Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Ásbyrgi

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Ásbyrgi


Otázky:

1. Kde se nachází Ásbyrgi?
2. Jaká je historie Ásbyrgi?
3. Jaké jsou hlavní atrakce a aktivity, které mohu v Ásbyrgi podniknout?
4. Jak se dostanu do Ásbyrgi?
5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ásbyrgi?
6. Je nutné platit vstupné do Ásbyrgi?
7. Existuje tu možnost ubytování a stravování?
8. Jaká jsou pravidla týkající se ohledu na přírodu při návštěvě Ásbyrgi?
9. Co je to horská kotlina?
10. Jak dlouho by měla být plánovaná návštěva Ásbyrgi?

Odpovědi:

1. Ásbyrgi se nachází v severní části Islandu, v národním parku Vatnajökull.
2. Ásbyrgi byla vytvořena během poslední doby ledové erozí a zřejmě také sopečnou aktivitou. Má i mýtický význam v islandské mytologii.
3. Mezi hlavní atrakce v Ásbyrgi patří kaňon samotný, horská kotlina, kde se dá pěšky vydat, různé turistické trasy a rozmanitá flora a fauna.
4. Nejlepší způsob, jak se dostat do Ásbyrgi, je pronájem auta nebo využití organizovaného autobusového spojení.
5. Nejlepší doba na návštěvu Ásbyrgi je na jaře nebo v létě, kdy je zde příjemné počasí a rovněž možnost turistiky a dalších aktivit.
6. Ásbyrgi je součástí národního parku, takže návštěvníci neplatí žádné vstupné.
7. V blízkosti Ásbyrgi se nachází kempy a ubytování v okolí. Existuje také několik restaurací a kaváren.
8. Návštěvníci Ásbyrgi by měli dodržovat pravidla ochrany přírody, což zahrnuje neodstraňování rostlin nebo zvířat, udržování čistoty a dodržování značení.
9. Horská kotlina je unikátním geologickým útvarem, který vznikl během poslední doby ledové erozí. Je obklopena vysokými skalními útvary a nabízí nádherný výhled.
10. Plánovaná návštěva Ásbyrgi by měla zahrnovat minimálně několik hodin, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce a vychutnat si krásu tohoto místa.


Počasí Island Ásbyrgi


Island Ásbyrgi je jedno z nejkrásnějších míst, která se nachází na severovýchodě Islandu. Jedná se o národní park, který je známý svým ohromujícím horským amfiteátrem. Navštěvující zde mohou zažít úžasné počasí a přírodní scenérie.

Klima v Island Ásbyrgi je velmi proměnlivé. Kvůli blízkosti polárního kruhu a Atlantského oceánu, se počasí může měnit během několika minut. Navíc mohou být teploty velmi chladné, hlavně v zimních měsících. Nejvyšší teploty se pohybují okolo 10 °C v létě a mohou se snadno snížit na -5 °C v zimě.

Jednou z nejzajímavějších meteorologických jevů v Ásbyrgi jsou poloopylový vítr. Jedná se o silné vítr, který se zde objevuje kvůli horskému reliéfu a bohaté vegetaci. Tyto víry mohou vytvářet vzdušné proudy, které mohou být nebezpečné pro letadla a helikoptéry, které se nachází v oblasti.

Dalším fenoménem, který se vyskytuje v Island Ásbyrgi, jsou časté srážky. Průměrný roční srážkový úhrn se pohybuje kolem 1000 mm. Deštivé počasí se zde však nevyskytuje po celý rok. Nejsrážkovější období nastává především na podzim a v létě jsou srážky méně časté.

I přes nepředvídatelné počasí je Island Ásbyrgi oblíbeným turistickým cílem. Hlavní atrakcí je horský amfiteátr, který je tvořen vysokými skalními útesy, které dosahují výšky až 100 metrů. Tyto útesy poskytují návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu, zejména v době, kdy slunce zapadá nebo vychází.

I přes nepředvídatelné počasí je Island Ásbyrgi oblíbeným turistickým cílem. Hlavní atrakcí je horský amfiteátr, který je tvořen vysokými skalními útesy, které dosahují výšky až 100 metrů. Tyto útesy poskytují návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu, zejména v době, kdy slunce zapadá nebo vychází.

Pokud si chcete vychutnat krásu Island Ásbyrgi, doporučuje se návštěva v letních měsících. Tehdy jsou dny delší a můžete si vychutnat krásné horské výhledy po celý den. V zimě je oblast pokrytá sněhem a nebezpečné vlaky ledových krystalů se mohou vytvořit na silnicích a stezkách.

V každém případě, nezávisle na ročním období, Island Ásbyrgi nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a nádhernou přírodu. Ať už počasí bude jakékoliv, krása tohoto místa zůstává nezměněná.


Ubytování Island Ásbyrgi


Island je země plná ohromujících přírodních scenérií, a mezi ně patří i krásný kaňon Ásbyrgi. Toto unikátní místo se nachází v severní části ostrova a je považováno za jednu z nejmalebnějších lokalit v celém Islandu. Turisté sem proudí z celého světa, aby se ponořili do překrásného okolí a zažili nezapomenutelnou dovolenou. Pokud přemýšlíte o návštěvě Ásbyrgi, mít správné ubytování je klíčové.

Ásbyrgi nabízí různé možnosti ubytování, které dokonale odpovídají potřebám a preferencím různých cestovatelů. Na výběr máte mezi kempy, venkovskými chalupami a luxusními hotely. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, jisté je, že se v něm budete cítit jako doma a budete mít možnost zažít magii Ásbyrgi ze svého okna.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnou a přírodní možnost ubytování, jsou k dispozici kempy v okolí Ásbyrgi. Kempování je oblíbenou volbou mezi cestovateli, kteří rádi prožívají dobrodružství na volné noze a chtějí si užít blízkost přírody. Kempy jsou vybaveny základními vybaveními, jako jsou toalety, sprchy a místa pro grilování a táboráky. Je to skvělá příležitost, jak se setkat s dalšími turisty a sdílet své zážitky z Islandu.

Pokud preferujete pohodlí a klid, můžete se rozhodnout pro venkovské chalupy. Tyto chalupy nabízejí útulné a komfortní ubytování, které vám umožní těšit se z okolního kraje zcela v soukromí. Některé z chalup jsou vybaveny kuchyňskými zařízeními, což vám umožní připravovat si vlastní jídlo a prožít autentický pobyt na venkově. Venkovské chalupy jsou ideální pro páry nebo rodiny, které hledají klid a romantiku zařízení ve spojení s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří si chtějí dopřát luxusní a bezstarostný pobyt, je tu také několik hotelů v okolí Ásbyrgi. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a špičkové vybavení, včetně restaurací, fitness center, sauny a bazénu. Zažijete zde luxusní ubytování s nádhernými výhledy na Ásbyrgi a jeho okolí. Pro ty, kteří hledají maximální pohodlí a pohádkovou atmosféru, jsou hotely v okolí Ásbyrgi tou nejlepší volbou.

Ásbyrgi je jedním z přírodních pokladů Islandu a nabízí úchvatnou krajinu a nezapomenutelné zážitky. Aby vaše dovolená v tomto unikátním místě byla dokonalá, je důležité vybrat si správné ubytování. Ať už upřednostňujete kemp, venkovskou chalupu nebo luxusní hotel, všechny možnosti vám umožní prožít Ásbyrgi naplno. Jestliže si dovolenou na Islandu plánujete, nezapomeňte si zarezervovat ubytování včas, aby vám neuniklo to nejlepší, co Ásbyrgi nabízí.


Letenka Island Ásbyrgi


Island je proslulý svou unikátní přírodní krásou a jednou z nejatraktivnějších lokalit, kterou určitě nesmíte minout, je přírodní útvar Ásbyrgi. Tato úchvatná rokle, nacházející se v severní části ostrova, je jedním z nejkrásnějších přírodních zákoutí na celém Islandu.

Ásbyrgi je vzdálena přibližně 500 kilometrů od hlavního města Reykjavíku a nachází se v severovýchodní části ostrova, v národním parku Jökulsárgljúfur. Rokle je obklopena impozantními skalními útvary a dosahuje délky až 3,5 kilometru. Její nejširší místo měří přibližně jeden kilometr, zatímco nejhlubší místo pak dosahuje úctyhodných 100 metrů. Údajně svým tvarem připomíná podkovu, což je také jedna z teorií ohledně jejího vzniku.

Ásbyrgi je jedním z nejzajímavějších geologických útvarů na Islandu a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti této vulkanicky aktivní oblasti. Rokle powstała díky sopečné erupci, která proběhla před zhruba 8 000 lety. Proces vzniku úvodu byl způsoben ledovcem, který zde před mnoha lety postupoval a tvořil výrazné hrany a zářezy v krajině.

Ásbyrgi je domovem různých druhů flóry a fauny. Zdejší les se skládá zejména z břízového a vrbového porostu, který je doprovázen vysokou trávou a vřesem. Díky této pestrosti rostlinného pokrývku je Ásbyrgi často označována za jedno z nejrozmanitějších přírodních prostředí na Islandu. V oblasti lze také zahlédnout různé druhy ptáků, včetně sokolů, hrdliček a orel skalní.

Návštěvníci mají možnost prozkoumat krásnou rokli v rámci atraktivní turistické stezky, která vede v hloubi údolí a nabízí ohromující výhledy na okolní krajinu. Cesta je poměrně nenáročná a zážitek z procházky v těchto nádherných přírodních scenériích stojí za to. Návštěvníci, kteří si chtějí užít ještě více dobrodružství, mají také možnost vyzkoušet různé outdoorové aktivity, jako je horolezectví, jízda na kole nebo jízda na koni.

Ásbyrgi je oblíbeným turistickým cílem jak pro domácí, tak i pro zahraniční turisty, kteří touží objevovat krásy přírody. Ať už se jedná o milovníky hikingu, fotografy nebo prostě ty, kteří si chtějí odpočinout v klidném prostředí, rokle Ásbyrgi nabízí něco pro každého.

Pokud plánujete cestu na Island, nezapomeňte zařadit návštěvu tohoto úžasného místa do svého itineráře. Letenka na Island vás zavede do přírodního ráje, který se jen těžko hledá jinde. Ásbyrgi vás zcela okouzlí svou jedinečnou atmosférou a překrásnými výhledy.


Dovolená Island Ásbyrgi


Pokud hledáte jedinečné místo pro svou příští dovolenou, pak byste měli zvážit Island a navštívit úžasný přírodní útvar Ásbyrgi. Toto horské údolí se nachází na severovýchodním pobřeží Islandu a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky.

Ásbyrgi je obklopeno vysokými horskými stěnami a tvoří tak přirozený amfiteátr. Jeho nejvýraznějším rysem je horská stěna v podobě písmene "U", která dosahuje až 100 metrů výšky a rozpíná se na délku přes jeden kilometr. Toto impozantní horské panorama vytváří pocit, jako byste se nacházeli v tajemné a fantastické krajině.

Ásbyrgi je spojováno s řadou legend a mýtů. Podle jedné z nich se údolí údajně tvořilo, když bohuželnohorští kůň Sleipnir, kterého vlastnil bůh Ódin, šlápl rukou boha Þóra na zemi. Jiná legenda zase praví, že Ásbyrgi sloužilo jako úkryt pro koně bůhů.

Přírodní krása tohoto místa je zcela fascinující. V údolí najdete různé druhy rostlin, zvířat a ptáků, které tvoří harmonický ekosystém této oblasti. Procházka po jedné z mnoha turistických tras vás zavede k nádhernému vodopádu Botnstjörn, který se řítí dolů z okrajů horských stěn. Navštěvovat Ásbyrgi v létě je obzvláště lákavé, protože roviny údolí jsou tehdy plné kvetoucích rostlin a zeleně.

Pokud jste zájemci o geologii, Ásbyrgi je také ideálním místem k prozkoumání. Horské stěny obsahují různé horniny, které se vytvořily před tisíci lety během sopečné činnosti a ledovcové eroze. Objevíte zde fascinující vrstvy struskového popela a lávového kamene, které poskytují jedinečný pohled na historii Islandu.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v okolí Ásbyrgi také mnoho možností. Můžete si vyzkoušet například jízdu na koni v okolních krajinách nebo se vydat na treky po přírodních stezkách. Pokud jste do vodních sportů, můžete se připojit k vodním aktivitám, jako je například kajaking nebo whalewatching v blízkých fyordy.

Ásbyrgi nabízí také ubytování a dobré vybavení pro návštěvníky. Najdete zde kempy, ubytování v chatkách a příjemné restaurace, které servírují tradiční islandskou kuchyni. Pro ty, kteří si přejí trochu pohodlí během svého pobytu, je k dispozici i luxusní hotel v blízkém městě Húsavík.

Pokud chcete zažít něco opravdu unikátního a zároveň objevit přírodní krásy Islandu, pak je Ásbyrgi tím pravým místem pro vás. Toto úžasné horské údolí nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, během kterých budete neustále obdivovat krásu přírody. Takže plánujte svou dovolenou na Islandu a zažijte magické Ásbyrgi.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky