Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Francie Le Havre

Dovolená Francie Le Havre


Pokud hledáte místo pro svou další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Le Havre ve Francii. Toto město je situováno na severozápadě Francie a nabízí krásné pláže, historické památky a mnoho dalšího.

Jednou z největších atrakcí v Le Havre je návštěva pláží. Pláže v Le Havre jsou nejlepší v létě, kdy se teploty pohybují okolo 25-30 stupňů Celsia. Nejenže si zde můžete užít krásné slunečné počasí, ale můžete se také projít po pobřeží a obdivovat krásné scenérie.

S tím spojené jsou také možnosti vodních sportů, jako jsou například surfování, windsurfing nebo plachtění. Většina pláží v Le Havre je také chráněná a máho bílou pískovou pláž, kterou ocení hlavně rodiny s dětmi.

Pokud se zajímáte o historii, měli byste navštívit Muzeum moderního umění André Malraux v centru města. Toto muzeum je jedno z největších uměleckých muzeí v Normandii a nabízí mnoho sbírek, včetně děl od Moneta a Degasa.

Le Havre také nabízí mnoho krásných parků a zahrad, jako jsou například Jardins Suspendus nebo Parc de Rouelles. Můžete si zde užít krásnou přírodu a odpočinout si od shonu města.

A konečně, Le Havre má mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí vynikající francouzskou kuchyni. Návštěva této oblasti je skvělým způsobem, jak si užít francouzskou kulturu a gastronomii.

Celkově vzato, Le Havre je skvělým místem pro dovolenou v Evropě. Nabízí krásnou přírodu, historické památky a vynikající kuchyni. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem pláží, vodních sportů nebo historie, Le Havre bude pro vás skvělou volbou.


Počasí Francie Le Havre


Le Havre je krásné francouzské město, které se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je jedním z největších přístavů země. Město má mnoho kouzelných zákoutí, ale jedním z nejzajímavějších témat pro návštěvníky je počasí.

Le Havre, který se nachází v blízkosti průlivu La Manche, má vlhké podnebí s mírnými zimami a mírnými léty. Teploty se v průběhu roku mírně mění a v zimě se vzduch ochladí na průměrnou teplotu kolem 5 stupňů Celsia. V létě se teploty pohybují v průměru kolem 20 stupňů Celsia.

Město Le Havre může být velmi větrné, což lze přičíst vlivu moře. Během celého roku střední rychlost větru dosahuje minimálně 10 km/h a může dosáhnout rychlosti až 20 km/h.

Přeháňky jsou poměrně běžné a deštivé počasí je obvyklé po celý rok. V průměru spadne v Le Havre kolem 870 mm srážek ročně, ale v zimě mohou být sněhové vločky také běžným jevem.

Avšak i s tímto počasím neztrácí Le Havre své kouzlo. Ve městě najdete mnoho zajímavých parků, muzeí a pláží podél překrásného pobřeží. Le Havre je vynikajícím místem, které si turisté mohou užít po celý rok, i když větrné počasí znamenající, že se mohou těšit ze sportovních aktivit, jako jsou surfování, kitesurfing a windsurfing.

V každém ročním období Le Havre nabízí krásné a nezapomenutelné scenérie, ať už se jedná o vlny rozbíjející se na pobřeží, nebo sněhové pokrývky pokrývajících ulice a stavby ve městě.

Celkově je počasí v Le Havre mnohoznačné, nádherné francouzské město s mnoha překvapeními a zážitky, i přesto, že je ovlivněno deštivými počasími. Turisté si mohou být jisti, že zde vždy najdou něco, co odpovídá jejich představám, ať už chtějí být na pláži s opálenou pletí, nebo si jen prohlédnout výstavy a atrakce, které město nabízí.


Letenka Francie Le Havre


Le Havre se nachází na severozápadním pobřeží Francie a je druhým největším přístavem země. Vyrazit sem můžete jak za prací, tak i za zábavou.

Díky letům z mnoha velkých evropských měst můžete letecky dorazit na letiště Le Havre-Octeville, leteckou společností Hop!, kompatibilní s Air France. Z letiště se snadno dostanete do centra města během pár minut.

Le Havre má co nabídnout svým návštěvníkům. Můžete navštívit mnoho památek zařazených na seznam UNESCO, jako například kostel Saint Joseph, který je největší dřevěnou stavbou v Evropě. Tento kostel má 100 metrů vysokou věž s rozhlednou, odkud můžete vidět celé město.

Pro milovníky umění je tady Muzeum moderního umění Andrého Malrauxe. Toto muzeum pro svou sbírku obrazů a soch vyniká a patří k jedněm z nejvýznamnějších v Evropě.

Pro ty, kdo chtějí ochutnat francouzskou kulturu, zde existuje velké množství kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat vína z okolí a tradiční jídla, jako je například placky se sýrem nebo slanou karamelovou zmrzlinou.

Nedaleko Le Havre se nachází Honfleur, malebné nábřeží s koloritními domy, které inspiruje mnoho malířů a umělců. Toto místo je známé pro své příjemné prostředí a jeho historický význam.

Přístupnost města Le Havre je výhodou pro ty, kteří chtějí navštívit nejen město, ale také doplout do Británie nebo Normandie. Zde najdete nejkrásnější pláže, historické budovy a mořskou kuchyni.

Le Havre je tedy přitažlivým místem, kde je mnoho toho, co si můžete vychutnat. Po letu z několika evropských měst se můžete snadno dostat do tohoto malebného přístavního města, kde si můžete užít mnoho krás Francie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Le Havre


1. Jaké je klima Le Havre?

Le Havre má oceánské klima. Léta jsou mírná a mírně vlhká, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Zimy jsou mírně studené s průměrnými teplotami kolem 6 °C.

2. Jak se dostanu do Le Havre z Paříže?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Paříže do Le Havre, je vlakem. Jízda trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny a existují pravidelné spoje. Další možností je cesta autobusem, která trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny. Lze také využít automobil, cesta trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny v závislosti na provozu.

3. Jaké jsou nejznámější pamětihodnosti v Le Havre?

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Le Havre patří modernistická čtvrť St. Joseph s unikátní betonovou architekturou, Muzeum moderního umění André Malraux (MuMa), které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, a maják v Le Havre, který je symbolem města.

4. Kolik stojí vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux?

Vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux se pohybují kolem 10-15 eur pro dospělé. Děti a studenti mohou mít slevu na vstupenky.

5. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Le Havre?

Nejlepší místa k ubytování v Le Havre jsou v blízkosti pláže a přístavu. Město nabízí různé možnosti ubytování všech cenových kategorií, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Má Le Havre dobré spojení s ostatními městy ve Francii?

Ano, Le Havre má dobré spojení s ostatními městy ve Francii. Město má vlastní mezinárodní letiště a je dobře napojeno na železniční síť. Existují také autobusové a tramvajové linky, které spojují Le Havre s okolními městy.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace v Le Havre?

Le Havre nabízí širokou škálu restaurací. Mezi nejlepší patří Le Bouchon du Vaugueux, která je specializována na tradiční francouzskou kuchyni, Au Petit Bacchus, která nabízí lahodné pokrmy z mořských plodů, a Le Jardin des Saveurs, která je zaměřena na gurmánskou kuchyni.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Le Havre?

Le Havre má vlastní pláže, které jsou ideální pro koupání a opalování. Nejbližší pláže se nacházejí v blízkosti přístavu a jsou snadno dostupné pěšky.

9. Existuje v Le Havre veřejná doprava?

Ano, Le Havre má fungující veřejnou dopravu, včetně autobusů a tramvají. Město také nabízí půjčovnu kol, která je populární mezi místními i turisty.

10. Jaká jsou oblíbená sportovní aktivity v Le Havre?

Le Havre nabízí různé sportovní aktivity pro všechny věkové kategorie. Oblíbené aktivity zahrnují plavání, plážový volejbal, jachting, golf a cyklistiku. Město má také několik sportovních center, kde je možné hrát tenis, badminton nebo squash.


Ubytování Francie Le Havre


Le Havre je krásné francouzské město ležící na břehu Lamanšského průlivu. Je to skvělé místo pro trávení dovolené v Normandii a vyzkoušet si gastronomii, umění a historii této oblasti. Pokud hledáte ubytování v tomto krásném městě, máte celou řadu možností.

Le Havre nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, včetně hotelů, apartmánů nebo Airbnb. Zde jsou některé z možností, které by vás mohly zaujmout:

1. Hotel Les Gens de Mer - Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderní ubytování s výhledem na přístav. Jeho výhodou je snadná dostupnost z nádraží a moře. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a Wi-Fi připojením.

2. Novotel Le Havre Centre Gare - Tento hotel se nachází 5 minut chůze od hlavního nádraží a nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a Wi-Fi připojením. Hotel má také restauraci, bar a fitness centrum.

3. Hotel Kyriad Le Havre Centre - Tento hotel se nachází v historickém centru města, v blízkosti muzeí a galerií. Pokoje jsou vybaveny TV, Wi-Fi připojením a vlastním sociálním zařízením. Hotel má také restauraci a bar.

4. Le Havre City Break - Tento apartmán se nachází v centru města a nabízí moderní design a vybavení. Apartmán má vlastní kuchyň a sociální zařízení, TV a Wi-Fi připojení.

5. Airbnb - Airbnb nabízí celou řadu ubytování v Le Havre, včetně bytů, pokojů a domů. Cena závisí na poloze a vybavení ubytování.

Nemusíte mít obavy ohledně ceny ubytování v Le Havre. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí cenově dostupné možnosti, které budou vyhovovat každému rozpočtu. Pokud chcete zažít pravou francouzskou atmosféru, ubytování ve starém městě by mohlo být ideální volbou pro vás.

Většina ubytování v Le Havre je snadno dostupná s veřejnou dopravou, takže nepotřebujete vlastní automobil. Město má také dobře fungující taxi služby, takže v případě potřeby můžete také najmout taxi.

Le Havre je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají ubytování v krásném městě s historií a moderními zajímavostmi. Bez ohledu na to, zda hledáte hotel, apartmán nebo Airbnb, najdete v Le Havre ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky