Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Pura Tanah Lot

Dovolená Indonésie Pura Tanah Lot


Indonésie je zemí bohatou na překrásná místa, která každoročně přitahují miliony turistů z celého světa. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v Indonésii je Pura Tanah Lot. Tento chrám se nachází v provincii Bali a je považován za jedno z nejsymboličtějších míst ostrova.

Pura Tanah Lot je postaven na skalnatém ostrohu, který se nachází nedaleko pobřeží. Tento jedinečný chrám je jedním z sedmi chrámů Tanah Lot, které jsou rozmístěny v okolí Bali. Je věnován mořskému bohu Barunovi a je považován za důležitý duchovní a náboženský symbol pro místní obyvatele.

Kromě duchovního významu má Pura Tanah Lot také úchvatnou arhitekturu. Chrám byl vybudován z kamene, který je působivě spláchnut vlnami oceánu. Ještě působivější jsou scenérie, které chrám obklopují. Během přílivu je Tanah Lot obklopen vodou, což vytváří nezapomenutelné fotografické příležitosti. Při pohledu na chrám za soumraku se také ocitnete v magické atmosféře.

Návštěvníci chrámu mají také možnost prozkoumat okolí a objevit další zajímavá místa. V blízkosti se nacházejí neuvěřitelné skalní útvary, které vytvořili letité erozivní síly oceánu. Navštívit můžete také chrám Tanah Lot, který se nachází nedaleko od hlavního chrámu. Tento chrám, který je stejně působivý jako Pura Tanah Lot, je však přístupný pouze během odlivu.

Pura Tanah Lot je oblíbenou turistickou atrakcí, proto se zde může výrazně zahlcovat. Doporučuje se navštívit chrám brzy ráno nebo pozdě odpoledne, abyste se vyhnuli davům turistů a mohli si vychutnat klidné a pohodové prostředí. Na místě je k dispozici několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete vychutnat tradiční indonéskou kuchyni.

Pokud plánujete dovolenou v Indonésii, návštěva Pura Tanah Lot by neměla chybět na vašem seznamu. Tento magický a duchovní chrám vás okouzlí svou krásou a nabídne nezapomenutelné zážitky. Vstoupit do chrámu je sice možné pouze pro místní obyvatele, nicméně pozorování při přílivu, procházka po pobřeží a pohled na tento symbolický chrám vám přinesou neopakovatelný zážitek.


Počasí Indonésie Pura Tanah Lot


Indonésie je známá svou různorodou kulturou, krásnou přírodou a bohatou historií. Jedným z nejznámějších míst v této zemi je Pura Tanah Lot, posvátná hinduistická svatyně postavená na skalnatém ostrohu uprostřed moře. Toto místo je navštěvováno nejen kvůli náboženskému významu, ale také díky jedinečnému počasí.

Pura Tanah Lot se nachází na západním pobřeží Bali, ostrova, který leží v Indonésii. Právě poloha tohoto místa přináší zajímavé klimatické podmínky. Indonésie jako celek se nachází v tropickém pásu, což znamená, že zde panuje oceánské tropické podnebí. To znamená, že většina indonéského území má celoročně horké a vlhké počasí.

Pura Tanah Lot však má něco navíc. Díky svému umístění na skalnatém ostrohu uprostřed moře je toto místo obklopeno vodou z každé strany. To má vliv na mikroklima, které zahrnuje výrazné rozdíly mezi teplotou a vlhkostí mezi břehem a samotným ostrovem.

Letní měsíce jsou obvykle nejteplejší, kdy teploty mohou dosahovat až 35 °C. V kombinaci s vysokou vlhkostí vytváří tropickou atmosféru, což přináší zážitek, jaký nelze zažít jinde na světě. Proto je období od dubna do října považováno za nejlepší čas k návštěvě Pura Tanah Lot.

Zimní měsíce v Indonésii, které trvají od listopadu do března, jsou obvykle deštivější. Pravidelně se objevují lijáky a bouře, které mohou ovlivnit návštěvníky. Nicméně, i během této období Pura Tanah Lot zůstává atraktivní a krásnější díky mlze vytvořené okolním mořem. I deštivé období přináší jedinečnou atmosféru.

Pura Tanah Lot je nedílnou součástí indonéské kultury a je považováno za důležité posvátné místo. Jeho umístění na skalách v moři a jedinečné atmosféře způsobené klimatickými podmínkami jsou odlišnými rysy tohoto místa. Bez ohledu na roční období, návštěva Pura Tanah Lot je výjimečným zážitkem, který si budete pamatovat navždy.


Ubytování Indonésie Pura Tanah Lot


Pura Tanah Lot: Rajské ubytování blízko indonéského zázraku

Indonésie je země, která láká návštěvníky ze celého světa svou exotickou kulturou, překrásnou přírodou a fascinující historií. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je právě Tanah Lot, posvátné místo nacházející se na břehu Jávského moře nedaleko od ostrova Bali. Pura Tanah Lot je ikonická svatyně s chrámem, která je známá nejen pro svou nádhernou architekturu, ale také pro svůj úchvatný západ slunce. Pokud se rozhodnete navštívit tuto ohromující lokaci, můžete se těšit na širokou škálu ubytování, které vám přinese komfort a pohodlí, na jaké jste zvyklí.

Okolí Pury Tanah Lot nabízí mnoho možností ubytování přímo u moře, což zajišťuje nezapomenutelné zážitky z pobytu. Luxusní hotely i levnější ubytování jsou dostupné v blízkosti svatyně, aby uspokojily potřeby různých typů cestovatelů. Mnoho z nich disponuje soukromými plážemi, které umožňují návštěvníkům relaxovat na slunečním záření a obdivovat krásné panorama Tanah Lot.

Pro ty, kteří hledají nadstandardní ubytování, jsou tu exkluzivní resorty, které nabízejí rekreační vybavení jako bazény, wellness centra a restaurace s výhledem na oceán. Hosté se tak mohou nechat hýčkat luxusem v kombinaci s nádherným prostředím, které Pura Tanah Lot nabízí.

Milovníci přírody se mohou rozhodnout pro pobyt v prostorných vilkách nebo ubytování v bungalovech, které jsou obklopeny nádhernou tropickou zahradou. Tato možnost vám umožní být blízko přírody a zažít klid a pohodu, který Indonésie poskytuje.

Protože Tanah Lot je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Indonésii, doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, zejména během hlavních turistických sezón. To zajistí, že si vyberete to nejlepší místo a můžete se těšit na dokonalou dovolenou.

Navštívit Indonésii a zůstat v jejím okolí v Pura Tanah Lot je skutečným zážitkem. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo útulný bungalov, jedno je jisté – budete mít příležitost zažít unikátní atmosféru tohoto svatého místa a užít si vynikající ubytování na překrásném ostrově Bali.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Tanah Lot


1. Co je Pura Tanah Lot?
Pura Tanah Lot je posvátný hinduistický chrám nacházející se na skalním útesu v Indonésii. Je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí na ostrově Bali.

2. Jak se dostanu k Pura Tanah Lot?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Pura Tanah Lot, je taxislužba nebo pronájem skútru z blízkých turistických oblastí, jako je Kuta nebo Denpasar. Je také možné využít organizovaného zájezdu nebo dopravy veřejným autobusem.

3. Jaká je vstupní cena do Pura Tanah Lot?
Vstupní poplatek do Pura Tanah Lot je 30 000 IDR (indonéská rupie) pro dospělé a 15 000 IDR pro děti. Existuje také možnost zakoupit vstupenky na speciální rituály a obřady.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Pura Tanah Lot?
Nejlepší čas na návštěvu Pura Tanah Lot je během přílivu a východu slunce, kdy můžete sledovat impozantní výhled na chrám. Vyvarujte se návštěvě během deštivého období, neboť někdy může být silný vítr a průtrž mračen.

5. Jaké jsou oblečovací předpisy pro návštěvu Pura Tanah Lot?
Při návštěvě Pura Tanah Lot je vhodné se obléknout skromně a zakrýt ramena a kolena, aby se projevil respekt k místním obyvatelům a náboženským praktikám.

6. Mohu se Pura Tanah Lot dostat pěšky?
Ano, je možné se k Pura Tanah Lot dostat pěšky, ale pouze během odlivu, kdy je možné projít na skalní ostrov, na kterém se chrám nachází. Během přílivu je ostrov obklopen vodou a je nutné použít mostky.

7. Nabízí Pura Tanah Lot průvodce?
Ano, na místě jsou dostupní průvodci, kteří vás provedou okolím chrámu a poskytnou vám více informací o historii a tradicích Pura Tanah Lot.

8. Je možné fotografovat v Pura Tanah Lot?
Ano, je povoleno fotografovat v Pura Tanah Lot. Existuje však také možnost zaplatit poplatek za profesionální fotografování a natáčení.

9. Je možné si v Pura Tanah Lot koupit suvenýry?
Ano, v okolí chrámu najdete několik obchodů a stánků, kde si můžete zakoupit suvenýry, jako jsou šperky, tradiční oděvy a různé paměťové předměty.

10. Existuje v Pura Tanah Lot nějaká stravovací zařízení?
Ano, v Pura Tanah Lot jsou k dispozici různé restaurace a stánky, kde si můžete vychutnat tradiční indonéská jídla a osvěžující nápoje.


Letenka Indonésie Pura Tanah Lot


Pura Tanah Lot je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na ostrově Bali v Indonésii. Nachází se na jihozápadním pobřeží ostrova, nedaleko od města Tabanan. Tato malebná chrámová komplex sestává ze tří hlavních chrámů postavených na skalnatém ostrohu, který stojí o pár set metrů od břehu.

Pura Tanah Lot je vyhledávaná nejen pro svou historii a duchovní význam, ale také pro svou jedinečnou polohu. Chrám je obklopen oceánem z tří stran, což vytváří úchvatný pohled na západ slunce a vytváří atmosféru opravdového ráje. Návštěvníci mají možnost obdivovat úchvatný výhled na moře a poslouchat bouřlivé vlny, které na skalách razí.

Pur Tanah Lot nebyl postaven bezdůvodně. Legenda praví, že hinduistický kněz, který vyběhl z vnitrozemí, dosáhl Bali během svého cestování a rozhodl se postavit chrám na tomto místě, které považoval za svaté. Chrám byl později rozšířen a přestavěn na počátku 16. století zástupcem hinduistické dynastie na Bali, Dang Hyang Nirartha.

Další zajímavou skutečností je, že se Pura Tanah Lot stalo posvátným místem, kde lidé hledají svaté vody. Podle místní víry mají tyto vody zázračné vlastnosti a jsou spojeny s omlazením a léčením. Proto tu každý den hostí mnoho poutníků a turistů z celého světa.

Přístup k Pura Tanah Lot je přes malý most, který spojuje kostel s pevninou. Nejlepší čas pro navštívení chrámu je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy slunce začíná zapadat. Během přílivu voda zaplaví cestu, čímž je ostroh oddělen od pevniny a tvoří z tohoto chrámu ještě více magické místo.

Pura Tanah Lot je jedním z hlavních symbolem Bali a představuje jedinečný a mistrovsky zpracovaný kombinace krajiny a architektonického mistrovství. Zbavené nedostatek turistů a nádherné výhledy, Tento chrám je určitě hodnotnou návštěvu pro ty, kteří chtějí zažít kousek autentické indonéské duchovnosti a krásy přírody současně.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky