Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Tsavo East National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak se dostanu do národního parku Tsavo East v Keni?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tsavo East National Parku, je letadlem nebo autem z Nairobi. Cesta trajektem přes řeku Galana také funguje.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Tsavo East National Parku?
- Pro Kenyany je vstup 800 KES pro dospělé a 215 KES pro děti. Zahraniční turisté platí 30 USD pro dospělé a 10 USD pro děti.

3. Jak dlouho trvá Safari v Tsavo East National Parku?
- Safari trvá obvykle celý den, ale můžete si vybrat různé délky. Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v parku, abyste měli dostatek času prozkoumat různé oblasti.

4. Jaká zvířata mohu vidět v Tsavo East National Parku?
- V parku můžete vidět slony, lvy, nosorožce, žirafy, antilopy, zebry, hrochy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Půjčovají se v parku auta na safari?
- Ano, v parku můžete si pronajmout vozidlo na safari. Doporučuje se pronajmout si vozidlo s průvodcem, který vám bude poskytovat informace o zvířatech a parku.

6. Můžu v parku stanovat?
- Ano, v parku je možné stanovat. Jsou zde stanové tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc.

7. Která je nejlepší doba pro návštěvu Tsavo East National Parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od července do října a od prosince do března, kdy je sucho a je možné pozorovat zvířata na vodních zdrojích.

8. Je v parku možné vidět velkou migraci zvířat?
- Ne, Tsavo East National Park není známý pro velkou migraci zvířat jako například Masai Mara.

9. Jaké aktivity lze dělat v Tsavo East National Parku kromě safari?
- Kromě safari je možné se v parku věnovat i pěší turistice, pozorování ptáků, fotografii a navštěvovat další zajímavá místa, jako jsou horké prameny a povodí řeky Galana.

10. Existuje v parku možnost ubytování?
- Ano, v parku Tsavo East je k dispozici několik ubytovacích zařízení, včetně lodgí a táborů.


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park is the largest national park in Kenya and is home to a wide variety of wildlife, including elephants, lions, leopards, zebras, and giraffes. If you're planning a trip to Tsavo East National Park, you'll need to find suitable accommodation. Here are some options to consider:

1. Voi Safari Lodge - This lodge is located on a hill overlooking the Tsavo East plains and is known for its stunning views and excellent wildlife sightings. The lodge has 52 rooms, all with private balconies and en-suite bathrooms. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

2. Ashnil Aruba Lodge - This lodge is located on the banks of the Aruba Dam, which attracts a wide variety of wildlife. The lodge has 46 rooms, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

3. Sentrim Tsavo East - This camp is located in a natural acacia forest and offers guests an authentic bush experience. The camp has 25 tents, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

4. Galdessa Camp - This camp is located on the banks of the river Galana and is known for its excellent birdwatching opportunities. The camp has 12 eco-tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

5. Satao Camp - This camp is located in a private wildlife sanctuary within the larger Tsavo East National Park. The camp has 20 tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

No matter which accommodation option you choose, you'll be sure to have an unforgettable experience in Tsavo East National Park. Make sure to bring your camera and plenty of water as the park can get very hot during the day.


Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park v Keni - Váš dovolenkový ráj

Tsavo East National Park, největší národní park v Keni, je cílem mnoha dobrodruhů a přírodních nadšenců. Obrovská rozloha parku, bohatá divoká zvěř a dechberoucí krajinu dělají z tohoto místa skutečný ráj pro milovníky přírody.

Park se nachází na východě Keni, mezi Nairobi a Mombasou. S rozlohou přes 11 000 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou možnost objevovat rozmanité ekosystémy, od horských oblastí a sopečných kuželů až po planiny a močály. Každá část parku je jedinečná a nabízí obdivování úchvatných scenérií a bohatou faunu a flóru.

Park je známý především svými slony, kteří sem přicházejí při migraci ze sousedních parků. Jsou to velikáni, kteří zanechávají trvalý dojem na každého, kdo je spatří. Další zvířata, která můžete zahlédnout, zahrnují lvy, gepardy, žirafy, straky, gazely a mnoho dalších. Pro milovníky ptáků je park také rájem, protože je domovem více než 500 druhů ptáků.

Turisté, kteří navštíví Tsavo East National Park, mají na výběr různé aktivity a zážitky. Můžete se vydat na safari za zvěří a poznávat divokou přírodu v nejautentičtější podobě. Existují také možnosti pro pěší turistiku, které vám umožní prozkoumat blíže flóru a faunu parku. Pokud si přejete něco více dobrodružného, můžete se zúčastnit nočního safari a zažít vzrušení z pozorování nočních predátorů v akci.

Pro ty, kteří chtějí ve svých dovolených zažít také kulturní zážitky, velitelský tábor Aruba nabízí skvělou příležitost k návštěvě místní vesnice a setkání s místními obyvateli. Zde se můžete dozvědět o jejich tradičním životním stylu a podívat se na mistrovské řemeslníky, jak vyrábějí místní suvenýry.

Když budete hledat ubytování v Tsavo East National Parku, nebudete zklamáni. Od luxusních safari lodží až po stany uprostřed divočiny – park nabízí možnosti pro každého. Přespávání v kempech pod africkou oblohou může být jedinečným zážitkem, který vám umožní plně prožít krásu a magii africké divočiny.

Při návštěvě Tsavo East National Parku je důležité také respektovat a chránit přírodu. Park má velmi důležitou roli při ochraně ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí. Vždy dodržujte pravidla záchrany přírody a nepoškozujte ani nepřekračujte hranice parku.

Pokud je váš sen objevovat divokou africkou přírodu a zažívat vzrušení ze setkání se zvířaty v jejich přirozeném prostředí, Tsavo East National Park je pro vás ideálním cílem vaší dovolené v Keni. Přijeďte a zažijte něco opravdu nezapomenutelného!


Počasí Keňa Tsavo East National Park


Keňa, země ležící ve východní Africe, je domovem velkého množství divoké zvěře a přírodních krás. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Keni je Tsavo East National Park. Tento park je nejen domovem mnoha druhů zvířat, ale také nabízí nádherné scenérie a zajímavé počasí.

Tsavo East National Park se nachází na východ od města Nairobi, a je to největší národní park v Keni, rozkládající se na ploše přesahující 11 747 kilometrů čtverečních. Park je rozdělen na dvě části řekou Galana, která tvoří přirozenou hranici mezi Tsavo East a Tsavo West National Park.

Pokud jde o počasí, Tsavo East National Park má typické savanové podnebí s horkými a suchými léty a mírnými teplotami v zimních měsících. Průměrné letní teploty dosahují okolo 30 °C a mírné zimní teploty se pohybují kolem 20 °C. Návštěvníci by měli mít na paměti, že během chladnějších měsíců (červen až srpen) mohou noční teploty klesat až na 10 °C.

Tsavo East National Park je charakteristický pro svou suchost. Průměrný roční srážkový úhrn je nízký a pohybuje se okolo 200 mm. Nejčastější srážky padají v dubnu a květnu, během období nazývaného kratší dešťové období. Během tohoto období se vegetace v parku dostává do květu a příroda získává nový život.

Důležité je také zmínit, že park je rozložen nejen v nížinách, ale také v chráněných vysokých oblastech. V těchto oblastech se teploty mohou podstatně lišit od průměru. Vyšší polohy jsou většinou chladnější a mohou být doprovázeny chladnými větry.

Návštěvníci, kteří se vydávají do Tsavo East National Park, jsou proto povinni se přizpůsobit nástrahám těchto klimatických podmínek. Měli by si vzít dostatek vody, sluneční ochranu a náležitý oděv, aby se dokázali přizpůsobit výkyvům teplot.

Přestože počasí v Tsavo East National Park může být v některých obdobích extrémní, není třeba se obávat. Tato nádherná přírodní rezervace nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost vidět divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí a prozkoumat úžasné scenérie, které tento národní park nabízí.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park – Afrika v celé své kráse

Pokud hledáte jedinečnou kombinaci přírodní krásy, pestrosti zvířat a dobrodružství v divočině, pak je Tsavo East National Park v Keni vaším ideálním cílem. Tento národní park je obří rozlohou o více než 13 747 čtverečních kilometrů rozprostřený na východě Keni, a je tak největším chráněným územím v celé zemi. Rozkládá se na území dvou hrabství – Taita-Taveta County a Makueni County, a nabízí nekonečné možnosti pro objevování a dovolenou snů.

Tsavo East National Park je domovem mnoha exotických zvířat, jako jsou sloni, buvoli, lvi, levy, gepardi, hyeny a mnoho dalších. Zde také najdete rozmanité druhy ptáků, plazů a různých druhů savce. Park má velkou rozmanitost ekosystémů, od bažin a močálů po kopcovité terény a rozsáhlé mýtiny. Je také protkán řekami a potoky, které poskytují vodu zvířatům a vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Jedním z největších lákadel Tsavo East National Park je také pohled na slony, kteří jsou zde jednou z největších koncentrací v celé Africe. Vydejte se na safari a zažijte fascinující setkání s těmito ohromnými tvory. Tuto zkušenost si budete pamatovat navždy. Dalším zvířecím zážitkem může být pozorování lvů, kteří jsou v parku hojně zastoupeni a jsou považováni za krále africké divočiny.

Park nabízí také pohled na krásná panorama vrcholů hor a zelené savany. Pro milovníky fotografování je Tsavo East National Park opravdový ráj. Kromě zvířat můžete také zachytit krásu okolní krajiny, dramatická světla a zářivé západy slunce. Bez ohledu na to, zda jste amatérský či profesionální fotograf, tento park vám poskytne mnoho příležitostí pro vyfotografování nádherných okamžiků.

Existuje mnoho způsobů, jak objevovat Tsavo East National Park. Můžete se připojit k různým safari a využít služeb místních průvodců, kteří vám přiblíží park a jeho obyvatele. Řada tábořišť a lodží zajišťuje ubytování a stravování v příjemném prostředí. Můžete si také pronajmout vlastní vozidlo a poznávat park na vlastní pěst.

Pokud chcete prožít dobrodružství přímo od startu, můžete zvolit leteckou cestu do Tsavo East National Park. Letenka vám nabídne úžasný výhled na krajinu Keni a přinese vám vzrušení z prvního okamžiku. Přistání v parku vám umožní okamžitě se ponořit do nezapomenutelného dobrodružství a zažít to nejlepší, co Tsavo East má nabídnout.

Tsavo East National Park je jedinečným územím plným přírodního bohatství a krásy. Je to místo, které vám přinese nejen nezapomenutelné zážitky, ale také hluboký respekt k africké divoké přírodě. Vydejte se na dobrodružství vašeho života a objevte tuto jedinečnou část světa. Letenka vás tam přivede a vy si odnesete zážitky na celý život.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky