řada možností ubytování v okolí. Pokud si chcete dopřát luxusní pobyt, můžete vybírat z několika luxusních resortů, které nabízejí kvalitní služby a moderní vybavení. Mezi nejoblíbenější patří například Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea a Mövenpick Resort & Spa Dead Sea.

Pro ty, kteří hledají levnější variantu, nabízí se několik menších hotelů a penzionů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi a páry. Tyto hotely mají zpravidla menší bazény a wellness centra, avšak nabízejí vše potřebné pro pohodlný pobyt. Výhodou je nízká cena a možnost ubytování přímo u pláže.

Další možností je pobyt v apartmánech a nezávislých domech. Tyto budovy jsou vhodné pro větší skupiny lidí, kteří hledají více prostoru a soukromí. Tyto apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyní, což je ideální řešení pro ty, kteří chtějí vařit vlastní jídlo a ušetřit tak na nákladech za stravování v restauracích.

Bez ohledu na to, pro kterou možnost se rozhodnete, pobyt u Mrtvého moře v Jordánsku vám přinese velké množství zážitků a unikátních zážitků. Navštivte tuto krásnou oblast a prožijte nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších míst na světě.


Počasí Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je zemí, která se nachází na Blízkém východě a je známá svými krásnými památkami a historickými místy. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v této zemi je Mrtvé moře, které je zároveň nejnižším bodem na Zemi. Nejenže se jedná o turisticky atraktivní místo, ale Mrtvé moře má také specifické počasí, které stojí za povšimnutí.

Mrtvé moře se nachází ve velmi specifickém poloze mezi Izraelem, Jordánskem a Západním břehem. Tato oblast je známá svým horkým a suchým podnebím, což je dáno jeho polohou v pouštní oblasti. Průměrné teploty se pohybují mezi 20–35 °C a během horkých letních měsíců mohou dosahovat až 40 °C. V zimě se teploty snižují na příjemných 10–20 °C.

Co je však nejzajímavější, je specifický fenomén, který ovlivňuje Mrtvé moře - jeho extrémně nízká nadmořská výška. Moře se nachází 429 metrů pod úrovní moře, což je důvodem, proč tato oblast má jedinečné klima. V důsledku toho je atmosférický tlak nižší než ve většině ostatních oblastí, což ovlivňuje teploty, vlhkost a srážky.

Díky svému poloze v poušti je vlhkost vzduchu v této oblasti obecně velmi nízká. V kombinaci s nízkým atmosférickým tlakem se srážky v Mrtvém moři vyskytují jen zřídka. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 50–100 mm, což je minimální množství ve srovnání se světovým průměrem srážek.

Další specifickou vlastností počasí Mrtvého moře jsou jeho silné větry. Díky nedostatku vegetace a otevřenému prostoru se vítr v této oblasti může stát velmi silným a bouřlivým. To v kombinaci s nízkým tlakem může způsobovat písečné bouře a snižování viditelnosti.

I přes extrémní podmínky je Mrtvé moře oblíbenou turistickou destinací. Jeho slané vody mají terapeutické vlastnosti, které lákají návštěvníky z celého světa. Mnoho lidí přichází sem, aby si užívalo solné lázně a léčebné bahno, které mají prospěšné účinky na pokožku a dýchací cesty.

Ve většině případů je počasí v tomto regionu velmi příjemné a slunečné. Slunce zde svítí téměř každý den v roce, což přitahuje zájemce o sluneční koupání. Turisté by však měli být opatrní, protože slunce může být velmi intenzivní a spálenina je častým výsledkem nepřiměřené expozice slunečnímu záření.

Celkově lze říci, že počasí Mrtvého moře je typické pro oblast Blízkého východu s horkým a suchým klimatem. Unikátní poloha Moře pod úrovní moře společně s nízkým atmosférickým tlakem ovlivňuje teploty a srážky. Nicméně, to neodradí turisty od návštěvy této fascinující destinace, která nabízí nejen jedinečné počasí, ale také zázračné léčivé účinky svého slaného a minerálního jezera.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mrtvé moře


1. Jak se dostanu z Jordánska na Mrtvé moře?
- Nejsnáze se dostanete autem z Ammánu, což trvá přibližně jednu hodinu. Je také možné se tam dostat autobusem nebo taxi.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Mrtvého moře v Jordánsku?
- Nejlepší doba pro návštěvu je na jaře (březen a duben) nebo na podzim (říjen a listopad), kdy jsou teploty příjemné a není tak horko.

3. Mohu plavat v Mrtvém moři?
- Ano, je možné v Mrtvém moři plavat. Díky vysokému obsahu soli ve vodě si budete moci lehce plovat bez potřeby se šlapání nohama.

4. Jaká je teplota vody v Mrtvém moři?
- Teplota vody v Mrtvém moři se pohybuje kolem 20-25 stupňů Celsia, ale může se v průběhu roku měnit.

5. Je možné se potopit v Mrtvém moři?
- Kvůli vysokému obsahu soli ve vodě je téměř nemožné se v Mrtvém moři potopit. Lidé často leží na hladině a relaxují.

6. Má Mrtvé moře léčivé účinky?
- Ano, Mrtvé moře je známé svými léčivými účinky. Obsahuje jedinečnou kombinaci minerálů, které jsou prospěšné pro léčbu kožních onemocnění, jako je ekzém nebo psoriáza.

7. Jak dlouho bych měl strávit u Mrtvého moře?
- Doporučuje se strávit na Mrtvém moři alespoň jedno odpoledne nebo dokonce několik dní, abyste si mohli vychutnat všechny benefity a relaxovat.

8. Je možné používat kosmetiku nebo opalovací krémy při koupání v Mrtvém moři?
- Doporučuje se nepoužívat žádnou kosmetiku nebo opalovací krémy při koupání v Mrtvém moři, protože mohou rušit přirozenou chemii vody.

9. Existují nějaké aktivity, které mohu dělat na Mrtvém moři v Jordánsku?
- Ano, na Mrtvém moři si můžete užít různé aktivity, jako je například aplikace bahna na tělo, masáže, nebo jízdu na plachetnici.

10. Musím se bát přílivu a odlivu při koupání v Mrtvém moři?
- Ne, Mrtvé moře nemá příliv a odliv, takže se nemusíte bát o změnu vodní hladiny během koupání.


Letenka Jordánsko Mrtvé moře


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou relaxace a přírodu, Jordánsko a jeho krásné Mrtvé moře je tu pro vás. Jordánsko je země posetá historickými památkami a krásnou přírodou. Nejspíše vás však nejvíce přitáhne jeho slavné Mrtvé moře, které je považováno za nejníže položený bod na Zemi.

Jak daleko je Jordánsko? Let na letiště Queen Alia International trvá asi 4-5 hodin z Evropy, nicméně tuto dobu si můžete zpříjemnit letenkou komfortní letecké společnosti a využít volného času k odpočinku nebo sledování filmů.

Po příletu do Jordánska vás čekají nádherné starověké ruiny, v nejznámější jsou jistě města Petra a Jerash, ale můžete se také vydat do pouště na safari nebo vyzkoušet tradiční beduínskou kuchyni. Jordánsko je absolutně bezpečná země a obyvatelé jsou vstřícní a ochotní ukázat vám kus své kultury.

Hlavní atrakcí Jordánska je samozřejmě Mrtvé moře, které patří k nejzajímavějším vodním zdrojům na světě. Je to také nejhlubší hypersalinní jezero na světě a jeho slanost je téměř desetkrát vyšší než v běžných mořích. Tato vysoká koncentrace soli způsobuje, že se ve vodě nedá plavat, ale pouze ležet a užívat si její léčivé účinky. Ostatně, již starověcí Římané věděli o tom, jaká je Mrtvé moře blahodárná a navštěvovali ho pravidelně.

Mrtvé moře je také krásné a oblíbené místo pro koupání a pobyt na pláži. Okolní krajinou jsou vodopády, pohoří a pouště, ideální pro pěší turistiku, horolezectví nebo jízdu na koni.

Zkrátka, pokud hledáte zajímavou dovolenou se spoustou krásných výhledů a zážitků, je Jordánsko s Mrtvým mořem tou správnou volbou pro vás. Stačí si zajistit letenku a pozvat své blízké na nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky