Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Dashbashi Canyon

Letenka Gruzie Dashbashi Canyon


Gruzie je země, která se pyšní svými zázemím a úchvatnými přírodními scenériemi. Jedno z těch nejkrásnějších míst, které tu můžete navštívit, je bezpochyby Dashbashi Canyon. Toto údolí, které skýtá rok co rok nádherné zážitky pro turisty i místní, vyniká hlubokými propastmi a úzkými skalními vodopády. Pokud se chystáte na nezapomenutelné dobrodružství, poletět do Gruzie a navštívit Dashbashi Canyon rozhodně stojí za to.

Z Prahy nebo jiných evropských měst se můžete dostat do Gruzie pomocí letu do hlavního města Tbilisi, odkud je pak možné jet autobusem nebo taxíkem do samotného Dashbashi Canyonu. Výhodou letu je rychlost a pohodlí, které vám umožní více času strávit v samotném údolí.

Dashbashi Canyon se nachází v blízkosti Kharagauli, městečka v centrální Gruzii. Celé údolí je obklopeno lesy, kde kromě kulturního bohatství najdete i přírodní zajímavosti, jako jsou krásné vodopády a skalní útvary. Mezi ty nejpopulárnější atrakce patří pochod z města Kharagauli do údolí a následně návrat zpět vlakem.

Údolí je ideálním místem pro příznivce outdoorových aktivit jako je třeba horolezectví, spací treking, pěší turistiku, kajak, rafting a mnoho dalších. Pokud vás fascinuje nádherná příroda a úchvatné scenérie, rozhodně byste měli navštívit Dashbashi Canyon a prozkoumat jeho nedozírné hlubiny.

Celé údolí je zcela okouzlující a nabízí nádherný pohled na přírodní scenérie, proto letenka do Gruzie je nejenom nejrychlejší, ale také nejpohodnější způsob, jak se k tomuto úchvatnému místu dostat. Vydejte se do Gruzie a objevte kouzlo Dashbashi Canyonu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Dashbashi Canyon


1. Jak se dostat do Dashbashi Canyon?
Odpověď: Nejlepší možností je cesta autem. Zejména ze Svaneti, Kutaisi nebo Tbilisi trvá cesta přibližně 2-3 hodiny.

2. Je vstup do Dashbashi Canyon zdarma?
Odpověď: Ano, vstup do propasti je zdarma.

3. Jaké jsou nejlepší sezóny pro návštěvu Dashbashi Canyon?
Odpověď: Nejlepší sezóny pro návštěvy jsou jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké a krajina je krásně zbarvená.

4. Jaká je délka pěší trasy Dashbashi Canyon?
Odpověď: Trasa vede po propasti, délka trasy je asi 4 km.

5. Je třeba se obléci do speciálního oděvu?
Odpověď: Ne, není potřeba speciálního oděvu. Stačí pohodlné oblečení a boty vhodné pro pěší turistiku.

6. Jsou na trase dostatečně viditelné značky?
Odpověď: Ano, na trase jsou umístěny dostatečně viditelné značky a ukazatele.

7. Lze se v propasti koupat?
Odpověď: Ano, je možné se v propasti koupat, ale pozor na studenou vodu.

8. Lze v propasti najít ubytování?
Odpověď: Ubytování se v propasti nenachází, ale v okolí jsou k dispozici různé hotely a penziony.

9. Může trasa být náročná pro děti?
Odpověď: Trasa není náročná a děti ji zvládnou bez problémů. Nicméně je nutné mít na paměti, že se nachází na útesu a je třeba dávat pozor.

10. Lze si v trase objednat průvodce?
Odpověď: Ano, je možné si na místě objednat průvodce, ale není to nezbytné. Trasa je dobře značená a informace jsou k dispozici na infotabulích.


Počasí Gruzie Dashbashi Canyon


Dashbashi Canyon se nachází v jihozápadní Gruzii a je jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších přírodních útvarů v zemi. Tento úchvatný kaňon je oblíbenou turistickou atrakcí pro domácí i zahraniční návštěvníky.

Klimatické podmínky v okolí Dashbashi Canyon jsou typické pro horské oblasti Gruzie. Vzhledem ke své poloze ve vysokohorském údolí je canyon vystaven různorodému počasí. Každé roční období přináší Dashbashi Canyonu zcela odlišné podmínky.

V létě je povětšinou teplé a slunečné počasí. Denní teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což vytváří ideální podmínky pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní přírody. V létě je také možné si vychutnat krásné výhledy na kaňon a okolní kopce a údolí.

Podzim přináší chladnější počasí a více srážek. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a okolní vegetace začíná měnit barvy na žlutou, oranžovou a červenou. To dává kaňonu úchvatný vzhled a vytváří romantickou atmosféru. Podzim je také ideální doba pro fotografování Dashbashi Canyonu.

V zimě je Dashbashi Canyon pokrytý sněhem a teploty klesají pod bod mrazu. Toto období přináší nádherné výhledy na sněhové pokrývky kopce a zamrzlé vodopády. Pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování a snowboarding, je Dashbashi Canyon skvělým místem pro strávení dovolené.

Na jaře začíná příroda vzkvétat a vrstva sněhu pomalu ustupuje. Teploty stoupají a na okolní kopce se vracejí zelené odstíny. Toto období je nejvhodnější pro pozorování kvetoucích rostlin a vodopádů, které jsou plné vody díky tavnému sněhu.

Neočekávejte však, že počasí v Dashbashi Canyonu bude v každém ročním období stejné. Může být proměnlivé a místy nepředvídatelné. Proto je vždy nezbytné sledovat předpověď počasí a vhodně se vybavit na cestu, ať už se jedná o ochranu před slunečním zářením v létě, nebo větruvzdorné oblečení v zimě.

Navštívit Dashbashi Canyon je zážitek, který nelze zapomenout. Jeho nádherná příroda a proměnlivé počasí poskytují jedinečnou atmosféru pro všechny návštěvníky. Ať už se rozhodnete navštívit tento úchvatný kaňon v létě, podzimu, zimě nebo na jaře, budete jistě ohromeni jeho krásou a přírodním bohatstvím.


Dovolená Gruzie Dashbashi Canyon


Dashbashi Canyon – Tajemný klenot Gruzie

Gruzie je zemí nespočetných krás, rozmanitosti a divoké přírody. Jedním z nejkrásnějších míst, které vás tuto zemi nabízí, je Dashbashi Canyon. Jedná se o jedinečné místo, které vám nabídne nevšední zážitek z vaší dovolené.

Dashbashi Canyon se nachází v regionu Kvemo Kartli v jihozápadní části Gruzie. Tento přírodní park se rozkládá na ploše 1300 ha a je národní přírodní rezervací. Jeho název pochází z gruzínského slova ‚dash‘, což v překladu znamená kámen, a ‚bashi‘, což označuje chodník.

Cesta do Dashbashi Canyonu je dobrodružná, ale stojí za to. Musíte se projít přes most, který se vlní nad řekou Dashbashiskali, poté vystoupat po úzkých kamenných schodech se skalami vysokými téměř 10 metrů. Dále vás čeká krátká procházka podél skal, spousta bot zašlápne písek a kamení. A pak se před vámi otevře nádherný pohled na splašenou řeku a mohutné skály obklopující canyon.

Nejlepší čas na návštěvu Dashbashi Canyonu je od jara do podzimu, přičemž nejlepší měsíce jsou květen, červen a září. V tuto dobu je více šancí na příznivé počasí, a také živé květiny na konkrétních místech dokáží být opravdovým zážitkem pro vaše oči. Velmi doporučujeme také vzít si s sebou vodu, jídlo a pohodlných boty. Naštěstí je zde možnost si vypůjčit batohy pro ochranu vašeho majetku před vodou.

Dashbashi Canyon nabízí mnoho dobrodružství a aktivit. Kromě procházek a turistiky se zde můžete potápět, koupat se a dělat vodní sporty jako je rafting, kajakování a kanoe. Tyto aktivity jsou skvělé, pokud hledáte adrenalinovou zábavu a nezapomenutelné zážitky.

Kromě toho se zde také můžete potkat s místními obyvateli a poznat více o jejich zvyklostech a tradicích. Západní Gruzie je známá svou pohostinností a srdečností, a tak se nebojte zapojit se do jakékoliv místní akce.

Pokud chcete navštívit ty nejkrásnější zákoutí Gruzie, je Dashbashi Canyon ideální volbou. Toto místo je nádhernou oázou klidu, zároveň nabízí návštěvníkům spoustu zážitků, stejně jako možnost poznat místní kulturu a zvyklosti. S kontaktováním místních průvodců a poskytovatelů služeb v oblasti můžete plánovat svou dovolenou, aby vám nabídla maximální dobrodružství a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Gruzie Dashbashi Canyon


Gruzie je země, která láká turisty svými malebnými krajinnými scenériemi a přírodními zázraky. Jedním z nezapomenutelných míst pro návštěvníky je Dashbashi Canyon, který se nachází v blízkosti malé vesnice Dashbashi.

Dashbashi Canyon je úchvatným příkladem krásy gruzínské přírody. Tento údolí je asi 5 kilometrů dlouhé a jeho hloubka místy dosahuje až 100 metrů. Údolí je tvořeno úzkými a strmými skalními stěnami, které dodávají místu dramatický vzhled. Nejzajímavější částí je malý vodopád, který se nachází v blízkosti vchodu do kaňonu. Je to neuvěřitelně malebné místo, které svou krásou okouzluje každého návštěvníka.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Dashbashi Canyon, je zde možnost ubytování v blízkém okolí. V nedalekém městě Tsalka se nachází několik malých hotelů a ubytování ve venkovských domech, které nabízí příjemné a pohodlné prostředí. Turisté zde mohou najít pokoje různých cenových kategorií, aby si vybrali, co nejlépe vyhovuje jejich potřebám a rozpočtu.

Kromě ubytování v Tsalce je možné také využít ubytování v okolních vesnicích. Je to skvělá možnost pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru gruzínského venkova a poznat místní kulturu a tradice. Ve venkovských domech je možné se ubytovat u místních rodin, které vám poskytnou pohostinnost a ochutnávku domácích specialit gruzínské kuchyně.

Po příjezdu do Dashbashi Canyon si turisté mohou užít mnoho aktivit, které jsou zde k dispozici. Oblast je rájem pro horolezce, kteří mohou využít strmé skály a skalní stěny k adrenalinovým výstupům. Jsou zde také skvělé možnosti pro pěší turistiku a koupání ve studených horských řekách, které se vine napříč údolím. Je to ideální místo pro ty, kteří touží po dobrodružství a přírodě.

Dashbashi Canyon je pro návštěvníky oázou klidu a krásy. Jeho malebná scenérie, dramatické skalní útvary a přítomnost vodopádu z něj dělá jedno z nejatraktivnějších míst, která Gruzie nabízí. Ubytování v blízkosti tohoto úchvatného kanionu přináší turistům nejen pohodlí a možnost odpočinku po náročném dni, ale také příležitost prozkoumat okolní krásy a zapojit se do různých turistických aktivit. Pokud plánujete návštěvu Gruzie, nezapomeňte zařadit Dashbashi Canyon do svého itineráře – nebudete litovat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky