Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jamajka Rocklands Bird Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


1. Jak se dostat do Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?

Jamajka Rocklands Bird Sanctuary se nachází zhruba 10 kilometrů od Montega Bay na Jamajce. Nejjednodušší způsob, jak se sem dostat, je taxi nebo soukromý dopravní prostředek.

2. Jaké jsou vstupné poplatky?

Vstupné poplatky se mohou lišit, ale obvykle dosahují ceny kolem 20 USD za osobu. Děti mohou mít zvýhodněné ceny.

3. Jak dlouho trvá návštěva Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?

Návštěva trvá obvykle kolem jedné až dvou hodin. Můžete se však rozhodnout zůstat déle a vychutnat si přírodu a ptáky.

4. Jaké druhy ptáků mohu očekávat vidět v Jamajka Rocklands Bird Sanctuary?

Jamajka Rocklands Bird Sanctuary je domovem mnoha endemických druhů ptáků, včetně kolibrů, černých a žlutých kolibrů, kolibrů robins a dalších vzácných druhů.

5. Můžu přinést fotoaparát nebo kameru?

Ano, fotoaparát nebo kamera jsou vítány a můžete si s sebou přinést vybavení k focení nebo natáčení ptáků a krásné přírody.

6. Mohu se přiblížit k ptákům?

Ano, ve většině případů si můžete přiblížit k ptákům na dostatečnou vzdálenost, abyste je mohli pozorovat a fotografovat. Veškeré pokyny průvodce však musí být dodržovány.

7. Nabízí se zde exkurze s průvodcem?

Ano, Jamajka Rocklands Bird Sanctuary nabízí exkurze s průvodcem, kteří vám poskytnou informace o ptácích, přírodě a ochraně prostředí. Doporučuje se tuto možnost využít.

8. Je zde možnost stravování?

Ne, nenabízí se zde možnost stravování. Doporučuje se si vzít s sebou vodu a občerstvení, pokud budete cestovat na dlouhou dobu.

9. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu?

Nejlepší časy pro návštěvu jsou ráno nebo pozdě odpoledne, kdy jsou ptáci nejaktivnější a pravděpodobnost jejich pozorování je nejvyšší.

10. Existují nějaká omezení návštěvníkům?

Ano, je zde několik omezení, která musí návštěvníci dodržovat. Patří sem například zákaz krmení ptáků jídlem mimo omezené oblasti, zákaz dotýkání ptáků a respektování pokynů průvodce.


Počasí Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá pro své krásné pláže a tropické klima, ale turisté by měli také brát v úvahu počasí v kraji, kde se nacházejí.

Rocklands Bird Sanctuary se nachází v západní části ostrova, poblíž města Montego Bay. Zdejší počasí je velmi příznivé pro návštěvu a pozorování ptáků.

Podle klimatických záznamů, oblast Rocklands má mírnější podnebí než ostatní části ostrova. Teploty jsou v průměru kolem 26 stupňů Celsia během celého roku. Nejteplejší měsíce jsou červen a srpen s průměrnými teplotami okolo 29 stupňů Celsia, ale nedostatek vlhkosti udržuje počasí relativně příjemné.

Deště v oblasti Rocklands jsou rozloženy rovnoměrně po celý rok, ale většina srážek se vyskytuje během babího léta a podzimu. Průměrné množství srážek v oblasti Rocklands se pohybuje kolem 1000 mm za rok.

Fanoušci ptáků si mohou vychutnat pozorování ptáků v oblasti během celého roku. Nicméně, nejlepší období pro pozorování ptáků jsou zimní měsíce, kdy jsou ptáci v oblasti více aktivní.

Kvůli jejich krásnému podnebí a celkovému klimatu, je Rocklands Bird Sanctuary oblíbeným turistickým cílem pro návštěvníky, kteří chtějí zažít krásu a rozmanitost Jamajky. Zásadní je ale zkontrolovat a připravit se na přírodní podmínky, aby vaše cesta byla co možná nejvíce bezpečná.


Letenka Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svou úchvatnou přírodou a různorodou faunou a flórou. Mezi jedno z neobvyklých turistických atrakcí na této slunné karibské destinaci patří Rocklands Bird Sanctuary. Tato rezervace se nachází nedaleko hlavního města Kingston a nabízí unikátní zážitek z pozorování barevných místních ptáků ve volné přírodě.

Rocklands Bird Sanctuary bylo založeno pár desetiletí nazpět panem Léo Hezellem, Jamajčanem, který se zalíbil ptákům natolik, že si přestavěl svůj dům pro jejich potřeby. Dnes rezervace poskytuje domov téměř 15 různým druhům ptáků, mezi které patří kolibříci, perličky, pěvci a papoušci.

Když turisté vstoupí do Rocklands Bird Sanctuary, jsou vítání jemnými švibolícími písničkami ptáků, kteří se pohybují v okolí a přilétají na ruce návštěvníků. Je to jedinečná příležitost nejen sledovat tyto nádherné ptáky, ale také si je pohladit a udělat si s nimi selfie.

Rezervace je rozdělena do různých sekcí, kde jednotlivé druhy ptáků najdou svůj oblíbený koutek. Procházky po Rocklands Bird Sanctuary jsou možné pouze s průvodcem, který je odborníkem na tamní ptactvo a poskytuje bohaté informace o chování, životním prostředí a ochraně těchto druhů.

Jeden z nejvíce fascinujících okamžiků je, když jsou návštěvníci krmeni kolibříky. Ti vířivě létají kolem, sbírají nektar z krmítka připevněného na hrot jejich zobáku a náhle dolétnou přímo k vám. Je to okouzlující pohled, který si všichni užijí.

Dalším divokým ptákem, na kterého návštěvníci Rocklands Bird Sanctuary narazí, je nacionalistický pták Jamajky, známý také jako „doctor bird“. Své jméno získal díky dlouhému ocasnímu peří, které připomíná kouzelný plášť lékaře. Tento pták je jedním z ikonických symbolů Jamajky a je chráněn zákonem. Každý rok se pořádá dokonce speciální festival nazvaný „Jamaica Doctor Bird Festival“, aby se tento jedinečný pták oslavil.

Pro ty, kteří se zajímají o ochranu životního prostředí, je Rocklands Bird Sanctuary dobrým příkladem vyhodnocení významu ochrany přírody a zajištění bezpečného prostředí pro místní ptáky. Rezervace je také centrem záchrany, kde se pomáhá ptákům, kterým se nějakým způsobem dostala do nebezpečí nebo zranila.

Rocklands Bird Sanctuary je velmi populární turistickou atrakcí a nabízí jedinečný zážitek z interakce s místními ptáky. Není divu, že se tato rezervace stala oblíbeným místem i pro profesionální i amatérské fotografy, kteří chtějí zachytit krásu a rozmanitost jamajského ptactva.

Pokud se plánujete vydat na Jamajku, nezapomeňte zahrnout Rocklands Bird Sanctuary do svého seznamu míst k návštěvě. Budete mít příležitost objevit neuvěřitelnou biodiverzitu tohoto ostrova a prožít jedinečný zážitek, který vás doslova přenesou do světa ptáků.


Ubytování Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svou úchvatnou přírodou a pestrostí živočišného světa. Jedním z nezapomenutelných zážitků, který můžete na této karibské ostrově zažít, je návštěva Rocklands Bird Sanctuary, které se nachází pouhých 10 km od Montegobayského letiště. Toto útočiště je domovem mnoha druhů ptačího života, včetně ohrožených a vzácných druhů, a nabízí vám možnost pozorovat tyto nádherné tvory zblízka.

Rocklands Bird Sanctuary bylo založeno panem Lisa Salmonem před více než 50 lety a stalo se oblíbenou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Jeho hlavní cíl je ochránit, propagovat a vzdělávat veřejnost o ptačích druzích na Jamajce. Osobní a pohodlné ubytování je zde také k dispozici.

Jednou z největších atrakcí v útočišti je možnost nakrmit kolibříky z ruky. Tito malí a fascinující ptáci přilétají ze všech směrů, přičemž si můžete všimnout jejich výrazného zbarvení a hbitosti. Majitelé útočiště vám poskytnou sladký roztok, který poskytne kolibřím sladkou pochoutku. Je to úžasný a kouzelný zážitek, který jistě pohladí vaši duši.

Další zážitek, který můžete zažít v Rocklands Bird Sanctuary, je pozorování ptáků za soumraku. Když se stmívá, ptáci se schází v útočišti a můžete si všimnout jejich zvyků, jak si berou nocleh nebo se připravují na spaní. Toto jedinečné pozorování je provázeno výkladem průvodce, který vám poskytne cenné informace o daných druzích.

Pokud vás zajímá bohatství jamajského ptačího života, můžete si také zarezervovat noční exkurzi. Vydáte se na výpravu s průvodcem, který vám bude ukazovat, jaké druhy ptáků se v noci objevují, jejich hlasové projevy a způsob jejich života. Noc je magickým časem, kdy se mnoho druhů ptáků vydává na svou noční lov nebo zpěv.

Rocklands Bird Sanctuary také nabízí možnost přenocování ve stylu ekoturistiky. Můžete zde strávit noc v rustikálním domku obklopeném přírodou, kde vás ráno probudí ptačí zpěv. Tato možnost vám umožní mít ještě intimnější kontakt s ptačím světem a naladit se na klidnou atmosféru útočiště.

Nezáleží na tom, zda jste milovník ptáků nebo jen hledáte relaxaci v přírodě, Rocklands Bird Sanctuary nabízí skvělý zážitek pro každého. Budete okouzleni krásou a diverzitou jamajského ptačího světa a zanecháte útočiště s novým respektem a znalostmi o těchto nádherných tvorech.


Dovolená Jamajka Rocklands Bird Sanctuary


Jamajka je známá svou krásnou přírodou a exotickou faunou. Jedním z nejvíce fascinujících přírodních úkazů na Jamajce je Rocklands Bird Sanctuary, které se nachází nedaleko hlavního města Kingston. Tento malý ráj je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů ptáků.

Rocklands Bird Sanctuary je neuvěřitelným místem pro milovníky ptactva a přírody obecně. Jeho zakladatel, Fritz Wiessner, byl zkušený horolezec z Německa, který si zamiloval Jamajku a rozhodl se zde vybudovat útočiště pro ptáky. Dnes je to jedno z nejlepších míst na Jamajce, kde můžete pozorovat ptáky ve volné přírodě.

Sanctuary se nachází na úpatí zalesněných hor, které poskytují vhodné prostředí pro rozmanité druhy ptáků. Ve dne jsou lesy plné zpěvu a barev, a v noci můžete slyšet cukroví pod okny.

Během prohlídky vás průvodce provede malebným parkem a poskytne vám informace o jednotlivých druzích ptáků a jejich ekosystému. Mezi ptáky, které můžete potkat v Rocklands Bird Sanctuary, patří žlutořitka jamajská, křídelnice jamajská, kolčava Skalní, oriolek jamajský a mnoho dalších. Ptáci jsou zvyklí na lidi a jsou schopni přijít až na vzdálenost několika centimetrů od vás, což je neuvěřitelný zážitek.

Kromě pozorování ptáků existuje také možnost krmení ptáků ručně. Průvodci vám poskytnou malé misky s nektarem, ovoce a jiným jídlem, které můžete nabídnout ptákům. Je to zážitek, který si jistě pamatujete na celý život.

Rocklands Bird Sanctuary je také ideálním místem pro fotografování ptáků. S krásnými barvami a fascinujícím zpěvem je zde nekonečné množství fotogrfických příležitostí.

Sanctuary se nachází v blízkosti známých jamajských atrakcí, jako je Dunn's River Falls a Bob Marley Museum, takže můžete snadno zařídit kombinovaný výlet.

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelný zážitek na Jamajce, Rocklands Bird Sanctuary by neměl chybět ve vašem itineráři. Zde se můžete ponořit do krásného světa ptáků, nasát klid a krásu přírody a zároveň podpořit ochranu ohrožených druhů. Navštivte toto útočiště a zanechte své srdce v Jamajce.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky